צפה בגרסא המלאה : -----התקפה טוטלית של אצות-----

asaf
Sunday 12/05/2002, 13:58
יש לי אנוביות באק', וכולן מתחילות להתכסות באצות החומות...
מה אני עושה כדי למנוע את זה?
זה יכול להעלם מהעלים אם אני אצליח למנוע את זה?

תודה... :wink:

shoonra
Sunday 12/05/2002, 14:01
כמו שכבר אמרו פה
"אין כמו שמרלה לחיסול ממוקד של אצות"
גם לי הייתה אותה הבעיה בדיוק , השמרלה חיסלו אותה

אגב , אצות חומות בד"כ ימצאו במערכת ביולוגית צעירה יחסית

דג 10
Sunday 12/05/2002, 14:46
מה השם המדוייק ומדעי לדג שמרלה ?

יב
Sunday 12/05/2002, 14:48
דרך נוספת לניקוי יסודי של אצות מצמחים על ידי הוצאה מהקווריום וטבילה באקונומיקה מהולה במיים בריכוז 2-5% למשך 1-2 דקות. יש עץ שלם על נושא זה.

shoonra
Sunday 12/05/2002, 14:52
כמה פרטים על השמרלה בקישור הבא
http://www.petking.co.il/FishIndex/FishProfile.asp?AID=336

דג 10
Sunday 12/05/2002, 15:09
מה לגבי אוטוסינקלוס? הוא פחות טוב בזה?

asaf
Monday 13/05/2002, 07:21
עד שלשום רוב הצמחים שיחררו בועות חמצן והייתי רגוע מעט לגבי הפוטוסינתזה וכמות האור.
אתמול הוספתי דשן טבליות מתפוגגות של jungle - tank buddies
ומאז, אולי לא קשור לדשן, אבל בחלק מעלי הוליסנריה יש אצות חומות, וגם חוטיות קצרות, על כל האנוביות התגלו כתמים חומים של אצות, ויש על הרבה עלים מעין אבקה לבנה.

פרטים על האק':
temp.: 26
ph: 7.5-8
מאז ההתקנה עברו שבועיים
הפילטר עובד כ-4 ימים
המנורות הן:
aqua star 36w
daylight 36w
osram fluora 36w
מנורה שנוספה אתמול: aqua relle 30w

אלה כל הפרטים...
למה הצמחים לא מוציאים חמצן, מה זה האבקה הלבנה, ולמה כל כך הרבה אצות??
:help:

shoonra
Monday 13/05/2002, 14:31
האצות נמצאות בגלל הסיבה הפשוטה, שהמערכת הביולוגית עוד לא מיוצבת
אתה אומר שמאז ההתקנה עברו כבר שבועיים והפילטר עובד רק 4 ימים , המשמעות של זה היא שמאז ההתקנה עברו רק 4 ימים ולא שבועיים
אין מספיק ניטראט לצמחים , אבל יש הרבה פוספטים, דשן,חמצן, תאורה ובעצם כל מה שהאצות צריכות

אצלי היה בדיוק אותו מקרה , כשהכנסתי את השמרלה נפתרה הבעיה
אל תדשן עוד בנתיים, זה רק יועיל לאצות
כדי להציל את הצמחים אני ממליץ לך על אוכלי אצות למינהם שיחסלו את האצות הכבדות עד שהצמחיה תתאקלם ותתחיל להתחרות על חומרי המזון עם האצות

בקשר לאבקה הלבנה, אני חושב שעדיף שתיתן עוד פרטים

asaf
Monday 13/05/2002, 15:21
חשבתי שהאבקה הלבנה היא מהדשן, עד שראיתי במאמר כלשהו שאבקה לבנה יכולה להופיע והיא בעיה בפני עצמה...
בכל זאת, למה הצמחים הפסיקו להוציא בועות חמצן?

asaf
Wednesday 15/05/2002, 14:20
כמה זמן ייקח לאק' שלי (400 ליטר) להתייצב, ולצמחים להתחיל לעשות פוטוסינתזה בצורה יעילה, כך שכל האצות החומות יעלמו?

הפילטר עובד כ-6 ימים.

fish in heaven
Wednesday 15/05/2002, 23:17
התייצבות , חודש וחודש חצי עד סוף מחזור חנקה
אקווריום בשל - חצי שנה.

בקשר לאצות חומות שזה לא ידאיג אותך, מה שידאיג אותך זה סוגי אצות אחרות, מה יש ?

asaf
Thursday 16/05/2002, 00:59
אני יודע שהאצות החומות לא מדאיגות, קראתי שהן לא מזיקות...אבל הן מכסות את העלים וזה ממש מגעיל...אז אני רוצה להבין מתי הן יעלמו...
בקשר לאצות אחרות, בינתיים ראיתי כמה חוטיות ירוקות, ויש גם על הוליסנריות חוטיות קצרות בצבע חום שחור, כנראה beard.

