צפה בגרסא המלאה : החלפת אימפלורים

Aquario
Wednesday 05/06/2002, 21:40
תגידו, עד כמה באמת אהיים טוב יותר מהמתחרים? כמו אטמן למשל? אולי אנחנו סתם משלמים יותר רק על הפירמה הגרמנית?
אני יודע שדיברנו על זה לא מעט אבל אני חושב שעדיין לא מיצנו את העניין הזה...

shoonra
Wednesday 05/06/2002, 21:53
בתור בעלים "גאה" של אהיים
אני מודיע לך שפילטר הוא בסך הכל משאבת מים
נכון שלאהיים יש כמה פיצ'רים נחמדים (כמו הברזים המשוכללים שלו וכמו הערכה הגדולה מאוד של מחברים , צינורות, כפתורי הצמדה מגומי ועוד שמקבלים איתו) אבל בתכלס זה רק משאבה
אם מדברים על ירידה בסירקולצית המים עם הזמן , זה נכון אבל החלפת האימפלור בפילטרים האחרים תפטור את הבעיה הזו

אם אתם מעוניינים בפילטר שכולל גוף חימום וחלק רטוב יבש אז לכו על הטוב ביותר
אם אתם מעוניינים בפילטר חיצוני המהווה רק משאבת מים עם דלי סינון לכו על דגמים זולים יותר כמו אטמן

ועכשיו תשאלו את השאלה " אז למה קנית אהיים?" ,
פשוט בגלל הסיבה שאתם קונים ליוויס ולא מכנס מהמזרח הרחוק :השם 8)

Aquario
Wednesday 05/06/2002, 23:53
כמה בערך עולה אימפלור של אטמן למשל (רק בשביל לראות מה באמת שווה)?

shoonra
Thursday 06/06/2002, 10:11
מחירי האימפלורים נעים בין 20-70 שקלים תלוי באיזה דגם מדובר (הקצה הגבוה יותר שייך לפילטרים החיצוניים הגדולים של אהיים והקצה הנמוך לפילטרים פנימיים פשוטים)

Aquario
Thursday 06/06/2002, 12:49
שונרא אם אני לא טועה הזכרת את ההאטה בסירקולציה והצורך בהחלפת אימפלורים מדי תקופה כחיסרון של פילטרים דוגמת אטמן למשל וכיתרון עליהם של אהיים, אז עכשיו אתה אומר לי שגם את האימפלורים של אהיים צריך להחליף?

ושוב, מי היבואן של אהיים בארץ?...

shoonra
Thursday 06/06/2002, 22:04
כל אימפלור מתבלה וצריך להחליף אותו עם הזמן
הבלאי באהיים הוא הרבה יותר נמוך מפילטרים סיניים וכך גם התכיפות שבה צריך להחליף לו אימפלור

שמעתי פה שהיבואן של אהיים בישראל הוא קטרפילר באיזור התעשיה בחולון

benrokh
Friday 07/06/2002, 00:16
שונרא!
תוכל אולי לתת כתובת שלו? :)
מה יש לו חוץ ממוצרי אהיים?

אקווריו!
אימפלור זה הדבר הזה שמסתובב בתוך הפילטר ודוחף מים
תכונה לא טובה של פלסטיק במים זה: אירוזיה! שחיקה!
דבר לא נעים ברגע שיש לך חלק שחייב להסתובב במהירות ועשוי פלסטיק
הוא נשחק מהר מאוד! לפחות לעומת שאר החלקים שלא מסתובבים!

אז בגלל זה מחליפים אותו...
(אגב מהישן אפשר לעשות דברים מגניבים לאק'!)

Aquario
Friday 07/06/2002, 17:29
בנרוק מה זה קשור?!
אנחנו מדברים פה על למה הבלאי של האימפלור של אהיים נמוך יותר מזה של שאר הפילטרים. כל האימפלורים עשויים פלסטיק אין אימפלורים ממתכת כי זה רעיל לדגים אז אין פה וויכוח בכלל על החומר.
לא נראה לי שהבלאי נוצר מהפלסטיק שנשחק במים (אם בכלל יש דבר כזה) אלא מהיחלשות של המנוע...

shoonra
Friday 07/06/2002, 20:11
benrokh

קטרפילר מייבאים כלי רכב כבדים כמו טרקטורים , מוצרי מחנאות,מוצרי הנעלה ואופנה (לדוגמא נעלי קטרפילר), ועוד דברים שקשורים בחברה האמריקנית הזו
נשמע לי קצת צורם שהם מייבאים את מוצרי אהיים הגרמניים אבל זה מה שאמרו פה בפורום
הכי פשוט זה להתקשר ולשאול אותם

אגב מה אפשר לעשות באימפלור ישן?

