PDA

צפה בגרסא המלאה : חנויות מומלצות לחיות ולדגים

קובי
שבת 29/09/2001, 15:51
אני פותח את הנושא הזה ומקווה שאנשים יבואו ויגיבו יתנו המלצות וכתובות. אני אתבסס על האינפורמציה הזאת בחלק שאני בונה ומשפץ לאתר שלי - "ספקים". בתיכנון יהיה להציג רשימה מלאה פחות או יותר של החנויות המומלצות ביותר למגדלים, ואם אפשר אז גם ביקורות מאנשים שהיו בחנויות הללו.

החנויות שאני ממליץ עליהן (אני גר באיזור המרכז):

1. חוות החיות של אפללו. זה נמצא ברחוב של קניון הזהב באיזור התעשייה ראשון לציון. זו חנות קטנה, שלא מיועדת למגדלים המתחילים אלא לאנשים שמתמצאים קצת יותר בתחום. הייתרון הגדול - אפשר למצוא שם דברים בזול.

2. זו לנד. החנות נמצאת על ציר תל אביב חדרה (דרך 4), כשנוסעים מכיוון תל אביב צפונה, היציאה מימינכם (ויש גם שלט לא קטן ביציאה, + שלט לאיזה אולם חתונות). יש להם מבחר מרשים של דגים, יש להם המון ציוד ותצוגת אקווריומים שאני אישית אהבתי. הם גם נותנים הנחות לחברי הפורום. המחירים שלהם לא הכי זולים, אבל יש להם דגים איכותיים למדיי ואני חושב שזה משתלם.

3. חוות "דג הזהב". זה בהחלט לא מקום למגדלים מתחילים, אז נא להתייחס ברצינות. זו חוות גידול דגים ישראלית שמספקת דגים לחנויות רבות באיזור המרכז. בנוסף הם גם יבואנים. צריך להצייד בידע טוב במחירים של דגים לפני שבאים לשם, מכיוון שיש שני שותפים לבעלות על החווה. האחד - גארי, מאד נחמד ונותן מחירים של חווה. השני (אני לא בטוח איך קוראים לו וזה ממש לא מעניין אותי) קורע אותך במחירים שלפעמים גבוהים יותר מאלו של חנות.
הדגים בדרך כלל טובים, אבל כמו תמיד כשהולכים למגדל, רצוי לדעת לסנן ולבחור את הדגים המוצלחים יותר. (אין להם בעייה לתת לך רשת ולשלוח אותך להוציא דגים לבד).

4. ד"ש לחיות בצומת ביל"ו (רחובות). הבעלים שם מאד בטוח בעצמו (מהסוג שבטוח בעצמו גם אם הוא טועה) אבל יש להם מבחר נאה של דגים ולפעמים אפשר למצוא שם מציאות לא נורמאליות: פרונטוזות ב 75 שקל וטרופאוס דובאסי ב 80.

בציוד יש הפתעות. לפעמים אתה יכול למצוא שם דברים הרבה יותר זולים מכל שאר החנויות, ולפעמים אתה יכול למצוא שם דברים יקרים בטירוף. גם כאן נדרש ידע בסיסי של מחירים.

בכלל - אני חסיד גדול של סקר שווקים. לפני שאני קונה משהו אני מעדיף לטייל באיזור ולסקור את טווחי המחירים ואת ההיצע. אם אני מוצא חנות שהיא בסדר, אני לא קונה בה אלא שואל בעוד כמה מקומות ואח"כ חוזר. שיטה קצת מייגעת, אני יודע, אבל מאד מאד משתלמת.

שבת 29/09/2001, 18:40
יכול להיות שחוות החיות של אפללו בראשון חנות טובה אבל אני קניתי שם את האקווריום שלי והוא פשוט קרס כי לא מסרו בחנות מידע איך צריך לטפל

fish in heaven
ראשון 30/09/2001, 14:12
אפללו - חנות מאוד טובה לציוד, אבל בהחלט צריך לדעת מה רוצים שבאים אליו.. לא כלכך מומלץ למתחילים (אם כי אני לא חושב שיש באמת חנות מומלצת למתחילים)

החברים של אלסקה - יקרים יחסית, אבל נמצאים בת"א (אבן גבירול מול השק"ם), מבחר לא רע של דגים, שהדגים עצמם במצב טוב בד"כ, הצוות מיודע ולא מנסה לעבוד על לקוחות, אם כי שוב מדובר בחנות אז אם תבוא לקנות 10 ציקלידים שלא מתאימים לא יגידו לך כלום, אבל לעומת זאת אם תרצה לקנות טטרות + ציקלידים יעצרו אותך :smile:

לי-נוי - המשתלה המפורסמת :smile:
צמחים מאוד זולים ובמצב טוב, שאפשר למצוא כמעט כל צמח שמה . יותר פרטים באתר של דיסקוס www.discus.co.il

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-11 11:13 ]</font>

fish in heaven
ראשון 07/10/2001, 14:06
בתאריך 2001-10-01 20:06, סנייק סקין כתב:
אני נוהג לקנות אצל דוליטל בר"ח עזרא 3 ברחובות כ- 80% מהדברים שאני זקוק להם .המוצרים והדגים לדעתי יקרים ב-10%ממוצע מחנויות אחרות,אבל אצל שלמה בעל החנות לא תקבל לעולם דג חולה או חצי מת .תמיד תקבל יעוץ מתאים ,אפשר גם להביא מים לבדיקה חינם ולקבל יעוץ אם משהו לא תקין יחס אדיב ומקצועי ותמיד תשמע בדיחה טובה מומלץ לבקר ולהתרשם.

סנייק סקין (שוני)

פשוט העברתי את ההודעה למקום המתאים :wink:

קובי
ראשון 07/10/2001, 19:39
הג'ונגל של אלי:

בעקבות ביקור שלנו בג'ונגל של אלי (צומת פרדסיה) - חנות בעלי חיים אשר "מתגאה" באוסף גדול וטוב של דגים וציוד לאקווריומים, להלן הביקורת.

אכן - מדובר בחנות גדולה.

למעשה זו הביקורת החיובית הטובה היחידה שיכולתי לחשוב עליה בנוגע לג'ונגל של אלי.
בחנות יש דגים איכותיים ומחירי הדגים אינו מהגבוהים בשוק, אך המבחר איננו גדול (אין אפילו מה להתחיל להשוות לחנויות כמו דני דג, שהפלא ופלא, יושבות על שטח קטן בהרבה, שמנוצל בצורה יעילה).

יש להם את האוסף הפחות או יותר "רגיל" של פלטים, גופים, דגי זהב, ציקלידים אמריקניים בינוניים (בגודלם). האם חנויות גדולות ומתמחות לא אמורות לנסות להשיג כמה פרטים יותר "אקזוטיים" (כמו בוטייה ליצן, גורמים, קורידוראס, ודגים שאינם קשורים ישירות למשפחת המשריצים החיים - אני יודע שאלו דגים לא אקזוטיים ודיי נפוצים, אבל גם אותם לא תוכלו למצוא בחנות!!!).

מבחינת הציוד המבחר שווה לזה הקיים בחנות בעלי החיים השכונתית שלי. יש להם המון פריטים - מאותו הסוג. מה שיוצר מצב של 20 יחידות זמינות על המדף של ראש כוח זהה לחלוטין.

ושאלתי האישית - למה למה למה ראש הכוח היחיד שמצאתי שעוד עמד בגבולות הדרישות שלי (400- 600 ל/ש) עולה שם כמעט פי שניים מבכל מקום אחר ?

