צפה בגרסא המלאה : למי כאן יש חילזונות ?

fish in heaven
Saturday 03/11/2001, 16:59
סתם סקר מעניין
אני אישית מחזיק אותם באקווריום (COMMON POND) ואין לי שום בעיה עם זה, מגיעים לס"מ, ס"מ וחצי
לא ממש מזיקים לצמחים או שום דבר אחר, לא מתרבים יתר על המידה (יש לי אולי 20-30).

בקיצור ממש חמודים.
אז מי עוד מגדל אותם ?

Diveboy
Saturday 03/11/2001, 21:12
אני מגדל אותם בשמחה, ונזהר מאד בניקוי שלא להוציא אותם לאוויר, אם כן אני זורק אותם לשירותים ומוריד את המים ומקווה לטוב. בכל מקרה, היו לי שלושה סוגים: חרוטים, כדוריים ועגולים שהיו גדולים מהשאר. העגולים נעלמו עם הזמן. הכדוריים היו מסתובבים עם הראש בחוץ, וזה היה מרתק לצפות בהם כל פעם שהם נתקלו האקראי אחד בשני, הם הזדווגו והמשיכו הלאה. מאז שהבאתי את דג הקרב (בטה) שהיה לי הוא צד אותם והם למדו להסתובב עם הראש בפנים. למרות זאת, כולם חוסלו וכיום יש לי רק את החרוטיים, שלפעמים מסיבות שלא ברורות לי עולים כולם יחד אל הזכוכית. הייתי מאד רוצה לגדל חלזונות צהובים ענקיים אבל אמרו לי שהם זוללי צמחים.

Saturday 10/11/2001, 22:11
אני מגדלת חלזונות ... הצהובים האלה כן?

elminister
Sunday 11/11/2001, 02:43
האם החלזונות הצהובים הגדולים, זוללי צמחייה???
ELMINISTER

קובי
Sunday 11/11/2001, 05:05
אוה ייה :grin:

אם יש משהו שמסוכן לצמחייה זה חלזון צהוב. היה לי חולירע אחד כזה (קראנו לו חזי כמדומני). יש להם הרגל מגונה מאד. הם מטיילים לך על הצמח. נושכים פה ונושכים שם מבשר העלים העסיסי והטעים.

בשלב מסויים הם מכריזים על "שבירת הכלים". חזי היה מטפס בזריזות על הגבעול, מגיע לבסיסו (איפה שהוא מתחבר אל השורש) ומנסר את כל הצמח, העלים, הגבעולים, הענפים - מה שנקרא קומפלט.

זה יכול להיות מעצבן כשחלזון מחליט שהוא חוטב עצים.

ראש נחש
Thursday 15/11/2001, 06:09
כן גם לי היה מין חזי כזה שהיה מתעלל בצימחיה שלי עד שעברתי לציקלידים...
הם פשוט לא נתנו לו לחיות כול פעם שהמיסכן היה מוציא מחוש(מין צינור כזה שדרכו הוא נושם)הם היו נותנים לו ביס עד שלבסוף מצאתי את הכונכיה הצהובה שלו ריקה מחיים...
אגב עכשיו אין לי בכלל צימחיה חיה באקווריום יש לזה חסרונות רבים אבל גם יתרונות למשל אין עלים מתים שמרחפים במיי האקווריום וסותמים את הפילטר,מצד שני האצות חוגגות ,עכשיו אני רוצה לקנות כמה צמחים צפים שיספגו את האור שגורם לאצות אבל אין לי מנורת אולטרה סגולה מה אתם אומרים ? צמחים יכולים לשרוד בלי אחת מאלו?

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-11-15 21:36 ]</font>

fish in heaven
Thursday 15/11/2001, 21:41
בוודאי שצמחים יכולים לשרוד בלי מנורות מיוחדות - הכל שאלה של עד כמה הם צומחים, מנורה מיוחדת תעודד צמיחה (נ.ב. מה הקשר בין מנורת UV לצמחים :???:)
ואם אתה רוצה דוגמה לך לאתר של קובי ותסתכל באקווריום של אלמינסטר (כפיר) - שמתשמש אך ורק במנורות "רגילות".

