צפה בגרסא המלאה : גורגוניה - איך מטפלים,איך מאכילים??

-Katz-
Sunday 29/03/2009, 09:58
שלום לכוווולכם!
עץ זה נוצר במטרה להבין איך לגדל אחד האלמוגים היפים ביותר גורגוניה.
אבל קודם סיפור אישי:אחרי שאקווריום רץ כחודשיים החלטתי להכניס גורגוניה כחולה.
קניתי אותה ישר אחרי המשלוח ,היא היתה יפה למראה העיין ופורחת.
אחרי כמה ימים אצלי היא התחילה להרקב,"פרחים" שלה נפלו..קיצור חזיתי כישלון וכבר הכנתי את אצמי לזרוק אותה,אבל אחרי שבוע היא חצי רקובה חזרה לפרוח...קיצור לא ברור מה קורה ומה לעשות..
ערכי המים טובים,אפילו את הPH הצלחתי לייצב,מאכיל ב3 סוגי אוכל של KENT,מוסיף ויטמינים וכוי,קיצור עושה כמיטה יכולתי..
מה דעתכם אני עושה או לא עושה נכון?

palyam
Sunday 29/03/2009, 10:22
מה שאתה לא עושה נכון זה שעוד לא צילמת אותה. בקרוב זו המזכרת היחידה שתישאר לך ממנה..

ובנימה יותר רצינית- אל תנסה לגדל גורגוניה כחולה באקווריום כל כך צעיר. גם וותיקים ומנוסים יותר לא מצליחים לאורך זמן.

-Katz-
Sunday 29/03/2009, 12:14
תשמע,אתה צודק,אבל זה הגיע במשלוח "מתנות ליום הולדת" המוכר לציבור הרחב כאן,לא היתה לי שליטה עליו כלכך...
עובדה שזה כאילו חזר לפרוח או שזה אשליה?
השאלה היא על כלל הגורגוניות..מה עושים איתם ובמה הטיפול בהם מיוחד מכל שאר האלמוגים?

גמי
Sunday 29/03/2009, 13:26
בחרת את הגרוגוניה הכי בעייתית, יש לי מעל 15 סוגים של גרוגוניות והיחידה!!! שלא הצלחתי איתה גם לטווח קצר זה הכחולה, (יש זן אחר של גרוגוניות כחולות שמגיעות מסין שהם יותר עמידים ויותר יפים אבל כמעט לא מגיעים לארץ).
הייתי ממליץ לך בתור התחלה לחפש את הגרוגוניה שיש לו כמין אצבעות אדמדמות עם פריחה צהובה (ראה בתמונה), הוא גם יפה, גם פתוח הרבה מאד ואמורה להיות מאד עמידה יחסית לגרוגונית.
ככלל רוב הגרוגונית אינם אלמוגים לשנים ויש להם אורך חיים באק' שמוגבל חלק מהם חצי שנה חלק שנה ויש גם כאלו שהחזיקו הרבה יותר, אך לדעתי הם שווים את ההשקעה גם לזמן שלהם, ואני עשיתי חשבון שאם אני קונה לפעמים זר פרחים לשבת בסכום של 50-100 ש"ח והם מחזיקים במקרה הטוב שבועיים אז שווה לי לקנות גרוגוניה בסכום של 100-150 שיהיה אצלי באק' שבסלון לפחות חצי שנה וגם יותר, לכבוד שבת קודש.

לגבי הטיפול הגרוגוניות צריכות הרבה זרימה אך יש להיזהר לא לשים סוגי מסויימים ממש מול משאבת גלים חזקה שעלולה לקלף אותם.
רוב הגרוגוניות לא צריכות תאורה היות שהם לא פוטוסינטזיות (יש כמה סוגים שכן).
יש להאכיל את הגרוגונית בפלנקטונים שונים על בסיס יומי בזמן שהפוליפים פתוחים (אפשר לגרום להם להפתח ע"י פיזור של קצת מהאוכל כמה דקות לפני כדי לגרות אותם), אני מאכיל תרכובת של פאונה מארין לגרוגוניות כשאני מוסיף על זה לסירוגין ציקלופ איז, רד פלנקטון של אושן וביצי לובסטר, את האוכל אפשר לפזר ליד המשאבות ואני משתדל גם לפזר ישירות עליהם.

