צפה בגרסא המלאה : מה אתם אומרים על המזון סרה דיסקוס ?

elic
Thursday 01/01/2009, 12:43
אשמח לשמוע חוות דעת על המזון בעבור האוכלוסיה שלי (מופיעה בחתימה).
תודה

killer
Thursday 01/01/2009, 12:54
אלי , המזון בשרי ומתאים לדגים שלך.
יש כמובן איכותיים ממנו מבחינת המרכיבים אבל הוא מזון שהוכיח את עצמו.
רק לטרופאוס במבה שלך שם המזון לא כל כך יתאים.

elic
Thursday 01/01/2009, 13:07
אייל באיכותיים מנו אני מניח שאתה מתכוון לאושן וה-NLS נכון ?
הנקודה היא שבשניהם ראיתי שיש אחוז שומן גבוה משמעותית מהסרה,
מה שהבנתי שעלול לעשות בעיות לדגים בוגרים לא ?

עד עכשיו הייתי מאכיל באושן + NLS יבש ובמייסיס, קיריל ותולעי דם קפוא.
עכשיו נגמר לי הNLS ואני שוקל להחליפו בסרה דיסקוס , בעיקר בגלל אחוזי השומן כאמור

לגבי הטורפאוס דינו הרי כבר נגזר לא...:wink:

killer
Thursday 01/01/2009, 13:19
טעות שלי , התכוונתי לטטרה ביטס בתשובה שלי למעלה.
את סרה דיסקוס אני לא מכיר...

ברמת העיקרון , אתה מרוצה מהאוכל שהאכלת בו עכשו ?
אם אתה מרוצה אז תמשיך איתו .

elic
Thursday 01/01/2009, 13:26
:321321:האמת שלא כל כך !
הדגים שלי גדלים נורא לאט !!! אני לא רואה הבדלי צבע מהותיים לעומת שאנשים המאכילים במזונות הפשוטים ביותר (לפי תמונות פה), רבייה אין לי בכלל עדיין...
בקיצור לא נראה שיש תמורה לאגרה....:321321:
נראה לי שאני אנסה לבדוק אם המזון הזה של סרה איכותי יותר מהשניים האחרים....נקווה לטוב

killer
Thursday 01/01/2009, 13:30
באיזה N.L.S אתה מאכיל ? ציקליד פורמולה או טרה A
אני מציקליד פורמולה לא הייתי בכלל מבסוט , רכשתי את טרה A , ונראה איך הוא.
טרה A , מכיל יותר חלבון ושומן כך שלדגים שלך הוא יתן יותר תמורה מאשר ציקליד פורמולה.

לגבי אושן , באיזה מזון ספיציפי אתה מאכיל ?
אולי תנסה גם את טטרה ביטס , אומנם נחשב כפחות איכותי מהקודמים מבחינת מרכיבי המזון , אבל המזון הזה הוכיח את עצמו כמזון לגדילה מהירה , ומתאים לאוכלי בשרי.

רק לידיעה, טנגניקות אלו דגים שגדלים יחסית לאט , לא כמו מלוואים...

שמילי
Thursday 01/01/2009, 13:44
לדעתי סרה דיסקוס מצוין לדגים שלך.

elic
Thursday 01/01/2009, 14:05
רק לידיעה, טנגניקות אלו דגים שגדלים יחסית לאט , לא כמו מלוואים...
ידוע אבל בכל זאת בגלל זה אני מאכיל אותם אוכל גורמה....:hair:

NLS היה לי הציקליד פורמולה (הבשרי כמובן)
ואושן אני לא זוכר את שם המזון המדוייק (קניתי אותו בתפזורת).

לגבי הטטרה ביטס זו הייתה ההתלבטות מול הסרה דיסקוס אבל בעקבות העובדה שהטטרה מלכלך החלטתי לוותר עליו...
טרה A , מכיל יותר חלבון ושומן כך שלדגים שלך הוא יתן יותר תמורה מאשר ציקליד פורמולה.
אתה מחפש דווקא יותר שומן ? השומן דווקא מפריע לדגים לא ?
גם אני חשבתי על הטרה A אבל הסתכלתי על המרכיבים שלו לעומת של הסרה דיסקוס ולמרבה הפתעתי דווקא של הסרה דיסקוס טובים יותר....מה גם ששוב הוא פחות שומני !

