AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 08:12   #1
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מלוחים ומתוקים
Lightbulb ריף חדש של מלוח טרי.

שלום חברים,
שמי בן
גיל - 29
מתגורר בנתניה.
בתחום המתוקים כבר מספר שנים. בשנתיים האחרונות מתחזק מינימלית אקוורים ביתי של צמחיה לואו טק עם ציוד הייטק .
בגדול בתחילת התחביב נכנסתי לענייני השרימפסים שהם אחת האהבות הגדולות שלי באקווריום.
גידלתי, הרבתי וגם מכרתי לפעמים לא מעט סוגים. בימים הטובים היו לי 7 אקווריומים פעילים.
עקב מעבר דירה (עדיין גר בדירה שכורה) + כל מיני שינויים בחיי, דיי הזנחתי את תחום האקווריומים בעוד שהאהבה תמיד נשארה.
כבר בימים ההם עניי פזלו לכיוון המלוחים, אך העדפתי שלא להיכנס לזה כל עוד אני לא גר בדירה משלי + ההתעסקות הייתה נראית לי מוגזמת.
בחודש האחרון, התחום קורץ לי שוב ומושך אותי להקים את מה שלא היה לי מעולם - אקווריום ריף.
לצערי , אני עדיין גר בדירה שכורה, כאשר הרצון שלי בעוד שנה וחצי - שנתיים, לקנות דירה ולהתקבע.
לכן, את אקווריום הריף שלי, אני נאלץ להתחיל אצלי בעסק.

כמו שאמרתי אני חדש לגמרי בתחום ופחות או יותר מתחיל מאפס. בימים האחרונים אני פשוט קורא וקורא כאן בפורום של המלוחים את כל העצים, מדגים לחסרי חוליות ועד אלמוגים וגם כאן, עשה זאת בעצמך.
הרצון שלי הוא להגיע לגידול של אלמוגי SPS ברמה מהגבוהות בשוק אם כי עקב הקושי והדורשנות של אלמוגים אלה כנראה יצריכו ממני זמן לימוד ארוך של גידול אלמוגים אחרים וקצת יותר נוחים , שמירה על יציבות פרמטרים והתמודדות עם בעיות.

בגדול אני מעוניין להחזיק אקוורים למשך התקופה של עד המעבר לדירה החדשה (כאשר תגיע) ולהתמקצע עליו. לאחר מכן, אותו האקווריום ימוקם בדירה החדשה ויכיל אלמוגי SPS (הכל בתקווה כמובן ). המשמעות היא, שכל ציוד שאני קונה עכשיו צריך להתאים לי גם לעתיד כאשר אגיע ל SPS.

התקציב - במחשבה ראשונה החלטתי להשקיע 25,000 שקל. לאחר קצת התייעצויות, אני מבין שזה יותר לכיוון ה35,000. אני לא מוכן להתפשר באיכות הציוד ולכן אני אשקיע את מה שצריך.
מה שכן, אני מעוניין לעשות את זה בצורה מושכלת.

האקווריום - כאן אני צריך את עזרתכם. חשבתי על המידות הבאות :
אורך 145 ס"מ
רוחב 90 ס"מ
גובה 65 ס"מ
הסיבה למידות האלו היא שאני מעוניין לעשות את כל הצנרת בחלק האחורי של הרוחב 90. זה בכדאי ליצור לי בעתיד אופציה ל שלושה כיווני הסתכלות על הריף.
נפח המיכל הוא 848 ליטר ברוטו ואם אני מבין נכון אז גובה המים צריך להגיע לעד 5 ס"מ מהקצה מה שמשאיר אותי עם נפח נטו של 783 ליטר. בנוסף לזה כמובן שיהיה גם הסאמפ שעליו עדיין לא חשבתי.
מה דעתכם על המידות הנ"ל?

לאקווריום כמובן יבנה מעמד תואם + ארון יעודי שיכסה את המעמד.

עדיין חסר לי המון ידע בתחום ולמרות שלפני שקראתי רציתי הכל מהכל, היום אני מבין שזה לא כזה אפשרי.
קראתי קצת על עניין האלמוגים שתוקפים אלמוגים, על האנגלים שבכלל לא מתאימם לריף, על חסרי החוליות שרגישים לקופר ומונעים טיפולים במידה ויש התפרצות באקווריום, קצת על טפילים השונים ועל צוות הניקיון. בגדול קיבלתי מושג ואני מבין שכנראה, לא יהיה אפשרי לגדל SPS בצורה אידיאלים עם LPS ועם חסרי חוליות. (אשמח לדעת שאני ממש טועה ושזה כן אפשרי).

