צפה בגרסא המלאה : פירות

reuvevri
Friday 16/11/2001, 03:49
יש לי מספר דגים שחופרים בחצץ וגורמים לבורות כך שלפחות פעם ביום אני נאלץ לישר אותו מחדש הדבר גורם למוצגים שבמים לזוז ממקומם ומכער את האקוריום מאוד גודל האקוריום הוא מטר אחד ועשרים ס"מ האם כדאי להוסיף אבני צבעוניות על מנת להקשות על הדגים או איזשהו פיתרון אחר או להשלים עם רוע הגזרה בתקווה לתשובה
ריבן ראובן

קובי
Friday 16/11/2001, 05:28
שמע - דגים מסויימים חופרים כי זה הטבע שלהם לחפור. האקווריום שלך בנוי וכבר מאוחר לנקוט בפיתרון לנושא הזה. זה צריך להפריע לך מבחינה כלשהי רק אם יש לך פילטר תת קרקעי שהחפירות דופקות אותו. במקרה הזה אתה פשוט צריך לשים איזה חרס שטוח על הפילטר הגלוי והדגים יחשבו שהם הגיעו לקרקעית ויעזבו את זה.

ממה שאני יודע - לבעלי אקווריום חדש שיודעים שייתכן שהם יקחו דגים "חופרים" - רצוי לרפד את תחתית האקווריום בשכבה של שלושה סנטימטרים חצץ. על החצץ הזה למתוח גרב ניילון דקה וחדירה למים (אפילו רשת דקה) ועל זה לפזר שכבה עבה של עוד כ - 5 סנטימטרים חצץ. הדגים יכולים לחפור, אבל הם אף פעם לא יגלו החוצה את הפילטר.

fish in heaven
Friday 16/11/2001, 20:25
אני מניח שמדובר באקווריום ללא צמחייה ? אז ברמת העיקרון אתה יכול להחליף, אבל השאלה עד כמה זה באמת מפריע לך ? האם הם מזיזים את המוצגים ?

אם לא אתה יכול לקחת טפט שחור בעובי של החצץ שלך ולהדביק אותו מסביב לאקווריום וכך מצב החצץ שלך יבלוט פחות....

reuvevri
Saturday 17/11/2001, 17:04
כאשר הדגים "חופרים" הם כמובן מזיזים את המוצגים השאלה היא מה קורה אם אני שם אבני חצץ גדולים כדי שלא יוכלו לחפור האם זה יגרום להם הרגשה לא טובה ועקב כך ייתכן שתהייה תמותה או שיפסיקו להיות פעילים או שבסך הכל ילמדו הם להסתדר אם המצב החדש והשאלה העיקרית היא למה בעצם נועדה החפירה שמכערת לי את האקוריום בבורות ובמוצגים מעופפים .

fish in heaven
Sunday 18/11/2001, 03:58
איזה דגים מבצעים את האריכאולוגיה ? שאלה מאוד חשובה :smile:
האם הם מתחפרים בחצץ עצמו או פשוט מזיזים אותו ?

reuvevri
Friday 23/11/2001, 03:12
לא זוכר את שם הדגים אבל אילו דגים טורפים שפשוט לוקחים את החצץ בפה ומזיזים אותו למקום אחר עד שהם מגיעים לקרקעית

Saturday 24/11/2001, 01:59
גם תוכים חופרים להם יש נטיה לחפור ולהתחכך החצץ

fish in heaven
Saturday 24/11/2001, 10:56
הי, אם מדובר בציקלידים אפריקאיים (וגם מדרום אמריקה) לחלקהם יש נטייה להטיל ביצים במצע ולכן הם בעצם מכינים את הקרקע בשביל זה, או פשוט הם מחפשים אוכל.

בכל מקרה אין הרבה מה לעשות נגד זה. :sad:

reuvevri
Saturday 24/11/2001, 15:37
תודה לכל האנשים הנחמדים שעזרו
ריבן ראובן
נצרת עילית