ראש נחש
Friday 16/11/2001, 02:05
מנורת UV מחכה כימעט באופן מושלם את עור השמש הטיבעי למשל איגואנות חייבות מנוראה אולטרה סגולה כדיי לחיות ,בטבע אור השמש יוצר בגופם את
הסידן שבלעדיו העצמות שלהם נחלשות ונשברות לבסוף,אז חשבתי שאצל צמחים זה אותו דבר...

elminister
Friday 16/11/2001, 02:16
ממש לא....
ניתן הסבר קצר....
לאור יש אורכי גל שונים(אשר נמדדים בננומטר)
לכל אורך גל יש צבע שונה.
הספקטרום כאמור נע בין אדום לסגול (כמובן שיש אורכי גל שאנו לא יכולים לראות כמו תת-אדום, אולטרה סגול קרינת X וכ"ו.)
יצורים חיים צריכים אור שמש לכל מיני צרכים...
האיגואנה צריכה UV (אולטרה סגול) מכיוון שזה מעודד יצירת סידן וויטמינים ולכן מחזקת את העצמות
הצמחים "רוצים" אור בטווח הספקטרום עם PEAKS (PEAK אומר הרבה קרינה באורך הגל הנ"ל) של ירוק ואדום...ולכן כל אותם פלורוסנטיים יקרים...
אני אישית מגדל צמחים באור לבן (שהוא למעשה כל הצבעים יחדיו..בעוצמה גבוהה יחסית..).
אמנם לא כל הצמחים גדלים כמו מטורפים (אבל אין לי רפלקטור או פלורוסנט מיוחד...).
ELMINISTER

Friday 16/11/2001, 02:23
נמאס לי מהחלזונות למי לא?

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-11-15 21:37 ]</font>

Wild Blue
Friday 16/11/2001, 02:46
גם לי נמאס מהם אני מחפש בדחיפות דרך יעילה להיפתר מכולם :evil:
יש לי את הסוג שנראה כמו קונוס באורך של כ1.5 ס"מ והם פשוט עושים לי צרות באקווריום
:evil: :evil: .
יש למישהוא דרך בטוחה להפתר מכולם בלי לפגוע בדגים וצמחים? (בוטיה ליצן לא עזר לי לכל אלא שחשבו להציע לי אותו)

fish in heaven
Friday 16/11/2001, 20:22
אתה מתכוון לחילזונות ארוכים וצרים ? עם סליל כזה ?
מדובר ב MALASIAN TRUMPET SNAILS, והם דווקא נחשבים לחילזונות המועילים ביותר :cool:
והם גם מתחפרים בקרקע וזה דבר טוב, אבל יותר קשה להיפטר מהם :sad:

ראש נחש
Saturday 17/11/2001, 00:03
אני דווקה רוצה לקנות אותם אמרו לי הם מנקים את האקווריום מיפני אצות ושאריות אוכל,למה נימעס לך מהם?

Wild Blue
Saturday 17/11/2001, 02:54
אני רוצה להפטר מהם כי:
מרוב זה שהם מתחפרים המוציאם את הצמחים החוצה.
הם אוכלים גם את עלי הצמחים :evil: .
צורכים כמויות אדירות של חמצן ומשחררים כמויות פסולת אדירות :evil: .
כמו כן לקראת ערב הם כולם יצאם מהחצץ בכמויות וזה נראה כמו תחית המתים פשוט דבר מזעזע
:evil: :evil: :evil: .

וגם אני חושד שהם היו גם מערבים באכילת ביצי האלטישפינוזות שלי.
:evil: :evil: :evil: :mad:

ולראש נחש למה לקנות? קנה צמח חי בכל חנות כמעט
בטוח שיש עליו ביצים תוך כמה ימים תהיה לך בקיעה ואחרי כמה חודשים פיצוץ אוכלוסין!!

