צפה בגרסא המלאה : קורי

rms
Wednesday 07/11/2001, 03:34
לא יודע למה אבל לא הולך לי עם הדג הזה..
קניתי לא מזמן שניים אלבינו בגודל 3 ס"מ.
אחד מת אתמול והשני נצפה עכשיו מתנשם כמו אסמטי. אז שתי שאלות, האחת מה ניתן לעשות לגבי האסמטי(זה לא נראה חוסר חמצן כי יש משאבת אויר + צמחים טבעיים, חוץ מזה שאף דג אחר לא מגלה את הסימנים האלה). והשאלה השניה, מה הסוד בלגדל אותם?

rms
Wednesday 07/11/2001, 03:36
ד"א, יש לי חשד שהמוות של הראשון קשור באלטישפינוזות, ראיתי אחד מהן עכשיו מציק לקורי האסמטי..

Wild Blue
Wednesday 07/11/2001, 04:05
מה הטמפ' באקווריום שלך לא כל הקוריס אוהבים טמפ' גבוהות רובמם נעשים חולים בטמפ' מעל 30 מעלות ולרוב אף מתים מזה.

ד.א.1.
אומרים שאדה דברים שיכול לעודד קורי להתרבות זה הורדה הדרגתית של הטמפ'.

ד.א.2.
מז"א האלטישפינוזות מציקות לקורי ואולי גרמו למותו.
על בסיס מה אתה מעלה השערה זאת.

קובי
Wednesday 07/11/2001, 04:51
שאלה חשובה - האם הוספת מלח למים ? הקורי ידועים בכך שהם צריכים מים טיפה יותר קרירים (24 מעלות לדעתי זו הטמפרטורה האידיאלית אלא אם יש לך דיסקוסים שצריכים חום גבוה יחסית), והם רגישים לתנאי מים.

rms
Wednesday 07/11/2001, 05:42
אז ככה, טמפרטורת המים היא 28 מעלות.
לא הוספתי מלח לאקווריום (בגלל הקורי).
ולגבי האלטישפינוזות...ראיתי שאחד מהם נתן מעין נגיסת "ניסיון" בקורי.. אם זה התנהגות רגילה או תקיפה אני לא יודע(לא ראיתי את זה קורה שוב..)

fish in heaven
Wednesday 07/11/2001, 18:01
אוקי נגיסת ניסיון בד"כ לא תעשה כלום, כי הם משוריינים.

אני מבין שהבאת אותם מהחנות חיות וישר הם נהיו חולים ? נכון ?
אם זה כך, אז כנראה זה נגרם משילוב של שתי סיבות, 1) איכות ירודה של קורידורס 2) הבדלים גדולים בתנאי המים בינך לח"ח (חנות חיות)

עוד שאלה חשובה, האם זה פעם ראשונה שזה קורה, ואם תמיד קנית קורידורס באותה חנות ?

עוד אופציה שיכול להיות שיש אצלך זה OTS - סינדרום המיכל הישן.
כלומר המים שלך לא באיכות הכי גבוהה, אבל הדגים שכבר אצלך התרגלו לזה, ולכן הם חיים לעומת זאת דגים חדשים לא רגילים ומתים.

בכל מקרה האם הכנסת דגים חדשים אחרים בזמן האחרון ?
האם הכנסת עוד קורידורס, ואם כאן האם מאותה חנות ?

rms
Friday 09/11/2001, 15:49
אז ככה, לא תמיד אני מביא מאותה החנות.
הבאתי דגים חדשים אחרים והם בסדר, ואני עושה החלפות מים שבועיות של 10-15 אחוז..

fish in heaven
Friday 09/11/2001, 19:59
לצערי הרב זה לא פעם ראשונה שאני שומע אנשים שנתקלו בבעיות לגדל קורידורס בארץ, ומכיוון שאני יודע שבחו"ל הוא נחשב לדג די קל לגידול, המסקנה היחידה היא שהאיכות המקומית שלהם לא גבוהה במיוחד....

קובי
Saturday 10/11/2001, 03:11
אם זה מעודד אותך - אני נתקל בבעיה דומה עם הבוטייה ליצן. יש לי בוטייה בודד אחד כבר מספר חודשים, ואני פשוט מחכה למשלוח ההוא, האיכותי, של מקרקנטה ידידנו (שמו הלטיני) כי כרגע הדגים היחידים שניתן למצוא פשוט עלובים.