עקב מחסור הידע שלי, אשמח אם יהיו אנשים כאן, שיש להם ריפים מצליחים ויסכימו לארח אותי ולתת לי קצת מהידע שלהם על המערכת ואחזקתה + אם הם בנו לבד אז איך לעשות, מאיפה לקנות ואיזה ציוד מומלץ לדעתם. כל מידע שיש יתקבל בברכה.

אז מה אתם אומרים? איפה מתחילים?
אני חייב לציין שעקב החוסר ידע, הנושא עדיין בשלב של מחשבה ואיסוף נתונים. במידה ואראה שזה אפשרי, הוציא את התוכנית לפועל.

תודה על שיתוף הפעולה,
בן
בןרייס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 09:23   #2
מיכה גינטר

הסמל האישי שלמיכה גינטר

ברירת מחדל תגובה להודעה: ריף חדש של מלוח טרי.

ראשית בן, אני מוכן לארח אותך ולתרום לך מניסיוני.
ההחלטה קודם להתייעץ ורק לאחר מכן לפעול, היא הדרך הנכונה להצלחה מהירה יותר.
לעצם השאלות:
אקווריום במידות שרשמת, מתאימות בעיקר לריף(מובן גם למרינה).
לא הייתי בונה סאמפ אחורי, קשה מאד לטפל בו ומגביל אותך בהכנסת ציוד.
אם אתה אדם עם כשורים טכניים טובים, מה שנקרא "ידיים טובות", ניתן המון לעשות בשיטת DIY
מאחל לך הצלחה וברוך בואך לתחום המלוחים
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 10:29   #3
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

אם מדובר על מיכל זמני (עד למעבר)
ומיכל ראשון.
אולי כדאי ללכת לכיוון של נפח קטן יותר ?

קבל ח"ח על הכנת הקרקע לפני ההקמה. יחסוך לך הרבה (כסף ועוגמת נפש)

בהצלחה
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 10:44   #4
גור

הסמל האישי שלגור

סוג אקווריום: Red Sea Max 250
וותק בתחום: 9 שנים

כל הכבוד על הרצינות !
כאחד שעשה את אותו מעבר לפני 4 חודשים אני יכול לומר לך שככל שתעמיק יותר, תלמד יותר, תשאל יותר ותבין יותר המעבר יהיה הרבה יותר קל, נעים וחלק והחוויה תהיה שמיימית.

ברוך הבא ובהצלחה !!!
גור לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 11:39   #5
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

המידות שלך טובות.

אני מבין שאתה רוצה לנצל את החלק האחורי של המיכל בשביל צנרת ירידת מים (סוג של אובר פלו).

בגובה, הייתי מוותר על עוד 5 ס"מ.

אתה צריך לחשוב על תאורה (מטאל / T5 / לדים) ועל אופי הגוף (תעשייתי, DIY, דקורטיבי).

כמו כן צריך לתכנון מערכת קירור (עדיף מחליף חום עם מנוע של מזגן) ופורק.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 12:02   #6
Oz

הסמל האישי שלOz

בן,
כל הכבוד על הבעת הרצינות והיסודיות בהכנות המקדימות. אין ספק שההכנה המקדימה היא תנאי מקדים להצלחה בהמשך.
אם תהיה מעוניין להתרשם ממערכת במידות דומות יחסית לשלך אך מעט קטנה יותר (120א * 80ר * 50ג) - SPSים בלבד, אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי.
ברמה האישית, יש שדוגלים בגישה של "עשה לך רב" ותיצמד לגורם אחד לאורך כל הפרוייקט.
אני מסתייג מעט מהאמירה הזו מאחר שיש "רבנים", ויש "רבנים". ואם התחלנו בקו הדתי משהו, הפתרון האמיתי הוא ללמוד את התורה בעצמך
תתייעץ הרבה בפורום, תעלה כל התלבטות אפשרית לכתב, תעשה סלקציה לתגובות ולהמלצות ותחפש את ההסברים והנימוקים לכל המלצה שניתנת לך.
אם תמשיך בקו ההתחלתי שלך, אני צופה לך ולמערכת העתידית שלך עתיד מזהיר.
בהצלחה,

