צפה בגרסא המלאה : ננו מרינה ב- 150-200 ליטר....

דיסקוס8
Sunday 17/02/2008, 15:57
שלום וערב טוב!
יש לי אקווריום של 150-200 ליטר עם דוגרי קונכיות{מים מתוקים} , הייתי רוצה להפוך אותו לקראת סוף שנה לננו מרינה , יש לי כמה שאלות בנושא:
1. האם בגודל אקווריום כזה אפשר לעשות ננו מרינה?
2. האם אפשר לחפש באינדקס של הבנייה העצמית באתר ולבנות סאמפ ופורק חלבונים תוצרת בית?
בתנאי שלא יעלו יותר מ-100 ש"ח לדג אחד ושלא יהיו נדירים בחנויות?
4. האם חייב סאמפ ופורק חלבונים באקווריום בגודל כזה?
5. איזה דגים אפשר לשים באקווריום בגודל כזה בתנאי שלא יעלו יותר מ-100 ש"ח לדג אחד ושלא יהיו נדירים בחנויות?{אני חשבתי על אוכולוסיה כזאת : 4שושנון עגבנייה , 6 גובי מגניפיקה , 5 אלמוגית כחולה , סך הכל 13 דגים , מה דעתכם???}.
6. האם תאורה של וואט לליטר זה מספיק?
7. האם פילטרצייה של 300 ל\ש זה מספיק לדגים?
8. שמעתי שרב הדגים מעדיפים אקווריום ריף עם שושנות ים וחסרי חוליות , ושמעתי שדבר כזה עולה מלא "בוכטות" של כסף , האם אני חייב לעשות אקווריום ריף עם הדגים שאמרתי או שאתם ממליצים , או שאפשר לעשות את הננו מרינה המתוכנן????
אשמח לשמוע את תגובותיכם!
בכבוד רב ,
דיסקוס8

udi_hakim
Tuesday 19/02/2008, 23:02
שלום וערב טוב!
יש לי אקווריום של 150-200 ליטר עם דוגרי קונכיות{מים מתוקים} , הייתי רוצה להפוך אותו לקראת סוף שנה לננו מרינה , יש לי כמה שאלות בנושא:
1. האם בגודל אקווריום כזה אפשר לעשות ננו מרינה?
ניתן לעשות מאקווריום של 200 ליטר + סאמפ של 50 אחלה מרינה, כבר לא נאנו.
2. האם אפשר לחפש באינדקס של הבנייה העצמית באתר ולבנות סאמפ ופורק חלבונים תוצרת בית?
פורק חלבונים אי אפשר לעשות לבד, זו הוצאה חד פעמית שתעלה 600-1000 שקלים, סאמפ ניתן לבנות לבד אם אתה יודע להדביק זכוכיות.
בתנאי שלא יעלו יותר מ-100 ש"ח לדג אחד ושלא יהיו נדירים בחנויות?
מחיר הדגים נע מ10 שקלים ל10000, בזמן האחרון לאור פתיחת מספר חנויות והתחרות הגוברת המחירים של הדגים ירדו פלאים.
4. האם חייב סאמפ ופורק חלבונים באקווריום בגודל כזה?
בוודאי
5. איזה דגים אפשר לשים באקווריום בגודל כזה בתנאי שלא יעלו יותר מ-100 ש"ח לדג אחד ושלא יהיו נדירים בחנויות?{אני חשבתי על אוכולוסיה כזאת : 4שושנון עגבנייה , 6 גובי מגניפיקה , 5 אלמוגית כחולה , סך הכל 13 דגים , מה דעתכם???}.
שושנונים מומלץ לשים בזוגות, תשקול גם קארדינאלים, גובים שוכני קרקע, טלסומות קטנות, אנג'לים ננסיים ועוד..., מבחינת מספר הדגים לעומת גודלם זה בסדר גמור.
6. האם תאורה של וואט לליטר זה מספיק?
במרינה התאורה היא פחות או יותר לעיני המתבונן וגם לביולוגיית האקווריום, תאורה של 2 נורות 39W תספיק.
7. האם פילטרצייה של 300 ל\ש ה מספיק לדגים?
בסאמפ במערכת כזו משאבה של 3500 ל\ש תספיק
8. שמעתי שרב הדגים מעדיפים אקווריום ריף עם שושנות ים וחסרי חוליות , ושמעתי שדבר כזה עולה מלא "בוכטות" של כסף , האם אני חייב לעשות אקווריום ריף עם הדגים שאמרתי או שאתם ממליצים , או שאפשר לעשות את הננו מרינה המתוכנן????
אין שום בעיה לעשות מרינה ללא ח"ח.
אשמח לשמוע את תגובותיכם!
בכבוד רב ,
דיסקוס8

