צפה בגרסא המלאה : איכלוס אקו בטנגניקות

xray1
Friday 12/12/2008, 21:14
יש לי אקו 1.5 מ שעכשיו עובר תהליך איתחול מחדש להיות מקום גידול לטנגניקות .
הייתי רוצה בו טנגניקות מיוחדות משריצות ומענינות (אני יודע שזה נישמע פלצני).
יש מיסלעה מכובדת שתוכנס אחר כבוד אליו והמצע יהיה חול קוורץ .האנוביות כרגע באקו השני לשיקום ,אך יהיו מספיק מהן בחדש לא לידאוג .
אני לא כל כך מאלה שנוהגים להיתערב בחיי הדגי םולחלוב וכו אבל כן היתי רוצה את האפשרו תשיהיו השרצות ואולי לעיתים אף למכור חלק מהחברה .החשוב ביותר שיהיו יפים ומענינים .
עצות חברים זה חשוב לי .:roll:

אלוני
Friday 12/12/2008, 21:46
היי
אשמח לעזור,
אך ההגדרה " יפים ומעניינים ".. היא כוללת מידי.
בישבילי יפה ומעניין זה מטיל כונכיות בגודל 3 ס"מ שאין לו כמעט צבעים.:wink:

כנס לקישור,
http://photos.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=guest.folder&path=200412091824163448&user=abcdabcd4

אלו חלק מהדגים שגידלתי והרבתי..
תסתכל, תגיד מה מעניין ונמשיך .. כמובן תיכנס בדר"כ גם למאגר במידע בפורום ותחפש דגים מטנגניקה שמענינים
אותך .. ב1.5 מטר כמעט וכל האפשרויות פרושות לפניך.

סקובה
Friday 12/12/2008, 23:04
היי אם אתה מחפש רעיונות ... יש פה כמה חבר'ה בעלי אק' בגודל שלך פחות או יותר שנרשמו לתחרות עם אקווריומי פרונטוזות תעיף מבט תקבל רעיונות ..
תומר

xray1
Saturday 13/12/2008, 00:01
יפים ומענינים זה ציבעוניים זה זוגיים או להקות לא פרונטוזות ,כי לצערי לא הצלחתי להיתחבר לדג הזה למרות שכבר גידלתי אותו בעבר .לפתוזומה לדוגמה עם קלבוס בלאק וזינוטילאפיה אוכרוגניס ובריצארדי למיניהם וג'ולידוכרומיס דיקפלדי או אחר --->זה הכוונה שלי בערך אני רוצה תנועה וחיים בכל אחד מגבהי המים =אקו חי וזז וכמובן ציבעוני ולאאקו של מריבות והצקות עד מוות או כיוצא באלה ,אני יודע שאולי אני מבקש יותר מדי אבל אודה לכם על רעיונות .
האם יש צורך באקו כזה בראשי כוח לתנועת המים או שמספיקים החלילים של 2 הפילטרים ,אחד טטרה טק 1200 והשני J B L 900 .איזה הופכי מצע הייתם ממליצים מכיוון שאני הולך לשים מצע חולי ,וכדי לא ליצור כיסים אנארוביים וגז הבנתי שצריך להפוך את המצע מדי פעם בפעם .
מצטער על כל כך הרבה שאלות אבל זה חשוב לי .
:up:

xray1
Saturday 13/12/2008, 22:08
:o

רותם
Sunday 14/12/2008, 09:07
על אקוודקס עברת?
תתחיל לעבור על אקוודקס ותראה מה אתה אוהב,ככה יהיה לנו קל יותר ליצור שילובים של מה שמצא חן בעיניך.
להפגיז סתם בשמות לא יהיה נכון ומקצועי.

פיליפ
Sunday 14/12/2008, 10:24
יפים ומענינים זה ציבעוניים זה זוגיים או להקות לא פרונטוזות ,כי לצערי לא הצלחתי להיתחבר לדג הזה למרות שכבר גידלתי אותו בעבר .לפתוזומה לדוגמה עם קלבוס בלאק וזינוטילאפיה אוכרוגניס ובריצארדי למיניהם וג'ולידוכרומיס דיקפלדי או אחר --->זה הכוונה שלי בערך אני רוצה תנועה וחיים בכל אחד מגבהי המים =אקו חי וזז וכמובן ציבעוני ולאאקו של מריבות והצקות עד מוות או כיוצא באלה ,אני יודע שאולי אני מבקש יותר מדי אבל אודה לכם על רעיונות .
האם יש צורך באקו כזה בראשי כוח לתנועת המים או שמספיקים החלילים של 2 הפילטרים ,אחד טטרה טק 1200 והשני J B L 900 .איזה הופכי מצע הייתם ממליצים מכיוון שאני הולך לשים מצע חולי ,וכדי לא ליצור כיסים אנארוביים וגז הבנתי שצריך להפוך את המצע מדי פעם בפעם .
מצטער על כל כך הרבה שאלות אבל זה חשוב לי .