ראש נחש
Saturday 17/11/2001, 03:10
קניתי הרבה צמחים באקווריומים הקודמים שלי אף פעם לא יצא לי חילזונות כאלה ,אני רואה אותם בחנויות מתפסים על קירות האקווריום ,אמרו לי שהם דווקה מנקים את האקווריום
אם אתה רוצה להיפתר מהם למה שערב אחד כשכולם יצאו פשוט תיתפוס כמה שיותר ואז....באוווווששש
ישר לאסלה,ותחזור על הפעולה עד שלא תיראה אותם יותר

Wild Blue
Saturday 17/11/2001, 03:35
ניסיתי את זה הם רבים מדי והם על החצץ ככה שכדי להוציא אותם אני מוציא גם חצץ שזה ממש חבל לי אני וגם אחרי שאני מתחיל השאר איך שהוא מגלים את זה ומתחפרים בחזרה.
אני מנסה כרגע כל מיני תכשירים נראה מה יהיה.

ד.א.
בכמה רצו למכור לך אותם?

ראש נחש
Saturday 17/11/2001, 05:28
וואי באמת קשה להיפתר מהם אני רואה...
ולא שאלתי עדיין, פעם הבאה שאני ילך לשם אני ישאל ,יכול להיות שהוא יביא לי כמה בחינם כי הם ממש קטנים והם בכול האקווריומים שלו
אני קונה זוג ציקלדים זברה אז אני יבקש שיכניס לי כמה חלזונות לשקית שלהם.

מונומן
Saturday 17/11/2001, 15:34
הצעה לכל אלה שרוצים להפטר מהחלזונות בלי להשתמש בכימיקלים ובלי לקנות דגים חדשים
קחו חתיכת מללפון (קלפו אותו) קשרו לו חוט ולפני שאתם הולכים לישון שימו את המלפפון באק', שתתעוררו בבוקר החלזונות ימצאו עליו
ואז תוציאו את המלפפון עם החוט (חלקם - ולכן חזרו על התהליך הזה במשך כמה לילות)
הסיכויים לחיסול טוטאלי לא מובטחים כלל ... אבל שווה ניסוי :smile:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: מונומן בתאריך 2001-11-17 07:38 ]</font>

Diveboy
Sunday 18/11/2001, 20:28
צער בעלי מחושים !! למה להיפטר מהחלזונות החרוטיים הקטנים ? הם לא אוכלים את הצמחים, ממש לא. לעומת זאת הם כן אוכלים טיפה מהאצות המכסות את הזכוכית, ובעיקר פסולת מהקרקעית. אכן יש להם מינהג לעלות לרגל בשעות מסויימות, עדיין לא הצלחתי להבין את החוקיות שבזה ואת הסיבה לעלייה ההמונית שלהם אל החלק העליון של הזכוכית. בכל מקרה הם חיות חמודות כאלה ובוודאי שאינם מזיקים אם יש לכם פילטר סביר מספיק שיכול לסנן את ההפרשות שלהם. הקונכיה שלהם תופסת לפעמים אצות בעודם בחיים ואז הם מטיילים כשגוונים ירוקים שזורים בהם וזה יפה. הם לא גדלים מעבר ל 1.5 ס"מ וזה חבל.תסו להוציא אחד ולשים אותו עד היד, תוך 20 שניות הוא יתחיל לצעוד עליכם. חמוד, כאמור.

ראש נחש
Monday 19/11/2001, 01:18
נישמע אחלה אני בעד הדבר היחיד שמדעיג אותי זה ההפרשות שלהם ,איך הם ניראות ?והאם יש הרבה?

קובי
Monday 19/11/2001, 06:39
הם אכן מפרישים בקצב רצחני. הם גם נשאים נהדרים למחלות - מכיוון שהם לא לוקים בהן בעצמם, אלא פשוט "סוחבים אותן" ממקום למקום. בגלל שהם מטיילים על קרקעית האקווריום הם יכולים גם להחשף לרקבובית שנושאת עליה בקטריות ולפזר אותה בכל האקווריום.

שלא נדבר על התכונה המגונה שלהם לייבא מחלות מן האקווריום בו הם ישבו קודם לכן (רצוי גדול ומסריח באיזו חנות מסחרית).