וכל זה עוד כשהוא בשליש העלות!!! למרקות שזה המרכיב האחרון (מבחינתי לפחות) שחשוב אבל זה מצטרף לשאר הדברים....

פשוט אני כרגע במצב שכל הנתונים והבדיקות אומרות סרה דיסקוס ואני מתלבט רק בגלל שכאן הרוב (ואני מאוד מעריך את המגדלים פה, למדתי ולומד המון) ממליצים על ה- NLS והאושן.....

שמילי
Thursday 01/01/2009, 14:16
כנראה שיש פה אנשים שמאוד חשוב להם nls ואושן, זה לא נראה לך קצת מוזר שכל סוג של אוכל שתשאל יגידו לך שהוא בסדר אבל הnls יותר טוב?
איך יכול להיות שכל החברות הגרמניות הגדולות פתאום לא נחשבות בכלל בפורום הזה?
תחשוב על זה...

killer
Thursday 01/01/2009, 14:30
אלי , את סרה דיסקוס אני לא מכיר.
אתה יכול לרשום את מרכיבי המזון , אחוזי חלבון ושומן וכו' ?

הדגים שלך אוכלי בשרי , עדיף להם מזון בעל אחוז חלבון גבוה + שומן גבוה מחלבון איכותי כמובן.
N.L.S ציקליד פורמולה פחות מתאים לדגים שלך מאשר טרה A , בטרה A יש יותר חלבון ושומן.
ומכיוון שאמרת הם עדיין גודלים , דווקא טוב שיהיה אחוז חלבון שומן גבוה.
השומן משמש לאנרגיה , הדגים היותר צעירים בעלי מטבוליזם גבוה יותר ושורפים יותר אנרגיה.

לגבי אושן , יש את פורמולה 1 מרין פלטס שהוא מצויין ואפילו בעל אחוז חלבון גבוה יותר מ N.L.S טרה A , שני המוצרים בעלי חלבון איכותי.
אבל שני אלה לא זולים בכלל , קופסה של טרה A לדוגמא ל -300 גרם מחירה בערך 160 ש"ח...
אם אתה מחפש מזון טוב ובשרי אחר אז טטרהביטס , כמו שאמרתי הוא פחות איכותי מבחינת המרכיבים של הקודמים אבל תוצאות בשטח הוא נותן ואני מדבר גם מתוך נסיון עם המזון הזה.
לגבי שהוא מלכלך , לא ידוע לי על זה , חוץ מזה שהוא קצת נותן גוון של כתמתם אדמדם למים , אבל כל מזון צובע את המים , גם N.L.S מקנה גווון צהבהב , אבל אם מקפידים על מספיק החלפות מים זה לא אמור להפריע.
אתה יכול לשקול גם את סרה גרנורד ,אומנם נחשב פחות איכותי מבחינת מרכיבי המזון אבל עדיין מזון טוב , האכלתי גם בו , וכיום אני גם מאכיל בסרה גרנוגרין טרופאוסים בשילוב המזונות האחרים של אושן ו N.L.S.

אסף tmh
Thursday 01/01/2009, 14:59
אני חושב שיובל ממזל דגים מאכיל בסרה דיסקוס את הבשריים שלו.

אגב לפני שהעץ יהפוך למריבת מזונות ו NLS ,אני יכול להגיד לך שאני האכלתי ב NLS טרה A אוכלוסיה דומה לשלך,והדגים לא אהבו אותו ולא התרגלו אליו גם אחרי תקופה ארוכה.בנוסף אחרי האכלה בNLS עד שהדגים הראו אדישות למזון,כשזרקתי אושן נוטרישן פורמולה אחת הם טרפו את הגרגרים החדשים במרץ.
מה גם שיחסית לאושן נוטרישן ה NLS הוא גם מזון מלכלך.
לאחר מספר חודשים התייאשתי וזרקתי את ה NLS לפח,והיום אני מאכיל את הדגים באושן נוטרישן פורמולה 1,וטטרה ביטס דיסקוס לסרוגין,ואני לא שומע מהם תלונות :hair:... והם מציגים צבעים חזקים ומטילים בלי סוף.
לגבי עלויות,אני משקיע כ"כ הרבה בדגים,ככה שעל אקווריום בודד עלות המזון היא זניחה מבחינתי.

