צפה בגרסא המלאה : אקווריום במהלך סייקל נטראט 100 האם זה טבעי ?

Amitoha23
Saturday 25/10/2008, 19:07
שלום !
לאחר שבועיים סייקל אמוניה 0 , ניטריט 0 ניטראט 100 , האם המצב טבעי ?
מה ניתן לעשות בכדי להוריד את הניטראט באקווריום ללא סאמפ ?

בתודה עמית

Amitoha23
Sunday 26/10/2008, 22:13
:up:

tomer911
Monday 27/10/2008, 00:46
בלי קשר לגובה הניטראט כאשר האמוניה והניטריט מאופסים תבצע החלפת מים ותכניס דג להריץ את האקווריום.
עם מה בדיוק התחלת את הסייקל? דג מת,מולי, דג אחר?
לפי הסייקל המהיר אני מבין שזה ננו?

Amitoha23
Monday 27/10/2008, 18:53
שלום!
כן האקווריום הוא ננו . ראשית הבאתי אבן חייה בשביל המערכת הביולוגית והוספתי חומר של חברת microbe-lift .
לגבי הסייקל לא המליצו לי להכניס דגים רק לאחר שלושה שבועות של המתנה .
כדאי להכניס דג יחיד ? אני מחר אגש לקנות .

tomer911
Monday 27/10/2008, 19:44
כמה ליטר הננו?
יש פורק?
מיועד למרינה או ריף?
כל אקווריום מסיים סייקל בזמן אחר, אני השתמשתי עם פרלון מאקווריום עובד ו2/3 סלעים חיים וכבר אחרי שבוע הכנסתי דג להריץ את המערכת.
אם כל המדדים אפסיים אתה יכול לבצע החלפת מים ולהכניס סטרר, אני הלכתי על אלמוגית דג זול וחזק ובד"כ משתמשים בו להרצת המערכת.
במהלך השבוע-שבועיים תבצע מדידה של כל הפרמטרים ותראה איך המערכת מגיבה, תן למערכת הביולוגית להתחזק ותאכלס בהדרגה.

Amitoha23
Monday 27/10/2008, 20:45
120 ליטר הננו , מיועד לריף , מחר יהיה פריזם דלוקס , השתמשתי בסלע חי אחד במשקל של קילו בערך מיתוך 20 קילו , וכמובן בנוזל של הביולוגי ,

מתי כדאי להכניס דג ??
למה להחליף מים עם כל הפרמטרים טובים ??

עמית

tomer911
Monday 27/10/2008, 21:01
120 ליטר זה "ננו" מכובד, אם אין עדיין פורק אז לא להכניס דג, למרות שזה לא יפיל את המערכת, תפעיל את הפורק שיעבוד איזה יום-יומיים ואז תכניס.
לגבי הסלע אם הכנסת אותו ביום שבו הוספת מים לאקווריום, אז הוא כבר לא חי! כעקרון סלעים חיים רצוי להכניס אחרי או במהלך הסייקל.
רענון מים נועד להוריד את רמת הניטראט הגבוה מהמערכת, לא החלפה של כל המים רק רענון=הוצאת מים מהאקווריום והכנסה של מים מומלחים חדשים. ל120 ליטר אתה צריך להוציא בערך 2 דליים של "ספונג'ה" זה יוצא בסביבות ה16 ליטר עד כמה שזכור לי.
רצוי שתקרא קצת כי מהשאלות ניתן להבין שאתה לא הכי סגור על הדרך להקמת אקווריום מלוחים(גם במותקים מבצעים רענוני מים), בלי לפגוע כמובן.
בקיצור תבצע רענון היום או מחר, תן לפורק לעבוד יום-יומיים(בערך הזמן שלוקח לו להכנס לפעולה תקינה) ותכניס דג(אלמוגית) כסטרטר של המערכת.
תבצע מעקב אחר הפרמטרים ותראה אים יש שינויים(ככה לומדים הכי טוב)
אם זה ריף אני משער שיש לך מי אוסמוזה?
דרך אגב אני עכשיו חוזר אחורה לשאלה הראשונית, יש לך פילטר מפל?
מההודעה שרשמת הבנתי שאין לך סאמפ(גם לי אין) לא חובה למערכות קטנות, למרות שתמיד כדאי.
הפורק לא הכי חזק ל120 ליטר לדעתי, אני משתמש בפריזם דלוקס לננו 60.

Amitoha23
Tuesday 28/10/2008, 01:22
ראשית כל תודה על העזרה , לגבי ההחלפות נושא זה לא חדש לי אך השאלה הנובעת מהיכן יש לי ניטראט במים אם לא קיימים חיים שם ? את הסלע כמובן לא בכנסתי מייד אלא לאחר שבוע סייקל . אני משתמש בפילטר המקורי של הג'בו שלי , R375 כאשר החלפתי לו את הראש כוח ל2400 ליטר בשעה , וכמובן הפכתי את הפילטר לרטוב יבש אמיתי ולא כמו שג'בו תכננו אותו .

אז לשאלתך אין לי פילטר מפל ץ
יש ברשותי פילטר רטוב יבש של אהיים שעדיין לא הכנסתי לעבודה אני עוד חושב עם לעשות זאת , מחר אני קונה פריזם פרו יד שנייה מבחור בראשון לציון , אני מקווה שזה מספיק טוב לננו שלי , את האמת לא שמתי מיים מזוקקים אלא מיים לאחר סינון 5 שלבים , אני השבוע קונה מערכת אוסמוזה ,

אשמח לעוד עצות
עמית

tomer911
Tuesday 28/10/2008, 08:30
לגבי הניטראט הוא תוצאה של פירוק הניטריט והאמוניה, אין אפשרות לפרק ניטראט בדרך טבעית(ניתן ע"י סופחים או וודקה), אני לא יודע איך התחלת סייקל ומה היה למערכת לפרק, אבל בכל מקרה יש צורך להמשיך ולהאכיל את הבקטריות, אז אם אתה ממתין עם הכנסת הדג תפזר קצת אוכל במים.
לגבי הפילטר רטוב ייבש הדעות חלוקות לגבי פילטר דוד אך אם הוא רטוב ייבש זה מעולה, אני משתמש בנוסף לפילטר מפל בפילטר חיצוני(דוד) שמאוכלס במדיות וסופחים בלבד לצורך חיזוק המערכת הביולוגית.
הפריזם פרו כבר יותר מתאים למערכת שלך.