צפה בגרסא המלאה : אקווריום... דגים ....וההתמכרות .....!

Saturday 10/11/2001, 14:07
אז בטח הבנתם על מה יהיה העץ, התמכרות.
ספרו איך אתם בכלל התחלתם על האקווריום ואיך התמכרתם.
אז אני התחלתי ככה: קיבלתי צינצנת עם שתי דגי זהב ... הרגשתי שאני חייבת לעבור למשהו יותר רציני, מן הסתם הלכתי לחנות וקניתי את האקווריום, ההתמכרות... זה בא מאוד מהר אחרי שהבנתי מה צריך לעשות

ואחותי מאז שהיא ראתה את האקווריום היא התמכרה גם היא. והיא לא מפסיקה לדבר על זה ..

ברקודה
Saturday 10/11/2001, 21:58
כשהייתי בן 6 או 7 קיבלתי מאחת השכנות(אז גרתי
בבית משותף) גביע גבינה מלא בשירצוני גופים
..........ומאז בום......התמכרות

קובי
Sunday 11/11/2001, 05:10
אני קניתי לחבר דגי זהב :-). אבל זה היה כשהתחלתי לגדל דגים ברצינות. שנים לפני כן גידלנו גופים במשפחה (ואני מתכוון - המון גופים. היו לנו יותר משישים באקווריום).

יאיר
Sunday 11/11/2001, 19:23
לפני כ-10 חודשים ביקרנו בחוות גידול ואישתי אמרה "למה שלא ניקנה איזה אקוואריום 'לילדים'?"
אז קניננו אחד של 80 ס"מ - ומאז אני מכור.

בשכונה שלי יש עוד שלושה גברים בערך בגילי שמכורים (אחד כל כך התמכר שאישתו זרקה לו את כל האקווריומים מהבית - ועכשיו הוא שותף בחוות גידול).

יש לי כבר עוד אקווריום (קטן, בחדר של הילד) - והיד עוד נטויה.

ומה בתוכנית? אקווריום 1.5 מ' עם ציקלידים (קטנים וחביבים - לא מפלצות כמו אוסקרים !) וצמחיה !!!

fish in heaven
Monday 12/11/2001, 17:46
אממממ
אצלי זה היה אחרת
בצבא לחבר'ה הותיקים היה אקווריום 6 ליטר, שכל פעם שמו בו משהו אחר, ואז יום אחד הם עזבו ואני השתלטתי עליו :smile: ומאז אותו יום יש לי אקווריום תמיד ....

sbaror
Monday 12/11/2001, 18:44
עברתי לבית שכור חדש. בעל הבית בנה בו אקווריום ענק (400 ליטר - 1.2 מטר אורך) - ריק. התחלתי ללמוד על הנושא באינטרנט, התחלתי לאכלס את האקווריום - ונדבקתי.

amnon
Wednesday 14/11/2001, 06:09
בגיל 12 היה לי אקוריום עם גופים ומולים , כל שבוע השרצה . עד שהוספתי סקלרים ואז משום מה התחילו למות כל יום . התיאשתי ועברתי לטיסנים .
עכשיו אחרי כ15 שנים חזרתי לזה ועם הרבה מרץ ודווקא עם סקלרים בעיקר ,אני מקווה להצליח אפילו להרבות אותם...

סנייק סקין
Friday 16/11/2001, 15:33
אני התחלתי בגיל 14 אקוריום 40 ס'מ מסגרת מתכת גדלתי גופים מולים ודג קרב בהמשך קניתי אקוריום 60 ס'מ עד הצבא עזבתי את התחביב למשך8 שנים ואז הופיעו האקוריומים ללא מסגרת מתכת קניתי אחד באורך מטר ושוב הכלסתי אותו מכל הבא ליד בעיקר סקלרים.ושוב אחרי כמה שנים פרשתי .הילדים גדלו כשהבן הגדול היה בן 12 נכנסנו אני והוא לתחום הטיסנאות אני הייתי בן היוזמים (עם עוד כמה משוגעים לדבר)והקמנו בעזרת עירית ראשלצ ותעשיה אוירית את המנחת בחולות ראשלצ כאשר המקום הפף לג'ונגל פרשתי ועברתי להטיס ברחובות.והנה היתוש חזר לפני שש שנים וחזק ,קניתי אקוריום 150 ס'מ ואני מגדל דיסקוסים .