elic
Thursday 01/01/2009, 15:48
שמילי אני קודם כל מקווה לדיון ענייני וחוץ מזה כמו תמיד בחיים אפשר להחליט לעצמנו במי ועל מי אנחנו בוטחים ובמי לא.....
אני לא חושב שמישהו פוסל לחלוטין אתה החברות הגרמניות אלא מדברים על יותר טוב והכי טוב....
לגבי עלויות,אני משקיע כ"כ הרבה בדגים,ככה שעל אקווריום בודד עלות המזון היא זניחה מבחינתי. מסכים ! אבל אם זה גם טוב יותר או כמו וגם זול יותר לא רואה סיבה לקחת את היקר...כמו שאמרת זה לא שהכסף יישאר אצלנו....:hair:
אני חושב שיובל ממזל דגים מאכיל בסרה דיסקוס את הבשריים שלו. טוב לדעת....אם הדגים שם אוכלים את זה, אז "מספיק" לי שהדגים שלי יראו כמו הדגים של יובל....:D
tmh לא מעוניין להיכנס להשוואה בין אושן ל- NLS לטעמי הנושא כבר נטחן עד דק....אני מעוניין בהשוואה מול המזון הספציפי "סרה דיסקוס" ! טוב לשמוע עוד לקוח מרוצה של הטטרה ביטס, הוא באמת מלכלך ?

אייל,
לגבי אושן , יש את פורמולה 1 מרין פלטס זה המזון של אושן שיש לי ! אליו כאמור אני רוצה לצרף את הסרה דיסקוס !
אלו הנתונים שיש לי לגבי הסרה דיסקוס:
חלבון הייצרן כותב 46.2% הייבואן כותב 48.9% חחח...:hair:
שומן הייצרן כותב - 6.2% הייבואן כותב 4.5% כנראה שהם לא מתרגמים טוב מספרים.....
איזה עוד נתונים צריך ?

killer
Thursday 01/01/2009, 16:07
אלי , תסתכל על רשימת מרכיבי המזון.

elic
Thursday 01/01/2009, 16:28
אייל אני מסתכל !
זה לא אומר לי יותר מדיי....:oops:
על מה צריך לתת את תשומת הלב ?

killer
Thursday 01/01/2009, 16:36
תסתכל מה רשום ברשימת המרכיבים , כמו קמח דגים וכו'...
ותרשום אותם כאן לפי הסדר.
תסתכל על המדבקה בעברית אבל עדיף כמובן להסתכל ברשימת המרכיבים שרשומה באנגלית.

elic
Thursday 01/01/2009, 16:42
fish meal , wheat meal, mussel meal, krill meal, shrimp meal, brewersveast, spirulina algae, herring oil, cod-liver oil, vitamins, colorant (ponceau 4r) and than a list of vitamins

killer
Thursday 01/01/2009, 17:07
טוב , רואים שמבחינת המרכיבים המזון נחשב כפחות איכותי ממזונות אושן נוטרישן ו - N.L.S.
בעיקרון המזונות שאתה כבר מאכיל בהם איכותיים דיים , אני את ציקליד פורמולה הייתי מחליף בטרה A ,
כמו שרשמתי אני ממש לא הייתי מבסוט מציקליד פורמולה , הדגים שלי יורקים אותו , ואני בעצמי רכשתי את טרה A לבדיקה .
אם אתה לא מבסוט מ N.L.S , אז נסה את טטרה ביטס או את סרה דיסקוס.

רותם
Thursday 01/01/2009, 17:12
המזון פחות איכותי מאושן וNLS השאלה אם לתקציב יש השלכה כאן.
אשמח לראות בנוסף גם את אחוזי החלבון,השומן האפר וכל מה שמופיע על תוית האריזה.

elic
Thursday 01/01/2009, 17:14
טוב , רואים שמבחינת המרכיבים המזון נחשב כפחות איכותי ממזונות אושן נוטרישן ו - N.L.S.
איך רואים את זה ?