קיבלתי היום את המנורה האחרונה לתאורה שלי שהיא פלורה גלו...
כלומר יש לי כבר:aqua star, daylight, osram fluora, flora glo(כל אחד 36 וואט, הפלורה גלו 40)
ויש עוד מנורה של 30 וואט אקווה רילה אם אני אצטרך.
להפעיל את כל המנורות? כי בשלב הזה הבנתי שהצמחים ממילא לא מבצעים את הפוטוסינתזה בצורה יעילה, אז אם אני נותן כמה שיותר אור, אז האצות ישתמשו באור יותר, לא?

תיקון:(16.5) זה מתחיל לחנוק את הצמחים והקצוות הופכים לשחורים...איך אני הורג את האצה הזאת? :flame: )

asaf
Friday 17/05/2002, 21:09
יש אצות חוטיות ירוקות, הבנתי שהן אומרות שהמים טובים, אבל עדיין, אני לא רוצה אותן!
מסתבר שיש אצות דקות חוטיות כאלה כמעט על כל הצמחים.
יש גם אצות חוטיות דקוץ בצבע חום על העלים של הוליסנריה, אז זה אומר שעכשיו זה ממש לא הקטע של harmless algae.
מן הסתם עכשיו כבר צריך פתרון איך להלחם בזה, כי הזמן לא יעלים אצות חוטיות כאלה.
מישהו יודע ממה זה נגרם?

asaf
Saturday 18/05/2002, 19:03
תודה לכל העונים (בציניות אם לא הבנתם... :? )

עידכון נוסף: אצת זקן, אצות חומות, אצות חוטיות ירוקות, ונקודות ירוקות של אצות.
מאיפה כל זה נפל עליי?? מה לעשות כדי למנוע את זה חוץ מדגים אוכלי אצות? ממה זה נובע............. :help:

עמירם ש.
Saturday 18/05/2002, 19:49
בדקתי באתר של Jungle, ויש להם הרבה מוצרים הנקראים Tank Buddies, אבל לא מצאתי אף אחד המיועד לדישון צמחים (יש להם דשנים אחרים אבל הם לא נקראים כך). האם תוכל לומר מה בדיוק רשום על האריזה?

fish in heaven
Saturday 18/05/2002, 22:17
הי אסף
קודם כל זה נשמע כמו בעייה קשה...
ייתכן שתצטרך להתחיל את הכל מהתחלה - זה עדיף מאשר מאבק קשה וכמעט בלתי אפשרי, אם המצב כלכך נורא....
או שפשוט תטבול באקונומיקה... שוב השאלה מה המצב...
לפי דעתי תוסיף GREENX ודומיו
הפסקת צהריים
אוכלי אצות
תוציא צמחים נגועים
תכניס צמחים כמו קבומבה, וליסנריה, וכו' שגדלים מהר
אל תוסיף דשנים נוזליים.

elminister
Sunday 19/05/2002, 00:14
אני מבין את הבעיה, היא קיימת גם אצלי אחרי פעולה ארוכה של האק' (כלומר אני מאמין שהיתה התיצבות כימית וביולגית).

אני מסכים מכל וכל עם מה "שאגף טכני" הציע וממליץ לך להחזיק "צי" של מנקי אצות מדופלמים ברגע שתתחיל לשים דגים....

לדוגמה:

שרימפס ג'פוניקה- חברה יעילים ביותר ובט"מפ שלך הם ישגשגו- אצלי הם לא שורדים כל כך בגלל שחם להם מאוד (30 מעלות...).

אוטוצינקלוס- דגים קטנים ופעלתנים...

אכצינטרוס- קצת יקר, אמור לעשות את העבודה נאמנה- לא התנסתי בגידולו

שמרלה- רק ביקורות טובות, למרות שכאשר הוא עובר את ה-10 ס"מ הוא הופך להיות עצל

בשילוב עם העצות של אגף טכני, אני מאמין שהיה בסדר
ELMINISTER

צחי
Sunday 19/05/2002, 14:24
לדעתי האישית בלבד וכמי שסובל מבעיה דומה מאוד באקווריום באותו נפח אני ממליץ על הפעולות הבאות:

א. רכישת מערכת גז טובה כולל בקר אוטומטי - אחרי שתתקין תראה שהמים מתייצבים מאוד מה שיביא להפחתה בהשתוללות האצות.

ב. הפחתת שעות תאורה

ג. קרור המים - תנסה לשמור על טמפ' 25-26 מעלות

ד. דגים מנקים

ה. השלמה פסיכולוגית שהאצות הם חלק מחיי האקווריום (באמת) קראתי כבר בכמה ספרים שלא ניתן להלחם בהם ב-100% מלחמה בסוג אחד מעוררת אחר וכן הלאה והלאה. כמו כן, שימוש בעזרים כימיים (מניסיון) מביא יותר נזק מתועלת.