Oz
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 14:11   #7
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה

שלום וברוך הבא.
אני אוהב את המידות ואפשר לעשות מסלעה מדהימה ברוחב הזה .
השלב הבא הוא בדיקה והחלטה בעניין פורק ,תאורה ,וקירור
מידות הסאמפ וגודלו יחושבו אחרי בחירת הפורק .
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 17:37   #8
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מיכה גינטר צפה בהודעה
ראשית בן, אני מוכן לארח אותך ולתרום לך מניסיוני.
ההחלטה קודם להתייעץ ורק לאחר מכן לפעול, היא הדרך הנכונה להצלחה מהירה יותר.
לעצם השאלות:
אקווריום במידות שרשמת, מתאימות בעיקר לריף(מובן גם למרינה).
לא הייתי בונה סאמפ אחורי, קשה מאד לטפל בו ומגביל אותך בהכנסת ציוד.
אם אתה אדם עם כשורים טכניים טובים, מה שנקרא "ידיים טובות", ניתן המון לעשות בשיטת DIY
מאחל לך הצלחה וברוך בואך לתחום המלוחים
קודם כל תודה רבה. צפה לפנייה ממני בפרטי בימים הקרובים
אין לי שום כוונה לבנות את הסאמפ אחורי אל רק את הצנרות למיניהן, לא ממש יודע מה צריך.
בנוגע לידיים, עד היום הן אף פעם לא איכזבו אותי ופחד מהתעסקות אין לי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עוזי.פ. צפה בהודעה
אם מדובר על מיכל זמני (עד למעבר)
ומיכל ראשון.
אולי כדאי ללכת לכיוון של נפח קטן יותר ?

קבל ח"ח על הכנת הקרקע לפני ההקמה. יחסוך לך הרבה (כסף ועוגמת נפש)
בהצלחה
תודה רבה.
אתה בגדול צודק, אבל האופי שלי אוהב את הבגדול יותר. מה גם שלא בא לי להשקיע בציוד פעמיים. אני מעדיף לעשות פעם אחת אבל לפי הספר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גור צפה בהודעה
כל הכבוד על הרצינות !
כאחד שעשה את אותו מעבר לפני 4 חודשים אני יכול לומר לך שככל שתעמיק יותר, תלמד יותר, תשאל יותר ותבין יותר המעבר יהיה הרבה יותר קל, נעים וחלק והחוויה תהיה שמיימית.

ברוך הבא ובהצלחה !!!
תודה רבה, גם לך אם כך בהצלחה ואשתדל להתחיל מהתאוריה כמה שאשרוד אותה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ראובן צפה בהודעה
המידות שלך טובות.
אני מבין שאתה רוצה לנצל את החלק האחורי של המיכל בשביל צנרת ירידת מים (סוג של אובר פלו).
בגובה, הייתי מוותר על עוד 5 ס"מ.
אתה צריך לחשוב על תאורה (מטאל / T5 / לדים) ועל אופי הגוף (תעשייתי, DIY, דקורטיבי).
כמו כן צריך לתכנון מערכת קירור (עדיף מחליף חום עם מנוע של מזגן) ופורק.
אחד העצים הראשונים כאן שקראתי הוא עץ ההקמה שלך. מה שעשית שם יצא פשוט מדהים!
נחרדתי להגיע לדף 21 ולראות את הנזק העצום של נפילת החשמל אצלך. אני באמת ומכל הלב משתתף בצערך ובטוח שאתה תעשה את זה בפעם השניה אפילו טוב יותר מבפעם הראשונה.