באחד הפורומים באנגלית קראתי על מגדל שהיו לו מס' דגים שמתו ללא סיבה הוא עשה להם ניתוח אחרי המוות (בכלל לא מוגזם...:hair:) וראה שהכל בסדר מלבד שהכבד שלהם היה מוקף בשכבת שומן....
הוא קישר את זה למזונות בהם האכיל את הדגים (בסביבות ה- 9-10 אחוזי שומן) הדומים בכמות השומן בהם לאושן ולאן.אל.אס....
שם גם סוכם הדיון בהמלצה על הסרה דיסקוס

רותם
Thursday 01/01/2009, 17:17
אלי,הרבה פורומים בח"ול מונעים מטעמים מסחריים נטו ויש לקחת את דבריהם בעירבון מוגבל.
לגבי האיכות של המזון בקלות,לפי מרכיבי המזון שציינת באנגלית וגם לפי מה שביקשתי ממך שתעלה.

elic
Thursday 01/01/2009, 17:17
רותם התקציב לא רלוונטי בכלל !!!
לטעמי מי שרוצה לחפש חסכון בדגים מזון זה המקום האחרון להתעסק בו ! גם כי תזונה היא חשובה אך בעיקר כי מדובר על הפלח הקטן ביותר בעוגת ההשקעה בדגים.
חלבון הייצרן כותב 46.2% הייבואן כותב 48.9% חחח...
שומן הייצרן כותב - 6.2% הייבואן כותב 4.5% כנראה שהם לא מתרגמים טוב מספרים.....
איזה עוד נתונים צריך ?
איזה עוד נתונים חשובים לך רותם ?

killer
Thursday 01/01/2009, 17:21
איך רואים את זה ?

באחד הפורומים באנגלית קראתי על מגדל שהיו לו מס' דגים שמתו ללא סיבה הוא עשה להם ניתוח אחרי המוות (בכלל לא מוגזם...:hair:) וראה שהכל בסדר מלבד שהכבד שלהם היה מוקף בשכבת שומן....
הוא קישר את זה למזונות בהם האכיל את הדגים (בסביבות ה- 9-10 אחוזי שומן) הדומים בכמות השומן בהם לאושן ולאן.אל.אס....
שם גם סוכם הדיון בהמלצה על הסרה דיסקוס

זה נכון בעיקרון מה שאתה אומר.
אבל אני קצת יסביר.
דגיגים צריכים יותר חלבון ושומן במזון ,החלבון לגדילה כמובן ולשאר תהליכים בגוף והשומן משמש כאנרגיה.
בגלל שהדגיגים יותר פעילים ובעלי מטבוליזם גבוה יותר הם צורכים המון אנרגיה , מזון בעל אחוז שומן נמוך לא יספק את האנרגיה המספיקה שלה הדג זקוק ,לכן לדגיגים מזון בעל אחוז שומן גבוה יותר יתאים יותר.
בעניין החלבון ,הדגיגים זקוקים ליותר חלבון על מנת לגדול מאשר דג בוגר.
אחוז גבוה מהחלבון במזון מנוצל לגדילה והשאר לשאר תהליכים בגוף.
כשהדג בוגר הוא זקוק לפחות חלבון ושומן במזון ,שהרי פחות חלבון מנוצל כעת לגדילה וכן המטבוליזם של דג בוגר יורד לעומת מטבוליזם של דגיג ולכן גם זקוק לפחות אנרגיה - כלומר שומן במזון.
אם דג בוגר יאכל מזון בעל אחוז גבוה מידי של חלבון ושומן , לא כל החלבון ינוצל ולמעשה יכול להעמיס ולפגוע בכבד לטווח ארוך.
ועודף השומן יכול לגרום לשקיעה של שומן בכלי הדם ולפגיעה אף בלב לטווח ארוך.
זה רק מסביר את תוצאות הנתיחה של אותו דג...

אבל אצלך , הדגים לא כולם בוגרים ולכן צריכים עוד לגדול לכן אין להם בעיה עם אחוז חלבון ושומן גבוה במזון , לפחות לבנתיים.