חשוב מכל - כל המתואר עזר לי ומאחר שאני לא יודע מה אצלך אז תנסה בשיטת הלמינציה שלב אחר שלב. זה תהליך ארוך מאוד אני כבר "במלחמה" כמה חודשים טובים בגלל שאני לא מוכן להכניס באקווריום הזה חומרים כימיים (אחרי הקטסטרופה בקודם).

בהצלחה,
צחי

asaf
Sunday 19/05/2002, 16:07
אתמול נתקע עוד מסמר באקוריום האומלל שלי, וגילינו נזילה... :(
לאחר שגילינו כי אי אפשר להשתמש בסיליקון על רטוב בשום דרך, השתמשנו בחומר אפור לתיקוני אלומניום או משהו, ובינתיים זה עוצר את הנזילה, ומקווה שלא משחרר רעלים לתוך המים...
חוץ מזה גם לא מצאתי בחנות את הדגים המנקים שחיפשתי ולכן זה עוד בעיה בשבילי.
עכשיו אני בטוח שאלוהים לא מסה לעזור לי, אבל אחרי שהשקעתי קצת יותר מ-1500 שקל באקוריום, אני ממש לא הולך לוותר עכשיו :unknown:
הטמפ' דרך אגב היא בסדר - קצת מעל 26 מעלות..כלומר 26.3 בערך
הפסקת צהריים קבועה יש כבר.
הפסקתי להכניס דשנים.
בקשר לתאורה: 148 וואט ורפלקטור מראה. אני רוצה לדעת אם כדאי להוסיף עוד מנורה של אקווה רילה 30 וואט בשלב הזה...

הנה הדשן שהשתמשתי בו כמה פעמים בתחילת ההתקנה:
http://store2.yimg.com/I/worldpets_1682_17252440
http://www.worldpetstore.com/04700261066.html

דרך אגב, יכול להיות שאני קולט בנוסף לכל גם אצות כחולות, אבל אנ יפשוט מקווה בינתיים שהן ירוקות...כי הצבע עוד לא ברור לגמרי...

benrokh
Sunday 19/05/2002, 16:36
אלמיניסטר למה לא שורדים???
אצלי שורדים די טוב בתנאים טובים עם טמפ' של 31 מע"צ

אסף אני חושב שמה שאתה צריך עם הנזילה (לפחות זמנית) זה דבק חם או סיליקון טוב מספיק (אצלי עובד על רטוב..) מומלץ rtv 2

asaf
Sunday 19/05/2002, 16:44
צמחים שנמצאים בטמפ' גבוהה מדי יכולים למות עקב קריסה, יש קשר לחלבונים...בקיצור, טמפ' גבוהה מדי הורגת אותם.
בקשר לנזילה...עזבו אותי מזה עכשיו, יש לי אקוריום מלא אצות!

Wild Blue
Sunday 19/05/2002, 18:14
אסף אקווריום נוזל זה בעיה חמורה יותר מאצות :stop: :stop: :stop:
ניזילה מראה על הדבקה גרועה קשל מבנה ובכלל היא מהווה נקודת חולשה באקווריום יש לרוקן אקווריום כזה במידי למצוא את מקור הנזילה ולאטמה. הנזילה יכולה גם להיות תוצאה של סדק בזכוכית שזה דבר הרבה יותר חמור. לכן עזוב אותך משתויות של אצות דאג לתקן את האקווריום כמו שצריך זה לא שהאקווריום שלך כבר יציב ומגכיל הרבה דגים וצמחים אם אני לא טועה הוא די בתחילתו ולכן זה לא עיקוב ובאסה גדולה מידי לפרקו (ואולי הפעם תתחיל כמו שצריך)

בקשר לאצות מה ניסית עד עכשיו :question:
אל תשקח חלק מהבשלת אקווריום הוא "פריחה" של כל מיני סוגי אצות ככה שזה בילתי נמנע וכל מה שצריך לעשות זה לטפל ו(לא להשמיד כלומר לוכמה כימית בקוטלי אצות).
לחזור על כל העצות שקיבלת אני חושב שזה מיותר תחזור אחורה ותראה מה אתה צריך לעשות ותפעל בהתאם.