חלזונות זה "big no no"

fish in heaven
Monday 19/11/2001, 20:47
בוא נגיד את זה ככה
חילזונות זה ויכוח כמו על מלח/פידרים או כל דבר אחר... קשה מאוד להזיז כל צד מעמדתו, לי יש חילזונות באקווריום והם עוד לא עשו לי שום דבר רע..
חוץמזה שהם מטיילים על הזכוכית וישנם אנשים שחושבים שזה לא יפה... כמו אח שלי :cool:

Wild Blue
Monday 19/11/2001, 23:40
דניאל החלזונות האלא כן אוכלים צמחים הם מאוד אוהבים לעשות צמח חלונות מהחרב אמזונית שלי (זה לא חייב להיות ציקלידים למי שנתן לי את התשובה הזאת ששאלתי בקשר לצמח חלונות).
וכמו שקבר אמרתי בגלל שהם מתחפרים בתוך החצץ של האקווריום הם גורמים לשחרור צמחים שלתוך הארוך מאוד מזיק להם.

וההפרשות שלהם הם אסון לכל פילטר לא משנה עד כמה הוא חזק, הם מתרבים עד מצב שבו המערכת האקולוגית של האקווריום יכולה להתמודד איתם בהצלחה. ואז שמנסים להכניס דגים חדשים או משהוא אז כל החי באקווריום סובל מעליה של כל החומרים המזיקים עקב עומס עך הפילטר ובסופו של דבר מה "שמוותר" (מת) זה או הדגים הישנים או הדגים החדשים (קורה הרבה יותר) החלזונות לרוב לא "יוותרו" וימותו.

ראש נחש
Tuesday 20/11/2001, 20:56
האם ההפרשות שלהם נראות ל-ע או שהם נוזליות כמו ההפרשות של החילזון הצהוב הגדול?

fish in heaven
Tuesday 20/11/2001, 21:12
טוב, החילזונות שלי לא אוכלים צמחים בריאים, רק עלים מרקיבים, הם לא עושים הרבה חרא, למרות שאצלי זה באורך 2-3 מ"מ וקוטר של מ"מ.
והם גם לא מתרבים יותר מדיי....
אם הם מתרבים זה אומר שיש להם מה לאכול באקווריום, הם לא מתרבים סתם.

ובקיצור החילזונות שלי יותר טובים :razz:

Wild Blue
Wednesday 21/11/2001, 02:53
חכה חכה הבום יבוא (מהחלזונות)

קריב קריבנסיס
Wednesday 21/11/2001, 03:35
דניאל-החלזונות שלך מהווים תפריט מישני באקווריום של הדגיגים שלי D:

fish in heaven
Wednesday 21/11/2001, 04:59
אתם רואים כולם מעריצים את החילזונות שלחי :grin:
אני חושב שאני אתחיל למכור אותם (מדמיין הודעה בלוח מכירות - חילזונות שתי שקל לחתיכה :lol: )

סנייק סקין
Wednesday 21/11/2001, 05:25
בבקשה שיטה זולה .לוקחים בקבוק מכניסים חתיכת תפוח אדמה קושרים צואר הבקבוק בחוט ומכניסים אותו למים כשאין תאורה (בלילה)קמים לפני הזריחה בטרם מגיע אור לאקוריום שולפיםאת הבקבוק עם כל החלזונות הסועדים .יום יומים שלושה ואין חלזונות הבעיה עם הביצים .ראיתי בחנויות הובי חומר שנקרא סניילס אוויאומרים שזה טוב

שוני

ראש נחש
Wednesday 21/11/2001, 05:37
אבל יש גם פלוסים לחברינו בעל המחושים למשל הוא אוכל שאריות מזון ואצות ובקיצור מנקה את האקווריום
ד.א
שתי שקל ליחיד זה קצת מוגזם לא?
מיילא אם זה היה 20 חלזונות ב10 שקל
לא שאני מועניין לקנות

Diveboy
Wednesday 21/11/2001, 21:36
מה דעתכם על ההצעה הבאה (הצעה של פעם-פעמיים בחיים): אני אמכור לכם את לקיחת החלזונות שלכם. ובמילים אחרות, אתם תשלמו לי כדי לתת בית חם, ולא אצלכם, לחלזונות שלכם. התעריף הוא נמוך למדי, חשבתי על 3 שקלים ל 10 חלזונות.

מולי שחור
Sunday 31/03/2002, 20:29
אני מוכן לעשות את אותו דבר רק שאני אקח 1.5 ש"ח על 10 חלזונות :bear:

asaf
Sunday 31/03/2002, 23:25
קודם כל, דניאל, מי לא מגדל חילזונות??.... :alien:
באקוריום החדש אני הולך לדאוג שלא ייכנס אף חילזון כי אז אי אפשר לעצור אותם...