elic
Thursday 01/01/2009, 17:32
אייל - תודה על ההסבר :up:
אבל עכשיו יש שאלות המשך:
1. אחוז החלבון בין הסרה דיסקוס לשני האחרים אינו שונה מהותית
2. מהי ההגדרה דג בוגר ? האם מדובר רק על דג שהגיע לגודל מקסימלי שלו ? מאיזה שלב הוא הופך בוגר (ואז בהמשך לדבריך צריך לשנות את הדיאטה שלו) ? ובבקשה אל תגיד מאז שהוא מתרבה כי החראות אצלי עדיין לא מתרבים ולא נראה שהם מתחננים לעשות זאת אי פעם :flame::flame::flame:

killer
Thursday 01/01/2009, 17:52
אלי , אחוז החלבון לא תמיד קובע אלא מהו אותו חלבון.
ישנם סוגי חלבון בעלי ניצולת גבוהה מאחרים , סוגי חלבון שמשתמשים בהם במזונות איכותיים הם כגון , הרינג ,קמח דגים לבן , פירות ים ,סלומון ...
יש מזונות אחרים שנחשבים איכותיים פחות שמשתמשים בסוגי חלבון אחרים כמו קמח עוף , קמח דגים כללי , סויה וכו'.
מה שקובע הוא ניצולת של החלבון ע"י הדג , סוגי חלבון איכותיים מנוצלים טוב יותר ע"י הדג , מעמיסים פחות על הכבד ,ובעלי פסולת מועטה יותר כיוון שמנוצלים טוב יותר ע"י הדג.
בסרה דיסקוס יש קמח דגים שהוא קמח דגים כללי ולא מסוג קמח דגים לבן שנחשב יותר איכותי.
גם באושן פורמולה 1 וב N.L.S החלבון נחשב כאיכותי יותר.
באושן המרכיב הראשון הוא שרימפס.
ב N.L.S הוא דג הרינג.
שניהם סוגי חלבון איכותיים.

2. דגים גודלים לכל ימי חייהם בדומה לזוחלים ובניגוד לבני אדם .
המטבולזים שלהם כשהם דגיגים או דגים צעירים הוא גדול יותר והוא הולך ויורד ככל שהם מתבגרים.
לכן הם צריכים רמות גבוהות יותר של חלבון ושומן כשהם צעירים.
אתה מדבר על בגרות מינית , זה לא אותו הדבר.
מכיוון שדגים יכולים להגיע לבגרות מינית לפני שעוד הגיעו לגודל של בוגרים.
לכל דג יש גודל גודל מקסימלי פחות או יותר שבו הוא מגיע לבגרות , למרות שהוא עדיין ממשיך לגדול אולם ממש ממש לאט.
דג כזה בהחלט צריך לעבור למזון אחר שמכיל פחות שומן , או שפשוט מורידים את תדירות האכילה.
לדוגמא האכלה פעם ביום במקום פעמיים ביום.

elic
Thursday 01/01/2009, 18:14
השאלה היא באיזה שלב בחייו של הדג יש לעבור ממזון רווי שומן למזון חסר שומן ?
איך אני קובע זאת ?

killer
Thursday 01/01/2009, 18:57
לכל דג יש גיל שבו הוא מגיע לבגרות , זה שונה מדג לדג.
אתה יכול לקרוא בפרופילים לגבי גודל מקסימלי פחות או יותר ולבדוק אם הדגים שלך הגיעו לגודל הזה.

סתם שאלה , בקשר לאותו דיון שקראת בפורומים בחו"ל.
האם דובר בו על דיסקוסים או דגים אחרים ?
האם דובר על דגים בוגרים/צעירים ?
האם המזון שאותו בחור האכיל היה לב בקר וכו' ?

רותם
Thursday 01/01/2009, 19:18
אלי,אחוז החלבון לא משמעותיבמקרה זה ואני אסביר למה.
במזונות בהם החלבון מופק ממקור איכותי כגון פירות ים,קמח דגים לבן,הרינג וכו' ניצולת הפרוטאין גבוהה אצל הדג.
במזונות בהם החלבון מופק מקמח דגים למשל אחוז החלבון שמנוצל הינו נמוך.
אם במזון איכותי מופיע 40 אחוז חלבון שמופק מפירות ים למשל אנחנו יכולים לדעת כי הדג מנצל כמעט את המקסימום.
במזון פחות טוב שמופק מקמח דגים רגיל אחוז החלבון יהיה 60 אחוז אבל הדג לא יפיק מהאוכל את החלבון הדרוש לו.

killer
Thursday 01/01/2009, 19:21
אלי,אחוז החלבון לא משמעותיבמקרה זה ואני אסביר למה.
במזונות בהם החלבון מופק ממקור איכותי כגון פירות ים,קמח דגים לבן,הרינג וכו' ניצולת הפרוטאין גבוהה אצל הדג.
במזונות בהם החלבון מופק מקמח דגים למשל אחוז החלבון שמנוצל הינו נמוך.
אם במזון איכותי מופיע 40 אחוז חלבון שמופק מפירות ים למשל אנחנו יכולים לדעת כי הדג מנצל כמעט את המקסימום.
במזון פחות טוב שמופק מקמח דגים רגיל אחוז החלבון יהיה 60 אחוז אבל הדג לא יפיק מהאוכל את החלבון הדרוש לו.