מבחינת אדיבות ויחס המוכרים. הם באמת אדיבים ונחמדים מאד. הם כל כך אדיבים שביום שבו באנו לבקר - מוצאי שבת, בערך בשעה 18:30, אחד או כמה מהמוכרים הזמינו את כל החברים שלהם, שישבו על הדלפקים, דיברו ברעש, ציחקקו כשביקשתי משאבת אוויר (מעניין למה) ואח"כ זרקו ארנבת לנחש הגדול, ("דליה !! בואי תראי מה הוא עושה לשפן!!") כי זה מגניב.

מבחינת ידע ? אני מודע לעובדה שגרין טרור ובלו אקארה דומים זה לזה. למעשה עד לפני מספר שנים הם נחשבו כבני אותו זן. אבל בערך לפני כ - 9 שנים זיהו את ההבדלים בין שני הדגים הללו, ונתנו בהם סימנין (כדברי עמירם ש.). למיטב ידיעתי, חנות שמשקיעה בהדפסת פלקאטים יפים ועושה להם למינציה, יכולה להשקיע בערך שתי שניות חיפוש באטלס אקסלרוד ולבדוק את ההבדל בין שני הזנים הללו.

זהו בנושא. זוהי דעתי האישית ואני מזמין כל אחד שירצה לחלוק עליי. אין כוונתי לפגוע אלא לעודד צרכנות נבונה, גם מצידנו החובבים ובעקבות הרגלי הצריכה שלנו - גם מצד המוכרים.

בהתאם לחוק לשון הרע, משנת 1965, טוב לפרסום שתהיה בו אמת ועניין ציבורי. אנחנו (ולמי ששאל, אכן מדובר ביותר מאדם אחד - ה"אנחנו המלכותי" התבטל כמה עשורים קודם לכן) מוכנים להעיד על אמיתות דברינו ביום הנתון.

לגבי העניין הציבורי ? אתם תשפטו.

Diveboy
שני 08/10/2001, 13:25
חבר קנה מיכל בדני דג בראשון לפני כחמש שנים, והיה צריך להגיע איתם עד למועצה לצרכנות כי לא הסכימו להחליף לו מיכל שנזל אחרי בערך חודשיים. אני ביקרתי לעומת זאת בדני דג בהרצליה והתרשמתי מאד, מהמבחר, מהשירות ומהיופי, למרות שאין לי עדיין ניסיון איתם כלקוח. בית הובי, שאגב שינה את שמו, היתה מאז ומעולם חנות לא סימפטית, והמוכרים גסי רוח. פעם סירבו למכור לי דגים משום שביקשתי לשלוף לי 4 קרדינלים כחוליפ ויפים מתוך מיכל של איזה 100 קרדינלים חיוורים ולבנבנים. כשחיפשתי להגדיל אצלם את המיכל עברו דקות ארוכות עד שהתפנו אלי, על אף שלא היה ולו לקוח אחד מלבדי בחנות, ההסבר היה דל ולא מקצועי, המוכר נראה, פשוטו כמשמעו - רמאי, ולא ניתן היה לקבל שום חומר כתוב, ואפילו לא לכתוב בעצמי נתונים על המיכלים שלהם והציוד והמחיר. הם רק הבטיחו, שכל הצעה שאקבל במקום אחר, הם יתחרו בה בהצלחה כי 'אצלם תמיד קונים, כל מי שבא קונה'. לעומת זאת בשעתו הם המליצו לי על דשן ועל כדורי CO2 שעשו טוב מאד לצמחים שלי. בשורה התחתונה, לי נראה שימיהם ספורים ובכל מקרה, לדעתי סוחרים מסוג זה אין להם יותר זכות קיום נוכח התודעה הצרכנית ההולכת ומתפתחת בארץ. דגים רכשתי לפעמים ב-ZOO ברמת אביב (ממש כך !!) ולמרות שהמבחר אינו גדול, הדגים היו איכותיים ולדעתי גם בסדר במחיר.

אביחי באי
רביעי 10/10/2001, 12:13
אל תשכחו את האינטרנט.

ניתן באתרים רבים לפרסם מוצרים שאתם אינכם זקוקים להם ואף למצוא מוצרים שאחרים אינם זקוקים להם.

ולדעתי זוהי הצעה טובה למנהל הפורום לפתוח פורום קניות ומכירות של ציוד לדגים.

fish in heaven
רביעי 10/10/2001, 12:56
אכן רעיון שחשבתי עליו :smile:, אני מניח שברגע שאני אגמור עם הצד הטכני של האתר - עיצוב + שרת
אני אפרסם עץ שבו כל אחד יוכל לכתוב איזה פורומים הוא היה רוצה לראות כאן...
(ציקלידים,החלפות/מכירות, עזרה ראשונה)

elminister
רביעי 10/10/2001, 22:24
אפללו-למרות המחירים "הנוחים" של הציוד
בתור מגדל מתחיל הוטעיתי רבות...
הפילטר היה חלש מידי...גוף החימום לא היה בהספק גדול מידי....
דני דג-למרות המחירים המטורפים, ישנה בחורה נאה ושמה בישראל "לבנת" יש לה ידע עצום בכל נושא הדיסקוסים,טטרות וצמחי מיים-מי שצריך עצות מקצועיות וידע בנושאים הנ"ל שיפנה אליה...
"זו ארצנו" בצומת ירקון-לפעמים יש שם מציאות לגבי הידע המקצועי....אני בספק...
"פיף ותלתול" בראש העיין-אסון טבע (זה גובל בלשון הרע ואני מודע לזה)מכרו לי תרופות לא מתאימות (בהרבה כסף !) שכמעט חיסלו את כל הדגים שלי...
מכרו לי "אבו נפחה" שביתרה את הטטרות שלי...
ואני יכול להיות אדם רגוע מאוד עד האקווריום....
אין מצב מתסכל יותר שגם הוצאת כסף...וגם הוטעת בכוונה על מנת לשלשל עוד כסף לידיו של המוכר!

מוסר השכל-לכתוב כמה שיותר על ניסיונכם,והמלצותיכם..אנשים יחזרו על ההצלחות וימנעו מכשלונות שאתם חוויתם....
ELMINISTER* המקווה לעולם טוב יותר*

fish in heaven
חמישי 11/10/2001, 16:11
חזרתי משבוע בחיפה שבו ביקרתי בשתי חנויות דגים

<u>האחים נחום</u>
שדרות ההסתדרות, חיפה.

החנות גדולה ומרשימה, עם כ-מאה אקווריומים מתוחזקים היטב. השילוט על כל אקווריום ברור ומובן ורובם ככולם במצב טוב (שהערתי על דג מת באחד האקווריומים, הוא סולק תוך פחות מ5 דקות)

יש מבחר רחב של דגים, כולל נדירים (גולדן נגט, דיסקוסים גדולים, פרונוטוזות, מלאווים אחרים וכיו"ב) במצב טוב, המחירים נורמליים בהחלט, ולפעמים אפשר למצוא ציקלידים קטנים בזול - שני דיסקוסים קטנים (5 ס"מ) ב 120 ש"ח. יש גם מספר אקווריומים של מים מלוחים.

ציוד - המבחר לא הכי רחב ומכיל בעיקר RENA ו SERA. המחירים סבירים ואף קצת יקרים (תלוי למה). האקווריומים מגיעים בשלל צורות.

ידע הצוות - הצוות סימפטי ושמח לעזור, מבחינת הידע הוא סביר, לא מעולה אבל ממה שאני ראיתי סביר.

