צפה בגרסא המלאה : לודיגיה - שאלה על גיזום ועל שתילה

fish in heaven
Saturday 27/04/2002, 00:47
יש לי את הצמח הזה שקיבלנו בכנס בצפון ובינתיים הוא כבר משתולל וצריך לגזום. אז יש לי שאלה פשוטה - לגזום מלמעלה או מלמטה? והאם יש איזה כלל אצבע...

ושאלה קצת יותר פילוסופית, כאשר אתם שותלים צמח, אתם לוקחים את כל הSTEMS ושותלים בנקודה אחת, או שמחלקים לכמה חתיכות ושותלים כל אחת בנפרד - אני אישית מעדיף את המראה הצפוף, מה איתכם ?

נ.ב. http://www.aquahobby.com/garden/pludwigia.html :arrow:
זה הצמח

עמירם ש.
Saturday 27/04/2002, 01:22
אם כלל אצבע, אז צמחי גבעול הזקוקים לגיזום אני משתדל לגזול מלמטה. רק מה - זו בכל-זאת יותר עבודה, ומניסיון לודוויגה (בניגוד לצמחים אחרים, כמו למשל לימנופילה) מתנהגת סביר גם אחרי גיזום מלמעלה. אז תלוי בחשק באותו רגע.

לשאלה השנייה, אני מעדיף את המראה החצי-צפוף. אני שותל אותם במרחק קצר זה מזה, אבל בכל-זאת בפחות צפיפות מאשר בעציץ.

amnon
Saturday 27/04/2002, 12:59
בדיוק צמח כזה שתלתי לפני חודש בערך,וכבר יצא לי לגזום פעמיים כי הוא מטפס וצומח על פני המים ומחשיך קצט את האק',גזמתי מלמעלה בגובה 3/4 אק',
אחרי הגזימה הוא מתחיל לצמוח ממקום אחר ,בד"כ מאזור קבוצת העלים הגבוהה ביותר לפני מקום הגזימה.

מונומן
Saturday 27/04/2002, 15:48
גם אצלי יש את הלודוויגה רפנס שקיבלנו לכנס , הצמח הזה הוא די טוב , אין לCO2 , יש לי פילטר תת קרקעי ומנורה אחת , ומה ששמתי לו זה כדור דשן אחד , והצמח פשוט משתולל :) לדעתי עדיף לגזום מלעלה , אבל הצמח מוציא לא מעט ניצנים מלמטה..

Wild Blue
Saturday 27/04/2002, 20:52
גם לי יש את הצמח ואצלי הוא צומח כמטורף :hair:
אצלי הוא מכפיל את המסה שלו כל שבועיים בערך. ולכן אני גוזם מלמטה ושוטל ואם יוצאים צמחי בת מתוך הגבעול שאני גוזם ומוציא אני שוטל אותם גם.
אני שוטל צמח זה בקבוצה יחידה לפני ההיגרופיליה ואז יש אפקט מדהים של גוש אדום על רקע ירוק בהיר ממש מהמם :love: .

וסתם הערה לכל אלה שהיו בכנס והתלהבו מהצבע והצורה של הצמח השני מה נגמר איתו :question: והאם אתם זוכרים מה שאמרתי :question:

shoonra
Saturday 27/04/2002, 21:44
אצלי הלודויגה פשוט "נעלמה" :roll:
האקווריום שלי די עמוס בצמחים כך שלא מצאתי לה מקום טוב לשתילה, שתלתי אותה באיזור של הלימנופיליה , מכוון שהלימנופיליה אצלי גדלה בקצב מטורף ומצילה על יותר משליש מהאקווריום , הצמח לא קיבל מספיק אור
מאז גזמתי את הלימנופיליה (מלמעלה ,מלמטה מהצדדים, זה לא משנה לה) כמה פעמים אבל הלודויגה לא התאוששה
יהי זיכרה ברוך :candle:

fish in heaven
Sunday 28/04/2002, 18:12
טוב נראה לי שאני אגזום מלמטה,
ד"א אצלי האדום מופיע רק בעלים העליונים ולא בכל הצמח, WILDBLUE אצלך זה אחיד ?

Wild Blue
Monday 29/04/2002, 12:17
אצלי זה מופיע על כל העלים ועל הגבעולים הבוגרים ממש מדהים :love:

fish in heaven
Monday 29/04/2002, 20:17
טוב אז כבר יש שני צמחים, שקלים יחסית לגידול עם צבע אדום ->
הצמח הנוכחי, וקריפט ונדטי חום, שגם אותו יש לי באקווריום :) הנה הופרך עוד מיתוס
צמחים אדומים זקוקים לכמות גדולה מאוד של אור :wink:

Wild Blue
Monday 29/04/2002, 20:31
fish in heaven דווקא רובם הגדול של הצמחים האדומים הם כן קשים לגידול ודורשים מעט יותר מתאורה חזקה :stop: אבל כמו תמיד לכל כלל יש יוצאים מן הכלל. :green:
(וכעיקרון לודויגה נחשבת כצמח ירוק)

fish in heaven
Monday 29/04/2002, 20:45
אולי רובם הגדול קשה לגידול - אבל מספיק שיש שלושה - ארבעה זנים, כדי שלא יהיה קשה להשיג צמחים אדומים,
הרי אני בטוח שיש אלפי צמחים תת-מימיים. ואנחנו אולי משתמשים בכ-50