צפה בגרסא המלאה : הכוח הצנטרפוגלי ופירוק חלבונים

verti
Thursday 08/01/2004, 00:24
האם ניתן להשתמש במכשיר דוגמת הצנטרפוגה (ו כל מכשיר אחר שעובד על עיקרון הכח הצנטרפוגלי) על מנת להפריד חלבון מן המים?
האם קיימים מפרקי חלבונים שעובדים על העיקרון הנ"ל?

פשוט חשבתי לעצמי שהכח הצנטרפוגלי יכול להיות דרך בעלת עוצמה אדירה להפרדת חלבון מומס ממים למשל...
מעניין אותי לשמוע מה חושבים אחרים.

אלי הרפז
Thursday 08/01/2004, 00:31
בוא נניח שכן איך אתה תזרים מים לתוך הצנטרפוגה ואיך יצאו המים ואיפה ילכו החלבונים?
איפה תעמיד מכשיר כזה?

verti
Thursday 08/01/2004, 00:36
מתבשל לי איזה רעיון בראש אלי... :wink:
אבל לפני שקופצים לשלב האימפלמנטציה (מימוש), בוא נבדוק שהדרך והשיטה מתאימים למטרה.

אלי הרפז
Thursday 08/01/2004, 00:38
בהצלחה

DAV
Thursday 08/01/2004, 08:12
השיטה של פורק החלבונים עובדת על עיקרון המשיכה האלקטרו סטטי יעני משיכה בין קטבים מנוגדים ,

בפורקין מסוימים זרם הסילון המעורב בבועות אויר ניפלט באופן אקצנטרי מימרכז

הפורק כדי לגרום למערבולת שמגדילה את זמן התגובה בין הבועות למים .

לדעתי עיקרון הצנטרפוגה לבדו לא יספיק כדי להפריד את החלבונים מהמים.

בקיצור ארבעת הגורמים ההופכים מפרק חלבונים ליעיל הם...

1.גודל הבועות.

2.כמות הבועות.

3.קצב הזרימה הכולל.

4.איכות זמן המגע

לדעתי אפשר לשפר את הפריקה עיי שיפור של אחד הגורמים האילו או בטעינה חשמלית מאולצת של מיטען חשמלי לזרם הבועות .

verti
Thursday 08/01/2004, 10:43
תודה רבה דאב !

elminister
Thursday 08/01/2004, 10:52
DAV הייתי שמח לשמוע איך אתה טוען את המים ב-ח-ש-מ-ל- בכדי להוציא חלבון...
יש דרך אולם בתהליך "מנתי" ולא תהליך "רציף" מעיניין אותי עם חשבת על זה גם כן...

DAV
Thursday 08/01/2004, 12:21
השיטה הפשוטה ביותר לדעתי : היא סליל השראה הכרוך בסמוך או על הוינטורי

כלומר לצור סליל כמו באלקטרו מגנט.....

:o

יש לנו בפורום תותח רציני בשם ברלר(berler_d) שכדאי לדרדר אותו לדיון הזה....

elminister
Thursday 08/01/2004, 12:56
למה אתה רוצה לכרוך אותו סביב הונטורי דוקא?

האם לא יותר חכם לעטוף איתו את הקולונה עצמה שבא מתבצעת התגובה ולסחרר את המיים בצורה סיבובית, כך תהיה טעינה בגלל הסיבוב?

או שאתה מתכוון לחשמל את הסליל עצמו, ובגלל השדה תהיה לך משיכה של חלבונים...?

חשוב לזכור כי אם במים יהיה חשמל הדבר משפיע לא טוב על חסרי החוליות כגון שושנות ים ...

yehudap
Thursday 08/01/2004, 14:41
פורק חלבון אכן עובד בעזרת קוטביות, אבל זה בין חלקים הידרופילים ('אוהבי' מים) לבין חלקים הידרופובים ('שונאי' מים) בחלבון. בכמעט כל חלבון יש איזורים משני הסוגים. חלקים הידרופובים ('שונאי' מים) בחלבון רוצים להיות באוויר שבתוך הבועה, וחלקים הידרופילים ('אוהבי' מים) רוצים להיות במים שמחוץ לבועה. זה גורם לחלבון להיתקע בפני השטח של הבועה, וכך הבועות סוחבות איתם את החלבון לכוסית הפורק ומחוץ למערכות שלנו.

הרעיון של הוצאת חלבון בעזרת צנטריפוגה אולי אפשרית, אבל ידרוש מכשיר גדול ומאוד יקר, וגם אלול להיות מסוכן. חוסר איזון בין חלקי גלגל הצנטריפוגה אלולים לגרום לשבירת הציר, וככל שמסתובב יותר מהר, התוצאות של שבירה יותר הרסנית. סיפרו לי פעם על מקרה שבו אולטרה-צנטריפוגה (מסתובב הכי מהר) יצא מאיזון, והחלק המסתובב פרץ דרך 3 קומות של הבניין לפני שנעצר. למזלם, זה לא נתקל באנשים בדרך.
אתה רוצה להמשיך ולפתח את הרעיון שלך ? :brow:

verti
Thursday 08/01/2004, 23:45
קיים גם דגם חודר-שריון? :hair:
נו טוב... חשבתי על פירוק חלבונים ויצא רקטת "קאסם" תוצרת עצמית (לפחות "כחול-לבן"... :green: ).

ועכשיו ברצינות -
כל מטרת העץ הזה היתה לדון בדרכים חדשות/נוספות לפירוק חלבונים (בנוסף לדרכים המוקרות/קיימות במוצרים קיימים). רעיון זה רעיון, אם הוא טוב או גרוע זה כבר עניין אחר 8)

AB
Saturday 10/01/2004, 01:16
DAV גם אני הייתי שמח אם היית נותן יותר פרטים על אלקטרו מגנטיות על מנת לשפר פורק!!!

כגון:
האם אפשר לקחת את המגנט אשר מוריד אבנית (המגנט אשר קונים בהום סנטר ומחברים אותו לצינור כניסת המים של מכונת כביסה) ולחבר אותו לונטורי וזה ישפר את תפוקת הפורק.

אלי הרפז
Saturday 10/01/2004, 01:17
מה :question:

AB
Saturday 10/01/2004, 01:20
אלי מה לא מובן?

yehudap
Saturday 10/01/2004, 21:26
לא ידוע לי כל דרך בעזרת מגנט או חשמל לשיפור הוצאת חלבון מהמים ע'י הפורק. אני בספק אם קיים.