צפה בגרסא המלאה : דגים ותמיכת בת הזוג

יובל34
Thursday 08/11/2001, 06:54
לאלה מבינכם שיש חברה או הנשואים,אני רוצה להעלות דבר מדהים:יש לי חברה,שלא רק שהיא לא מתבעסת/מתעצבנת/לא סבלנית כלפי המחלה שלי לדגים,אלא שהיא זו שמדרבנת אותי ומכינה אותי אפילו נפשית שהיא רוצה אקווריום כפול בגודלו
כשנגור יחד,בנוסף לאקווריום הקיים.
מה אני אגיד לכם ,אתם קולטים מה זה ?
זה כמעט כמו חולה כדורגל שאישתו רוצה לבוא איתו למשחק בשבת...(-:
מה דעתכם ומה המצב אצלכם ?

fish in heaven
Thursday 08/11/2001, 15:14
זה גן עדן :grin:
החלום הרטוב של כל אקווריומיסט :lol:

לי אישית אין כרגע חברה, אז אני די חופשי חוץ מזה שבמעונות אסור ובבית אמא שלי מהווה מחסום :sad:

אבל נראה לי שאחד התנאים המוקדמים לכל חברה זה יהיה הסכמה לאקווריום מרובים :wink:

קובי
Thursday 08/11/2001, 18:54
ומה רע בחברה שלי ? :-) . לא רק שהיא מחזיקה אקווריום בעצמה (וכותבת מאמרים לאתר שלי). היא גם מנהלת פה את אחד הפורומים. לדעתי - זה השיא :-).

elminister
Thursday 08/11/2001, 22:38
גם חברה שלי (ואנחנו גרים יחד), חולה על האק'
בהתחלה היא לא כל כך התלהבה, אבל כמה ימים אחרי שקנינו אותו היא נידבקה....
היא לא נתנה לי להרכיב את הפילטר החיצוני לבד...אלה רק איתה!
אה.. ויש לה תחום אחריות אחר... העיצוב...
צמחים,כדים,גזעים וחצץ הם בתחום אחריותה....
ELMINISTER

לוב סטר
Saturday 10/11/2001, 06:06
להבדיל מכם אשתי האהובה לא כל כך משתגעת על התחביב שלי אבל יש לי שותף נלהב אחר בבית והוא בני בן השנתיים וחצי שחולה על הדגים ומקפיד להשוויץ בפני חברי הגנון שלו. הוא אוהב במיוחד את הצלופחים שמזכירים לו בתנועותיהם נחשים.
אין ספק שבזכות המלאך הקטן אשתי מתרצה ומקבלת את התחביב הזה ולפעמים אף מופיע ניצוץ והיא זו שמציעה לצאת למסע קניות לאקוואריום.

קובי
Saturday 10/11/2001, 08:09
בשביל מסעי קניות לאקווריום צריך ארנק כבד במיוחד, בת זוג תומכת במיוחד, והרבה הרבה אמביציה, זה בטוח :-) .

כבר אמרתי את זה בעבר: לתפוסים (ולתפוסות!!) שבינינו, שיש להם (להן) בני זוג שלא מביעים עניין בגידול דגים: תמצאו את הדג שבן הזוג אוהב, ותארגנו לו אקווריום קטן עם כמה דגים כאלה. ההתמכרות בדרך :-) .

(ברור שאם הוא/היא אוהבים דיסקוס, או דווקא קלווס, הרעיון הזה לא כל כך יעיל :grin: )

סנייק סקין
Friday 16/11/2001, 17:22
אני לא מבין למה כולם פוחדים לגדל דיסקוסים.הדג לא יקר מאד (תלוי בגודל כמובן) לא צריך לקנות דג גדול עדיף לגדל להקה של דגים קטניםשכל פריט עולה כ-60 -70 שקלים הדיסקוס דג חזק מאד .הוא מראה סימני מצוקה זמן ממושך לפני מותו .לא כמו דגים אחרים שמתים לפעמים ללא שום סיבה .והעיקר מלך האקוריום לדעתי המשוחדת.אשמח מאד לעזור למתחילים שרוצים להכנס לתחום

בברכה

שוני

קובי
Sunday 18/11/2001, 04:29
אני דיברתי על גופים בשקל וחצי, או זברות בחמישה שקלים. לא על דיסקוסים ב - 60, 70 שקל. וזה בהחלט "מפחיד" לגדל דג שעולה כל כך הרבה כסף ומת בגלל שהוא לא אהב את הדרך שבה החזקת את השקית.

סנייק סקין
Sunday 18/11/2001, 05:01
להיפך ידידי גופי ימות בשקית ודיסקוס לא לגופי מולי סיפן חיים קצרים לי יש דיסקוסים בני 4 שנים ויותר .סתם פתגם אולי אפילו לא שייך לנושא, הזול יוצא יקר בסופו של דבר .

שוניאני חושב שזה פתגם סיני עתיק .........

לוב סטר
Monday 19/11/2001, 00:40
לשוני
אני מת להתחיל עם דיסקוסים אך אם שמת לב מס' הודעות למעלה, את ענייני הדגים אני צריך לעשות באיזי והפחד הגדול שלי להתחיל עם הדיסקוסים הוא שבהתחלה זה לא כל כך ילך, העניין יצריך עוד ועוד הוצאות דבר שלא כל כך ימצא חן בעיני זוגתי והעסק לא יצא לפועל. לכן אם יש לך רעיון או עצות טובות ומעודדות כיצד להמנע עד כמה שניתן מעוגמת הנפש אשמח לקבלם.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: לוב סטר בתאריך 2001-11-18 16:42 ]</font>

סנייק סקין
Monday 19/11/2001, 03:12
ללובסטר
כמו שכתבתי בעבר דיסקוסים קל לגדל פשוט צריך להתחיל נכון מבחינת איכות מים (זה לא סיפור מסובך)לקנות 4-6 דיסקוסים לא גדולים ולגדל בכיף אם תרצה הדרכה אשמח לעזור תשאל באימייל או בפורום ותקבל תשובות כמיטב ידיעתי

בברכה שוני

Diveboy
Monday 19/11/2001, 16:48
לי יש בעייה. אין לי חברה ואני כמו דג שגר לבד באקווריום. בשלב מסויים, למרות שיש צמחים, איוורור טוב, מזון לא רע, ומצע נוח מאד, זה מתחיל להיות לבד מידי. ועולה גם השאלה, איך אני אתרבה ? גם אצלי הרבייה בשבי היא קשה כנראה.

fish in heaven
Monday 19/11/2001, 20:41
אני ממליץ שתתפוס דגה שכנה, תפתה באמצעות כמה תולעי דם, ואז תתקע בה בורג פיליפס אורגינל :grin:

קובי
Monday 19/11/2001, 22:35
אני מבקש לשמור על צחות הלשון בפורום. לא אומרים "תתקע בה בורג פיליפס אורגינאל".
מעתה אמור - השחל בה בורג פיליפס מקורי.

זו היתה אתנחתא מטעם האקדמיה ללשון עברית.

עמירם ש.
Tuesday 20/11/2001, 00:39
צריך שייבה?

Diveboy
Tuesday 20/11/2001, 16:57
לעמירם - לצערי אני לא יודע מה זה שייבה, ובכל מקרה, שלישיות אני עושה רק עם דגי להקה. :roll::roll::roll:

סנייק סקין
Wednesday 21/11/2001, 05:34
רצוי לפי דברי דג זאב בורג נירוסטה שלא יחליד