ואל תשקח הכי חשוב זה לוודא שהאקווריום לא נוזל יותר ושאין שברים בזכוכית.

asaf
Sunday 19/05/2002, 22:14
מצאנו כבר את מקור הנזילה כפי שאמרתי, והוא הדבקה לא טוב (האמת היא שזה בגלל הזמן שעשה את שלו), ובינתיים יש את החומר לעבודות אלומניום וכשאבא שלי יחזור מחו"ל נחשוב מה לעשות...
גם אם אני מפרק את כל האקוריום אני לא עוזר לעצמי באף דרך כי כבר יש אצות באקוריום, ויהיה יותר מסובך להוריד אותן מאשר להתמודד איתן ככה, ויותר נכון, יש לי הרבה צמחים באקוריום שאני לא רוצה להעביר כי אין לי לאיפה...וחבל עליהם.
מקסימום נרוקן שלושת רבעי אקוריום ונתקן את המקום שממנו נוזל בעזרת סיליקון מבפנים...או שמבחוץ ואז לא צריך לרוקן.
מקווה שכמה אוכלי אצות ובקטריות יפתרו לי את בעיית האצות...אם לא...אז :(

Wild Blue
Sunday 19/05/2002, 22:46
אם אתה יכול להוריד את גובה המים מתחת לגובה מיקום הנזילה אז עשה זאת במידי זה גם יוריד את הלחץ מהזכוכית ומהחיבור הסיליקוני החלש וגם את תתן לזה קצת זמן אז זה יתיבש ותוכל להדביק את זה מחדש מבפנים וגם מבחוץ (מאוד חשוב מבפנים ומבחוץ) ואז לאחר שיתיבש הסיליקון תוכל למלא את הארקווריום חזרה.

אם תפרק תוכל להתחיל מחדש בצורה יותר מסודרת ומאורגנת ועם סדר יותר הגיוני של הדברים
צמחים אפשר להחזיק בדלי עם תאורה החלפות מים לאורך כשבועים עד מספר חודשים.

ותן זמן לאקווריום להסתדר זה לוקח לו זמן

צחי
Monday 20/05/2002, 08:58
ידידי,

אקווריום נוזל זה כיום ההבעיה אצלך (בכוונה בהא הידיעה).

לדעתי, תתקשר עם קלמי ותברר כמה הוא יחייב אותך על תיקון האקווריום, עדיף שרות בית. בינתיים הוא יתן לך מהאקווריומים שלו (פשוטים של חנויות) ולשם תרוקן את האקווריום שלך. באחד תשים את כל הצמחים ותשטוף כפי שהמליצו לך עמיתים בפורום.

לידיעתך, תיקון האקווריום כאשר הוא מלא = משקל ולחץ רב, זה לא תיקון זה סתימה זמנית. וכמו בפה זה טוב לזמן קצר ואח"כ הבעייה תתעורר מחדש.

אם תצטרך עזרה אז אשמח לעזור בריקון מהיר של האקווריום.

ביי,
צחי

asaf
Monday 20/05/2002, 13:15
הנזילה נמצאת ברבע הראשון של האקוריום, כלומר מלמטה, בין שתי זכוכיות כלומר במקום שבו אין ממש סיליקון טוב.
אני יכול לרוקן שלושת רבעי מהאקוריום ואז לשים קצת סיליקון ואחרי 24 שעות למלא חזרה, אבל הצמחים שיוצאים מהמים לא יפגעו מכך?

דרך אגב, לרוקן את כל האקוריום לא בטוח שיועיל, אחצץ כבר בפנים כשהצד הבהיר למעלה, ומה עם כל הדשן? חוץ מזה יש לי כמות של צמחים ובעיקר וליסנריות (ו-60 שלוחות וצמחי בת) שיהיה מסובך להוציא...אז נכון שאולי כדאי, אבל את האצות גם יהיה קשה להוריד מהן, ונראה לי שזה יהיה רק תהליך מייגע.
בינתיים היום הוספתי את המנורה של האקווה רילה, 30 וואט, אז עכשיו יש 178 וואט עם רפלקטור מראה, כי הבנתי שצריך לתת לצמחים את כל האור שהם צריכים.

שאלה אחת ששאלתי ועוד לא ענו לי פה היא מה גורם לכ"כ הרבה לאצות להופיע, כלומר ממש המקור...
חוץ מדרכי התמודדות בבעיה, איך אני עוקר אותה מהשורש?

יב
Monday 20/05/2002, 15:34
לעניות דעתי כדאי לך לתת את הדעת לנזילה כפי שאמרו אמיתיך. זה נראה קצת כאדם פצוע ומדמם שמוטרד מפיטריה בכף רגלו...

לעיניין האצות, במקום להפציץ את האקווריום בתאורה מסנוורת אולי יהיה כדאי להקטין תאורה בעוצמה ובמישכי זמן הארה, לפחות לפרק זמן. זה מה שעשיתי בין השאר כאשר התחלתי אקווריום צימחיה 340 ליטר, עד לייצובו (משהו כמו חודש וחצי-חודשיים).
רוב הצמחים יגיבו טוב לאמבט מיים+אקונומיקה 2-5% למשך שתי דקות. הווליסנריה כנראה שלא תעמוד בזה. אל תקמץ במאמצים בקלות רבה יווצרו אצלך עוד שלוחות חדשות של הווליסנריה כשהאקווריום יתייצב, כך שתרצה באופן קבוע לדלל את השלוחות החדשות.

