צפה בגרסא המלאה : תמונה של המסלעה שלי - דעתכם בבקשה.

yonich
Saturday 19/04/2008, 18:58
שלום העלאתי לכאן תמונה של המסלעה שלי.
רציתי לדעת מה דעתכם, ואם יש אולי עצות לשיפור או דברים שלא עשיתי נכון..
אני אשמח לשמוע.
תודה מראש, יוני.
וחג שמח לכולם.http://www.siz.co.il/up/3jddohndrdqz.jpg (http://www.siz.co.il/)

yonich
Saturday 19/04/2008, 19:01
מצטער זה נפתח לי פעמיים.
נא למחוק אחד :)

אלי הרפז
Saturday 19/04/2008, 19:20
ניראה עמוס מידי

yonich
Saturday 19/04/2008, 19:25
האק' יהיה מרינה.
יש בעיה אם הוא נראה עמוס מידי? או שזה רק עניין אסתטי?

רותם
Saturday 19/04/2008, 23:01
מתמונת החזית זה נראה כאילו לדגים לא יהיה מקום לשחות.
מציע לך להשאיר רק סוג אחד של סלעים(היפה יותר :wink: )ואת השאר להוציא.

yonich
Saturday 19/04/2008, 23:08
לדעתי יהיה להם מקום לשחות.. :) יש הרבה מעברים.... אני לא מתכנן לאכלס את האק' עם דגים גדולים..
אני יותר אוהב את הקטנים.
אבל תודה רבה על התשובה. חג שמח.

רותם
Saturday 19/04/2008, 23:11
אם אתה אוהב את המצב כמו שהוא אז בכיף,כל אחד וטעמו הוא.
במקרה "הגרוע" ביותר תוכל לשנות בכל זמן שתמצא לנכון.
בהצלחה.

yonich
Saturday 19/04/2008, 23:19
נכון. אז בעיקרון אתה אומר שכל העניין פה הוא "על טעם וריח"?

יש לי עוד שאלה.. רציתי לשאול אם המערכת "בסדר"? :)

נפח 350 ליטר ברוטו, חול חי של קריב סי, מלח של רד סי, שני פילטרים חיצוניים אס פי 3 (מדיות בפילטר הספוגים המקוריים + סובסרט פרו + דה ניטראט של סיכם + פרלונים. שתי משאבות גלים של היידור (2300 בשעה), פורק של רד סי (פריזם פרו דלוקס). תאורה טי5 45 קילו סלעים יבשים.

:)

רותם
Saturday 19/04/2008, 23:30
לא רק טעם וריח אני פשוט רואה שאתה די נעול.
לגבי הפילטרים שלך,לצערנו לא זאת הדרך,זה מתכון לכישלון.
במלוחים איןקיצורי דרך,רבים שניסו להמציא את הגלגל נכשלו.

yonich
Saturday 19/04/2008, 23:34
אני יודע שיש בעיה לגבי הפילטרים.. פשוט הבת זוג לא מוכנה לסאמפ, זה בחדר שינה והיא לא מוכנה לישון עם הרעש הזה.. חחח אין לי מה לעשות.. זה או זה או כלום..

ולגבי המסלעה.. אני נורא אוהב את מה שעשיתי.. ואם יש לך מה להגיד תגיד.. בשביל זה אני שואל ומתייעץ פה. תודה.

Oz
Sunday 20/04/2008, 01:06
אני מאוד אהבתי את הסידור.
נכון, הוא עמוס משהו, אבל מרשים.
הייתי מעיף את שני הסלעים הזוהרים (לבנים) הימני ביותר ואחד מצד שמאל של האק'.
בהמשך, אם תראה שאין מרחב שחייה גדול, או שהדבר מגביל אותך מבחינת דגים, תשנה בהתאם.

לגבי הפילטרים...
תנסה. כשהאישה תתרגל לאק', היא תאהב את מה שיש שם, ואז סאמפ לא יהיה הבעיה שלה.

omri55
Sunday 20/04/2008, 01:07
המסלעה נראית ממש טוב
הייתי שם רק דגים קטנים

yonich
Sunday 20/04/2008, 01:10
אני מתכוון לשים רק קטנים.. ונכון זה גם התכנון שלי.. שהיא תאהב את זה ואז נעשה קדח ונעבור לסאמפ...
לגבי שני הסלעים הזוהרים הלבנים.. אני משאיר אותם.. אני מתכנן לעבוד עם פרפל אפ... ואז כל המסלעה תהייה סגלגלה.. כולל הסלעים הלבנים.
תודה רבה על התשובות..
חג שמח לכולם.

איתי73
Sunday 20/04/2008, 01:17
אני הייתי מסדר יותר עם פתחים שהדגים יוכלו להכנס ולצאת

dandan2415
Sunday 20/04/2008, 02:00
הסידור נראה כצת צפוף מידי ולפי דעתי יפה יותר סוג אחד של סלעים ולא כמה סוגים כי זה לא נראה טבעי.
אבל בסופו של דבר אתה נהנה מזה אז מה שאתה חושב. :wink:

Lion-Fish
Sunday 20/04/2008, 03:12
תגיד הפורק זה הדג הקטן או הגדול עם זה הקטן להחליף מהר למפרק חזק יותר ועוד משהו את הפילטר חיצוני לנקות פעם בשבועיים מינימום :up:

yonich
Sunday 20/04/2008, 06:23
ליאור.. אני מקווה שהתכוונת ל"דגם" ולא דג.... אם התכוונת לדגם אז כן זה הדגם הגדול.
ולגבי הניקוי אני יודע... כל שבוע אני אנקה אחר.
ולגבי כל האחרים.. תודה על התשובות. לוקח לתשומת ליבי.. אולי יהיו שינויים :) למרות שאני מאוד אוהב את איך שזה נראה עכשיו.