עוד משהו, בקשר לחזי, החילזון הצהוב שזולל צמחים... :|
תקשור חוט באחת האבנים באקוריום אם יש, תבדוק מה המרחק המקסימלי שהחוט יכול להגיע עד שהוא מגיע לאחד הצמחים, ואז תקשור את חזי בקצה והוא יזחל לו בטווח שלו וכל פעם שירצה לנגוס בצמח, הוא יזחל לו רעב ומזיל ריר אל הצמח אבל החוט מן הסתם לא יעזור לו... :evil3:

בעצם גם החלזונות שלי לא עושים חורים בצמחים....הם סתם זוחלים על הזכוכית ומנסים לנקות אותה...
מישהו רוצה כמה? יש לי מחיר יותר זול משל דניאל :brow:

shoonra
Monday 01/04/2002, 04:48
אגב עוד יתרון שאולי לא חשבתם עליו
האם יכול להיות שחלזונות מרככים את המים?
הרי הם משתמשים בסידן שבמים כדי לבנות את הקונכיות שלהם

קובי
Monday 01/04/2002, 11:39
ביום שישי פעמיים כי רע החלטנו לעשות מעשה והיה זה המעשה הדראסטי והקיצוני ביותר שיכולנו לעשות נגד חלזונות. מה לא ניסנו ? בוטייה ליצן נשארו בדיאטה לידם, מלכודת מלפפונים נזנחה לטובת הצמחייה השופעת והמשגשגת וחלזונות הקונוס הקטנים והרצחניים הללו, אשר חוררו את כל העלים הרחבים, כרתו את כל הגבעולים הצרים, עלו לרגל בכל ערב לחלק העליון של הזכוכית במאותיהם וכיערו את האווירה.

ביום חמישי ערכתי את תוכניות הקרב האחרונות להפטרות מהחלזונות הללו, וביליתי דקות ארוכות מתבונן בהם ברשעות וחושב לעצמי שמחר הם כבר ימצאו לעצמם בית חדש, עם עדיפות לאיזור הרשות הפלשתינית או משהו כזה.

ביום שישי בבוקר התחלנו את המבצע, בריקון מי האקווריום, והעברת הדגים עם חלק מן המים לאקווריום קרנטינה מחומם היטב ובעל פילטר פינתי עם אוכלוסיית בקטריות שאני שומר תמיד לאירועים מיוחדים כאלו. שאר המים הלכו ישר לשירותים.

השלב השני היה הוצאת החצץ, אשר נזרק כולו לאחר כבוד לגינה, שם יעודד באמצעות הבוצה שלו את הצמחייה המקומית, ושם החלזונות ימצאו לעצמם בית חם (ויבש) משלהם. החצץ, אגב, היה מלא בחלזונות, קטנים, גדולים, בינוניים לאלפיהם !

לאחר מכן הוצאנו את האקווריום החוצה לשטיפה, ולגירוד דפנות האקווריום עם סכין גילוח, כדי להבטיח שלא נותר עליו כלום. הפילטר רוקן, המדיות הושלכו לפח, המגירות ופנים הפילטר נשטפו היטב במים חמים והונחו לייבוש למספר שעות, רק כדי להיות בטוחים שלא נותר שם איזה פגע רע.

התהליך הבא כבר ידוע - regenesis: דשן, חצץ (שחור הפעם) מדיות חדשות לפילטר, בתוספת של המון מדיה עמוסת בקטריה באדיבות אקווריום הציקלידים שלי (חבר'ה, מאד מסוכן להשליך מדיות לפח בלי שתהיינה מדיות חלופיות בהישג יד!), מילוי המים בתוספת אנטיכלור, הפעלת הסירקולציה עם גוף החימום, הכנסת הדגים בחזרה ואתמול (ותודה לכל העוזרים !) - כמות ענקית של צמחייה חדשה, שנשטפה היטב ונבררה היטב מתחת לברז, כדי להבטיח שלא חלזונות ולא ביצי חלזונות ימצאו את דרכם לאקווריום... מספיק רק אחד כדי להרוס את הכל.

