צפה בגרסא המלאה : רד קריסטל

avi_e_
Friday 25/07/2008, 17:49
יש לי אקווריום 22 ליטר בערך,פילטר מובנה של האקווריום קווקא טוב,משאבת חמצן פשוטה,מבצע החלפות מים כל 4 ימים,80 % מי אוסמוזה...
האוכלוסיה באקוורים הם רק רד קריסטלים ודבורה ,12 שרימפסי בסה"כ,זה אקווריום צמחיה לאו טק...
השרימפסים לא אוכלים את המזון שאני נותן להם משום מה...אני מאכיל tetra wafer mix
אתמול ושלשום זרקתי טבלייה ואף אחד לא נוגע בזה...
טמ"פ באקווריום 25 מעלות בערך....
מישהו יכול להגיד לי מה הסיבה??ואיך לפתוח להם את התיאבון???
תודה

avi_e_
Friday 25/07/2008, 18:22
בבקשה כל מי שיש לו ידע אני ממש צריך עזרה.....

-Alon-
Friday 25/07/2008, 19:11
לא ברור לי משהו לגבי החלפות המים. כמה אתה מחליף כל 4 ימים?

בדקת את ערכי המים? לפעמים ניטריט גבוה יכול לפגוע לשרימפסים בתיאבון.

כמו כן, אם השקעת בשרימפסים יקרים, למה לא להשקיע טיפה במזון ייעודי?

יש מגוון מזונות שמתאימים לשרימפסים וחבל להאכיל אותם במזון שלא בהכרח מספק את כל הצרכים שלהם.

אישית אני משתמש ב JBL novo prawn אבל יש עוד רבים וטובים כמו היקארי, מזון חדש של אושן ניוטרישן עוד.

אם הטבליה שם מאתמול ואף אחד לא נוגע בה - תוציא - שלא תירקב.

כמו כן, עברו 33 דקות מההודעה הראשונה לשניה. היה הרבה יותר יעיל אם היית פשוט מנסח את הכותרת אחרת ( בקשה לעזרה: שרימפס רד קריסטל מסרב לאכול ) ומבטיח לך שהיו נכנסים יותר אנשים מהר יותר.

שיהיה בהצלחה ותעדכן מה קורה.

ניסו.פ
Friday 25/07/2008, 19:26
כמה זמן האקווריום עובד?

כמה זמן האקווריום עבד לפני שהכנסת את השרימפסים?

ממליץ להפסיק להאכיל כרגע יומיים?

והקוטל צודק :up: תקשיב גם לו :up:

ניסו

landalon
Friday 25/07/2008, 20:48
אדמוני אתה ממש קריסטל קילר

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 03:55
אני מחליף כל 4 ימים 10% בערך.....הערכי מים תקינים לחלוטין,השרימפסים סבבה דווקא מסתובבים על העלים של העצים כל היום...רק את האוכל שאני נותן הם לא נוגעים.....
יכול להיות שהאוכל לא טוב להם???המוכר אמר לי שזה מעולה בשבילהם....

-Alon-
Saturday 26/07/2008, 03:58
המוכר יכול להגיד הרבה דברים. זה לא אומר שזה נכון.

בכל מקרה - אני לא חושב שסוג האוכל זה מה שבהכרח משפיע היות ושרימפסים ידועים כאוכלי כל. והם ממש לא בררניים לגבי המזון שלהם. אם כבר - ובאם מדובר באקווריום וותיק ומיוצב ( ואני בספק ) - אז רוב הסיכויים שהם פשוט "צדים" את תזונתם מהסביבה ולא מתרגשים מהמזון הנוסף שאתה מביא להם. עם זאת - היות ולא ענית על שאלתו המלומדת של nissop - לא ניתן לדעת.

כשאתה אומר "תקינים לחלוטין" למה אתה מתכוון? אם יש לך ערכת בדיקה - רשום את הערכים. אם לא - אז למה אתה כל כך בטוח? תתפלא לגלות כמה מהר עולה הניטריט / ניטראט - במיוחד עם אירועים כמו שאתה מתאר - אוכל שהיה 24 שעות במים.

אם הודעותיך בפורום הנן מדד למועד תחילת ההליך - אז אני מוכן להמר שהכנסת יותר מידי שרימפסים מהר מידי ובלי סייקל. נראה כי הודעתך האחרונה של "מחפש שרימפסים" הייתה ב 20 ביולי. קריסטלים זקוקים לאקווריום וותיק ומיוצב. נכון, הם ישרדו גם באקווריום חדש ברוב המקרים ( כל עוד שעבר סייקל ) אבל איכות חייהם מתבטאת גם ברצונם לאכול וקרי הבעיה בפניה אתה ניצב כעת.

ה 20% שאתה שם מי ברז, אתה משתמש עליהם באנטי כלור? ואם כן - איך? ישר ל 20%? ישר ל 100%? ישר לאקווריום? וכמה אתה שם? איזה סוג?

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 16:43
:evil:

-Alon-
Saturday 26/07/2008, 16:46
:evil:

סליחה?!

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 17:00
האקווריום עובד כבר 3 חודשים עם גופים שהיו בו לפני הקריסטלים,אני משתמש בהחלפות מים במיי אוסמוזה ושם אנטי כלור של פריים,מתו לי 2 שרימפסים היום....
איך אני עוצר את זה????

-Alon-
Saturday 26/07/2008, 17:06
תענה על השאלות שנשאלת.

אם אתה רוצה שאני אמשיך להגיב - תסביר גם את הפוסט הקודם שלך.

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 17:29
את האטי כלור אני שם בכלי עם המיים שאני מחליף למשך 20 דקות בערך...האקווריום רץ כבר 3 חודשים כמו שאמרתי,שם בהחלפה מיי אוסמוזה בלבד,יש לי מקלונים ערכות בדיקה שאני לא יודע להסביר במספרים את ההערכיםאבל הן יוצאות לי ממש טוב לפי מה שכתוב על האריזה.....
איך אני עוצר את התופעה הזו????

nanoland
Saturday 26/07/2008, 17:36
סלח לי המקלונים שווים... מה שגם בערכות בדיקה יש פיספוסים. סטיות קלות בנתונים האמיתיים לפעמים משפיעות ולנו אין מושג או יש :roll:

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 17:54
אבל זו לא הנקדה כרגע...איך אני עוצר את זה שכל השרימפסים לא ימותו לי????

avi_e_
Saturday 26/07/2008, 18:34
:up: :candle:

nanoland
Saturday 26/07/2008, 20:15
זאת בדיוק הנקודה. תן לנו ערכים ?

ואל תחשוב שאוסמוזה זה קסם שפותר הכל.

גלגו
Saturday 26/07/2008, 21:15
זאת בדיוק הנקודה. תן לנו ערכים ?

ואל תחשוב שאוסמוזה זה קסם שפותר הכל.
:up: :up: :up:
ולמעשה שימוש לא נכון באוסמוזה יכול לקטול אותם במהירות באותה המידה ...
על מנת שנוכל לעזור לך ולעצור את התמותה - אנו זקוקים ליותר מידע...
בהצלחה :up:
גל