כל מה שכתבת פה מכוון רק לדג מסויים.....טרופאוסים!...אתה מוזמן לבקר בפורום טרופאוסים ולעבור של על עצים ולהתרשם.

שאר הטנגניקה, או שאפורים, או שאפורים רק למחצה(הנקבה), אבל כולם דיי סטטיים....אקווריום שוקק חיים ופעיל לא יהיה לך איתם.

בנוסף לא חייב לחלוב טרופאוסים....הדגיגים ישרדו באקווריום.

אסף חנונה
Sunday 14/12/2008, 21:04
יש לי קסנוטילפייה אורכגניס והדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם זה שהם סטטים סטטיים, וזה אחרי שהיה לי פרונטוזות במשך 5 שנים ואני יכול לסכם אותם כחתיכות בשר (בכל זאת הם הגיעו ל30 ס"מ) משעממות תשועלים שעושות טובה שהן מזיזיות עצמן לאכול. בנוסף אין להם הרגישות הנפלאה של טרופאוסים לדיאטה וטפילים חוץ מזה שהם לא רוצחים אחד השני כאשר יש עודף זכרים.
יש לי איתם זוג ג'ולי דיקפלדי מתרבה שאין לי בעיה להעיף כי הוא לא כזה מעניין או צבעוני.
בנוסף יש ללופים (צבע), לפטוזומות (צבע ונוכחות בחלק העליון) ברביס (אחלה התנהגות כמו הרבה דגי קונכיה אחרים) וקלבוסים שלהם אני נותן את הכבוד הראוי.

אז אתה מעתיק???:hair:

xray1
Wednesday 17/12/2008, 01:47
בתור אחד שהיה לו אקו עם מלאווים מכל הצבעים ומכל המינים ואלו חברה שזזים כל היום אני יכול להגיד שבאקו הקטן שלי יש כרגע רק טנגניקות -חברה לא גדולים פיזית אבל מה שמדהים הוא שזמן קצר לאחר שניקנו (אצל מגלד התותח) הווריאנט של הבריצארדים שיש לי (לא זוכר בדיוק את המין )היתחבר אצלהם זוג והם השריצו וכרגע יש לי 10 שרצים שההורים שומרים עליהם מכל מישמר ,שאר החברה בושרי לדוגמה שהם חברה ממש לא "נחמדים " אמנם די סטטים אבל אני ממש מאוהב בג'ולידוכרומיס דיקפלדי (http://www.aqua.org.il/aquadex/config/FishPage.php?myFishId=32) שהם כל הזמן משיטים באקו .
לאקו הגדול של ה 1.5 אני רוצה חלק מהחברה האלה מסנני חול למיניהם אולי לפתוזומות וכ"ו .
האם עם טנגניקות יש צורך במיסלעות רציניות ?
האם להשאיר הרבה שטחים פתוחים על המצע ?
עצות ורעיונות יתקבלו בברכה --->כרגע מה שיש באקו זה מצע קוורץ גרוס דק כמו חול .
תודה מראש .

אסף חנונה
Wednesday 17/12/2008, 11:59
קסנוטילפיה חייבים מצע גרוס דק ושטח פתוח

xray1
Wednesday 17/12/2008, 20:44
מצע גרוס דק יש !השאלה היא כמה שטח פתוח להשאיר וכמה לתת למיסלעות וכמה מיסלעה צריך ?
צמחים יש בעיה (אנוביות )?
ושוב הצעות לסוגי דגים יתקבלו בברכה ,או חוות דעת על מה שרשמתי כסוגים אופציונאליים .
תודה מראש .

xray1
Wednesday 17/12/2008, 23:56
רק כתוספת לתגובה מקודם הוריאנט של הבריצארדי כבר בהשרצה שניה !יש כבר כ 20 צאצאים מ 2 דורות באקו !