אתם באמת רוצים לדעת מה דעתי על חלזונות אחרי כל זה ? :evil2:

shoonra
Monday 01/04/2002, 14:38
אתה יודע מה הכי מעצבן?

בעוד 3-5 שבועות אתה שוב תגלה כמה חלזונות באקווריום
וזה דבר שכמעט שבטוח שיקרה
:?

תעדכן אותנו

shoonra
Monday 01/04/2002, 14:49
אגב , היום הוספתי כמות נכבדת של ג'אווה מוס לאקווריום
ולמרות שבמשתלה הצמח הזה גדל מיחוץ למים , במיכלים לחים
היא היה די מלא בכמה סוגי חלזונות, אומנם ניקתי אותם ,אבל נראה לי שאת התוצאות הקשות
אני אחווה בשבועות הקרובים :flame:

קובי
Monday 01/04/2002, 17:50
אתה יודע שמכת החלזונות שהיתה לנו באה מג'אווה מוס ? אוליי כדי שתחשוב על זה שוב פעם לפני שאתה מכניס את המכה הזו לאקווריום שלך ? גם ביצי חלזונות יהפכו לחלזונות, את אלו קשה לראות כרגע. :evil:

shoonra
Monday 01/04/2002, 18:24
טוב זה קצת מאוחר מידי
"המכה" כבר נמצאת בתוך האקווריום והיא נראית מאוד יפה 8)

לפי מה שראיתי כל ג'אווה מוס מלא חלזונות, כניראה שזה חלק מהחבילה, זה מאוד מאוד יפה אבל משלמים על זה בחלזונות, אני מוכן לשלם את המחיר הזה, וכל עוד לא יהיה נזק רציני לצמחיה אני לא חושב שזה כל כך נורה

עומרי ע
Thursday 04/04/2002, 08:05
אני טועה או שאני היחיד כאן שהחלזונות לא מפריעים לו?
באקווריום הגופים שלי, שכולל גם צמחיה יש הרבה מאוד חלזונות, ותאמינו לי שלא רק שזה לא מפריע לי, אני מרוצה מהנוכחות שלהם- הם לא פוגעים בצמחיה ואוכלים את שאריות המזון באקווריום ומנקים את החצץ.
אף פעם האוכלוסיה שלהם לא הגיעה לכמות בלתי נסבלת.

shoonra
Thursday 04/04/2002, 17:04
לי החלזונות לא מפריעים בשלב הזה
יש לי מעט מאוד והם אפילו די מעניינים
אבל ברגע שאני אבחין בנזקים ניראים לעין בצמחיה - תהיה הכרזת מלחמת חורמה מצידי :fire:

Cobalt
Thursday 04/04/2002, 17:37
חברה
לקחתם בחשבון שהחלזון החמוד שלכם הינו נשא (וקטור) להמון המון מחלות.

חקלאים עושים המון ומרעילים העוצמה רבה בריכות רק להתפטר מהם כדי שלא יהיו מקור למחלות?

לתשומת לבכם!
יחיאל

עומרי ע
Thursday 04/04/2002, 21:45
תלוי מה המקור שלהם, החלזונות שלי לא הגיעו סתם מהחנות אלא באו עם הצמח שקיבלתי ממגדל.

eran_c
Thursday 11/04/2002, 23:18
הם מסתדרים עם ציקלידים?

נשמע לי מעניין...

אולי אפשר לצרף תמונה / קישור?

The Cold Blooded
Friday 12/04/2002, 17:50
השרימפסים השקופים או ה"במבוק" אוכלים חלזונות או ביצי חלזונות?

benrokh
Friday 12/04/2002, 18:22
יש לי את שתי סוגי השרימפסים יחד עם החלזונות והחלזונות בסדר.
למרות זאת היה לי באקווריום נאנו ריף שרימפס שאהב אותם מאוד בתור אוכל (פעם הגיע לשם חילזון אחד בטעות)! :lol:

fish in heaven
Saturday 13/04/2002, 16:44
בקשר לטפילים בחילזונות -
כמה זמן הם יכולים לשרוד ? אם החילזונות אצלי יותר משנה, ועברו מספר רב של דורות, עדיין יש חשש ?