Aquario
Monday 20/05/2002, 18:13
אסף נשמע כאילו אתה מתעצל לעשות את העבודה וזה הולך לעלות לך ביוקר. תפסיק עם השטויות ותרוקן את האקווריום בשביל שתוכל לסתום אותו כמו שצריך, מה יעזור לך לרוקן שלוש רבעים אם הנזילה נמצאת בתחתית האקווריום?! הסיליקון לא יתפוס!
כדאי מאוד שתרוקן את האקווריום, תשים את הצמחים בדליים ותסתום את הנזילה הכי מוקדם שאפשר כי נזילות קטנות מביאות לסדקים ואחר כך להתפוצציות, לא עלינו. אז יאללה, לפני שהבעיה תגדל. תעזוב בינתיים את האצות, תוכל לנקות אותם כשתרוקן את האקווריום...

asaf
Tuesday 21/05/2002, 15:45
עם כל הכבוד, אולי זה נכון, אבל קל לומר ולא לעשות...
האקוריום מלא בכמעט 400 ליטר של מים, וחצי ממנו עם צמחים וחלק גם עם שורשים חזקים כבר. אם אני מוציא הכל אז זה יוצר בעיות עצומות.
ואני לא חושב שיש פה קשר לאדם מדמם, כי בסך הכל הצלחתי לסתום את הרווח בצורה טובה אך לתקופה זמנית.
ולמה שהסיליקון לא יתפוס אם אני ארוקן שלושת רבעי אקוריום? הרי אין לי גאות באקוריום ככה שאני לא חושב שהמים יגיעו לסיליקון...ובגלל זה שאלתי אם הצמחים ישרדו.
העברת הצמחים גם יכולה לפגוע בהם עד שהם התייצבו חלקית.
בקשר לתאורה, קראתי שצריך בכזה מצב דווקא להגביר את התאורה כדי שהצמחים יתגברו על האצות.
אני לא מתעצל על כלום, אני פשוט חושב לפי דעתי שריקון האקוריום מכל מה שיש בתוכו דווקא יגרום להרבה יותר בעיות...חלק מהצמחים אפשר להכניס לאמבט אקונומיקה, אבל לא צריך לרוקן הכל בשביל זה.
אחרי שאני אקנה את הדגים אוכלי אצות (לא התאפשר עקב סיבות אחדות :x ), אני מקווה שהם יעשו את העבודה.
עד אז אני רוצה לדעת רק כמה דברים:
אם הצמחים יצליחו להסתדר עם מים שלא מכסים אותם עד הסוף במשך 24 שעות, והאם צריך להנמיך את התאורה או להשאיר אותה במצב הנוכחי.

תודה...(בלי כוונות רעות על אף אחד אם מישהו התעצבן עקב תגובתי, אני בסך הכל מודאג מהמצב הנוכחי של האקוריום, ובגלל שאני לבדי מטפל בקטע של האקוריום עצמו מבפנים לבדי, אז זה לא כזה פשוט גם עקב חוסר אמצעים, הנזילה תוקנה זמנית ולכן אני מעדיף להשאיר אותה מתוקנת כרגע, תודה על הנסיון לעזור בעניין זה, אבל אני יודע את כיווני בעניין זה...עכשיו אני רק צריך את שתי השאלות שם למעלה...אם אפשר...תודה...)

asaf
Friday 24/05/2002, 14:19
קניתי בחו"ל ערכות בדיקה :D (עלה בערך 50 שקל)
http://www.ponddoc.com/Store/WaterTreatment/MTestTetra.jpg

לאחר שבדקתי את המים בכל בדיקה אפשרית שיכולתי גיליתי את זה: (הבדיקה ב-23.5)
ph - 8
kh - 9
gh - 12 (יותר מ-12, פשוט זה כבר עבר את המס' הזה ואני לא מעוניין לסיים חצי מהערכה כדי להבין עד כמה המים שלי קשים - הם פשוט קשים... :(
ניטריט פחות מ-0.3
אמוניה - 0
אם מסתכלים על זה אז לפי הבדיקה מחזור החנקן הושלם. (האקוריום עובד מה-25.4, המסנן עובד מה-9.5)
הפי אייג' גבוה ואני מקווה להוריד אותו במאצעות הזרקת פד"ח שתועיל גם לצמחים בגלל שלפי הפי אייג' והקיי אייג' רמת הפד"ח היא בסביבות ה-3 ppm, נמוך.....