palyam
Sunday 20/04/2008, 12:14
יש לך 10 קילו של סלעים מיותר..דגים צריכים כמה שיותר מקום לשחות, לא משנה הגודל שלהם

matan_grin
Sunday 20/04/2008, 12:26
הסלעים הובהקים זה אלמוג בעל שלד סידני שמת..יפה עכשיו אבל תוך חות מחודש יהיה חום ירוק בורדו מגעיל..וותר עליהם.
בנוגע לעיצוב המסלעה-לדעתי מסלעה לא יעילה בלשון המעטה,
בסידור יעיל אתה יכול להכפיל את שטח השחייה שיש לדגים כרגע במקום לראות אותם נכנסים לחורים ויוצאים רוורס כל היום..תנסה להעמיד את המסלעה בצורת פירמידה שלא נוגעת בשום זכוכית של האקווריום ככה הדגים יכולים לשחות בתוכה ומצדדיה.
זה לא כמו ציקלידים שהדריה היא בעיקר למקומות מסתור וטריטוריה..כאן אתה משלב דגה נכונה מראש,כדי לא ליצור בעיות,ומאפשר לדגים את המקסימום מרחב שחייה בהתאם לאקווריום ודרישות המסלעה מבחינה ביולוגית.
350 ליטר שום פריזם לא יחזיק לאורך זמן. תהיה מוכן לנפילות במיוחד עקב העובדה שאתה עובד עם פילטרים חיצוניים מה שיקשה על תחזוקה שוטפת שלהם ובסופו של דבר ייתבטא כפרמטרים שלילים גבוהים.
בהצלחה וחג שמח.

קובי
Sunday 20/04/2008, 13:53
כמה הערות:
1. המסלעה מפצה על העדר סאמפ אני מבין? כמדיה ביולוגית? אוליי זה לא כזה נורא. מצד שני קח בחשבון שזה צפוף ונראה כבד בעין. עניין של טעם לחלוטין. אני כן חושב שלסלעים יש תפקיד חשוב בבניית מחסות לדגים, בייחוד טריטוריאליים. צד שני - לא לצופף יותר מדיי כדי לא להגיע למצב שבו הדגים אך ורק בתוך המסלעה מחוסר מקום שחייה זמין.

2. ספוגים במערכת: אישית אני אנטי, זה מצבור נהדר לפוספאטים ובלגאן. שמת ספוגים בפילטרים החיצוניים ואני הייתי מציע להוציא אותם, למעשה להוציא הכל מהפילטרים החיצוניים, לשים בהם אך ורק מדיה פלסטית עבירה ביותר, שלא יהיו סתימות. ולסגור אותם כפילטרים ביולוגיים בלבד.

3. פרלון - לא בפילטרים החיצוניים אלא בפילטר מפל קטן נתלה (אפשר למצוא ממש זולים). להחליף כל הזמן, המערכת שלך בכלל לא מיועדת לספיגת לכלוכים רציניים אז זה יגיע לידי ביטוי בהחלפות היסטריות של פרלון.

4. פריזם פרו - יש דעות לכאן ולשם. הוא עושה את העבודה ללא ספק, אבל דורש תחזוקה מתמדת, כיוון מתמיד והבנה מעמיקה קצת יותר מהרגיל לגבי האופן שבו עובד מפרק חלבונים (גודל בועות, מהירות זרימת המים וכיו"ב). יש צורך לכוון אותו כל הזמן, או לשמור על גובה מים קבוע באמצעות מערכת פיצוי מים ישירות לאקווריום.

5. ערכות בדיקה: אם אין לך רוץ תקנה. המערכת הזאת תצטרך ניטור כל הזמן, כי הערכים שלה ישתוללו ימינה ושמאלה כל הזמן.

בהצלחה! אפשר לעשות את זה, אבל זה לא יהיה פשוט. :up:

Lion-Fish
Sunday 20/04/2008, 18:30
מתן עם כל הסלעים שהוא שם זה יוצא 100 ליטר חח :hair:

yonich
Sunday 20/04/2008, 19:10
תודה על התגובות.. הכל נלקח לתשומת ליבי...

ליאור כהן
Monday 21/04/2008, 21:07
אני אישית אהבתי דגשים לדעתי :

שיהיה זרימות טובות וחזקות וכל עוד לא תתפתה ותשאר אים דגים קטנים

אין סיבה שהמערכת לא תחזיר בלי סאמם אבל אל תתפתה לדגים מלכלכים ( קטנים זה לא הגודל הפיזי שלהם הרוב אומרים טוב אני אקנה אנג'ל קטן ויוציא אותו !! זאת בדיוק הבעיה !! )

קטנים זה מבחינתך לא מלכלכים !! ותתיעץ על כל דג שאתה חושב להכניס

שיהיה בהצלחה !!!! :up:

yonich
Thursday 24/04/2008, 00:01
תודה רבה על התשובה ליאור..
כרגע אני חושב להכניס כדג ראשון שושנון אוניקס.. או הוניקס.. אני לא יודע בדיוק את האיות..
אם אני לא טועה הוא כמו פרקולה מבחינת האופי..
אם תוכל לתקן אותי אם אני טועה זה יהיה מצויין...
תודה.