בדיוק :up:

elic
Thursday 01/01/2009, 21:11
אתה יכול לקרוא בפרופילים לגבי גודל מקסימלי פחות או יותר ולבדוק אם הדגים שלך הגיעו לגודל הזה
אם כך בגרות היא בהגעה לאזור הגודל המקסימלי ?
אז אני יכול ל"הכריז" על הדג כבוגר ולנהוג בהתאם (דיאטה חדשה וכו') ?
האם דובר בו על דיסקוסים או דגים אחרים ?
האם דובר על דגים בוגרים/צעירים ?
האם המזון שאותו בחור האכיל היה לב בקר וכו' ?
על טנגניקאים,
בוגרים, אך לא היתה ההבחנה מהו בוגר (מן הסתם)
לא זוכר....

אני מנסה למצוא את הדיון ההוא באיזה פורום הוא ואני אעלה אותו לכאן שתוכלו לראות ואשמח לשמוע את תגובתכם.

רותם - הבנתי תודה :up:
האם תוכל להתייחס לאיכות המרכיבים במזון שציינתי ?

נ.ב
לכל הסקפטיים להלן דיון ענייני ומקצועי נטו בנושא המזונות !!!
(ועל אייל ורותם נאמר) מורה טוב , מורה לחיים....:hair:

רותם
Thursday 01/01/2009, 21:25
בגרות מינית מגיעה לפני הגעה לגודל מקסימלי.
גודל אינו פונקציה ישירה לרבייה אלא גיל הדג.
במזון שציינת ישנם 46.2% אחוזי חלבון סה"כ נתון די חיובי אך שים לב שברשימת המרכיבים כמרכיב הראשון מופיע קמח דגים,קמח דגים בהשוואה לפירות ים או הרינג הינו בעל ניצולת נמוכה יחסית.
מה לגבי אחוז האפר במזון?

coer
Thursday 01/01/2009, 21:37
חברים יקרים,
אני משתמש גם בטטרה ביטס וגם בסרה דיסקוס,לדעתי מדובר במזון זהה של שני יצרנים שונים.
אני(הדגים) אגב, מרוצים ממנו.

Sprungster
Thursday 22/01/2009, 18:27
אני בהלם שאני מסכים עם שני המשגיחים :o

תסתכלו על המרכיבים.

"הדגים לא אוהבים NLS":
1. זה המזון שהרבה מאוד מגדלי מלוחים מאכילים בו..."קצת" יותר קשה להרגיל דגי מיים מלוחים למזון יבש אז זה פשוט נשמע לי הזוי שהציקלידים שלכם לא אוכלים אותו.

2. מי שואל את הדגים מה הם מעדיפים לאכול? זאת לא תכנית כבקשתך...הם יאכלו מה שיש ומה שהם רגילים. אם היינו יכולים לסמוך עליהם לבחור מזון אז היינו כולנו יכולים להאכיל בבונזו...הם גם היו אוכלים את זה בחפץ לב...השאלה היא מה היה קורה להם...הדגים לא מחליטים כאן.

3. מזונות כמו טטרה ביטס/גרנוגרין הוכיחו את עצמם. גם לסרה דיסקוס בעל אחוז השומן הנמוך יש את היתרון הזה. אלו מזונות טובים - לא הכי טובים. תבדקו איכות מזון לאורך חודשים ע"פ גדילה, צבע, כמות הטלות, שרידות דגיגים.

yoel46
Thursday 22/01/2009, 21:48
מסכים לחלוטין עם מיכאל..
הדגים אינם קוראים את מרכיבי המזון
לכן אנו מחליטים עבורם וכל המזונות שהוזכרו טובים.
עדיף אפילו לגוון כמה סוגים(למשל להכין תערובת מכמה סוגים במיכל אחד ולהזין )
כך הם מקבלים מגוון גדול יותר של מרכיבי מזון בו-זמנית..