צפה בגרסא המלאה : כנראה שהייתה לי החזקה ופליטה..מגניב לא?

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:06
נראה לי שהייתה לי החזקה ואחרי כמה ימים פליטה .. מגניב לא?

יש לי את הזכר הדומיננטי בגודל 6.5 ס"מ ואולי 7, ועוד אחת באותו הגודל, אבל עם צבעים חלשים יותר.. והיא לא טריטוריאלית אבל חזקה.

בקיצור הזכר שלי חיזר אחריה במשך זמן ארוך ולפני שבוע תפסתי אותם עושים את האקט כמו שפיליפ צילם (ההטלה) בשטח של הטריטוריה של הזכר ..הוא גם היה ממש יפה עם צבעים שסינוורו אותי :love:

לא ייחסתי לזה חשיבות אבל אח"כ ראיתי שהפה שלה ממש סגור והיא מנסה שלא לפתוח, היא גם לא אכלה והזימים שלה היו פתוחים מאוד עם התנשפויות כבדות.. היה לה נפיחות קלה בפה.

בקיצור בהתחלה נבהלתי וחשבתי שאולי יש לה משהו בזימים אבל בסוף נפל לי האסימון וקישרתי את הכל.. לא האמנתי שזה יכול לקרות בגיל כזה צעיר (7-8 חודשים).. אז התקשרתי למומחה בעניין והוא אישר שזה יכול לקרות ואמר לי מזל טוב :D

היא החזיקה במשך 3-4 ימים אבל היום ראיתי שהיא כנראה פלטה כי היא כבר לא עם פה סגור והזימים חזרו למצב הרגיל וככה גם הנשימות.. וכמובן שהיא חזרה לאכול.. כנראה שזה היה קשה בשבילה, כי ראיתי שהיא סובלת.. כל פעם שהייתי נותן אוכל היא הלכה ליד האוכל ופשוט אכלה רק את הפירורים מהאוכל כי היא פחדה לפתוח את הפה כדי להכניס גרגירים :wink:

אתמול (כשהיא עוד החזיקה) הזכר ממש הטריד אותה (לא במכות) אלא ניסה שוב פעם לגרום לה להגיע לטריטוריה שלו אבל היא לא התייחסה אליו.. מרוב עצבים ותסכול הוא פיצץ פה ושם עוברי אורח מסכנים חחחחחחחח....

מצטער שחפרתי לכם.. סתם חשבתי שזה אולי יעניין אתכם כל הסיפור הזה.. הרי הם צעירים וזה לא קורה בתדירות גבוהה כ"כ :wink:

חג שמח !

פיליפ
Thursday 25/12/2008, 01:09
כמו שציינתי קודם....זה אימונים......יהיו עוד כמה כאלו עד שתראה דגיגים.....אבל זה יגיע....אבל גם כיסוחים:wink:.

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:14
כמו שציינתי קודם....זה אימונים......יהיו עוד כמה כאלו עד שתראה דגיגים.....אבל זה יגיע....אבל גם כיסוחים:wink:.

ברור.. זה יהיה אבסורד להוציא דגיגים מדגיגים :hair: :brow:

אגב.. הסתדרתי עם הפחד של הטרופאוסים ועכשיו הם גיבורים :fire: .. אתם יכולים לנחש איך?

להזכירכם, האקווריום ליד הדלת בחדר שלי אז כל פעם שהייתי נכנס או יוצא מהחדר הם היום נכנסים לשוק ומתחבאים..

נראה אתכם עולים על הפתרון שלי :hair:

אורן מרקוס
Thursday 25/12/2008, 01:15
רקע בצד ?

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:18
רקע בצד יש לי, וזה פתר לי את הבעייה של הכניסה לחדר.. האמת את זה עשיתי עוד מההתחלה..

נסה לחשוב על הפתרון שמצאתי לפחד שהם מקבלים כאשר אני יוצא מהחדר...הם היו נבהלים כשהייתי קם מהכיסא של המחשב וחוצה את החדר...

ולא......... לא התחלתי לשים שקית על הראש :yeah:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:19
אשמח לשמוע מה עשית כי גם אצלי האקווריום נמצא במעבר וכל פעם שעוברים הם טסים בטיל לפינה להתחבא.

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:20
מתחיל ב"ל"...........

התשובה ממש פשוטה :brow:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:23
לא לעבור? :wall::wall:
יאללה אחי אני סקרן אל תתן לי לישון בידיעה שיש תשובה לבעיה הכי קשה בחיי:fire::fire:

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:28
בגלל הבעייה שהייתה לי (כמו אצלך) הייתי חייב לחשוב על פתרון כי זה היה ממש מרגיז.. היה לוקח להם הרבה זמן עד שהיו ממשיכים את החיזורים אחרי שהייתי נאלץ להפחיד אותם..........

בקיצור חיפשתי להם חברים חדשים לאקווריום, שהם בוודאות לא יהיו פחדניים. מנסיוני כשמכניסים להקה שלא מפחדת מכלום ולא נבהלת, הלהקה השניה מתחילה להבין שאין ממה לפחד כאשר היא רואה שאני עובר והלהקה השניה עדיין בפנאן שלה ושלא קורה להם כלום.