קובי
Sunday 18/11/2001, 04:32
שמתם לב שיש פה קשר בין דגים לטיסנים ? מה קרה חבר'ה - אתם לא אוהבים דברים שהולכים על הרצפה ? :-)

עומרי ע
Sunday 18/11/2001, 04:52
אני קניתי לפני 6 שנים אקווריום 50 ס"מ וגידלתי גופים, מולים, סייפנים וכו', אפשר להגיד שהייתי מכור לגידול דגים עוד לפני שהתחלתי להתעסק בזה, לפני חודשיים קניתי אקווריום 150 ליטר, ועכשיו אני מגדל ציקלידים.

fish in heaven
Sunday 18/11/2001, 05:39
אממממ
אני לא מטיס טיסנים, אבל עבודה במכון לחקר החלל ע"ש אשר נחשבת לטובת הקונספירציה :???:
:grin:

Diveboy
Sunday 18/11/2001, 16:47
אין ספק שמדובר בהתמכרות. אצלי הכל התחיל בגיל 9. הימים היו ימי אביב, ואני יצאתי עם אבי לקטיף הסברס המסורתי. באותם ימים היו הפורעים הסרצנים אורבים לקוטפים בין המטעים, חומסים ושודדים מכל הבא ליד. לעתים, אם איתרע מזלך, הם היו מכים והורגים בך עד זוב דם. למשפחות הירושלמיות היה פתרון חלקי: היינו יוצאים עם שחר אל השדה, ומתכסים בענפי סרפד קוצניים, שלפי האמונה מבית אבא היו מטשטשים את הריח ובכך מרחיקים מעלינו את הכלבים השוטים שבהם היו משתמשים הישמעאלים כדי לאתר את הכורמים היהודים. באותו בוקר, הרוח היתה חמה, שלא כרגיל, ובאוויר נישאו כבר רוחות מלחמה, שעליה שמענו בלילות צמודים למקלטי הרדיו הכבדים. בתחנת הרכבת שעמדה בקצה השכונה שבה התגוררנו, הייתה תכונה רבה ומדי יום פרקו הרכבות הנכנסות גדודים של חיילים בריטים. סבי עליו השלום, שהיה רבה של הקהילה, היה מתעטף בשתיקתו אך עיניו הסגירו תמיד את אשר על לבו. בערבו של אותו היום, בעודו לוגם מלפתן החבושים המתוק, הוא היה מהורהר מהרגיל. כעבור זמן נכנסתי לאינטרנט, ראיתי אקווריום של ג'וול ומה-זה-התלהבתי. כיום אני מכור.

סנייק סקין
Wednesday 21/11/2001, 05:38
אני מסכים עם כל מילה שלך ......מה כתבת?

עמירם ש.
Wednesday 21/11/2001, 06:38
לא הבנתי: אז צריך שייבה?

איזה קטע... בגיל 15 עזבתי את הדגים לכמה שנים לטובת טיסנים (כן גם אני) ולפני שנה חזרתי לדגים.

A.A
Thursday 29/11/2001, 17:39
נראה לי שמגיל 4 תמיד היו לי דגי זהב שכל כמה זמן מתו והוחלפו וכך הלאה עד שהחלטתי לקנות מולי וגופי ומאז אני רק איתם " המשריצים " בנוסף לעוד כמה.

אחד הדברים הכי טובים מבחינתי בגידול דגים זה לראות שרץ שהושרץ אצלך גדל אצלך והשריץ שוב, פשוט גדול !

ומומלץ מאוד למי שלא חווה זאת.

קיפודג
Friday 30/11/2001, 06:55
לפני שהכרתי את אשתי התעניינתי מאוד בעכבישים , כשהכרתי את אשתי הובהר לי באופן שאינו משתמע לשתי פנים שהעכבישים ישארו בחוץ , כמתנת הרגעה קיבלתי מהורי אשתי אקווריום קטן של 20 ליטר.

מייד רצתי לקניון וקניתי 20 דגים לאקווריום (קניון מלחה - חנות קטנה ומגעילה עם מוכרים שאין להם שמץ של מושג בגידול דגים) , לא קיבלתי מהם שום אזהרה או הערה על מהירות האיכלוס וכמות הדגים.

לאחר זמן ומעט ניסיון גיליתי את עולם דגי - הריף , והשאר הסטרייה.

roei12345
Friday 16/02/2007, 16:28
היי....אני התמכרתי בגיל..... לפני שנה 14 כסתם היה בא לי

roei12345
Friday 16/02/2007, 16:31
לקנות דג זהב ואז גד קרב ואז אקווריות ואז בוטיה וכו'.... נחמד שניזכרתי לישלוח :lol:
סתם זה היה כדי להביא את הפורום חזרה לכאן....