בקיצור מומלץ לבקר

<u>הגונג'ל של אלי - חוצות חיפה</u>
הדגים -
יש מספר רחב של אקווריומים, אבל רובם ריקים, ונמצאים מעבר לדלפק כך שאי אפשר לראות ממש את הדגים. אבל אין משהו נדיר אצלהם.

ציוד -
מבחר גדול של אקווריומים ומנורות, אבל בציוד הייתה הפתעה פחות ציוד מאשר בחנות השכונתית שלי (החברים של אלסקה), כאשר הם יושבים על שטח עצום! הציוד עצמו רובו ככולו סיני לא מוכר.

הצוות -
בזמן שהותי לא ניגש אלי אף אחד, ולא נראה שהם מתעניינים במיוחד בדגים, אלא יותר בכלבים/חתולים.

חמישי 11/10/2001, 19:45
בקשר לאחים נחום:

הידע שלהם בציוד מתוחכם מעבר לסטנדרט (כמו מקרר שקניתי שם וקיבלתי נתונים לא נכונים רבים) ובחסרי חוליות (כמו כוכב ים) , לוקה בחסר.

קריב קריבנסיס
חמישי 11/10/2001, 20:50
אני פשוט חייב אבל חייב להסכים עם סנייק סקין(שוני) בקשר לחנות "דוליטל" ברחובות
פשוט אחלה של חנות ושווה כל ביקור עשו מאמצים
D:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-10-11 17:24 ]</font>

fish in heaven
ראשון 28/10/2001, 15:12
חוות השמש
מיקום כפר ורבורג (ליד קרית מלאכי)

באחד מטיולי השבת של המשפחה ראיתי שלטים בכביש הראשי שכיוונו למקום זה, והצלחתי לשכנע אותם לסוע לשם.

במילה אחת - אכזבה, שתי מילים - על הפנים

אולי 8 אקווריומים, לא במצב משהו, דגים רגילים ומחירים לא ממש זולים. פשוט לא כדאי, עדיף לעשות טיול לחנויות אחרות.
רק אם אתה גר בקריית מלאכי, אולי אז יש טעם לבקר.

יאיר
שלישי 30/10/2001, 15:15
ממליץ מאד על: "נעים במיים" במושב רמת-רזיאל.
מבחר גדול של דגים מכל הסוגים.
המקום משמש גם כחוות גידול של ציקלידים.

מבחר גדול של ציוד ואקוואריומים.
הרבה !!! מאד אקוואריומים לתצוגה - מאד מרשים

מקום שני: חנות דגים (נראית די חדשה) במושב סגולה - מבחר מרשים של דגים במחירים מאד אטרקטיביים.

amnon
רביעי 14/11/2001, 14:26
בבילו סנטר , ימינה מצומת בילו נמצאת חנות מאוד מרשימה :"קקאדו" אומנם הם מתמקדים בבעלי כנף , אך יש שם מחלקה מאוד מטופחת לדגי נוי
והיא מתוחזקת ע"י ארי , הבחור מאוד אדיב ומקצועי, הוא נתן לי הסבר מאוד מפורט וביקש שאביא דגימות מים מהאקווריום בעוד שבוע (כמובן הבדיקה ללא תשלום)בבדיקה המצב היה גבולי , ולמרות שרציתי לקנות דגים הוא לא המליץ .
מלבד זאת יש מבחר עצום של ערכות בדיקה , וציוד.
יש גם דיסקוסים מהממים .
החיסרון העיקרי שהוא היחיד מבין כ-5 מוכרים
שבאמת מבינים בדגים , ובד"כ צריך לחכות שיתפנה.
בכל זאת ממולץ , ולפנות רק לארי.

קובי
ראשון 25/11/2001, 05:17
אוקיי - בעקבות המפגש, להלן הביקורת על "נעים במים". חוות גידול דגים + פלטפורמת מכירות שנמצאת בקרבת ירושלים, במושב בשם רמת רזיאל.

פלטפורמת המכירות של החנות באמת מרשימה. יש להם מבחר גדול מאד של דגי נוי טרופיים, למרות שכמו בכל שאר החנויות בארץ, מבחר החתולים שלהם דל למדיי, וקצת יותר משריצים חיים לא היו מזיקים.

מאחר ומדובר בחנות שצמודה לחוות גידול, מרבית הדגים שהם מוכרים באים מגידול ורבייה מקומית - אלו דגים איכותיים, שנראים מצויין גם באקווריומי המכירה של החנות עצמה (ואת זה אי אפשר לאמר על חנויות רבות, חברים), שרגילים כמובן לטיב המים הישראלי והחסרון היחיד שלהם הוא שהם קצת יותר יקרים. לדעתי שווה להשקיע כמה שקלים יותר ולרכוש דגים באיכות גבוהה יותר.

מבחינת הציוד, יש להם מבחר לא רע. ניתן למצוא שם מציאות נחמדות (כמו האקווריום שהם הציעו לי - 100 X 50 X 50) עם הפירזול מהאלומיניום (כולם מכירים את האקווריום הזה עם הפינות מהמתכת, לא?) וסטנד ארון תואם ב - 2000 שקל. לא רע לאקווריום כל כך יפה של 250 ליטר, וזה 500 שקל פחות מההצעה הבאה הכי נמוכה לאקווריום הזה- שאני נתקלתי בה. וכמו שיאיר ציין מספר הודעות קודם לכן - יש להם המון אקווריומים להציע לכם - רק תבקשו.

בעל המקום נחמד מאד. הוא גם אדם סבלני מאד שמוכן להסביר ולענות על שאלות. בניגוד למצופה (ציני שכמותי) הוא לא ניסה "לדחוף לנו" שום דבר, הוא אפילו לא ניסה לכפות את עצמו עלינו (בכל זאת, מפגש של מגדלי דגים בחנות זה לא דבר שקורה כל יום).

חסרונות למקום ? מעטים: מחירים קצת יותר גבוהים מהממוצע - בעיקר בשביל חוות גידול. גישה - קשה מאד (אני אישית התעייפתי מהנסיעה מתל אביב עד שם וחזרה). רישיון או הסעה צמודה חובה.

למרות זאת - החנות הזו מקבלת אצלי ציון גבוה מאד: 9.8 בסולם יעקב :grin:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-11-24 23:20 ]</font>

יש חנות דיי קטנה, באשדוד, (אני לא משם).
בעל החנות הוא רוסי והוא טוען (אני דיי מאמין) שהוא מביא דגים מאוקראיינה אחת לשבועיים.
יש לו מבחר מאוד גדול ממש הכל (ובגלל זה דיי צפוף), העבודה שלו עם הדגים היא דיי זוועתית(הוא שם בשקית עם דגים מים מאקווריום אחר, מעמיס יותר מידיי דגים באותה שקית) אבל פשוט צריך להסביר לו מה רוצים. אגב יש שם סייפנים אדומים,ממש תאווה לעניים אפילו הצבע האדום לא חשב שהוא יכול להיות כלכך אדום.
והמחירים ממש זולים הייתי בשוק דיסקוס קטן - 30 ש"ח
לא יודע איך קוראים למקום או כתובת אבל אני אנסה לברר.