מייד אאגיע להמשך התכנון.... אבל את רוב המחשבות שלי על מה צריך , שאבתי מהעץ שלך. אם מה שאתה עשית זה אובר פלואו אז כן, זו הייתה המחשבה שלי. אני לא כלכך יודע מה האופציות ולכן אצטרך את הפוסט הבא לקצת יותר הסברים.
גם בגובה המים זה מה שזכרתי שכתבת באחד הפוסטים שם. גם כאן אין לי מושג מה המשמעות.
בכל מקרה, תודה על שיתוף הפעולה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz צפה בהודעה
בן,
כל הכבוד על הבעת הרצינות והיסודיות בהכנות המקדימות. אין ספק שההכנה המקדימה היא תנאי מקדים להצלחה בהמשך.
אם תהיה מעוניין להתרשם ממערכת במידות דומות יחסית לשלך אך מעט קטנה יותר (120א * 80ר * 50ג) - SPSים בלבד, אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי.
ברמה האישית, יש שדוגלים בגישה של "עשה לך רב" ותיצמד לגורם אחד לאורך כל הפרוייקט.
אני מסתייג מעט מהאמירה הזו מאחר שיש "רבנים", ויש "רבנים". ואם התחלנו בקו הדתי משהו, הפתרון האמיתי הוא ללמוד את התורה בעצמך
תתייעץ הרבה בפורום, תעלה כל התלבטות אפשרית לכתב, תעשה סלקציה לתגובות ולהמלצות ותחפש את ההסברים והנימוקים לכל המלצה שניתנת לך.
אם תמשיך בקו ההתחלתי שלך, אני צופה לך ולמערכת העתידית שלך עתיד מזהיר.
בהצלחה,
Oz
תודה גם לך. צפה לפניה בפרטי בקרוב, אני אנצל את ההזמנה שלך
אני מסכים עם הגישה שלך והיא עוד יותר רלוונטית שלי כרגע דיי קשה להבדיל.
את מה שאצליח אלמד לבד ותוך כדי עשייה. בדברים הרציניים יותר אתייעץ. וכן אני אשתדל לפרוס כאן את כל ההתלבטויות שלי + תמונות כשיהיו. מאמין שאם אתמיד,אכן טוב יצא מזה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אורן מרקוס צפה בהודעה
שלום וברוך הבא.
אני אוהב את המידות ואפשר לעשות מסלעה מדהימה ברוחב הזה .
השלב הבא הוא בדיקה והחלטה בעניין פורק ,תאורה ,וקירור
מידות הסאמפ וגודלו יחושבו אחרי בחירת הפורק .
תודה רבה.
המידות אכן תוכננו בכדי שיהיה מקום למסלעה מדהימה , ריף זו בעצם המטרה.
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 18:48   #9
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

האקווריום -
אז כמו שאמרתי, המידות הרצויות הן - 145 אורך , 90 רוחב ו 65 גובה.
זכוכית, -
מה העובי הסטנדרטי? מה העובי הרצוי? למה משתמשים בעובי שונה ולא סטנדרטי?
האם בוני האקווריומים למיניהם לא יודעים מה הכי מומלץ?

מה הם בכלל השיטות להוצאת והכנסת מים ומה כל אחת דורשת מהאקווריום?
על מה אתם ממליצים ללכת ולמה?

קריסטל קליר?? מה זה אומר ולמה לא לעשות את כל האקווריום מחומר אחד? (אני מבין שכנראה החלון נקי יותר וכמו כן עולה גם יותר).

איפה הכי מומלץ לעשות אקווריום כזה? ואיך מובילים אותו ליעד?

תאורה -
נאקווריום מיועד להיות במרכז העניינים מבחינתי, אם זה בהתחלה בעבודה ולאחר מכן בבית. אי לכך, בית התאורה חייב להראות טוב. מה שפוסל את העשייה העצמית או התעשיתי.

מבחינת סוג התאורה, כאן אני פתוח להמלצות. הבנתי שלד זו טכנולוגיה קצת בחיתולים בעוד T5 יכולה להיות קצת חלשה. מטאל, לא מכיר ולא יודע מה החסרונות. אישית אני לא אוהב להיות שפן נסיונות, אם זה עובד עם קבלות אז עדיף מבחינתי. אז מה הכיוון לדעתכם? אני מבין שכאן הולך רוב התקציב...

מקרר-
הומלץ לי לקנות מקרר של חצי . לי בבית יש שתי מקררים אחד של הילאה 250A שזה רבע אם אני זוכר נכון ועוד אחד קטן יותר. שנהם לא מתאימים אם כי את הרבע אני כנראה אחבר למערכת כגיבוי.
מה האופציות שיש כאן? האם מקררים כמו של הילאה זה הכיוון? מה זה הדבר הזה - מחליף חום עם מנוע של מזגן- שראובן כתב ולמה הוא עדיף?
מאיפה אפשר לקנות את כל ההמלצות (אם יש מוכן שפועל טוב נכון לעכשיו עדיף לרכוש אותו מאשר להתחיל לבנות משהו לבד).

