צפה בגרסא המלאה : שרימפסיה חדשה-אשמח לתגובות

el-pez
Sunday 06/07/2008, 18:00
הזמנתי אקווריום לפי מידות שאני צריך 27 ליטר.
אני מתכנו לעשות אותו שרימפסיה בתכנון:
1.שכבה 2ס"מ JBL AQUA BASIS PLUS
2. 3-2 ס"מ קוורץ שחור
3.סוגים שונים של מוסים וסגיטריה.
4. פילטר ספוג 300 ל\ש בעוצמה נמוכה
5.תאורה-2 PL של 9ואאט כל אחת סכ"ה 18 -0.7 ואט לליטר.
6. כמו כן חימום(לא רלונטי כרגע).
7.אוכלוסיה 10 שרי שרימפס.(מקווה שהתרעבו)

אשמח לתגובות וטיפים.

shon7
Sunday 06/07/2008, 18:49
תמונה! :up:

-Alon-
Sunday 06/07/2008, 19:19
לאור נסיון כואב - מאוד - ממליץ שלא להשתמש בדשנים באקווריום של שרימפסיה.

בשביל מוסים דשן תת קרקעי לא יעזור ובעוד שחובבים רבים מדווחים על הצלחה גם עם דשן - דעתי האישית היא שזה סיכון מיותר.

שרימפסים הנם יצורים רגישים והכנסתם לאקווריום חדש ולא מבוסס הנה בבחינת מתכון לאסון. נכון, יש חובבים שזה עבד אצלם - אבל יש גם כאלו שלא. לדעתי האישית - לא שווה את הסיכון.

האם האקווריום עבר סייקל? לפי הנכתב אני מבין שהוא עוד לא הוקם. אז אם אני צודק - לך על פילטר מעלית אוויר עם ספוג. תעשה סייקל כמו שצריך, חכה חודש חודשיים לפחות ורק אז תכניס את השרימפסים. שוב, יש היגידו שהשרימפסים ישרדו גם אם תזרוק את כולם במכה - מנסיוני האישי והכואב - זה לא המצב.

ממליץ לך לקרוא את המאמרים בפורום המגדל המתחיל לעניין הקמת מערכת אקווריום וסייקל, כמו גם את העץ האישי שלי שמתאר את החוויה של שרימפסים מתים - עץ השרימפסיה הקטלנית (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=132775). יש בו עשרות טיפים של מה לעשות ומה לא לעשות.

http://img184.imageshack.us/img184/4895/greavwp5.png

שיהיה בהצלחה!

Poah
Sunday 06/07/2008, 19:39
el-pez, נשמע לי מצויין.
lawfish, למה להפחיד? חודש - חודשיים, ממש לא צריך לדעתי.
אתה עדיין לא יודע מה גרם לבלאגן בשרימפסיה שלך וזה מקרה מיוחד מני רבים שלהם שרימפסים + מצע מדושן + דישון לפי צורך (במקרה של שרימפסים לא רגישים כגון כג'אפוניקות ונאוקרידינה)
אין צורך להיות היסטריים ולנופף בתמונות של קברים.

שרימפס שרי הם שרימפסים עמידים מאד וזה רעיון מצויין לפתוח איתם שרימפסיה, עמידים הן במים רכים והן במים קשים יחסית.
אני ממליץ לך לעשות סייקל קצר של שבוע (במידה ויש לך מים מאקווריום ותיק הסייקל יכול להיות עוד יותר קצר)
האמוניה שמייצרים 10 שרימפסים היא מזערית ביותר כך שתוכל להכניס אותם ממש תוך ימים אחדים (עדיף חמישה שרימפסים בשלב ראשון ולא עשרה לפי דעתי)
אם יש לך מי אוסמוזה תוכל תוך כמה שבועות להכניס שרימפסים מיוחדים ועדינים יותר.

היות ואתה גר קרוב אליי יחסית אתה מוזמן לקבל גם שאריות מהמוסים שלי.
בהצלחה, פו.

מייקל
Sunday 06/07/2008, 20:32
el-pez, נשמע לי מצויין.
lawfish, למה להפחיד? חודש - חודשיים, ממש לא צריך לדעתי.
אתה עדיין לא יודע מה גרם לבלאגן בשרימפסיה שלך וזה מקרה מיוחד מני רבים שלהם שרימפסים + מצע מדושן + דישון לפי צורך (במקרה של שרימפסים לא רגישים כגון כג'אפוניקות ונאוקרידינה)
אין צורך להיות היסטריים ולנופף בתמונות של קברים.