קובי
שני 26/11/2001, 21:35
לזכותם של העולים מברית המועצות יאמר שהם אחראים להתפתחות ע צ ו מ ה בתחום גידול בעלי החיים בארץ. גם את ענף הדגים הם לקחו בקפיצה ענקית קדימה כשהם הגיעו לארץ.

gilsp
שני 03/12/2001, 22:28
במושב כפר גלים ליד חיפה ישנם זוג עולים חדשים שכבר 6 שנים מחזיקים חנות ובית גידול
שירות אדיבות ומחירים ראוים לציון לשבח

קובי
שלישי 11/12/2001, 21:15
בתאריך 2001-12-11 14:57, gilsp כתב:
דגים בצפון(ציקלידים במיוחד) קונים באקווא-חן
בכפר גלים.
2 עולים חדשים שמגדלים ומוכרים כבר 6 שנים במיקצוענות ושירות נהדרים.

נא לדאוג לרשום הודעות בפורומים המיועדים לכך. הודעה זו הועברה מדיון על ראשי כוח בפורום הדגים. קרוב לוודאי שהיא רלוונטית יותר לכאן.

קובי
שבת 15/12/2001, 18:15
הייתי רוצה להתייחס בהמשך הדיון הרלוונטי לעץ הזה לנושא של יחס מוכרים ללקוחות בחנויות דגים.

מעשה שכך היה (ואללה, זה נשמע מאלף לילה ולילה). הלכנו כמה חבר'ה לדני דג ראשון, לראות ולהתרשם מהמבחר ומהמוכרות :wink:. רצה המקרה וגילינו טעות באחד האקווריומים: צויין במדבקה שליידו "חתול מיסטוס" ולא היה שם לא חתול ולא מיסטוס. כשהודענו למוכרת (ההיא שכולם מספרים שהיא אינטליגנטית ומבינה עניין) היא התחילה להתווכח איתנו שזה אכן חתול מיסטוס. הראינו לה את החתול הבורמזי המתהפך וניסינו להסביר לה שזהו חתול המיסטוס (כן, זה שדני דג קוראים לו חתול בורמזי מתהפך לא אומר שאין לו איזה שם מדעי או משהו, הם לא גילו אותו...) - היא המשיכה להתווכח וכשראתה שאנחנו יציבים בעמדתנו, גילגלה את עיניה לעבר המוכרת השנייה במבט של "נמאס לי מהאידיוטים האלה" והלכה לדבר איתה בפינה על דברים שאינם רלוונטיים לנושא.

זמן לא רב לפני כן הייתי בחנות "זו לנד" שבדרך 4. ראיתי שם דג שמאד הזכיר לי את הלמפרולוגוס קלווס ארוך הלסת. שאלתי את המוכרים אם הוא אכן קרוב משפחה והתשובה הנחרצת היתה "לא". אך לא דיי בכך - הם הביאו ספר, פתחו אותו, הראו לי את הקלווס, הראו לי את הדג שראיתי באקווריום ואפילו נתנו סיקור קצר של הדגים הללו וההבדלים העיקריים ביניהם.

עכשיו תשפטו אתם - למי יש יחס יותר מקצועי (ויותר אדיב) ללקוחות שלו?

שכחתי: הנה החתול המדובר
http://aquaria.topcities.com/mystus.html

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-12-15 12:20 ]</font>

עמירם ש.
שבת 15/12/2001, 18:51
אז ככה: "חתול מיסטוס" זה לא שם חד-ערכי. יש הרבה חתולים שהחלק הראשון בשמם הוא "מיסטוס". נכון, גם החתול הבורמזי המתהפך (שקוראים לו Mystus Leucophasis), אבל גם זה (http://www.adaniels.com.ar/enciclopedia/Dulce/TROPICAL/MYSTUSBI.HTM) (שנקרא Mystus Bimaculatus) וגם זה (http://www.aquariacentral.com/species/db2.cgi?db=fresh&uid=default&ID=0463&picture_page_view=1) (שנקרא Mystus Gulio) וגם זה (http://www.aquariacentral.com/species/db2.cgi?db=fresh&uid=default&ID=0049&picture_page_view=1) (שנקרא Mystus Numerus) ועוד כמה עשרות (הרשימה הזו (http://ibs.uel.ac.uk/fish-bin/fishgen.pl?famcode=130&famfam=Bagridae) כוללת 27 סוגי מיסטוס).

אתה יכול להתלונן על כך שהשתמשו בשם הכללי "חתול מיסטוס" במקום בשם ספציפי. אבל אני משוכנע שבאקווריום הנ"ל אכן היה מיסטוס מדגם כלשהו, וכשהתחלת להתווכח עם המוכרת וניסית להוכיח לה באותות ובמופתים כמה אתה חכם והיא טיפשה (כשזה לא המצב) - לא פלא שאחרי כמה זמן גלגלה את עיניה וכדומה.

דני דג מעסיק לעיתים מוכרים לא מקצועיים, שיכולים לתת אוכל לכלבים אבל לא מכירים בעל-פה את כל השמות המדעיים של כל הדגים (הם גם לא מנסים, ומפנים אותך למוכר מקצועי כשצריך). אבל "במקרה" המוכרת הנ"ל היא דווקא מקצועית ומבינה, והלוואי כמוה בכל חנות.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-12-15 12:53 ]</font>

fish in heaven
ראשון 16/12/2001, 02:48
בתאריך 2001-12-15 16:43, אופיר ב כתב:
היום הייתי שם והחנות לדעתי בסדר גמור רק שהמחירים שם בשמיים היה לו גם שם תוכי ענק אבל הפוך אמרתי לו את זה והוא אמר שהוא יודע.
הדגים שם נראים בסדר למעט התוכי אבל המחירים יקרים מאד.
לדוג' טקסס באורך 14 ס"מ בערך 50 ש"ח

הכוונה היא לחנות "פטי בר"

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-15 20:48 ]</font>

David
שבת 22/12/2001, 20:20
רציתי לשאול את הצפונים איך הם מעריכים את "שלוש המשאלות" בקיבוץ הזורע.
לגבי "האחים נחום", היכן בערך ממוקמת החנות בהסתדרות?

ברקודה
שבת 22/12/2001, 21:16
אל שלוש משאלות לא הייתי נוסע במיוחד הדגים
שם יקרים וגם המבחר לא משהו לגבי האחים נחום
אומנם יש להם מבחר גדול אבל אם לקנות אצלם אז רק משלוחים טריים-החנות נמצאת קרוב מאוד לצומת
הצ'ק פוסט עצמו לכיוון הקריות בצד ימין-יש שלט ענק אם אתה בא מכיוון הקריות תתקשה קצת יותר
לראותו אגב מאיפה אתה בצפון?

קובי
שבת 22/12/2001, 22:29
תגובה לעמירם:

נראה לי שקצת סטית מנושא ההתייחסות של המוכרת ללקוחות (כן, האלו שאמורים להעלות לחם על שולחנה) לדיון בסוגי חתולי המיסטוס.

בכל מקרה - העובדה שהיה חתול מיסטוס באקווריום המדובר, לא שוללת את העובדה שהיה גם חתול מיסטוס באקווריום שעליו אנחנו הצבענו, וגם איננה שוללת את העובדה שהמוכרת לא "גילגלה את עיניה" בגלל שטענו שאין חתול מיסטוס באקווריום הראשון - אלא בגלל שטענו שיש חתול מיסטוס באקווריום השני.

ובכל מקרה, גם אם טעינו, חטאנו, פשענו וכיוצא בזאת (ויש כאן מי שידאג להזכיר לנו בכל פעם שאנחנו טועים את חטאינו ופשעינו, אז לא לדאוג) הרי שכל מקרה תוצאת הדיון המושכל היתה יכולה בקלות להגיע לאחד מעשרות המדריכים השוכנים לאחר כבוד על מדפיו של דני - דג ומעלים אבק.