בקשר לאקוריום ולאצות - גיליתי blue algae, אז עכשיו אני קצת בלחץ מכל הקטע, היא מתפשטת על החצץ לאט לאט. איך אני נפטר ממנה??
ברור לי הקטע של דגים אוכלי אצות ואני אקנה אותם מחר ולא משנה מה יקרה...

צחי
Sunday 26/05/2002, 09:20
כיצד החלטת שיש לך אצה כחולה? האם זה התחיל ע"ג חצץ והתפשט למעלה? האם כאשר אתה נוגע בזה יש לך הרגשה של מסטיק דביק?

אם כן ברוך הבא למועדון.

הטיפול הנדרש הוא בראש ובראשונה לא לרכוש דגים נוספים, אלא להפחית או לבודד עם ניתן.

הטיפול הנדרש הוא אנטיביוטי שנמשך שבועיים ימים ופרטים נוספים תמצא בעץ הבא.

מאחר וחויתי את המקרה, חשוב שמתן האנטיביוטיקה תשפוט לפי המצב. אני הוספתי עוד יומיים ולדעתי זה עזר.

צחי

asaf
Sunday 26/05/2002, 14:05
כנראה מאוד שזה אצה כחולה.
דרך אגב, בנוסף ל-6 גופים שלי (כנראה 5, אחת ראיתי גוססת), קניתי אתמול 3 שמרלה, שבינתיים במקום לנקות הם סתם מתרוצצים באקוריום בפחד.
איתם קניתי עוד 2 שרימפסים ג'פוניקה, שנראים בפעולתם מנקים מצוין, הבעיה היא שכשהם הגיעו לחצץ מכוסה באצה כחולה, הם דילגו מעל זה והלכו לחצץ ללא האצה.

אי אפשר להוריד את האצה הכחולה בידיים? כבר נאמר מיליון פעם שאנטיביוטיקה תזיק יותר מאשר תועיל...
יש סיכוי שמחזור החנקן הושלם? (לפי הפרמטרים שנתתי בהודעה הקודמת), וצריך להגביר פד"ח, לא? -->-->--> לא מצאתי איפה למלא את הבקבוק...מישהו מכיר באיזור נתניה מקום?

תודה לכל מי שיכול לעזור...בעיקר עם האצות...

צחי
Sunday 26/05/2002, 14:37
תשמע אני לא יודע מי אמר לך שאנטביוטיקה לא עובדת, אצלי זה עבד מצויין.

אם היית רואה מה היה ואיך האקווריום הבריא היית מבין!

את ההמלצה לשימוש באנטיביוטיקה קבלתי מדניאל ואני לא מצטער זה הצליח. כאשר אני הוספתי עוד יומיים.

אחת הבעיות של הפורום זה שכל מיני חסרי ניסיון נותנים עצות אחיתופל ומי שחבה את הבעייה אתה אומר לו שזה לא עובד. מה אומר ומה אגיד - נגמרו לי המילים.

כדרך אגב, איפה מצאת סרטני גפוניקה, כבר חודש אני מחפש אותם.

ביי,
צחי

יב
Sunday 26/05/2002, 15:20
לאסף - לעניות דעתי, על אף שצחי חושב שאנטיביוטיקה היא זו שחיסלה את האצות באקווריום שלו, היא אינה אמורה לחסל אצות. מה שהיא כן אמורה לעשות זה עצירה של התפתחות חיידקים שונים או חיסולם.
- נסה להשיג מילוי גז CO2 אצל בית המסחר זייפר שממוקם באיזור התעשיה הצפוני (הישן) של נתניה, ראיתי אצלו מיכלים של CO2 . אם אין שם, יש בית מסחר באיזור התעשיה של חדרה בשם "הלפיד" שעוסק בגזים ומילוי מיכלים. זאת בתנאי שהמיכל שתביא למילוי הוא מיכל תיקני של CO2 .

כדי לנקות אקווריום עמוס אצות דרוש לדגים ולשרימפס זמן רב ובאקווריום בגודל שלך דרוש מספר גדול שלהם. לפי מיטב זיכרוני באקווריום כמו שלך בנפח כ-400 ליטר מים מדובר על סדרי גודל של 20 שרימפס ג'פוניקה. גם אם השרימפ יאכל ללא הפסקה תשווה את נפח גופו לנפח האצות ותבין. כמו כן אל תשכח שבזמן שאוכלי האצות עובדים, כך גם האצות.

לצחי - ראיתי לאחרונה ג'פוניקה בטרופיקל פיש בתל-מונד.

asaf
Sunday 26/05/2002, 15:47
בעניין האנטיביוטיקה אמרו חכמים וגדולים בפורום...אבל אולי זה סוג שלא כזה ברוטלי לאוכלוסיית האקוריום. בכל מקרה כנראה שאני אנסה אם אין דרך אחרת...
בזייפר הייתי ואין להם למלא, והבקבוק שיש לי הוא במקורו בקבוק חמצן אז אני לא יודע אם זה יעבוד בחדרה...כמה עולה בערך מילוי?
הג'פוניקה לא אוכלים את האצות החוטיות משום מה, למרות שהמוכר אמר לי שכן, לפחות אצלי הם לא, הם פשוט מרימים אבן אבן ומנקים אותה... :roll:
השמרלה עוד מחורפנים...לא עושים מה שצריך, עוד נראים מבוהלים מעצמם.