חיפשתי וחיפשתי, ובסוף לקחתי להקת לפטוזומות מדהימה, 2 זכרים + 8 נקבות בלי אלוהים, לא מפחדים אפילו אם אני אבוא להם עם רובה מול האקווריום.. ממש לא שמות עלי.

בקיצור עבר שבוע ומשהו מאז שהכנסתי אותם, ואני סוף סוף יכול לעבור בשלווה מול האקווריום והטרופאוסים לא נבהלים יותר. הם אמנם מראים חשש אבל לא מקבלים את השוק שהיה גורם להם להתחבא שעתיים במסלעה :brow:

מיום ליום זה משתפר, בהתחלה עדיין פחדו וכל יום הם יותר בוטחים בי, ממש תענוג :love::up::up:

אז הפתרון אצלי היה "לפטוזומות" :hair:

אני חייב לציין, שהכנסתי לפטוזומות כאשר הטרופאוסים שלי עדיין דגיגים..

המצב באקווריום כרגע הוא שהלפטוזומות נמצאות רק בחלק העליון, הטרופאוסים בתחתון, בהאכלות הם מתערבבים ביחד, והם מתעלמים אחד מהשני.. כאילו היו אויר 8)

להכניס לפטוזומות לאקווריום עם בוגרים יכול להיות שונה מאוד וגופות יכולות לצוף (של הלפטוזומות)... אז קח בחשבון.. השילוב הזה עובד פעם כן פעם לא.

killer
Thursday 25/12/2008, 01:28
בקיצור בהתחלה נבהלתי וחשבתי שאולי יש לה משהו בזימים אבל בסוף נפל לי האסימון וקישרתי את הכל.. לא האמנתי שזה יכול לקרות בגיל כזה צעיר (7-8 חודשים).. אז התקשרתי למומחה בעניין והוא אישר שזה יכול לקרות ואמר לי מזל טוב :D

מזל טוב נדב :wink:
כמו שרשמתי בעץ אחר :
http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=147280

הטלות יכולות להתרחש גם בגיל 7 חודשים , ולראיה זה קרה גם אצלי.
נקבת דובייסי שלי התחילה להטיל בגיל 7 חודשים , אבל יש כאלו שיתחילו אפילו מאוחר יותר , אפילו בגיל 9 חודשים .
בד"כ הן פולטות לאחר כמה ימים ולא יחזיקו , הן צעירות וחלשות מדי ובנתיים לומדות.

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:32
תודה אייל.. :wink::up:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:33
בגלל הבעייה שהייתה לי (כמו אצלך) הייתי חייב לחשוב על פתרון כי זה היה ממש מרגיז.. היה לוקח להם הרבה זמן עד שהיו ממשיכים את החיזורים אחרי שהייתי נאלץ להפחיד אותם..........

בקיצור חיפשתי להם חברים חדשים לאקווריום, שהם בוודאות לא יהיו פחדניים. מנסיוני כשמכניסים להקה שלא מפחדת מכלום ולא נבהלת, הלהקה השניה מתחילה להבין שאין ממה לפחד כאשר היא רואה שאני עובר והלהקה השניה עדיין בפנאן שלה ושלא קורה להם כלום.

חיפשתי וחיפשתי, ובסוף לקחתי להקת לפטוזומות מדהימה, 2 זכרים + 8 נקבות בלי אלוהים, לא מפחדים אפילו אם אני אבוא להם עם רובה מול האקווריום.. ממש לא שמות עלי.

בקיצור עבר שבוע ומשהו מאז שהכנסתי אותם, ואני סוף סוף יכול לעבור בשלווה מול האקווריום והטרופאוסים לא נבהלים יותר. הם אמנם מראים חשש אבל לא מקבלים את השוק שהיה גורם להם להתחבא שעתיים במסלעה :brow:

מיום ליום זה משתפר, בהתחלה עדיין פחדו וכל יום הם יותר בוטחים בי, ממש תענוג :love::up::up:

אז הפתרון אצלי היה "לפטוזומות" :hair:

אני חייב לציין, שהכנסתי לפטוזומות כאשר הטרופאוסים שלי הם עדיין דגיגים..
להכניס לפטוזומות לאקווריום עם בוגרים יכול להיות שונה מאוד וגופות יכולות לצוף (של הלפטוזומות)... אז קח בחשבון.. השילוב הזה עובד פעם כן פעם לא.

גם לי ידוע המצב שאם מכניסים דגים לא פחדנים אז גם השניים מתחילים "לתפוס תחת".
המליצו לי על אצים כדגים "אמיצים" ולא פחדנים, אני מקווה ששבוע הבא אני ילך להביא אצים.
אני הייתי בספק עד עכשיו שבאמת דג אחר ממה שיש לי (קורליוסים ודמסונים) יתנהג אחר ולא יפחד ויגרור את השאר איתו. אבל עכשיו אחרי מה שרשמת החדרת בי ביטחון ותקווה.
ונשאר לי רק לקוות שאצלי יקרה אותו דבר כמו אצלך:roll::roll:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:34
ודרך אגב, שכחתי להגיד.
מזל טוב על תחילת ההחזקות ובהצלחה :up:

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:36
בהצלחה אחי.. אבל למה אצ'ים?

