צפה בגרסא המלאה : קפיצה למים עמוקים

Oferk
Wednesday 05/11/2003, 02:03
קיבלתי במתנה (ממשהו שנסע לחו"ל) אקווריום כמתואר: נפח 90-100 ליטר (אורך 1 מטר אובלי)
ציוד: פילטר חיצוני בהספק 150-300 ליטר/שעה RENA, פילטר פנימי (לגו) מתחת לאבנים שהדגים קצת מתעללים בו ומגלים אותו.
יש מעט צמחית פלסטיק ומבנה אחד גדול בגובה 35 ס"מ
ובפנים 4 דגים: 1 אוסקר גדול באורך 15 סמ, 1 סברום די גודל 8-10 ס"מ, 2 סילבר דולר באורך 4-5 ס"מ

אין לי מושג רב ואני אשמח לכל מידע או הפניה למידע, בפרט:
1. קצת פירוט על הציקלידים
2. סכנות בהרכב שקיבלתי
3. סוג האוכל הרצוי, מספר פעמים ביום ווכמויות (כפית, כף וכ"ו)
4. טיפולים תקופתיים רצויים (החלפת מים, ניקוי פילטר תרופות וכ"ו)
5. ציוד נוסף נדרש

אני יודע שאני מתחיל עם הרכב מסובך ולא דגי זהב, מולים וכ"ו
אולם זה מה שקיבלתי

תודה! :o

udiraz
Wednesday 05/11/2003, 12:50
על הציקלידים אפשר למצוא המון חומר, באינדקס הציקלידים האמריקאים נמצא פרופיל של אוסקר וסוורום, ואגב, סילבר דולר הוא לא ציקליד, אלא קרוב של דגי הטטרות ושל הפיראנות.
פה תוכל למצוא מידע עליו:
http://www.aquariacentral.com/species/db.cgi?db=fresh&uid=default&ID=0228&view_records=1

לדעתי ההרכב הזה הוא סביר, כל הדגים שיש לך הם דגים חזקים שיכולים להסתדר אחד עם השני.
אוכל - ישנם המון סוגים של אוכל, לדעתי האוכל של סרה לציקילידים הוא מצוין, וגם אנין נון (שהוא כחול-לבן) אוכל מצוין לציקלידים, וזול משמעותית. אפשר גם קריל יבש - אוכל מעולה.
כמובן, רצוי לגוון גם אם אוכל קפוא - תולעי דם, ארטמיה קפואה, קריל וכו'.
להאכיל מומלץ פעמיים ביום, כמות שהדגים מספקים לאכול בערך בשלוש דקות.
רצוי להחליף מים כל שבועיים - חודש, אבל כמובן לא את כל המים, אלא בסביבות 20%.
רצוי שהמים שאתה מוסיף יהיו בטמפ' קרובה למי האקווריום, וחשוב לטפל בהם עם אנטי כלור, שגם מזה כמובן ישנם הרבה מוצרים בשוק. אני אישית משתמש באקווטן של סרה שהוא תכשיר באמת מצוין. מסלק כלורין, כלורמין, מתכות כבדות, ומשמש גם כחומר אנטי-סטרס.

ציוד נוסף - אני מניח, למרות שלא רשמת שיש לך גוף חימום. במידה ולא - רוץ מהר לקנות !
משאבת אויר גם היא חשובה מאוד.

בהצלחה !

אודי.

ami
Thursday 13/11/2003, 01:27
לא הזכרת משאבת אוויר כלשהיא, אני מקווה שיש לך.
בהרכב הקיים שלך אין הרבה סכנות אבל הן בטח יהיו כשתרצה להוסיף דגים נוספים (אם תרצה)
את הכמות המדויקת להאכלה אתה תדע עם הזמן(מצד אחד שכל הדגים יאכלו ומצד שני שלא ישאר מזון שלא נאכל), חשוב להקפיד לא להאכיל יותר מדי!!! לכן כדאי לך להתחיל עם כמות קטנה של מזון ולעלות לאט לאט אני מעריך שהכמות שאתה צריך להתחיל אתה היא כפית ליום.
חשוב להאכיל את הדגים שלך על בסיס מזון צמחי (במבה למשל) שזה חשוב מאוד בעיקר לסילבר דולר וגם לסיווריום, ולשלב גם מזון על בסיס חלבון.
לעוד מידע או שאלות תתקשר או תכתוב