צפה בגרסא המלאה : שאלה נוספת - לימנופילה בצרות

דג 10
Thursday 13/06/2002, 09:58
לא הולף - זה מה שקורא אצלי. שתלתי לימנופילה לפני 10 ימים. מאז כמה פעמים גליתי שהגבעולים מסוימים נשברים וחלק עליון צף. וזה קורא עם גבעולים שונים גם למתה וגם למלה.
הצמח דווקה גודל די מהר ויפה אז מה הסיבה?
אקווריום 70 ליטר עם פלורסנט אחד של 15W של SYLVANIA
האם זה מחוסר אור או שאולי דגים שלי - בוטיה די גדולים וגורמים עושים את הבלגן???

shoonra
Thursday 13/06/2002, 11:44
קודם כל התאורה ממש לא מספיקה
אתה צריך לפחות עוד נורה של 15W (וגם אז יהיה לך קצת פחות מהמינימום הנידרש)
---עוד דבר, מה סוג הנורה?----

דבר שני אם הייתה מגיעה מספיק תאורה לחלקה התחתון של הלימנופיליה, הגבעולים שם היו מתפתחים כיותר עבים ויותר עמידים, מיכוון שזה לא כך הם הופכים דקים יותר ויותר עד שהם נשברים

אם גם את הלימנופיליה קנית בלי שורשים אז גורלה נחרץ,לימנופיליה צריכה תאורה בינונית כדי לצמוח אבל תאורה חזקה כדי שהייחורים ישרישו, אצלי לדוגמא אני לא מצליח להשריש אותה בחצץ כי לא מגיעה לשם מספיק תאורה, ואילו ייחורים שאני חותך ונותן להם לצוף על פני המים-קרוב לתאורה מצמיחים שורשים ובסופו של דבר הם מספיק ארוכים כדי שאפשר יהיה לשתול אותם

דג 10
Thursday 13/06/2002, 12:04
כאשר קניתי את הלימנופילה היא היתה עם שורשים אבל אחרי שבוע כאשר היא הגיע עד על פני המים פתאום שני גבעולים נשברו במקום שהוא 5 ס"ם מעל החצץ. :(
סוג המנורה הוא SYLVANIA 15W GRO-LUX עם רפלקטור. אני כבר מגדל בהצלחה אנוביות וקריפטוקורינה.
בקשר ללימנופילה יש לאורך כל הגבעול שורושים דקים כאלה. אז אני לא יכול פשוט לחתוך חצי מהגבעול ולשתול אותו? צריך לתת לו לצוף כדאי שהחלק התחתון שלו יהפוך לקשה יותר? או שאני לא מבין אותך כל כך? ומה באצם אפשר לעשות במקרה ואני נגיד לא יכול להוסיף תאורה נוספת?
אולי משהו? או פשוט לוותר ולהשאר רק עם אנוביות וקריפטים?? :roll:
בכל זאת יש משהו חיובי במצב שלי אין אצות :green:

fish in heaven
Thursday 13/06/2002, 17:44
הי דג10
אפשרי בהחלט לחתוך ולשתול מחדש אין בעיה עם זה.[
בקשר לשבירה - מהו הצבע של הצמח ? ירוק? זה פשוט מאוד מוזר שצמח נהרס ככה....
מה שכן זה שצינת שקריפט ואנוביות מוצחות אצלך זה לא חוכמה - הם צמחים שלא זקוקים להרבה אור, לעומת זאת לימונפילה צריכה יותר.
אם אתה לא יכול לגדל לימונפילה, יש JAVA MOSS שתוכל לגדל, ומספר סוגים שונים של אנוביות וקריפטים. שתוכל לגדל בהצלחה. לי יש 6 סוגי צמחים באקווריום בגודל דומה וזה מספיק בהחלט.