צפה בגרסא המלאה : סלעים לאקווריום......

A.A
Thursday 16/05/2002, 09:52
שלום,
כחלק משיקום האק' שלי אני מעוניין להוסיף כמה סלעים יפים עכשיו, בנס-ציונה חבילת סלעי בזלת עולה בסביבות 49 שח,
אז:
- האם זה משתלם
- האם יש תופעות לוואי שונות
- האם אני יכול פשוט למצוא אבנים להעביא אותם תהליך מסוים ולהכניסם לאק'
- האם יש מקום ששם יש הרבה סוגי תוספים לאקו' במחירים זולים יותר?

asaf
Thursday 16/05/2002, 10:07
בחנויות רבות המוכרים פשוט נוסעים לאנשהו, לוקחים כמה אבנים, ואז מוכרים אותן ביותר מדי כסף...
בים תוכל למצוא סלעי כורכר בכל הגדלים והצורות אך הם ישפיעו על המים.

הדרך הכי טובה: לך לכנרת וקח כמה אבנים...שטוף אותן קצת, ואז יהיו לך אבנים בחינם, בדיוק "כמו בחנות" 8)

Aquario
Thursday 16/05/2002, 11:45
כמה אבנים יש בחבילה של ה-49 ובאיזה גודל? אבני בזלת הם יקרים יותר יחסית.
בחנויות מוכרים גם כל מיני סלעים מיוחדים ואבני לבה כך שפחות סביר שאותם הם מצאו ברחוב, למרות שראיתי בחנויות גם סלעים כאלה שאפשר למצוא ליד כל בנין שעוד לא סיימו לבנותו.
במשתלות יש חלוקי נחל בשקים בגדלים שונים שאפשר לקנות בזול.
מה שכן רצוי שתקנה אבנים מחנות טובה או ממשתלה שאתה יודע שהם לא עברו כל מיני "טיפולים" לא רצויים ובנוסף אתה צריך לבחור סלעים שיתאימו למאפייני המים של הדגים שלך. למשל לא תוכל לשים סלעי גיר באקווריום דיסקוסים כי הוא יעלה את ה-GH לרמות מסוכנות, לעומת זאת הם יהיו מומלצים באקווריום ציקלידים אפריקאים שישמחו למים קשים.

מה בנוגע לאלמוגים יבשים, אפשר לשים אותם באקווריום מים מתוקים? ומה ההשפעות שלהם על המים?...

עומרי ע
Thursday 16/05/2002, 12:07
כמו שאמרו כבר קודמי- האבנים שאתה רואה במשתלות למינהן נלקחו מהטבע, לכן לטעמי מיותר להוציא סתם כסף על זה כשאפשר פשוט ללכת ולקחת מהטבע (אך לא בכמות מסחרית).
בכל מקרה לפני שמכניסים את האבנים לאקווריום יש לשטוף אותן היטב מכל שאריות האדמה וכו' ורצוי אף להרתיח אותן כדי להיפטר ממזיקים וחיידקים שמצויים עליהן.
אם אתה מגדל דגים רגישים אני ממליץ גם לבדוק אם האבנים משפיעות על תנאי המים (תוציא מים מהאקווריום ושים את האבנים בתוכן ותבדוק אם יש השפעה.

קובי
Thursday 16/05/2002, 17:09
אני אחדד קצת את הדברים לטובת כולנו:

1. אכן ניתן ללכת ולקחת כמה סלעים - אפשר ממשתלה (25 קילו חלוקי נחל עולים 25 שקלים) ואז אתה מסודר עם שלל אבנים (ויש לך עודף לחלק לחבר'ה)
2. אתה יכול לקחת מהטבע - בדוק היטב ושטוף היטב.
3. אם יש לך דגים רגישים - אל תחשוב אפילו על הכנסת אבנים מהטבע, חבל על הסיכון. אם אני מגדל דיסקוסים ב - 400 שקל, אני לא מתקמצן על ארבעים שקל והולך לקנות חבילת סלעי לבה, שאני יודע שנראים טוב אבל לא משפיעים על המים.

Wild Blue
Thursday 16/05/2002, 17:45
סלעי בזלת מרמת הגולן או הכנרת (סלעי מגמה כמעט כמו בחנויות משתלות (רוב הטוף שבמשתלות בארץ מקורו ברמת הגולן וההבדל בין טוף לסלע בזלת הוא בסה"כ במהירות התקררות המגמא ואיפה היא התקררה) או סלעי גרנית מהרי אלית הם בטוחים לשימוש כמעט בכל אקווריום (אני אספתי משניהם והם נמצאים באקוויום עם דיסקוסים כבר המון זמן ללא שום השפעה)
ברמת זיהוי הסלעים יש לאסוף סלעים ש:
א. אינם מתמוססים בחומצה חלשה (מיץ לימון, חומץ) סלעים כאלה הם לרוב סלעי גיר שמורכבים מסידן שמקורו בבע"ח ימים שמתו לפני מליוני שנים בקרקעית הים (ים טטיס לא טטריס :lol: ) התגבשו לסלעים סלע הגיר וקרוביו הם מהסלעיה השולטת בארצינו.
ב. סלעים שאינם נחרצים בציפורן או במסמר בצורה מוגזמת סלעים כאלה לרוב הם סלעים שמקום במגמה ואינם מתפרקים בקלות.
ג. מתמוססים במים (הסיבה ברורה)
ד. מתפוררים למגע (שוב הסיבה ברורה)

שאלות נוספות על סלעים וזיהוי אם יהיו אשמח לענות עליהם.