יותר מזה - אני לא חושב שיש כאן מקום לציין משפטים דוגמת זה:

וכשהתחלת להתווכח עם המוכרת וניסית להוכיח לה באותות ובמופתים כמה אתה חכם והיא טיפשה (כשזה לא המצב) - לא פלא שאחרי כמה זמן גלגלה את עיניה וכדומה.

פשוט מחוסר רלוונטיות: לא "ירדתי" על דני דג בגלל חכמה המוכרים, אלא בגלל יחסם המתנשא ללקוחות. ומשום מה, דווקא מזה בחרת להתעלם.

בדיוק מחוסר רלוונטיות זו אינני מביע את דעתי על מנת המשכל של המוכרת הנדונה :smile:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-12-22 16:32 ]</font>

amnon
שבת 22/12/2001, 23:15
את המוכרים בדני דג בראשון הכרתי לפני קניית האקווריום וגם אחרי.
אני חייב לציין שלפני הקנייה קיבלתי מכל אחד , יחס אישי וסבלני.
עברו שבועות וחודשים ובכל ביקור שלי שם אני נוכח לדעת ,שאת המוכרים שם לא מעניין כלום (אפילו לא השלום שאומרים בכניסה)רק למכור ולקבל את הכסף.
לגבי המוכרת המדוברת ,רק אם מראים לה שהיא המבינה הגדולה , מקבלים יחס באמת טוב ,וזה מניסיון.

גלעד
ראשון 23/12/2001, 06:36
"חוות דג הזהב" בנווה ימין

כמו שנאמר, המקום באמת גדול ומקצועי (נראה שיש שם לפחות מאה אקווריומים), אבל המחירים בשמיים - תשפטו בעצמכם:
בוטיה ליצן - 20 ש"ח לדג קטן!!
שואב רפש - 45 ש"ח !!
בקבוקי sera מכל הסוגים (קטנים מהרגיל) - 35 ש"ח...

למרות שרוב הדגים נראים טוב, היו כמה אקווריומים מוזנחים עם עשרות פגרים ודגים גוססים, חלק מהאקווריומים היו כ"כ עמוסים שלא היה לדגים מקום לזוז בהם...

צחי
ראשון 23/12/2001, 13:52
בשבוע שעבר יום חמישי בקרתי בדני דג הרצליה היחס היה סביר אבל הופתעתי מכמות הדגים המתים באקווריומים. יצאתי בטעם לא טוב.

Blurb
ראשון 23/12/2001, 19:32
מה הכתובת של החנות בנווה ימין ואיך מגיעים לשם ?

gabi
ראשון 23/12/2001, 19:44
חוות דג הזהב
טל: 09-7660195
כתובת: רח' הגפן 3, מושב נווה ימין (מזרחית לכפר-סבא)

קובי
ראשון 23/12/2001, 21:41
גלעד - שאנחנו נתערב שכשהיית בחוות דג הזהב בנווה ימין, דיברת עם ברוך ולא עם גארי ? :smile:

כבר ציינו חזור וציין (בשביל זה העץ הזה נמצא פה ?!?!) שכשהולכים לנווה ימין, צריך לברר קודם שגארי נמצא. המחירים פתאום קופצים מטה - גורמים, קורידוראס, סקלארים בחמישה שקלים. ציקלידים אפריקניים שהם מגדלים במקום בעשרה שקלים בערך, כנ"ל טקססים. צריך לדעת את מי לבקש.

מדהים שברוך קורע במחירים יותר גבוהים מבחנות, בעוד שגארי מאד מאד נחמד והמחירים שהוא מציע (הם שותפים בסה"כ...) נמוכים בהרבה מן המחירים שבחנויות.

אודי
ראשון 23/12/2001, 22:51
בית הכלב פ"ת-
יחס אדיב של המוכרים. היצע הדגים עלוב אך מחירי הציוד סבירים.
עולם האלמוגים הקניון הגדול פ"ת-
מבחר דגים מכובד. אולם היחס ללקוח רע מאוד וקשה לקבל שם שרות ולהתייעץ. המחירים לא זולים אך הדגים באיכות טובה.
החברים של אלסקה ת"א-
קיבלתי שם יחס רע מאוד ונאלצתי להמתין שלושת רבעי השעה כדי לקבל שרות(!). הדגים יקרים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: אודי בתאריך 2001-12-23 16:52 ]</font>

הסניק סקין
שני 24/12/2001, 02:37
אני מיעץ לכל מי שיכול להגיע לרחובות להכנס לדוליטל ברחוב עזרא 3 . (יש גם דוליטל בצומת בילו )חנות יפה מסודרת ומטופחת. מוכר נחמד בשם שלמה יודע הרבה .הדגים בריאים ויש גם קרנטינות ומשם לא מוכרים שלמה ידען גדול בדגים ותמיד אבל תמיד מספר גם בדיחות תוך כדי מכירה ......אני מודה רוב הדגים שלי משם והידע שלי בדיסקוסים גם משם(זה היה למען ההגינות אבל אני חושב שלכל אחד יש חנות מועדפת )

עמירם ש.
שני 24/12/2001, 19:43
בעניין חוות דג הזהב - איך מבחינים ביניהם בעין בלתי זהו? כלומר, מאוד לא נעים להגיד "אה, סליחה, אתה ברוך? איתך אני לא מדבר, תביא לי בבקשה את גארי". חוץ מזה, עד כמה שראיתי יש שם לפחות שלושה (במשרד, לא במים). בביקורים שלי נתקלתי כנראה רק בגארי, כי המחירים היו תמיד זולים באופן מפחיד, אבל אני לא זוכר איך הוא נראה :hair: .

קובי
שלישי 25/12/2001, 04:53
חוק אצבע - גארי גבוה לבן. ברוך נמוך ושחור. השלישי שמן ודתי :-). זה כמובן לא חד משמעי, והם מחליפים צבעים לפי מצב הרוח, אבל אפשר לראות שלברוך יש שיניים מחודדות וקרניים קטנות שמבצבצות משיפולי מצחו.

בכל מקרה - גארי הוא בחור גבוה, והוא לא נראה ישראלי כל כך. הכי טוב פשוט להרים טלפון לפני שמתכננים להגיע ולשאול: "גארי נמצא ?".
כשאתה מגיע לשם - פשוט תשאל מי זה גארי והבנאדם שיגיד "אני, אני" - תגיד לו שהגעת מפורום הדגים בעקבות ביקורות טובות על המקום ותבקש סיור.

Blurb
שלישי 25/12/2001, 12:30
אתמול הייתי בחוות דג הזהב בנווה ימין ,יש לו שם באמת משהוא כמו 100 אקווריומים אך בסופו של דבר די התאכזבתי - ממש לא התלהבתי,
ראשית על האקווריומים יש רק את שמות הדגים ללא מחירים וזה כבר מדליק אצלי נורה אדומה , כמו כן כפי שכבר צויין בעבר בהמון אקווריומים צפים להם דגים מתים וזה ממש משרה אווירה רעה כשאתה מסתובב שם בין השורות.נראה שזה בכלל לא בראש שלהם לעבור מידי פעם ולהוציא דגים מתים היו שם מקומות שרוב הדגים היו מתים.התאורה במקום גם תעונה שיפור הגעתי בסוף היום כשהתחיל להחשיך .
מספר מיכלים הם עם מים כחולים שאני משער שזה תרופה או משהוא כזה - בקיצור לא נהנתי בכלל.
אני ירושלמי שעברתי במקרה באיזור וגר יחסית קרוב לנעים במים ולכן אולי ההשואה שלי אינה הוגנת. אך בשביל ירושלמי הבעיה היחידה בנעים במים היא באמת המחיר היותר גבוה מצד שני אני מגיע לשם די הרבה והמוכרים כבר מכירים אותי ותמיד נותנים לי הנחות סבירות כך שבאיזה שהוא מקום המחיר מתאזן.

