צפה בגרסא המלאה : דיסקוסים עם דגים אחרים

מונומן
Wednesday 29/05/2002, 01:40
שלום אנשים!

בקרוב אני מתחיל אקווריום חדש , עם דגים קיימים שיש לי , ובעתיד אוסיף לו דיסקוסים
השאלה שלי היא האם ידוע על בעיות עם הדגים שלי ועם דיסקוסים יחדיו?

שפמנוניי פיקטוס
גורמי כחול , משויש
וגם דג סכין - שככל הנראה לא ישאר אצלי

מה אתם אומרים?

Wild Blue
Friday 31/05/2002, 15:52
דגים מתאימים:
גורמי כחול ומשויש אם האקווריום יהיה גדול מספיק ועם מספיק צמחיה צפה/ על פני המים לא אמורה להיות בעיה גדולה מידי.

דגים שאינם מתאימים:
סכין בטוח שלא הוא אגרסיבי גדול וטורף
חתול פיקטוס לפי המאמר הזה (http://www.aquariamania.com/fish/pictus.html) (שאתה כתבת) הוא אגרסיבי טורף ונוטה להגיע לגודל די משמעותי לכן לפי דעתי מאוד לא מתאים.

מונומן
Friday 31/05/2002, 19:53
אני מקווה שהגורמי לא יהוו בעיה..
לגבי הפיקטוסים כמו שכתבתי במאמר לא טעיתי העיניין עם הפיקטוסים שהם גודלים לאט שלי די קטנים , ולא טרפו לי שום דג עד עכשיו הם טורפים דגים קטנים הם אגרסיבים למי שמתקרב אליהם אבל לא מציקים . הייתי בכלל אומר בעצם שהדיסקוסים "גדולים" על הפיקטוסים ולכן אני שואל
מה לפיקטוס ודיסקוס :question:

אתן לניסיון לדבר , במחשבה שניה אני לא צופה בעיות איתם...

Wild Blue
Friday 31/05/2002, 22:35
לפי דעתי לא כדאי אבל לך תדע אם ילך והם יסתדרו עם הטמפ' והתנאים אולי מצאת תחליף לקורי שעדין מידי משום מה בארצינו.

מונומן
Saturday 01/06/2002, 01:31
מהטמפ' אני לא דואג כמו שאתה יודע בזמן האחרון הרבה ימים חמים , והפיקטוסים לא מראים כל סימנים של מצוקה או מחלה
וכמו שאמרתי אתן לניסיו לדבר :) לא ממש בא להפטר מהדגים האלה

Wild Blue
Saturday 01/06/2002, 01:38
שיהיה לך בהצלחה.
אני אישית לא היתי מנסה. אני בדילמה אם להכניס בוטיה כחול או לא מרוב זה שהוא פעיל יתר. אז דג שנחשב טורף בכלל לא היתי מנסה.

מיכאל שובל
Monday 03/06/2002, 21:15
מה עם אלטישפינוזה קריבנסיס, ורמירזים ?

benrokh
Monday 03/06/2002, 21:17
אלטישפינוזה ורמירז אפשרי
קריבים... לא יודע

Wild Blue
Monday 03/06/2002, 21:33
קריבים אפשר אבל זה לא תמיד הולך. לפעמים בזמן הרביה הם אגרסביים מדי.
לעיטים הם לא מסטדרים עם הטמפ' או עם חומציות יתר.

elminister
Tuesday 04/06/2002, 10:08
מניסיון: אלטישפינוזה, קריבים, רמירזים חיים בשקט ובשלווה עם דיסקוסים (לפחות באק' שלי).

ELMINISTER

Flashman
Tuesday 23/07/2002, 21:02
את רוב הדגים השקטים אבל אני מניסיון לא ממליץ לשים איתם ציקלידים כי בעונת הרבייה הם מאוד תוקפניים וזה מאוד יפריע לדיסקוסים (אם הוא לא יהרוג אותו) אתה יכול להכניס סקלרים הם מסתדרים מעולה עם דיסקוסים אתה יכול את רוב הגורמים אבל הם מסתדרים טוב עם דג עטלף וגם אם רוב הטטרות אבל אל תכניס טטרות מציקות כמו סרפה והם מסתדרים טוב עם שרי בארב