צפה בגרסא המלאה : נייר PH

Aquario
Saturday 15/06/2002, 18:10
איפה אפשר להשיג נייר PH?...

bigdarman
Saturday 15/06/2002, 19:39
אתה בטוח שיש נייר PH?
אני חושב שאתה מתכוון לנייר שיט שחכתי איך קוראים לו זה אינדיקטור כזה.
למה אתה צריך?
אני חושב נייר לקמוס לטמוס משהו כזה

benrokh
Saturday 15/06/2002, 20:05
נייר לקמוס משמש לגילוי כל מיני חומרים...
אקווריו אם אין סיבה מיוחדת לשימוש בנייר זה נראה לי שעדיף לך להשתמש בערכת בדיקה רגילה לPH

Aquario
Saturday 15/06/2002, 20:12
ממש לא, שימוש בנייר בודק PH הרבה יותר קל ופשוט משימוש בערכת בדיקה, ואם אני לא טועה גם יותר זול והוא בא בכמות שמספיקה להמון זמן. פשוט חותכים פיסה מהנייר, מטבילים אותו במים ואת הצבע שמקבלים משווים לסקלה שמראה את רמת ה-PH, השאלה היא איפה אפשר להשיג אותו...

benrokh
Saturday 15/06/2002, 21:23
זהו נייר לקמוס
אולי תנסה בחנויות המוכרות ציוד מעבדה (אם תמצא כאלו...)
כיוון שזהו ציוד מעבדה אני חושב ששם יהיה יותר זול מאשר בחנות דגים (כן כן! יש גם בחנויות דגים ניירות אלו-שמעתי שיש בזולנד אבל איני בטוח..)

oyagev
Sunday 16/06/2002, 17:29
הנייר הנו אכן נייר Ph שבא בצורת גליל וניתן להשיג בחנויות למעבדות ואפילו בתי מרקחת.

אבל,
אני לא ממליץ להשתמש בזה. רזולוציית המדידה נמוכה יותר (בערכות שקונים ניתן למדוד ברמה של חצי יחידת Ph ואילו בנייר מדובר ביחידות שלמות) ואצלי הנייר ממש זייף ביחידה שלמה (הראה 7 במקום 8 ).

אורן.

Aquario
Sunday 16/06/2002, 17:52
אתה צודק, זה אחד מהחסרונות, אבל לא תמיד זה קריטי כל כך כי רוב הדגים חיים בטווח PH של 1-2 מעלות. אם אני לא טועה יש גם לקמוס שלא בא בגליל אלא בא במין רצועות בתוך קופסא והוא מדייק יותר ברמות ויש לו גם טווח גדול יותר, צריך לבדוק...
מאיפה קנית את שלך, מבית מרקחת?...

oyagev
Sunday 16/06/2002, 18:02
שלי בא בצורה של נייר ובצורה של מקלות ממעבדה בבית ספר בארץ...(אל תשאל איך).

זה אמור להיות מדוייק (אבל אמור זה שם של דג לא?). השוותי את התוצאות שלו עם תוצאות של ערכות מדידה של טטרה ו- JBL.
התוצאות בערכות מדידה היו זהות ורק המקל הראה 1.5 פחות.

כך הסתיים הרומן שלי עם הניירות/ מקלות.

אורן.

enc
Sunday 16/06/2002, 21:14
Aquario
לא תאמין במה אני משתמש לבדיקת PH!!!
ערכת בדיקה של נשים בהריון המכילה מקלונים בגודל כ 7 סמ המחולק לשלושה צבעים אחד ל PH שני ל GLUCOSE שלישי PROTEIN
כמובן אני משתמש רק בטבלת הצבעים של ה-PH שנע בין 5.0 ל 8.5 ברווח של 0.5
הערכה נקראת COMBISTIX של חברת BAYER
לא היתי קונה אותם אבל גיסתי עובדת בקופ"ח בבריאות האישה והיא מביאה לי לפעמים.
מענין כמה זה עולה? לדעתי יש בכול בית-מרקחת כי במשך ההריון נשים צריכות לבדוק את חומציות השתן לעיתים קרובות.

Aquario
Sunday 16/06/2002, 22:49
מה אתה אומר :P
מקורי ביותר :wink: ...

נדמה לי שקיימים בשוק גם ניירות בודקי קשיות - GH כי לא מזמן חילקו בעיתונים נייר כזה כחלק מפירסום של אבקת כביסה שרצתה להראות כמה קשים המים בישראל ושהאבקה שלה היא היחידה שמתאימה למים הקשים בארצנו או משהו כזה. מישהו מכיר?...