פורק חלבונים - אין לי שום כיוון למה כדאי ומה לא ובכלל על מה זה משפיע.

אני מעדיף ציוד שיהיה כמה שיותר אוטומטי וכמה שיותר קל לניקוי, כמובן שכל אלו לא יבואו על חשבון האיכות.

עוד משהו חשוב, מה התשתיות שאני צריך להכין בחדר שהאקווריום ימוקם בו? יש לי שני תקעים של חשמל + תקע טלוויזיה . האם צריך ברז מים או אולי הגברת החשמל לחדר זה או לא יודע מה... ?
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 18:59   #10
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

שיהיה בהצלחה
אם אתה בר"ג, מוזמן לקפה
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 19:50   #11
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בןרייס צפה בהודעה
אז כמו שאמרתי, המידות הרצויות הן - 145 אורך , 90 רוחב ו 65 גובה.
זכוכית, -
מה העובי הסטנדרטי? מה העובי הרצוי? למה משתמשים בעובי שונה ולא סטנדרטי?
האם בוני האקווריומים למיניהם לא יודעים מה הכי מומלץ?
העובי הסטנדרטי לגובה 65 הוא 12 מ"מ. אבל זה תלוי בכמות החיזוקים שתעשה (גשרים וסרגלים). אם תבחר לעשות מיכל רימלס (ללא גשרים), כדאי שתעבור לעובי 15 מ"מ. ההפרש במחיר הוא משמעותי מאוד. אתה צריך לשקול גם איזה לטוש אתה רוצה, ליטוש יהלום או CNC.

רוב בוני האקווריומים יודעים מה ואיך לעשות אבל כדאי שתגיע מוכן עם דרישות משלך.

ציטוט:

לא הבנתי, כדאי שתבהיר את השאלה.

ציטוט:

קריסטל קליר?? מה זה אומר ולמה לא לעשות את כל האקווריום מחומר אחד? (אני מבין שכנראה החלון נקי יותר וכמו כן עולה גם יותר).

איפה הכי מומלץ לעשות אקווריום כזה? ואיך מובילים אותו ליעד?
קריסטל קליר היא זכוכית נטולת עופרת. היא יקרה יותר ושקופה יותר. מעובי זכוכית מסוים (10 ממ ומעלה) נוצר עיוות בהתבוננות דרך זכוכית רגילה. לכן את החזיתות עושים מזכוכית קריסטל. לשיקולך.

אפשר להמליץ על שני בונים וותיקים: קלמי ומקס. שניהם מפרסמים פה באתר, שניהם גם יובילו לך אותו ליעד (בתשלום כמובן) ואם צריך גם יביאו מנוף.

ציטוט:

תאורה -
נאקווריום מיועד להיות במרכז העניינים מבחינתי, אם זה בהתחלה בעבודה ולאחר מכן בבית. אי לכך, בית התאורה חייב להראות טוב. מה שפוסל את העשייה העצמית או התעשיתי.

מבחינת סוג התאורה, כאן אני פתוח להמלצות. הבנתי שלד זו טכנולוגיה קצת בחיתולים בעוד T5 יכולה להיות קצת חלשה. מטאל, לא מכיר ולא יודע מה החסרונות. אישית אני לא אוהב להיות שפן נסיונות, אם זה עובד עם קבלות אז עדיף מבחינתי. אז מה הכיוון לדעתכם? אני מבין שכאן הולך רוב התקציב...
בגובה 65 אתה יכול לעבוד גם עם T5. יש הרבה דוגמאות מוצלחות.

ישנם גופי תאורה דקורטיביים גרמניים של ATI וגיזמן. איטלקיים של ספילגוי, וסינים של סולרמקס. גוף תאורה איכותי (בעומק שלך תזדקק לגוף של 12 נורות) יכול להגיע בקלות לעשרייה.