שרימפס שרי הם שרימפסים עמידים מאד וזה רעיון מצויין לפתוח איתם שרימפסיה, עמידים הן במים רכים והן במים קשים יחסית.
אני ממליץ לך לעשות סייקל קצר של שבוע (במידה ויש לך מים מאקווריום ותיק הסייקל יכול להיות עוד יותר קצר)
האמוניה שמייצרים 10 שרימפסים היא מזערית ביותר כך שתוכל להכניס אותם ממש תוך ימים אחדים (עדיף חמישה שרימפסים בשלב ראשון ולא עשרה לפי דעתי)
אם יש לך מי אוסמוזה תוכל תוך כמה שבועות להכניס שרימפסים מיוחדים ועדינים יותר.

היות ואתה גר קרוב אליי יחסית אתה מוזמן לקבל גם שאריות מהמוסים שלי.
בהצלחה, פו.

:up:

כל מילה בסלע !

אני הייתי הולך על פילטר מעלית אוויר עם קצת קרמיקה איכותית ופרלון , אבל חוץ מזה אין לי הערות .

-Alon-
Sunday 06/07/2008, 20:44
לא התכוונתי להפחיד.

רשמתי שמדובר בדעתי האישית - מספר פעמים.

אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות מה גרם לצרות אצלי ועל כן לדעתי (האישית ) מה שלא הכרחי - מיותר.

בכל מקרה - מסכים שעדיף חמישה, מסכים שעדיף מים מאקווריום מבוסס לקיצור הסייקל, מסכים עם מייקל בנוגע לפילטר ( למרות שלדעתי, האישית, עדיף ספוג - מה גם שהשרימפסים מעדיפים אותו {לדעתי האישית} ) עדיין מאמין שעדיף לחכות יותר - אבל ברור לי שלא כל שרימפס ימות אם בכלל אם הם יכנסו ישר למים.

סה"כ - הבסיס נראה בסדר גמור. שיהיה בהצלחה :up:

Sprungster
Sunday 06/07/2008, 20:58
lawfish, הנסיון שלך עם השרימפסים האומללים והספאם הבלתי נפסק על המקרה שלך משקף אך ורק את היוצא מהכלל ולא מעיד ולו דבר על הכלל עצמו. מספיק הקדיחה של 20 עמודים בדף שלך "בנושא". חדל ברברת בנושא הזה - הוא נמאס - מי שרוצה להמשיך לדון בו יכול לעשות זאת בעץ שלך.

דנטיקולות/שרי דיי חזקים ולא צריכה להיות בעייה איתם.el-pez, אתה יכול לשים את כולם במכה אחת (10) ולרענן 15% מהמיים פעמיים בשבוע בחודש הראשון ולא תהיה שום בעייה של אמוניה/ניטריט.
תשים לב אליהם בהתחלה ותראה שהם מתנהגים בצורה נורמלית והכל יהיה טוב.

amir1305
Sunday 06/07/2008, 22:04
lawfish, הנסיון שלך עם השרימפסים האומללים והספאם הבלתי נפסק על המקרה שלך משקף אך ורק את היוצא מהכלל ולא מעיד ולו דבר על הכלל עצמו. מספיק הקדיחה של 20 עמודים בדף שלך "בנושא". חדל ברברת בנושא הזה - הוא נמאס - מי שרוצה להמשיך לדון בו יכול לעשות זאת בעץ שלך.

דנטיקולות/שרי דיי חזקים ולא צריכה להיות בעייה איתם.el-pez, אתה יכול לשים את כולם במכה אחת (10) ולרענן 15% מהמיים פעמיים בשבוע בחודש הראשון ולא תהיה שום בעייה של אמוניה/ניטריט.
תשים לב אליהם בהתחלה ותראה שהם מתנהגים בצורה נורמלית והכל יהיה טוב.

סוף סוף...

el-pez
Sunday 06/07/2008, 22:10
חברה תודה רבה....אני באמת אקח מים מהאקווריום הגדול....ותוך 3-4 ימים אכניס 5-7 שרי קטנים.
בקרוב תמונות....
מודה לכולכם כל התגובות

evox
Sunday 06/07/2008, 23:46
, הנסיון שלך עם השרימפסים האומללים והספאם הבלתי נפסק על המקרה שלך משקף אך ורק את היוצא מהכלל ולא מעיד ולו דבר על הכלל עצמו. מספיק הקדיחה של 20 עמודים בדף שלך "בנושא". חדל ברברת בנושא הזה - הוא נמאס - מי שרוצה להמשיך לדון בו יכול לעשות זאת בעץ שלך.

מיכאל ידידי לא מתאים בכלל לדעתי העץ לימד וילמד רבות ואין חכם כבעל ניסיון אם יש לך משהו להוסיף או לגרוע מהמידע של LOWFISH אתה מוזמן כי בשבסיל זה הקהילה.
אני אוהב את ההערות וההארות שלך אבל אם יש משהו לחלוק אז צריך לעשות זאת
(ללא ביקורת) אושרי.

eliran1
Sunday 06/07/2008, 23:50
אלן
מספיק עם הדיבורים וקדימה לעבודה.
מחכה לתמונות:]

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Monday 07/07/2008, 03:59
:up: שיהיה בהצלחה. :up:

בני