עמירם ש.
שלישי 25/12/2001, 17:05
חוות דג הזהב אינה חנות דגים. הם מוכרים לחנויות ועושים טובה כשהם מוכרים לפרטיים. האקווריומים שלהם נועדו להחזיק את הדגים עד השיווק לחנויות, ובמפורש לא לתצוגה. הם לא אמורים להחזיק תאורה וקישוטים, כמו שהמחסן מאחורי הסופר אינו מחזיק את מוצרי המזון בצורה אטרקטיבית. מסיבה זו גם אל תצפה שיוציאו כל דג מת ברגע שהוא מת.

כיוון שהם אינם מוכרים לפרטיים, אל תצפה גם למצוא מחירים.

בסיטואציה הזו לא פלא שחלק מהאקווריומים מטופלים בתרופות. נהפוך הוא. סביר גם שבמקרים מסויימים תהיה תמותה גבוהה. כמובן שמי שעיניו בראשו לא יקנה דגים מאותם אקווריומים.

יש שתי סיבות לקנות אצלם. האחת היא המחיר (ככל הנראה לא כשנתקלים בברוך). השנייה היא שאפשר לעיתים למצוא אצלם דגים שקשה למצוא אצל אחרים, משום שהם המקור לאותם דגים, למרות שהמגוון שלהם אף פעם אינו גדול משום שהם לא קונים כנראה דגים מיבואנים אחרים.

הייתי אצלם בסוף השבוע האחרון והמבחר אכן לא היה מרשים הפעם, אבל זו בעייה כרגע בכל השוק (מי שראה קרדינל שיקום).

אל תשווה אותם לנעים במים. נעים במים משלב סיטונאות וחנות דגים. דג הזהב הם בראש ובראשונה סיטונאים.

Blurb
שלישי 25/12/2001, 20:09
אינני רוצה להכנס לויכוח מקיף בעיניין זה :cool:אך לפי דעתי גם כצרכן וגם כאיש שיווק אף מוכר לא "עושה טובה" שכשמוכר מוצר מסויים ולא משנה אם זה מוצר פיזי או שירות- גישה זו היית בעבר ומזמן עברה מהעולם ביחד עם החברות והגופים שעבדו בצורה זו.
אני מבין שבראש ובראשונה הם סיטונאים אך אין ספק שיש להם אינטרס גם למכור כחנות ולא לא היו מרשים כניסה "למחסן" כפי שקורא בדוגמא המצויינת שנתת מהסופרמרקט שבאמת לא נכנסים למחסן,אך אם הם החליטו כבר לעשות טובה ולהתיר לנו להכנס למקום (ממש תודה) ראוי שיעשו מספר שינויים קטן גם בגישה וגם בתצוגה שלדעתי לא עולה בכלל כסף בכדי לשפר את המכירות שלהם באופן משמעותי.
להוציא פעם ביום דגים מתים זה לא מאמץ מיוחד.:candle:
לדוגמא, אני שלא הכרתי את המקום ורק שמעתי ממנו דרך הפורום לא התרשמתי מהמקום לטובה והדבר יכל להיות לגמריה אחרת, בנוסף אני יכול לאמר שגם גיסי לא התרשם בכלל ועל אף שהוא גר באיזור לדעתי הוא לא ילך לשם שוב פעם. אני בהחלט מסכים אתך:) שיכול להיות שניתן להשיג שם דגים במחירים טובים ולפעמים גם סוגי דגים יותר נדירים את זה קשה לי לדעת מביקור חד פעמי.
פעם קראתי מחקר שטען שלקוח מרוצה מספר ל-7 חברים לקוח שאינו מרוצה מספר זאת ל-24 חברים וזה כל הסיפור.:grin:

Wild Blue
שלישי 25/12/2001, 20:36
עמירם אני קם.
יש באחים נחום בחיפה כמעט באופן קבוע קרדינלים הם מגיעים בסוף השבוע (יום חמישי או שישי) ועד יום שלישי הכל נחטף (לפעמים אפילו באותו היום שהם מגיעים).
לא תמיד המשלוח בסדר אז או שהם כולם מתים אחרי כמה ימים או שאם הם שמים לב אז הם שמים אותם בהסגר עד שהמצב משתפר.

עמירם ש.
שלישי 25/12/2001, 20:51
בלורב (?), אני מסכים איתך בנושא ה"עושים טובה". אם הם החליטו למכור גם לפרטיים, הם עושים טובה לא רק ללקוחות אלא גם לעצמם (במשתלת לינוי, למשל, נראה לי שה"טובה" מתבטאת לא בהכרח בכסף אלא בזה שהם אוהבים לדבר עם לקוחות...).

מה שכן, זה שהם מוכנים למכור לפרטיים זה לא אומר שהם חייבים להשקיע בעיצוב, בתאורה וכדומה. זכותם להחליט במה להשקיע, והלקוח מחליט אם כדאי לו לקנות בתנאים הקיימים או אם הוא מעדיף להדיר את רגליו מן המקום. אני אישית לא התרשמתי לרעה מן הסיכום הכולל (שילוב של צורה, תוכן, יחס ומחירים), ואני כן מתכוון לחזור ולבקר שם מפעם לפעם.

הסניק סקין
שלישי 25/12/2001, 22:15
לידיעת כולםמי שלא רושם מחיר על המוצר(במקרה זה על המיכל)עובר עבירה

bigdarman
רביעי 26/12/2001, 01:02
היום הייתי בשני חנויות דגים:
1) "דיסקוס" בסוף רוטשילד 111 איכות המים חרא אבל באמת חרא (סליחה אבל זאת האמת) ממש מלוכלך איזה שנה לא החליפו מים.
בקושי שיש דגים ולא ידעתי שאוסקר זה תוכי (רשמו תוקי) יש שם עוד כל מיני דגים חולים דג שלא זז שוכב על הריצפה.
ועוד אחת עם שם ארוך ברחוב ביאליק חנות מסריחה ממש הייתי שם דקה ונחנקתי אין דגים כמעט ומחירים גבוהים על דגים הבאיכות (לא מדבר).
לשיקולכם.

קובי
רביעי 26/12/2001, 01:13
לגבי דג הזהב - הם בכלל לא אמורים למכור ללקוחות. האמת היא שאין להם ממכירה לפרטיים שום רווח אמיתי (וזו הסיבה שברוך מחליט לחלטר מחירי חנות ובחלק מהמקרים מרוב שהוא מחלטר, המחירים הופכים להיות גבוהים בצורה מזוויעה).

דג הזהב הם מגדלים/יבואנים שעיקר עבודתם היא במכירת עשרות יחידות של דגים לחנויות הדגים שלכם. ככאלה, מאחר ובמוצהר הם לא אמורים לעבוד עם לקוחות פרטיים - הם גם לא טורחים לציין מחירים. האמת היא שאין להם בכלל אולם תצוגה - באולם הגדול הזה נמצאים הדגים שלהם בקרנטינות עד שהם מקבלים הזמנה טלפונית של X דגים ושולחים אותם במשאית הלאה.

אנחנו, חבר'ה, קונים מהקרנטינות. זו אחת הסיבות שאני מחבב את גארי - אין לו בעייה לתת לך רשת ולהוציא את הדגים שמשכו אותך לבד, ואצלי אין תמותה גבוהה במיוחד, לא של דגים שהם מרבים במקום, ולא של דגים שהם מייבאים (חוץ מהעטלפים שמתו שניהם, וזה סיפור דיי יקר).