Citron
Friday 16/02/2007, 16:39
לקנות דג זהב ואז גד קרב ואז אקווריות ואז בוטיה וכו'.... נחמד שניזכרתי לישלוח :lol:

:look:
לא הבנתי כלום ממה שכתבת עכשיו.
ולמה להקפיץ עץ מלפני 6 שנים?

ארנון
Friday 16/02/2007, 18:14

:look:
לא הבנתי כלום ממה שכתבת עכשיו.
ולמה להקפיץ עץ מלפני 6 שנים?

איזה קטע לא שמתי לב לתאריך עד שאמרת... ואני כל הזמן אומר לעצמי מי אלה כל החבר'ה האלה, לא מכיר אותם...(חוץ מקובי ממייסדי העמותה). קטעים איתי :lol:

Yalon14
Saturday 17/02/2007, 01:47
!!!
זאת ההקפצה הכי גדולה בתולדות הפורום... :D

מישל
Saturday 17/02/2007, 02:22
בגיל 7-8 זה התחיל בגופים כמו כולם
היום (לאחר 42 שנים ) יש לי 12 אקוריומים
ויש לי תוכניות גרנדוזיות בנושא רק מה אינני יודע איך לספר זאת לאישה
משהוא מוכן לעשות זאת למעני.

ShakeD_AtiaS
Saturday 17/02/2007, 03:44
יווואווו זה אחד העצים העתיקים ביותר בפורום ניראה לי חחחח 6 שנים

c_dudi
Saturday 17/02/2007, 04:17
צריך להכנס לגינס של האתר!!! מעניין מי נכנס לעמוד 200 ומשהו לחפש עצים מלפני 6 שנים :lol:

udi_hakim
Saturday 17/02/2007, 05:21
ולזה בדיוק קובי (אם אני זוכר נכון) הדביק את המונח "להעלות באוב"

Dor-L
Saturday 17/02/2007, 14:27
לא תאמינו אבל אני התחלתי עם אקווריום יהלום(כמו האקווריום שיש לכפיר אבל נפח קטן יותר)בנפח של 200 ליטר+-,שמתי שם סקאלרים שהיו מתים כל שני וחמישי והייתי מאכיל אותם בטובי פיקס,באיזשהו שלב נימאס לי מהאקווריום והשכן החליט לקנות אותו ממני,אבא שלי והשכן הרימו אותו שיש בו 20 אחוז מים,לפני הכניסה של הבית של השכן החליק האקווריום לשכן ונישבר הכל והכל הלך פייפן,אחרי כמה שנים שוב חזרתי לזה עם מיכל קטן ואז אחרי כמה זמן קניתי 250 ליטר שהוצאתי עליו מלא כסף

roei12345
Monday 19/02/2007, 16:14
לא יודע זה נחמד :)

מייקל
Tuesday 20/02/2007, 00:46
למה הלכתם לתקופת האבן ?
קבלו עץ זהה הרבה יותר מודרני .

http://www.ffil.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=81682&highlight=

FroggeR
Tuesday 20/02/2007, 00:52
היו לי התעסקויות עם דגים שההיתי קטן שנגמרו במוות,מחוסר נסיון.
מה שהחזיר אותי לדגים היה בסך הכל אק' של לא יותר מ5 ליטר עם דג זהב שהיה מונח במשרד במקום שעבדתי.אחרי התבוננות על האק' החלטתי שאני חייב לקנות לעצמ י אחד קטן לחדר. בסופו של דבר מתכנון של 20 ליטר זה בגיע ל40 ליטר שמהר מאוד הפך לקטן מידי, וכיום יש 300 ליטר בסלון שהאמת אותי זה עדיין לא מספק :hair:

ting_tong
Tuesday 20/02/2007, 06:09
אני ממש ממש אוהב מים( אבא מציל ) - אז חשבתי למה לא ?

הרי אפשר לשחק מתי שרק רוצים והדיירים לא אומרים הרבה .
הרעש של הזרימה ופצפוץ הבועות מרדים אותי בלילה.

אמרתי לאשתי " כשיהיה לנו ילד/ילדה אני אלמד אותם לשחות באק' " , אתם לא יודעים איזה פרצוף היא עשתה .

לא הספקתי להוציא מילה ואבא שלה היה בדרך אלינו ( הוא קצב ).

בכל אופן מים -הכי טוב , וכמה שיותר.