ציטוט:

מקרר-
הומלץ לי לקנות מקרר של חצי . לי בבית יש שתי מקררים אחד של הילאה 250A שזה רבע אם אני זוכר נכון ועוד אחד קטן יותר. שנהם לא מתאימים אם כי את הרבע אני כנראה אחבר למערכת כגיבוי.
מה האופציות שיש כאן? האם מקררים כמו של הילאה זה הכיוון? מה זה הדבר הזה - מחליף חום עם מנוע של מזגן- שראובן כתב ולמה הוא עדיף?
מאיפה אפשר לקנות את כל ההמלצות (אם יש מוכן שפועל טוב נכון לעכשיו עדיף לרכוש אותו מאשר להתחיל לבנות משהו לבד).
הפיתרון הזול, האמין, האיכותי, האסטטי והשקט הוא של מחליף חום + מנוע מזגן. אפשר לעשות את זה לבד (יש כמה עצים בפורום על זה) או לבקש מאחד הסוחרים התקנה (לדוגמא נטיף).

ציטוט:

פורק חלבונים - אין לי שום כיוון למה כדאי ומה לא ובכלל על מה זה משפיע.
הפורק הוא לב ליבה של המערכת. ממליץ לך בחום על פורק Bubble king הגרמני.

ציטוט:

אני מעדיף ציוד שיהיה כמה שיותר אוטומטי וכמה שיותר קל לניקוי, כמובן שכל אלו לא יבואו על חשבון האיכות.

עוד משהו חשוב, מה התשתיות שאני צריך להכין בחדר שהאקווריום ימוקם בו? יש לי שני תקעים של חשמל + תקע טלוויזיה . האם צריך ברז מים או אולי הגברת החשמל לחדר זה או לא יודע מה... ?
כדאי שיהיה שקע כח לכל המערכת, יש לא מעט צרכנים.
כמו כן כדאי שתהיה נקודת מים למערכת אוסמוזה ונקודת ביוב.
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2011, 21:24   #12
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

ציטוט:
העובי הסטנדרטי לגובה 65 הוא 12 מ"מ. אבל זה תלוי בכמות החיזוקים שתעשה (גשרים וסרגלים). אם תבחר לעשות מיכל רימלס (ללא גשרים), כדאי שתעבור לעובי 15 מ"מ. ההפרש במחיר הוא משמעותי מאוד. אתה צריך לשקול גם איזה לטוש אתה רוצה, ליטוש יהלום או CNC.

רוב בוני האקווריומים יודעים מה ואיך לעשות אבל כדאי שתגיע מוכן עם דרישות משלך.
נראה לי שאני אלך על ללא גשרים עקב זה שזה יותר נוח ואסטטי. זכוכית 15 מ"מ.

א. מה ההבדל בין ליטוש יהלום לCNC?
ב. אצלך עשית תחתית בעובי של 19מ"מ , מדוע זה? הבנתי שזה לתת שטח הדבקה טוב יותר אבל גם 15 מספיק לא? אחרת לא היית מציע את זה... אז שוב, למה בכל זאת?
ג. איך מחשבים כמה עובי הדופן והאם צריך או לא חיזוקים? זה קשור במידות של המלבן לא?
ד. נניח אני עושה זכוכית 15 עם ליטושי יהלום ללא חיזוקים ושלושה זכוכיות פרונט קריסטל קליר, לאיזה רעיון מחיר אני צפוי להגיע?

ציטוט:
הכוונה כאן היא שראיתי שאפשר לקדוח את באקווריום עצמו חורים ולדחוף צנרות לכל חור או לחלופין לעשות את מה שאתה עשית ולעשות מין תיבה קטנה יותר עם חריץ גדול באקווריום שאליה מגיעים עודפי המים ומשם הם נשאבים לסאמפ.
האם יש עוד דרכים?
מה ההיתרונות והחסרונות בכל שיטה?

ציטוט:
בגובה 65 אתה יכול לעבוד גם עם T5. יש הרבה דוגמאות מוצלחות.

ישנם גופי תאורה דקורטיביים גרמניים של ATI וגיזמן. איטלקיים של ספילגוי, וסינים של סולרמקס. גוף תאורה איכותי (בעומק שלך תזדקק לגוף של 12 נורות) יכול להגיע בקלות לעשרייה.
האם כל גופי התאורה מצויים בארץ? את שלך של ה 12 נורות הבנתי שהזמת מחו"ל.
איך אני מתאים את מידות הגוף לאקווריום?
בנוסף הכיסוי של האור צריך להיות אחיד לא?
אורך / רוחב גוף מוכן לא בהכרח יתאים לאקווריום שלי או יש מספיק דגמים שיתאימו?
איך עובדת הנוסחא של אור פר מה שלא מודדים מרובע?
איך אפשר לדעת מה החלוקה הנכונה של סוגי ה T5 השונים?

