צפה בגרסא המלאה : דפיוווווזר

asaf
Tuesday 23/04/2002, 15:03
היום יגיע אליי בקבוק co2 עם הציוד הנלווה (היה במקורו בלון חמצן...פשוט אני ארוקן אותו ואכניס co2) (בחינם :D )

מה אני עושה בקשר לדפיוזר? מה הדרך הכי טובה?

עמירם ש.
Tuesday 23/04/2002, 20:48
לפי מה שאני יודע, ההברגה של בלון חמצן שונה מזו של CO2, ותצטרך לפחות להחליף ראש.

יב
Tuesday 23/04/2002, 21:50
נראה לי שקודם יש צורך להתאים ווסת על הבלון, ושסתום סיכה שניתן באמצעותו לקצוב כמויות קטנות ומדוייקות של גז היוצא מהבלון לאקווריום. אחר כך דרוש אמצעי חזותי שידגים את מספר בועות הגז היצאות למים בפרק זמן לצורך כיוון כמות הגז (מונה בועות). דיפיוזר ומונה בועות ניתן לקנות או לאלתר בשיטות שונות - ראה באתרי אינטרנט רבים של עשה זאת העצמך (DIY). שיטה נוספת שפועלת כדיפיוזר בצורה די יעילה וחסכונית בגז, היא הכנסת צינורית הגז אל תוך פתח היניקה של פילטר חיצוני. הגז כאשר עובר דרך האימפלור והמדיות של הפילטר מתערבל ונמס במים בצורה די יעילה.
הערה נוספת: איני יודע מה גודל בלון החמצן שהשגת, אבל אם הוא גדול כדאי לקחת בחשבון שבלון עם CO2 כדאי לאכסן בעמידה ולא בשכיבה מכיון שהגז מופיע בו בצורה נוזלית, ורצוי שהוסת תמיד יהיה למעלה כדי שיפגוש בגז ולא בנוזל.

קובי
Wednesday 24/04/2002, 01:05
אני משתמש בדיפיוזר של דנרלי. מדובר במעין "זיג זאג" שאל תחתיתו מגיע הפחמן הדו חמצני, ומשם הוא מטפס אט אט, ימינה ושמאלה. אפשר לראות את בועות הפחמן הולכות וקטנות עד שהן מגיעות למעלה. כל הרעיון הוא להכריח את הגז להשאר כמה שיותר זמן בתוך המים. זה עובד מצויין, אבל קצת יקר (בסביבות ה - 180 שקל. אני קניתי את שלי מיד שנייה ב - 80 שקל).

asaf
Wednesday 24/04/2002, 15:12
השאלה היא מה הכי פחות בולט וזול...
קובי, הבנתי שהזיג זג הזה בטח לוקח הרבה מקום, או שהוא קטן?
מה עם השיטה של הבקבוק, שכל הco2 מתאסף בו...זה מתמוסס כמו הזיג זג?
ואפשר גם ראש כח...אבל הבעיה איתו שהוא יוצר זרמים שאני לא מעוניין בהם.
אני חושב שזיג זג כמו שאמרת אפשר לבנות בלי להסתבך יותר מדי, חבל על הכסף.
אבל עוד לא הבנתי איך זה נראה, מה הגודל וכו'...כמה שיותר קטן...
הבלון הוא בגודל "רגיל"...הכוונה היא שהוא באורך של כ-60-70 ס"מ...לא מדדתי...
ראיתי שיש עליו כמה שעונים, ואת הסיכה הזאת, אני חושב, ראיתי באתר את החלקים ויש אותם...לגבי סופר בועות........אני אחכה לבלון.