צפה בגרסא המלאה : מחירי תאורה - האם הגיוני ?

בוני
Monday 17/06/2002, 18:28
אני מתארגן להוסיף תאורת מטלהייד לאקווריום.
ביררתי בחניות תאורה וקבלתי בערך את המחירים האלו :
בית מנורה - 150 ש"ח
נורה 10000 קלווין - 600 ש"ח !!!!!!!!
האם מחיר הנורה הגיוני ? אם יש לכם מקור קניה זול יותר , אשמח לדעת עליו פרטים כגון שם,מיקום וטלפון.

בנוסף , ביררתי לגבי מכשיר (שאיני יודע את שמו) שבו יש את השנאי+סטרטר+מפסק וממנו יוצאים שני חוטים אותם מחברים למנורת פלורסנט.
המחיר שנאמר לי : 170 ש"ח. אותו כנ"ל - אם מכירים יותר זול , נא לספר לי !

שאלה אחרונה : האם בנורות פלורסנט יש את הפרמטר "קלווין" שאתם כל הזמן מדברים עליו ??

תודה , בוני

fish in heaven
Monday 17/06/2002, 18:38
הי בוני, בקשר למטל הלייד אינני יכול לעזור לך.
אבל בקשר למכשיר השני שראית הוא נקרא צו'ק, והוא בית המנורה לפלורוסטנים המשוכלל ביותר. מחירו נע סביב המחיר שאתה ציינת. ייתכן קצת פחות.

בקשר לדירוג קלווין - זה קיים ועוד איך גם במנורות פלורוסנט.

Bersa
Saturday 20/07/2002, 17:13
הי
בקשר למטל הלייד המחיר אכן נשמע מוגזם
בזמן האחרון יצא לי להסתובב בחנויות לשם השוואת המחירים
ונתקלתי בצ'וק (השנאי+סטרטר+מפסק וממנו יוצאים שני חוטים אותם מחברים למנורת פלורסנט). ב 130שח שזה לא ממש נורא
לדעתי. אם המחיר מתאים לך ותרצה פרטים נוספים תבקש

קובי
Saturday 20/07/2002, 20:29
אני חולק על דעתו של קודמי ורוצה לציין שמטאל הלייד של 10,000 קלווין אכן עולה 600 שקל - כך עלה מבירורים שלי במספר חנויות שונות אשר אינן מתעסקות בדגים אלא בתאורה. בחנויות דגים ירקיע מחירן של מנורות אלו מעלה מעלה אל גבול ה - 1000, כך שאם מצאת ב - 600, "שב והנח".

אני מחזיק נורת מטאל הלייד רגילה שעולה 120 שקל בערך וכפי שכבר אמרתי בעבר: היא עושה עבודה יפה מאד אם מחזקים אותה בשני פלורסנטים אקטיניים.

בכל מקרה ההשקעה במטאל הלייד (אפילו רגילה) יכולה להשתלם מכיוון שנורה כזו מחזיקה למשך שנתיים - אבל אתה צריך לעשות את החשבון שלך טוב טוב - ולא לקנות את בית המנורה שנמכר בחנויות, אלא בית מנורה מפורק בחנות תאורה מקצועית - אתה יכול להרכיב לו מתלה ולעשות עבודה מאד יפה.