צפה בגרסא המלאה : ערכות בדיקה מומלצות

בוני
Wednesday 24/04/2002, 20:39
קניתי לא מזמן ערכת בדיקה לחמישה פרמטרים מתוצרת Red Sea.
את האמת , אני פשוט לא מצליח להבחין בתוצאות הבדיקה.
מדובר בערכה שהתוצאה שלה מזוהה באמצעות צבע , אבל ההבדלים בין הצבעים כל כך לא ברור שאין לי מושג האם הבדיקה הצליחה או נכשלה.

האם מישהו ממליץ על בדיקות שאינן מבוססות על רמות צבעים כך שאוכל לדעת בוודאות האם איכות המיים שלי תקינה ?
האם ישנן ערכות בדיקה שהתוצאה שלהן היא חד משמעית ?

עמירם ש.
Wednesday 24/04/2002, 22:37
יש ערכות בדיקה אלקטרוניות, אבל המחיר שלהן נע בין מאות שקלים לאלף ש"ח ויותר. בעיקרון הן נחלקות לשני סוגים: ערכות הבודקות ישירות פרמטרים מסויימים של המים (למשל pH ומוליכות) באמצעות אלקטרודות מיוחדות, וערכות שמשתמשים בהן כדי לזהות במדוייק באמצעות תא פוטו-אלקטרי את הצבע המתקבל בבדיקה כימית.

אני חייב לציין שאני מתפלא על השאלה משום שלערכות הבדיקה של Red Sea יש טבלת צבעים ברורה יחסית וקלה לאבחנה. באיזו תאורה אתה בודק, והאם אתה מחזיק את המבחנה בדיוק כפי שכתוב בהוראות? שים לב שיש בדיקות שאתה חייב להשוות בהן את הצבע מלמעלה (דרך כל שכבת המים), ואחרות שההשוואה היא מהצד.

בוני
Thursday 25/04/2002, 09:08
תודה עמירם.
דוגמא לבעיה : בצעתי בדיקת אמוניה על מים שלקחתי ישירות ממערכת האוסמוזה ההפוכה.
יכול להיות שאני טועה , אבל הבדיקה צריכה להיות אפס , כלומר , הצבע העליון.
אבל , התוצאה מראה על הצבע השני או השלישי.
כיצד זה יכול להיות ????
השאלה המתבקשת היא : האם הערכה אמינה ???

בוני
Thursday 25/04/2002, 09:09
יכול להיות שיש לי עיוורון צבעים חלקי... :o :cry:

Cobalt
Thursday 25/04/2002, 12:53
שלום
אני לפני שנתיים קניתי מרין לאב קיט של רד סיי פארם.
אני לקחתי את הבדיקות ועשיתי עקומת כיול באמצעות פוטו ספקטרומטר (מכשיר שמודד בליעת אור בצבע אורך גל מסויים) ומצאתי שהקיט של רד סיי הוא יותר טוב ויותר מדוייק מהקיטים האנליטים האחרים שבדקתי.
את הממצאים שיתפתי עם הכימאי הראשי של רד סיי ד"ר אלכם צ'ירינסקי והוא היה מאד מבסוט . :lol:
אאאאאאאאאאאאאאבל :flame:
לפני זמן מה (שבועיים?) עשיתי בדיקת ניטרייט בקיט מלפני שנתיים וחשכו עיניי לא היה כל תגובה.
בדקתי במים של רוורס אוסמוזה ומצאתי שלא היה כל שינוי מהריאגנטים המקוריים.
מסקנה הקיטים של רד סיי מצויינים והבחנת הצבע שלהם יותר טובה משל אהיים ואחרים.
אבל :flame: רק שהם חדשים!
ייתכן וקיבלת ערכה ישנה? או שהשארת אותה בתא המטען של האוטו או בשמש שהחום קלקל את החומרים בכימים?
סה"כ אני מאד ממליץ על הערכות של רד סיי אבל לגמור אותן מהר!
יחיאל

dolphitec
Thursday 25/04/2002, 15:19
גם על האריזות מצויינת תקופת התפוגה שלהן.