צפה בגרסא המלאה : דישון מומלץ לשרימפסייה

שניר7777
Thursday 07/08/2008, 08:11
שלום לכולם!
איזה דשן מומלץ לשרימפסיית לאו טק.. שלא יזיק כמובן לשרימפסים.. מה אופן פיזור הדישון? מה הכמות ליום\שבוע (כולל תדירות)? והאם אני צריך לשים אותו גם בתהליכי ההרצה הראשונה של האקווריום?
תודה רבה!

גלגו
Thursday 07/08/2008, 09:27
שלום לך,
תלוי בסוג השרימפסים - יש רגישים יותר ורגישים פחות,
אך ככלל - עדיף להשתמש מראש בדשן תת-מצעי מתחת לשכבת מצע אינרטי - כך הצמחים המשרישים יוכלו להנות ממנו אך בגוף המים לא יהיה ריכוז גבוה של דשנים העלול להזיק לשרימפסים.
דישון נוזלי באופן עקרוני אינו מומלץ או במינונים קטנים מאד - ושוב - תלוי בשרימפסים.
אגב - בשרימפסיה אפשר בהחלט להסתפק בצמחים עמידים או מוסים למיניהם שאינם דורשים דישון מעבר למה שמופרש למים באופן טבעי .
בהצלחה,
גל

nanoland
Thursday 07/08/2008, 14:12
גל נתן את התשובה . אני אוסיף שדישון רצוי רק בנפחים גדולים(כולל שרימפסים) וגם בזהירות רבה.
אני הייתי מוסיף חיים. זאת אומרת קצת מגביר את רמת הביומסה על האקווריום כך שיזין את עצמו.
בדומה לאקווריום טבעי .

שניר7777
Thursday 07/08/2008, 18:14
יש לי דשן תת מצעי... אם כך אז לא אשתמש בדישון נוזלי..
רק שאלה קטנהלא הבנתי מזה ביומוסה?
תודה רבה!

tulio
Sunday 25/03/2012, 07:22
שלום לך,
תלוי בסוג השרימפסים - יש רגישים יותר ורגישים פחות,
אך ככלל - עדיף להשתמש מראש בדשן תת-מצעי מתחת לשכבת מצע אינרטי - כך הצמחים המשרישים יוכלו להנות ממנו אך בגוף המים לא יהיה ריכוז גבוה של דשנים העלול להזיק לשרימפסים.
דישון נוזלי באופן עקרוני אינו מומלץ או במינונים קטנים מאד - ושוב - תלוי בשרימפסים.
אגב - בשרימפסיה אפשר בהחלט להסתפק בצמחים עמידים או מוסים למיניהם שאינם דורשים דישון מעבר למה שמופרש למים באופן טבעי .
בהצלחה,
גל

רציתי לדעת למה הכוונה "דשן תת מצעי-מתחת לשכבת מצע אינרטי"?

Noam12
Sunday 25/03/2012, 15:58
טוליו עברו כמעט ארבע שנים
והכוונה שלו הייתה מצע מדושן מתחת למצע אינרטי
נא לנעול

איציק
Sunday 25/03/2012, 16:19
נועם עם כל הכבוד לרצון הטוב יש דרך להתנסח, "נא לנעול" לא צורה הכי מנומסת שיש

עץ ישן. ננעל.