דרך אגב יב, בגלל שאתה גם מהשרון, יודע איפה יש אנציסטרוס?
הייתי אתמול בטרופיקל פיש, יש להם כ-20 שרימפסים ג'פוניקה במחיר של 15 כ"א.
שמרלה עלה לי 10.
דרך אגב, יש להם מבחר צמחים מרשים שכדאי לראות...

אז רק אנטביוטיקה תטפל באצה הכחולה?

עמירם ש.
Sunday 26/05/2002, 21:53
השם "אצה כחולה" הוא שם מטעה. זו אינה אצה, זו מושבה של חיידקים בצבע ירוק-כחול. כיוון שהם חיידקים, מה שמחסל אותם זו אנטיביוטיקה מסוג אריתרומיצין.

יב
Monday 27/05/2002, 05:12
נראה לי שמקומות מסודרים לא יסכימו למלא בקבוק חמצן ריק ב- CO2 . גם ההברגה של חמצן שונה מההברגה של ברז CO2 .

מחיר מילוי בקבוק CO2 ב-"לפיד" בחדרה (5 ליטר) סביב ה-20 שח.

צחי
Monday 27/05/2002, 11:46
היום רכשתי מיכל CO2 נוסף 4 ליטר במחיר 320 ש"ח ללא מע"מ בחב' גורדון גז (רח' גינוסר בתל אביב ע"י ידיעות אחרונות).

מילוי בלון קיים 40 ש"ח.

איפה זה טרופיקל פיש?

האנטיביוטיקה לא חיסלה את האצה, רק את החידקים, אבל אחרי 10 ימים הסרתי את כל האצות בקלילות רבה בלי הדביקות שלהם למי שמכיר וזה גם היה באקווריום 400 ליטר ולקח לי כמעט 4 שעות.

ביי,
צחי

asaf
Monday 27/05/2002, 15:39
את האנטיביוטיקה אפשר למצוא בחנות דגים?.....כמה היא עולה בערך?
צחי - טרופיקל פיש נמצא בתוך תל מונד, בין הפרדסים (לשעבר :? )
יש שילוט בתוך היישוב וקצת מחוצה לו...פשוט תגיע לתל מונד ומשם תסתדר...

בקשר לנזילה -->-->--> דעתי מעט השתנתה, ויכול מאוד להיות שאני אצטרך לפרק את כל האקוריום ו-400 הליטרים שלו ולהתחיל הכל מחדש... :sad2:
אז אם אני באמת אחליט לעשות כך:
איך אני גורם לבקטריות שבפילטר החיצוני להמשיך ולחיות? צריך פשוט להפעיל את הפילטר שינקה סתם מים כדי שיעברו בפילטר?
אם אני מנקה הכל מאצות, ומתקין הכל מחדש, אז יש סיכוי גדול שכל האצות האלה לא יחזרו שוב :question:

Wild Blue
Monday 27/05/2002, 22:02
בקשר לנזילה קשה לא להגיד: אמרנו לך, אז אני לא אגיד :wink:
מה גרם לך לשנות את דעתך :question:
עכשיו לשאלות:
קח דלי או גיגית גדולה או אקווריום קטן וכו' שים בו מים ממי האקווריום והכנס בו את צינור היציאה והכניסה של הפילטר החיצוני ואם אתה יכול בלי שישאבו שים גופי או 2 בצורה זו לפי דעתי אתה יכול להפעיל את הפילטר זמן רב.
בקשר לחזרת האצות אי אפשר לדעת. הם יכולות לחזור בצורה פחותה, בכמות גדולה יותר והן יכולות בכלל לא לחזור. קשה להבטיח כזה דבר.

בכל אופן אני מאמין שלהימנע מטיפול באנטיביוטיקה נגד האלה הכחולה ירוקה לא תצליח.

asaf
Wednesday 29/05/2002, 15:16
לאחר דיבור עם אבא שלי על הרצון להתחיל הכל מחדש, הוא התנגד בתוקף, בנימוק שכל המערכת שעד עכשיו התייצבה, תהרס, ואם הפירוק יגרום לבעיות בצמחים, אז הוא אומר שהוא לא תורם לי שקל לשיקום...
בקיצור, ישבתי וחשבתי מה היתרונות לעומת החסרונות:

- הנזילה תתוקן בצורה יותר טובה בעזרת סיליקון - כרגע לא נוזל בגלל שיש חומר אוטם (החומר לעבודות אלומניום, האפור), ובעתיד כנראה נשים מסגרת, כלומר את הפינות נכסה בעץ דקורטיבי. חוץ מזה, כדי לתקן את הנזילה צריך לרוקן את כל האקוריום, כולל צמחים שהשתרשו, חצץ, דשן וכו'.

- אפשר להפטר מהאצות. אם נתחיל הכל מחדש ונשטוף את הצמחים באקונומיקה, והכל יפעל באותו זמן (ולא כמו כשהקמנו את האק'), יכול להיות שהאצות הללו לא יחזרו שוב.
חוץ מזה הכוונה שלי היא לקנות עוד כמה צמחים אם יהיה לי כסף איכשהו, וככה אני מקווה שזה יבלום גדילת אצות.....אבל שוב, צריך לשטוף הכל באקונומיקה, ואני לא יודע אם כדאי גם את החצץ כי יכול להשאר בו אקונומיקה........

- הצמחים יכולים לא לעמוד בעוד הזזה נוספת, וחוץ מהעובדה שאני יכול לאבד כמה צמחים, מחזור החנקן יצטרך להתחיל שוב כנראה, מה שיגרום לחוסר יציבות.

השאלות שלי הן ככה:
- האם באמת יש סיכוי שהתקנה מחדש תפתור את בעיית האצות ותגרום להם לא להופיע שוב? (בכזאת מסה) ואיך אני דואג שהן לא יופיעו?
- האם למרות שיש בקטריות במסנן החיצוני, מחזור החנקן יתחיל שוב?
- החומר האוטם לאלומניום (האפור), שציינתי רעיל לאק'?
(נקרא - LPS - strong aluminium stick)

אנא, כל מי שיכול לעזור בעניין הזה, זה נורא חשוב כרגע וצריך פתרון מיידי...

עמירם ש.
Wednesday 29/05/2002, 21:40
1. אם לא תתחיל הכל מחדש, יהיה לך קשה מאוד להיפטר מכל האצות, למרות שזה אפשרי לאורך זמן על-ידי משטר נכון של תאורה וכימיית מים. לכן אני ממליץ שתתחיל הכל מחדש.

2. מחזור החנקן לא יתחיל שוב. אם תסיים את כל העבודה תוך 3 שעות, אתה לא צריך לעשות כלום. אם העבודה תיקח יותר זמן, כל מה שאתה צריך הוא להפעיל את המסנן החיצוני לתוך דלי עם מים (גם צינור הכניסה וגם צינור היציאה בדלי). כשתפעיל את האקווריום מחדש, הוא יהיה כבר "בשל" מבחינת מחזור החנקן ותוכל להכניס דגים.

3. יש סיכוי סביר שהחומר הנ"ל רעיל לאקווריום.

4. אתה יכול לשטוף באקונומיקה גם את החצץ, וזה אפילו רצוי. תשטוף אחר-כך בהרבה מים ותשתמש באנטי-כלור בכמות גדולה פי 3-4 מן המומלץ על האריזה.

5. יכול להיות שתאבד כמה צמחים בגלל האקונומיקה - תיזהר בריכוז (לא יותר מ-5%) ובזמן (לא יותר מ-2 דקות, צמחים מסויימים כגון וליסנריה לא יחזיקו מעמד אפילו בטיפול כזה). אבל להערכתי רוב הצמחים לא ייפגעו - אולי יאבדו כמה עלים אבל יחזרו לעצמם כעבור זמן.

asaf
Thursday 30/05/2002, 13:31
העבודה לא תגמר ב-3 שעות כי הסיליקון עצמו צריך להתייבש מינימום 24 שעות...
אז יש לי אקוריום חלופי בשביל הדגים.
רק ליידע אותכם, האצות באקוריום הן לא מכסות הכל, אלא לאחר שהוצאתי לפחות את רוב האצה הכחולה (החיידקים האלו....) נשארו קצת, והם פשוט מתפשטים שוב לאט לאט, ועכשיו אני רואה גם על צמחים כמו לימנופילה, לגריספון, והכי גרוע מכולם אולי - על הגאווה מוס...
אי אפשר להוציא אותם בעזרת הידיים כי הם קטנים ותמיד יישארו קצת שיתפשטו...

לאחר שאני מפרק הכל ומנקה עם אקונומיקה (דרך אגב, איך אני אבטיח שבחצץ לא יישאר עוד אקונומיקה?....אם יישאר אפילו קצת זה יקטול את הדגים, לא?), אז איך אני מבטיח בוודאות, שכל האצות האלה לא יחזרו לאקוריום ככה, ומה אני צריך לשנות בהתקנה המחודשת ממה שהיה בהתקנה ה"ישנה"...