Aquario
מה שאתה קורה מנוע אינו אלא אלקטרומגנט המורכב ממוליכים ולא מחלקים נעים על שהם , הבלאי הרציני ביותר הוא מיכני ונגרם לאימפלור המסתובב ולבית האיפלור שנשחק גם הוא, ולא בלאי חשמלי כל שהוא

benrokh
Friday 07/06/2002, 21:15
אקווריו!
שתבין שאימפלור יכול להיות עשוי מכמה סוגי פלסטיק ולא סוג אחד!
ויש מספיק סוגים

מכיוון שהחברות מהמזרח הרחוק מייצרות דברים כמה שיותר זולים הרי שלא ישתמשו בפלסטיק יקר שלא נשחק מהר

ולא כל מתכת רעילה לדגים!!!
מה תגיד על טיטניום (נדמה לי שמשתמשים בטיטניום ליצירת סלילים למקררים לאק' ריף)
או על פלדת על חלד?
יש גם האומרים שבעזרת כסף טהור אפשר ליצור דיוניזציה של מים מתוקים ולהפוך אותם ליותר צלולים (לא יודע עד כמה זה נכון)

והבלאי בהחלט לא נוצר מהיחלשות המנוע (דבר שלא קשור למים)
אלא משחיקת הלהבים העשויים פלסטיק!

נסה להפעיל מטוס עם להב טורבינה אחד שבור (מתוך ה50 שיש במדחף)
תאמין לי שזה יפריע לך עד כדי כך שייתכן ותהיה חייב לנחות או להתרסק!
כן! להב אחת יכולה לעשות הבדל בין חיים ומוות!

Aquario
Friday 07/06/2002, 23:02
אני אף פעם לא ראיתי פלסטיק שנשחק ממים, אין לי אמנם פילטר חיצוני אבל יש לי פילטרים פנימיים (תוצרת המזרח הרחוק) שעבדו אצלי במשך שנים (5-7) והאימפלור שלהם נראה כמו חדש חוץ מהלכלוך, ואם יש שחיקה אז היא ממש מזערית - לא כזאת שממש אכלה את האימפלור והאטה את פעולתו. הזרם שלו חזק ביותר בגילו. ואם כן זה אומר שכל חלקיקי הפלסטיק שניתקים בהישחקות מוצאים את דרכם לאקווריום וזה לא הכי טוב...

Aquario
Friday 07/06/2002, 23:10
ובנרוק, אתה לא מצפה שישימו לך בפילטרים לאקווריום אימפלורים מכסף ומטיטניום, גם ככה הם יקרים גם כשהאימפלור מפלסטיק - למרות שזה יכול להשתלם אם צריכים כל פעם להחליף את אימפלור הפלסטיק שעדיין אני לא מבין למה בכלל צריך. במקררים משתמשים במתכות כאלו כי זאת הדרך היחידה ליצור קירור אפקטיבי של המים - מתכת היא מוליכת טמפרטורה טובה יותר מפלסטיק ומזכוכית ואני לא נכנס כאן לסוגי מתכות ולסוגי פלסטיק כי אני ממש ממש לא מבין בהם...

benrokh
Saturday 08/06/2002, 00:17
האמת גם לי אין ידע מורחב בזה..

אקווריו.
לא ראיתי אף פעם אימפלור שחוק בפילטר פנימי או ראש כח חלש

למראת זאת אתה חייב להתחשב בכך שהמנוע של פילטר חיצוני עומד בלחץ עדיר!
גם מכח המשיכה...
גם מכח הדחיפה של המים הזורמים לתוכו
וגם שוב מכח המשיכה ברגע שהוא מעלה מים למעלה חזרה לאק'!
בגלל זה מתחילה התגברות האירוזיה והאימפלור ברגע שעשוי פלסטיק לא מספיק חזק נשחק...

החלקיקים שהפלסטיק משחרר לתוך המים לא מפריעים לאף אחד האמת...
אז זה לא ממש נורא

אגב... מישהו פה מכיר את האימפלורים להב נטויה?
האלו שדומים לפרופלור ונועדו למשאבות גדולות