LIKO
רביעי 26/12/2001, 01:36
הייתי רוצה להמליץ על חנות טובה בצפון בקרית ביאליק בשם "ג'ונגה ג'ונגל" חנות עם מיגוון דגים לא גדול אבל דגים במצב מצוין ומחירים די זולים גורמי ננסי ב- 5 ש"ח ,4 גופי או זברה דניו או סומטרה ב-10 ש"ח ,ועוד כל מיני ציקלידים שרוב מחיריהם סבירים בהחלט.
ציוד גם הוא במחירים סבירים ראשי כח מ-40 ש"ח 400 ל'/ש' ו-55 ל-800 ל'/ש' ועוד מומלץ לבקר.
המוכר דני בחור נחמד ואדיב.

amnon
רביעי 26/12/2001, 12:53
למאכילים בתולעי דם קפואות!
כמה זה עולה לכם? :???:
ערכתי סקר לגבי חפיסה בגודל סטנדרטי (18 קוביות). והרי התוצאות:
היקר ביותר : דני דג - ראשל"צ 17 ש"ח :fire:
ברב החניות 15 ש"ח
גונגל פיש - בת ים ליד המרכז של מת"ב 12 ש"ח
הזול ביותר : דניאל חיות -ת"א דרך משה דיין,שמאלה מדרך לוד.
(נמצא על הכביש) 10 ש"ח. :up:
הפרש של 70% :???:

David
ראשון 30/12/2001, 22:53
ברקודה תודה,
אני כרגע גר בחיפה (במקור מטבעון)

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: David בתאריך 2001-12-30 17:02 ]</font>

עמירם ש.
שני 31/12/2001, 04:13
צריך להיזהר בעניין תולעי דם. יש כמה סוגים בכמה רמות מחיר, לעיתים באותה חנות. הסוג המקובל הוא מתוצרת הולנד, אבל יש גם מארה"ב, מאוקראינה (אמרו לי להיזהר, וכשמוכר אומר לי לא לקנות מה שהוא מחזיק אז אני באמת לא קונה) ומעוד מקום אחד שאינני זוכר.

גם בקשר למחיר צריך להיזהר, משום שיש חנויות שאינן נותנות שום הנחה בעוד שאצל אחרות המחיר הרשמי הוא רק לקישוט ו/או לפריירים. אצל דני דג, למשל, המחיר ל-10 חפיסות של תולעים מתוצרת הולנד (אספקה של חודשיים אצלי) הוא בסביבות 13.50 ש"ח לחפיסה.

David
שני 31/12/2001, 21:08
ביקרתי בדני דג בראשון והופתעתי לראות את המוכר (שהיה נחמד ועוזר) טובל את ידיו בכל מיכל ואפילו משחק עם הדגים. אחרי שקראתי והוזהרתי שלא לעשות כך אני תוהה האם האזהרות היו מוגזמות או שהמוכר חסר אחריות?!

עמירם ש.
שני 31/12/2001, 21:21
להערכתי שניהם נכונים. טבילת היד במים עלולה להכניס זיהומים (כולל אפילו שאריות סבון!) ו/או להעביר זיהומים ממיכל למיכל. מאידך, הסיכוי לכך נמוך ביותר וברוב המכריע של המקרים טבילת ידיים (נקיות ורחוצות) אינה גורמת לשום בעייה שהיא. לפיכך: אם המוכר הכניס את הידיים למיכל סתם, לצורך משחק, אזי המדובר בחוסר אחריות. אם הוא עשה זאת לצורך "אמיתי", הייתי סולח לו. לא הייתי מצפה ממוכר להוציא למשל צמח למכירה באמצעות מלקחיים, גם אם יש דגים באקווריום. נכון ששימוש במלקחיים הוא יותר מקצועי, אבל "בתוך עמי אני יושב" וצריך ללמוד לחיות עם זה.

עומרי ע
שלישי 01/01/2002, 00:06
כשמכניסים ידיים לאקווריום עדיף לעשות זאת בעזרת כפפות, כי ביננו הידיים אף פעם לא יהיו "נקיות" לגמרי, וחבל לקחת סיכונים מיותרים.
מה עוד שפעם קראתי שאם יש כל מיני פצעים ביד חייב להשתמש בכפפות כי גם הדגים מעבירים זיהומים שיכולים לפלס דרכם אל גופנו דרך הפצעים.
לא לשכוח גם שהכנסת הידיים לאקווריום "ולשחק עם הדגים" מכניס אותם ללחץ מיותר...

קובי
שלישי 01/01/2002, 00:14
השאלה - האם "לשחק עם הדגים" היתה צורת התבטאות, שיועדה לאמר שהוא הכניס ידיים למים כדי לעשות שם משהו (שיתכן שהיה במסגרת הלגיטימית, כדבריו של עמירם) או שמא הוא באמת הכניס ידיים למים כדי לשחק איתם (כמו שאמר עומרי).

אז האר את ענינו

David
שלישי 01/01/2002, 00:22
משחק במלוא מובן המילה - "רדיפה" אחרי הדגים תוך כדי שיחה, טבילת הידים במיכלים שונים לאורך החנות תוך כדי הליכה...

עומרי ע
שלישי 01/01/2002, 00:50
"משחק" כמו שאמרתי קודם, מלחיץ אץ הדגים וזה מעשה מיותר.
דג זה לא כלב שאפשר לשחק איתו.
המקרה הזה הוא חוסר אחריות של המוכר, ולמרות שראיתי כבר הרבה מוכרים שלא בדיוק אכפת להם מהדגים והחיות בכלל בחנות, לא נתקלתי עוד אף פעם במקרה כזה ואני מקווה גם שלא אתקל בעתיד.

עודד
שלישי 01/01/2002, 00:57
בחנות כזו לא הייתי קונה.
אבל מצד שני רוב המוכרים- לא בעלי החנויות לא מתייחסים ברצינות לעבודתם.ומה לגבי מעבר רשתות מאק' לאק' מבלי חיטוי נאות וכו.

amnon
שלישי 01/01/2002, 13:04
המשפט שנכתב ע"י עמירם
"המחיר הרשמי הוא רק לקישוט ו/או לפריירים"
פשוט לא ברור לי!!! , לפי מה יודעים מי פרייר?
גם בסופר ואפילו בחנות מכולת, מתיחסים למחיר שמותבע על המוצר כמובן מאליו, אז ככה זה בחניות דגים , המחירים לפי רמת הפרייר???
אם זה כך , זה נתון רק בידנו ,הלקוחות!!!

עמירם ש.
שלישי 01/01/2002, 15:13
קובי, יש לפחות שלושה סוגים:

1. חנויות המפרסמות מחיר רשמי, נצמדות למחיר הזה ונותנות הנחה מוגדרת לחברי מועדון וכדומה. במקרה זה הפריירים הם מי שמעדיפים בכל-זאת לשלם את המחיר המלא. לדוגמה: מזון קפוא עולה 17 ש"ח, אבל בקניית 10 העשירי חינם, וחוץ מזה יש גם הנחה של 10% לחברי המועדון. הפרייר ישלם 17 ש"ח, אבל באותה חנות אפשר להשיג אותה סחורה גם ב-13.80 ש"ח - בצורה מסודרת ולגיטימית.