אף פעם לא גידלתי אצ'ים ואפילו לא יודע איך הם נראים (:oops:), אבל תוודא שהם לא יתנגשו מבחינת טריטוריות עם הטרופאוסים שלך.. ושגם המזון יתאים להם.

הלפטוזומות שוחות רוב הזמן למעלה ואין התנגשות מבחינת האוכלוסיות.. בהצלחה..:up:

עריכה:

תודה אחי :wink:

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:38
אה..אין לך טרופאוסים.. אופס :oops: :hair:

שמילי
Thursday 25/12/2008, 01:38
קורליוסים ודמסונים לא רמורים להיות כל כך פחדנים אצלי הם ממש לא מפחדים מכלום!
אולי הם חדשים אצלך?

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:39
לא לא לא לא הבנת.... אין לי טרופאוסים, יש לי מלאווים.
הם מתנהגים אותו דבר כמו שרשמת שהטרופאוסים שלך התנהגו לפני ששמת לפטוזומות.

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:41
קורליוסים ודמסונים לא רמורים להיות כל כך פחדנים אצלי הם ממש לא מפחדים מכלום!
אולי הם חדשים אצלך?

הם לא חדשים אבל הם צעירים.
הסיבה שהם פחדנים זה שהאקווריום נמצא במעבר וכל הזמן עוברים אנשים ליד האקווריום והם נבהלים.

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:41
לא לא לא לא הבנת.... אין לי טרופאוסים, יש לי מלאווים.
הם מתנהגים אותו דבר כמו שרשמת שהטרופאוסים שלך התנהגו לפני ששמת לפטוזומות.

כן רק בסוף קלטתי שאין לך טרופאוסים.. בהצלחה אחי !

ייעצתי לעשות את זה גם לחבר שלי לפני כמה חודשים וזה עבד אצלו גם :up:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:42
תודה :up:
אני יעדכן אותך אם אני יביא אצים ואם זה עזר8)

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 01:43
רק תוודא שאצים באמת נחשבים ללא פחדנים אחרת סתם תתבעס :hair:

תנסה להבהיל אותם מול הזכוכית לפני שאתה קונה חחח :fire: :brow:

אור_סיני
Thursday 25/12/2008, 01:48
חבר שיש לו אותם אמר שהם לא פחדנים.
חוץ מזה שאם אני ידפוק זה לא יתן אינדיקציה, גם הקורליוסים לא היו פחדנים שקניתי אותם. פשוט זה המיקום של האקווריום.

killer
Thursday 25/12/2008, 02:05
אצ'ים באמת יכולים לעזור ,הם יכולים להקנות יותר בטחון גם לשאר האוכלוסיה.
תנסה אור, בתקווה שיצליח לך :up:

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Thursday 25/12/2008, 02:10
מזל טוב נדב! :up:

בני

אביעד
Thursday 25/12/2008, 09:08
אז התקשרתי למומחה בעניין והוא אישר שזה יכול לקרות ואמר לי מזל טוב

1) לא זכורה לי שיחה כזאת:hair:
2) אני שמח שהחתימה שלי עובדת :yeah:
3) מזל טוב.

שמילי
Thursday 25/12/2008, 14:53
שים תוכי אחד עם הקורליוסים והדמסונים ותראה שהם כבר לא מפחדים מכלום! או איזה מורי זה גם הולך הוא גם לא מפחד מכלום

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 17:55
1) לא זכורה לי שיחה כזאת:hair:
2) אני שמח שהחתימה שלי עובדת :yeah:
3) מזל טוב.

אמנם אתה ופיליפ מומחים, אבל יש עוד אחד :yeah: (התגורר אי שם בצפון.. וירד קצת דרומה עכשיו :brow:)

יניר-עובדיה
Thursday 25/12/2008, 18:23
מזל"ט !

ארז75
Thursday 25/12/2008, 19:56
נדב מזל טוב על ההחזקה...בקרוב אצלי :wink:

נדב.ל
Thursday 25/12/2008, 20:22
נדב מזל טוב על ההחזקה...בקרוב אצלי :wink:

:king:

Chief
Thursday 25/12/2008, 21:30
נדב, מזל טוב!
קח בחשבון שהשילוב של גיל צעיר והחזקה ראשונה... אין הרבה סיכויים להחזקה טובה.

נדב.ל
Friday 26/12/2008, 00:12
נדב, מזל טוב!
קח בחשבון שהשילוב של גיל צעיר והחזקה ראשונה... אין הרבה סיכויים להחזקה טובה.

ברור אחי.. :hair:

לפחות אני יודע שהדגים שלי חרמנים :brow:

Chief
Friday 26/12/2008, 00:15
כמו הבעלים. :wink:

נדב.ל
Friday 26/12/2008, 00:36
:unknown: