צפה בגרסא המלאה : מצע לטנגניקות

xray1
Thursday 11/12/2008, 18:41
איזה מצע הכי מתאים לגידול טנגניקה?ראיתי מצע יפה שניראה ממש כמו חול דק ,האם זה יתאים ?
באקו השני שלי יש לי מצע של קוורץ דק אבל לא ממש דק דק ויש לי שם רביה .
עצות PLEASE
נ.ב:
האם יש בעיה לישתול במצע החולי אנוביות?

רותם
Thursday 11/12/2008, 20:26
איזה מצע?אתה האמת הכי זול שתמצא יתאים.
הח'ברה האלו מגיעים מאגם שבו ה-PH גבוה ומי ארצנו יתאימו להם מצויין.
ברמת העיקרון כל חצץ יתאים אלא אם יש משהו שממש מוצא חן בעיניך.
אין בעייה לשתול את האנוביות למרות שהם ירגישו טוב יותר כשהן קשורות לאחד האובייקטים במים ולא כשהן שתולות במצע.

xray1
Thursday 11/12/2008, 21:23
שלום ידידי,אני מדבר על מצע חולי ממש ,חלק מהטנגניקות אוהבים לינבור בחול האם אין עם זה בעיה ,האם יש למישהוא מסיון עם המצע הזה בכול הנוגע לשאיבת רפש ממנו?
:up:

p_ios
Thursday 11/12/2008, 21:49
כן,יש בעיה לשאוב רפש כאשר יש מצע חולי

אלי סופר
Thursday 11/12/2008, 21:56
אני מגדל רק טנגניקה ואין בעיה להפך חול מעולה לכל מסנני החול ואצלי החול דק כמו אבקה ואתה צריך ליראות איזה גומות האנטיופוס מכין בגודל של צלחת בליווי ריקודי חיזור בלי סוף

bugger1
Thursday 11/12/2008, 22:26
אני מגדל רק טנגניקה ואין בעיה להפך חול מעולה לכל מסנני החול ואצלי החול דק כמו אבקה ואתה צריך ליראות איזה גומות האנטיופוס מכין בגודל של צלחת בליווי ריקודי חיזור בלי סוף

נו אז מה אם איזה תמונה \ סרטון שנוכל לשטוף את העיניים:wink:
בלי קשר אצלי יש גם מצע חולי ושאיבת הרפש היא לא סיפור רציני רק לדאוג לעשות אותה בתדירות טיפה יותר גבוהה.
אם תחליט לשים כזה מצע מסנני חול הם בגדר חובה.

Citron
Thursday 11/12/2008, 22:30
לטעמי, מצע חולי יהיה הטבעי והיפה ביותר באקווריומי טנגניקה.
בעיה יכולה להיות בשאיבות רפש, אם תשאב בעדינות לא ישאב הרבה מצע. אתה יכול גם לשאוב לתוך דלי ואז את המצע שנשאב להחזיר לאק'. ערבול המצע חשוב.

אלי סופר
Thursday 11/12/2008, 23:01
דווקא יש תמונה של האנטיופוס שלי בזמן חיזור אבל התמונה צולמה לא בזוית טובה אפשר ליראות את המצע (פייור טנגניקה)

xray1
Thursday 11/12/2008, 23:30
מסנני חול לדוגמא???

xray1
Friday 12/12/2008, 18:14
האם יש צורך בשטיפות כמו לחצץ בהכנסה של מצע חול חדש והאם יש למישהוא רעיון מקורי איך לעשות זאתבמינימום בלאגן ??:hair:

Neilg
Friday 12/12/2008, 20:29
הרעיון לא מקורי אבל אצלי הוא עבד יופי..
שמתי כמות של חצץ (יש לי קוורץ גרוס דק מאוד,בין מלח גס ולמחל רגיל כל גרגיר) בתוך דלי,
בערך שיגיע עד החצי של הדלי..
2.להכניס את הצינור של המקלחת לתוך הדלי לקרקעית ולפתוח זרם (לא חזק כל כך אבל זרם..) ולהטות טיפה את הדלי ולשחק עם היד בתוך החצץ..
עד שבשלב מסויים אתה רואה שהמיים שנשפכים מהדלי כבר לא אפורים ונראים צלולים.
לי זה עבד יופי והייתה לי כמות רצינית של חצץ שהייתי צריך לה את זה.
בהצלחה.

xray1
Friday 12/12/2008, 20:45
:תודה ידידי אבל כאן מדובר על ממש חול (או כמעט חול)אפילו שהוא קוורץ במקור האם אין דרך אחרת פרט למקורית והישנה ??
:wall:אישתי בפעם האחרונה ששטפתי כ40 קילו חצ. איך לומר זאת בעדינות....לא ממש היתלהבה מזה.

Neilg
Friday 12/12/2008, 23:27
תראה החצץ שלי מרגיש כמו חול ים כזה.. ממש גרוס דק..
בכל אופן בהצלחה! :)

fishzilla
Friday 12/12/2008, 23:41
למרות שאני עדיין לא מנהל בפורומים אבל למה פתחת עץ כפול שלוש הודעות מתחת לזו פתחת אותה מודעה אבקש מהמנהלים לנעול אחת ההודעות בבקשה

xray1
Saturday 13/12/2008, 00:08
ידידי היקר אומנם פתחתי 3 אשכולות זה נכון אך גם אם נעשה הדבר בתום לב אין צורך לבוא בגישה כזו חוץ מזה האתר מנותר כל העת על ידי החברה המשגיחים רותם וכ"ו ואם הם לא מצאו לנכון לסגור את האשכול אז למה להיתנגח סתם .
שתהיה לך שבת שלום בכל מקרה .
מסנני חול לדוגמא???
האם יש צורך בשטיפות כמו לחצץ בהכנסה של מצע חול חדש והאם יש למישהוא רעיון מקורי איך לעשות זאתבמינימום בלאגן ??רעיונות נוספים למישהוא תודה Neilg את השיטה הזו אני מכיר פשוט אישתי לא אהבה אותה :hair:והאם יש צורך בה גם בחול ?
:up: