צפה בגרסא המלאה : רביית קורטיילים

benrokh
Saturday 11/05/2002, 19:42
אוקיי
נתחיל מזה שאין לי שום ניסיון בתחום רבית ציפורים
כיוון שהקוקטיילים שלי הזדווגו כבר כמה פעמים הייתי רוצה לדעת הכל על רבייתם ועל גידול גוזלים של הקוקטיילים
בתודה מראש ציפור (עוד משהו לשים במשפטי המחץ)
בן

לילך
Tuesday 21/05/2002, 16:28
מאד מעניין אותי לדעת איך אתה יודע שהם הזדווגו, יש לי זוג קוקוטיילים אשר הטילו ביצים ואף פעם לא ראיתי אותם מזדווגים. בקשר לגידול גוזלים של קוקוטיילים אתה יכול לקרוא בפטנט או לקנות את ספר התוכים וההסברים שם מעולים.

לילך

כלב-ים
Wednesday 22/05/2002, 15:06
הקוקוטלים שלי היו מזדווגים כמעט כל יוםן וכל היום ככה שאפשר לראות אותם "עושים את זה" :brow: די בקלות.

מה שחשוב זה שתהיה להם תיבת הטלה מספיק גדולה ולתת להם שקט כי תוכים בסטרס לא מתרבים.

benrokh
Wednesday 22/05/2002, 15:47
אפשר לראות אותם "עושים את זה" :brow: כל כמה זמן...
שכחתי לציין שהם מאולפים (מסתובבים בבבית חופשי ורגילים למשפחה ולאורחים)
והנקבה מתנהגת כמו כלב קטנטן כזה וכל הזמן מחפשת תשומת לב! :love:
יש רק שתי בעיות איתם:
1)הם אוכלים צמחים לפעמים (ויש לנו מספיק צמחים בבית ואפילו כמה רעילים!) :look:
2)כשהם מסתובבים בבית אי אפשר לפתוח חלונות...
לא ממש חסרונות גדולים אבל...

עכשיו כבר ציינתי שאין לי שום ניסיון ברביית ציפורים ואין לי מושג מה זה התיבת הטלה!
אין לי גישה לספרים כרגע אבל איזה תמליצו?(לפחות לעתיד...)
איפה אוכל לקבל עוד מידע?

בנרוק, תיקנתי שגיאות כתיב בהודעה, אנא הקפד לבדוק את ההודעה בטרם השליחה. עומרי

כלב-ים
Wednesday 22/05/2002, 16:34
קוקוטלים מתרבים כל השנה כעיקרון.הם מגיעים לבגרות מינית בערך אחרי 9 חודשים.
תיבת הטלה זו תיבה מעץ שבתוכה הם מטילים את הביצים דוגרים עליהן ואחר כך מגדלים את הגוזלים.

כתבת שאין לך ניסיון-אתה בטוח שיש לך זכר ונקבה? :roll:
בקשר לצמחים הרעילים אין לך מה לדאוג כי מה שרעיל לנו לאו דווקא רעיל לתוכים ולהפך.
אם מפריע לך שהם יכולים להתעופף מהחלון כשהם משוחררים אתה יכול לקצץ להם את הכנפיים .
יש הרבה מידע באינטרנט והספר היחיד בעברית שאני מכיר הוא "ספר התוכים"

בהצלחה :hair:

אור
Wednesday 22/05/2002, 17:13
מסכנים אל תקצץ להם את הכנפיים אתה יכול לשים רשתות כאלה צפופות בחלונות אבל לקצץ להם את הכנפיים זה סתם אכזרי :flame:

benrokh
Wednesday 22/05/2002, 18:29
הכוונה היתה לנוצותיהם (נוצות מניפה נכון?)
שעוזרות להם לעוף ולא לכנפיים!

בכל מקרה כן אני בטוח שזה זכר ונקבה אלא אם כן יש לי תוכים הומוסקסואליים :lol:

אני אכן קוצץ להם את הנוצות אבל בכל זאת הייתי מעדיף שהחלון בסלון יהיה סגור (הוא מגיע עד הרצפה...)

לא אמרתי שאני דואג לקוקטיילים שאוכלים את הצמחים אלא לצמחים שנאכלים ע"י הקוקטיילים :flame:

האם 28 ש"ח זה מחיר טוב לתיבת הטלה? כי זה מה שהציעו לי... (מהמחירים הנמוכים! מישהו הציע לי כבר ב50!)

Aquario
Wednesday 22/05/2002, 19:35
אור, אין שום בעיה לקצץ לתוכים את הכנפיים בדיוק כמו שאין לך בעיה להסתפר ולגזוז ציפורניים.
בנרוק אתה יודע איך מבדילים בין זכר לנקבה? תחתית זנבו של הזכר היא בצבע אפור חלק ורציף לעומת תחתית זנבה של הנקבה שמנומרת בכתמים צהובים...

benrokh
Wednesday 22/05/2002, 19:41
תודה על המידע! עכשיו אני בטוח שאין לי תוכים הומוסקסואלים :lol:
אכן זה זכר ונקבה!

יש עוד משהו שאני צריך לדעת לגבי הרביה שלהם?

לילך
Sunday 26/05/2002, 13:19
התא הטלה שלי עלה בסביבות ה 70 שח כך שהמחירים שציינת הם די מציאה רק חשוב שתסים לב שהתא הטלה יהיה מספיק גדול לקוקוטיילים מכיוון שכאשר תא ההטלה קטן מידי הם לא נכנסים אליו. הזוג שלי הטילו על ריצפת הכלוב למרות שתא ההטלה די גדול... :hair:

הייתי בשלוש המשאלות ושם אני מאד סומכת על המוכרת והיא המליצה לי על ויטמינים שמוסיפים לתוכים בתוך השתיה וכן אני נותנת להם תוספות מזון כמו ביצים שמאד חשובים להם. צריך לתת גם יותר פירות וירקות אך שלי פשוט לא מוכנים לאכול את זה. מה שהם כן אוהבים לאכול זה שמיר כך שאני נותנת להם בכל יום שמיר (לא בכמויות גדולות).

אם יש לך עוד שאלות ספציפיות אשמח לענות.

לילך

לילך
Sunday 26/05/2002, 13:20
התא הטלה שלי עלה בסביבות ה 70 שח כך שהמחירים שציינת הם די מציאה רק חשוב שתשים לב שהתא הטלה יהיה מספיק גדול לקוקוטיילים מכיוון שכאשר תא ההטלה קטן מידי הם לא נכנסים אליו. הזוג שלי הטילו על ריצפת הכלוב למרות שתא ההטלה די גדול... :hair:

הייתי בשלוש המשאלות ושם אני מאד סומכת על המוכרת והיא המליצה לי על ויטמינים שמוסיפים לתוכים בתוך השתיה וכן אני נותנת להם תוספות מזון כמו ביצים שמאד חשובים להם. צריך לתת גם יותר פירות וירקות אך שלי פשוט לא מוכנים לאכול את זה. מה שהם כן אוהבים לאכול זה שמיר כך שאני נותנת להם בכל יום שמיר (לא בכמויות גדולות).

אם יש לך עוד שאלות ספציפיות אשמח לענות.

לילך