מידי פעם יש לנקות חלק מהגרוגוניות שמצתבר עליהם קצת אצות ע"י שפשוף קל עם האצבע או עם מברשת רכה.

בהצלחה
(יש לציין שמה שכתבתי מבוסס על ניסיון של כ-3 חודשים בלבד בגידול גרוגוניות אך אחרי הרבה קריאה עליהם)

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=143&pictureid=1785

-Katz-
Sunday 29/03/2009, 14:18
המון תודה על השקעה:up: תמונה מדהימה:love::love:

מאיה
Sunday 29/03/2009, 15:30
ישראל , מה זו הקשת האדומה בין שתי הגרוגוניות ? גם גרוגוניה ?

גמי
Sunday 29/03/2009, 17:59
לפי הגדרת אבי (וילי) זה רומפלה שוט, בגדול קרוב משפחה של גרוגוניה אבל פוטוסינטזית.
הגיעו כמה כאלו לפני כחודש+, אני מתפלא שלא ראית.

palyam
Sunday 29/03/2009, 19:21
גמי, התמונה שלך הפוכה או שאני מסטול?.

מאיה
Sunday 29/03/2009, 20:03
לפי הגדרת אבי (וילי) זה רומפלה שוט, בגדול קרוב משפחה של גרוגוניה אבל פוטוסינטזית.
הגיעו כמה כאלו לפני כחודש+, אני מתפלא שלא ראית.

לא הייתי מספיק זריזה .... הגעת לפני .....

לשאלתך PLAYAM - התמונה הפוכה

גמי
Monday 30/03/2009, 00:11
התמונה הפוכה, וזה מראה על היכולות הפנטסטיים שלי בתחום המיחשוב, לא הצלחתי ליישר אותו!
אולי שמישהוא ילמד אותי?

רותם
Monday 30/03/2009, 00:20
עזוב תסובב את המסך יותר קל.
יש לך יופי של אקווריום גם שהוא הפוך.נשמח לקבל קצת נתונים על המיכל.

אורן מרקוס
Monday 30/03/2009, 00:24
יופי של אקוריום :up:

http://img509.imageshack.us/img509/5455/user10374pic17851236036.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=user10374pic17851236036.jpg)

גמי
Monday 30/03/2009, 13:55
עזוב תסובב את המסך יותר קל.
יש לך יופי של אקווריום גם שהוא הפוך.נשמח לקבל קצת נתונים על המיכל.

תודה על המחמאה
רשימת נתונים די ארוכה :wink:
RSM 250

freshreef_aquariums
Sunday 05/04/2009, 15:46
ישראל התמונה מדהימה , כל האלמוגיפ פתוחים כאילו אין מחר...

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Monday 06/04/2009, 20:44
כמה זמן המערכת רצה? תמונה כללית נדרשת :)

בני

-Katz-
Sunday 12/04/2009, 13:54
טוב,אז ככה,את מישזה מעניין,עדכון מהשטח:
גורגוניה הכחולה שכבר חפתי לה קבר בהמלצת PALYAM התחילה להתאושש,האנפים שנרכבו מקודם התחילו להתמלא ב"עור" חדש,בחלקם יש כבר פריחה חדשה..אין לי מושג ממה זה נובע,מבחינת ערכי המים לא השתנה כלום,אולי הזרימות השתפרו,אבל לא משמעותי...

sunsun
Sunday 12/04/2009, 14:32
החשבון של הזר תמוהה לחובב שאוהב את התחביב של דגי נוי כי באק כול הכיף זה ליצור תנאים כמו בים ואחד הכיפים של חובב כמוני זה כמה שפחות תמותה!!!. של כול בע"ח שנכנס לאק