דיסקוס8
Friday 22/02/2008, 13:44
תודה,
אבל למה חייב 3500 ל\ש , אני מוכן לעלות למקסימום 1200 ל\ש , זה לא מספיק?
מה עושה בעצם פורק החלבונים , מה יש בו שהוא כל-כך יקר וכל כך נחוץ לאקווריום?
אתה אומר ש-200 ליטר בערך {שזה מה שאני קונה} זה ניקרא מרינה ולא ננו?
מה המחיר הממצוצע לדגים שאמרת{שושנונים,קארינדלים,גובים,טלסומות קטנות,אנגלים ננסים , חשבתי אולי גם להוסיף איזה 4 נתחן 9 , דג מהמם ויפה מאוד}?
ניראה לי שהאוכולוסיה היא : זוג שושנוני עגבנייה , 4 קארינדלים , 3 גובי מגניפיקה, 4 טלסומה צהובה , 4 אנג'ל פליים , 4 נתחן 9 .
יוצא לי 21 דגים , ניראה לי יותר מידי בשביל האקווריום...
אני אוריד את זוג שושנון עגבנייה , ומהאנגל פליים אחד , ואחרון חביב מהקארינדלים אחד.
אכניס במקום השושנון 2 אנג'ל ביוטי.
עכשיו יש 19 דגים , ניראה לי שזה מספיק .... , מה דעתכם{השתדלתי לבחור את הדגים על פי שכיחות בחנויות , יופי , ורמת קושי גידול}?

gakob
Friday 22/02/2008, 14:04
אתה צריך 160 ליטר לשעה כלומר שהמשאבה תעביר את האקוריום 8 פעמים בשעה

udi_hakim
Friday 22/02/2008, 15:30
תודה,
אבל למה חייב 3500 ל\ש , אני מוכן לעלות למקסימום 1200 ל\ש , זה לא מספיק?
מצידי אתה יכול לשים משאבה של 100 ליטרים לשעה.
מה עושה בעצם פורק החלבונים , מה יש בו שהוא כל-כך יקר וכל כך נחוץ לאקווריום?
מוציא את החומר האורגאני מהמים לפני שהוא מתפרק לאמוניה ניטריט ניטראט ופוספאט
אתה אומר ש-200 ליטר בערך {שזה מה שאני קונה} זה ניקרא מרינה ולא ננו?
אין הגדרה חד משמעית, לדעתי כן.
מה המחיר הממצוצע לדגים שאמרת{שושנונים,קארינדלים,גובים,טלסומות קטנות,אנגלים ננסים , חשבתי אולי גם להוסיף איזה 4 נתחן 9 , דג מהמם ויפה מאוד}?
נתחן 9 יחיד לא מתאים לאקווריום הזה שלא נדבר על 4, המחיר הממוצע לאלמוגיות הוא 15 שקלים, קארדינאלים 60, טלסומות 100, גובים 80, אנג'לים 100-300.
ניראה לי שהאוכולוסיה היא : זוג שושנוני עגבנייה , 4 קארינדלים , 3 גובי מגניפיקה, 4 טלסומה צהובה , 4 אנג'ל פליים , 4 נתחן 9 .
יוצא לי 21 דגים , ניראה לי יותר מידי בשביל האקווריום...
אני אוריד את זוג שושנון עגבנייה , ומהאנגל פליים אחד , ואחרון חביב מהקארינדלים אחד.
אכניס במקום השושנון 2 אנג'ל ביוטי.
עכשיו יש 19 דגים , ניראה לי שזה מספיק .... , מה דעתכם{השתדלתי לבחור את הדגים על פי שכיחות בחנויות , יופי , ורמת קושי גידול}?
אחרי שתמלא מים נתחיל לדבר על דגים