2. ברכישות גדולות (אקווריום, פילטר מקצועי וכדומה) יש בהחלט מקום למשא ומתן בין הקונה למוכר. זה לא שונה ממשא ומתן בכל מוצר יקר אחר אחרת (רהיטים, מוצרי חשמל - כמובן שלא המכולת שהזכרת), וגם זה לגיטימי.

3. יש חנויות שבאמת אין בהן קשר בין המחיר הרשום למחיר שתשלם בפועל, והכל עניין של כמה אתה מוצא חן בעיני המוכר וכמה הוא רוצה למכור. שנינו מכירים לפחות חנות אחת כזו, בלי להזכיר שמות. לשאלתך "לפי מה יודעים מי פרייר" - תסמוך על בעליהן של חנויות מסוג זה שהם יודעים. האם זה לגיטימי? - לא אכפת לי, כל זמן שאני לא הפרייר. :hair:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2002-01-01 09:14 ]</font>

amnon
שלישי 01/01/2002, 16:22
תיקון קל שמי אמנון ולא קובי.
טוב לדעת שזוהי צורת המכירה (שהיא פשוט מגעילה לדעתי, במיוחד בחנות המדוברת).
וגם מזה למדתי משהו...

עמירם ש.
שלישי 01/01/2002, 17:59
סליחה, חשבתי שאתה מישהו אחר :oops:

הסניק סקין
שלישי 01/01/2002, 19:43
לא כל כך מסכים עם עמירם .קודם כל מי שמשלם מחיר מלא הוא לא פרייר .הוא פשוט לא קונה קבוע באותה חנות מסוימת.אם אני אכנס לדני דג ששם 5 שנים לא ביקרתי זכותו לבקש ממני מחיר מלא אבל בחנות שאני קונה קבוע אני מקבל חבילת תולעי דם ב-11 שקל ללא הנחת חבר פורום אבל אני קונה שם כמעט הכל לכן אני חושב שלראות דגים וחנויות אחרות זה מצוין אבל לקנות רצוי במקום אחד כך גם נוצר קשר בן המוכר לקונה (כמו שאומר הפתגם הידוע לראות אפשר ברחוב לאכול אוכלים בבית )

עמירם ש.
רביעי 02/01/2002, 04:55
שוני, אני מסכים איתך - פרייר זו רק שאלה של הגדרה. חוץ מפרט אחד קטן: לדעתי כדאי לשמור על קשר ולקנות באופן קבוע בכמה חנויות ולא רק בחנות אחת. יש לזה כמה סיבות: יש חנויות המתמחות בנושאים מסויימים, יש חנויות המחזיקות ציוד שאין לאחרות וכדומה. במקרים רבים תמצא אפילו הבדלים (בתכולה, לאו דווקא במחיר) בין חנויות שונות של אותה רשת.

amnon
שבת 05/01/2002, 21:55
מובי דיק -חנות קטנה בדרך ההגנה 102 ת"א.
מחירי הציוד בהחלט זולים , סוג הציוד לא מהמקצועיים ביותר אך למקרים מסויימים בהחלט כדאי. לדוגמא:קנייה שעשיתי שם-
אקווריום 30*25*20 (לדגיגים).
גוף חימום+טרמוסטט 50w.
פילטר מכני+פרלון+צינור.
מד חום.
משאבה 2יציאות עם ווסת עוצמה(פוטנציומטר)מאוד שקטה וחזקה.(לאקווריום הגדול).
הכל ב-170 ש"ח.
שם המוכר -אורי.

bigdarman
ראשון 06/01/2002, 00:54
דני דג ראשל"צ.
לפני כחצי שעה בערך ביקרתי שם והאקווריומים שלהם :sad: היה שם איזה 3 בוטיות מתות באותו אקווריום היה שם אוסקר צמוד לפילטר שנראה שהיה שם איזה חודש וחבריו הספיקו לאכול אותו.

לא מומלץ :sad:

Blurb
ראשון 06/01/2002, 16:26
לפני כשבוע הייתי במושב תל מונד יש שם חווה/חנות לגידול/מכירת דגים עם הרבה אקווריומים כולל מגוון של דגים למים מלוחים ואלמוגים למי שלא מכיר שווה להכנס.

קובי
ראשון 06/01/2002, 21:38
בלורב - הם נקראים טרופיקל פיש. אני חושב שכבר כתבו עליהם קודם לכן.

David
שני 07/01/2002, 00:43
בעקבות המלצות אנשי הפורום ביקרתי (או לפחות ניסית לבקר) ב"ג'ונגל של אלי" בחוצות המפרץ. למרות ששעות הפתיחה הרשומות על הדלת החנות הן עד 21:00, החנות הייתה סגורה ביום שלישי והיום כשעל הדלת פתק המודיע שהם ב"ספירת מלאי" כשבפנים לא נראים סופרים.
האם ידוע למישהו מתי תיפתח החנות / האם זה קורה שם הרבה?

עמירם ש.
שני 07/01/2002, 01:14
תחשוב על זה: "כמה קרדינלים היו לנו? 237? אני ספרתי 238. תגיד, ההוא לא זז קודם שמאלה? אמרתי לך לא למצמץ! טוב, אין ברירה, צריך להתחיל מחדש. אופס, ההוא שמת, סופרים אותו או לא? אתה יודע מה, בוא ניתן אותו לאוסקרים, ואז בוודאי שלא נצטרך לספור, נכון?"

fish in heaven
שני 07/01/2002, 03:48
קודם כל הייתי ממליץ על האחים נחום, חנות יותר טובה לטעמי האישי :smile:
בקשר לג'ונגל, היא לא חנות שחובה לבקר בה - אם אתה מגיע לאיזור בכל מקרה תקפוץ - אבל באמת שאין טעם לסוע במיוחד...

David
שני 07/01/2002, 22:11
חנות טובה - "האחים נחום", אבל לכל חנות מבחר הדגים היחודי שלה. ראיתי הרבה דגים ב"שלוש משאלות" ו"דני דג" שאין שם ולכן חשבתי לבצע סקירה מקיפה.

ראשון 13/01/2002, 18:07
אי האלמוגים!!!!!!!!!!!!
החנות הכי טובה שראיתי!!!!!!!!!!!!!!
לפחות 150 אקוריומים קטנים-גדולים-ענקיים
בלי שום דג מת בכל החנות!
החנות גם לבעלי חיים אחרים אבל מתמצאת הכי הרבה בדגים, מי שהיה שם...
חבל על הזמן של חנות, מוכרת עשרות אקוריומים ביום!
כל אקווריומי הדגים שלהם נקיים מסודים, לא לוקחים ביוקר על דגים בהריון ומוכרים גם דגי ים, בקיצר זה באמת עולם האלמוגים, אבל שם החנות הוא אי האלמוגים, חנות מרשימה והכי טובה שיש, אני עומדת לקנות משם אקווריום.

עמירם ש.
שני 14/01/2002, 00:33
כמה זה עשרות? שמונים? שישים? אתם יודעים מה, בואו נלך על המינימום. שלושים אקווריומים ביום (עשרים זה כבר לא "עשרות"). עשרת אלפים אקווריומים בשנה. עסק לא רע האי האלמוגים הזה.

וגם לא לוקחים ביוקר על דגים בהריון? ואו!

עכשיו אתם אולי מבינים למה אני טוען וחוזר וטוען שהפורום הזה צריך להיות Heavily moderated.

bigdarman
שני 14/01/2002, 00:45
איפה היא?

שישי 18/01/2002, 16:12
אי האלמוגים נמצא בקניון הגדול בפ"ת קומה שניה והחנות מטריפה!
אתם כבר תראו