ציטוט:
הפיתרון הזול, האמין, האיכותי, האסטטי והשקט הוא של מחליף חום + מנוע מזגן. אפשר לעשות את זה לבד (יש כמה עצים בפורום על זה) או לבקש מאחד הסוחרים התקנה (לדוגמא נטיף).
אבדוק בקרוב מה זה אומר...
אם מקרר, אז הילאה חצי יעשה את העבודה?

ציטוט:
הפורק הוא לב ליבה של המערכת. ממליץ לך בחום על פורק Bubble king הגרמני.
לאחר קריאה כאן אני מבין שאין ויכוח על BK והוא ההכי מומלץ. וכמו כן ל800 ליטר ללא סאמפ ה 250 יתאים, נכון?
דלוקס או סופרמארין?

מה המשמעות של חיצוני או פנימי?
אם פנימי, האם הכוונה לארון שמתחת לאקווריום או לסאמפ?

ציטוט:
כדאי שיהיה שקע כח לכל המערכת, יש לא מעט צרכנים.
כמו כן כדאי שתהיה נקודת מים למערכת אוסמוזה ונקודת ביוב.
שקע כוח הכוונה לכחול (חד פאזי) שאליו מתחבר מין מפצל גדול?
האם נקודת המים צריכה להיות מחוברת ישירות למערכת או שהיא רק לשם מילוי אוסמוזה לתוך מיכלי איחסון גדולים ?
האם נקודת הביוב היא לצורך ניקוז שבועי ואפשר למתוח צינור כלשהו בזמן הניקוז או שזקוקים לניקוז בשותף?

עוד מחשבה,
האם אקווריום של 800 ליטר + מעמד + סאמפ תואם עם כמות המים בתוכו יכולים להיות ממוקמים בדירה שהיא לא קרקע? איך בודקים בעצם את העומס המכסימלי המותר למטר מרובע בדירת קומות?

האם המערכת דורשת CO2 ואם כן איזה בלון מומלץ והיכן מאחסנים אותו? מה מידותיו?
מה צריך לבוא מתחת לאקווריום ואיך אני בודק שיש לי מספיק מקום שם?
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 00:32   #13
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
נראה לי שאני אלך על ללא גשרים עקב זה שזה יותר נוח ואסטטי. זכוכית 15 מ"מ.

א. מה ההבדל בין ליטוש יהלום לCNC?
ב. אצלך עשית תחתית בעובי של 19מ"מ , מדוע זה? הבנתי שזה לתת שטח הדבקה טוב יותר אבל גם 15 מספיק לא? אחרת לא היית מציע את זה... אז שוב, למה בכל זאת?
ג. איך מחשבים כמה עובי הדופן והאם צריך או לא חיזוקים? זה קשור במידות של המלבן לא?
ד. נניח אני עושה זכוכית 15 עם ליטושי יהלום ללא חיזוקים ושלושה זכוכיות פרונט קריסטל קליר, לאיזה רעיון מחיר אני צפוי להגיע?
א. כמובן המחיר... CNC הרבה יותר יקר. אבל הליטוש הוא הרבה יותר מדויק וחלק. במיכל שעבר ליטוש CNC לא צריך לעשות כל מיני קומבינות כדי לחפות על הבדלים קטנים בגודל הזכוכית.

ב. כמו שכתבת להוסיף חוזק למיכל. שטח ההדבקה של הדפנות הוא גדול יותר וזה משמעותי. התכנון הראשוני שלי היה להשתמש בשתי פלטות של 15 ממ, שהעליונה תהיה יותר קטנה מהתחתונה בהיקף לפי עובי הזכוכיות העומדות (חברת אלוס בונה ככה את המיכלים שלה עם עמידות לרעידות אדמה).

ג. העובי הוא פונקציה בעיקר של הגובה. ככל שהמיכל גבוה יותר לחץ המים חזק יותר. אני ממליץ לעשות סרגלים בהיקף העליון של הזכוכית. זה גם מוסיף חוזק למיכל וגם מונע השפרצת מים של דגים (ובזמן הניקוי עם המגנט).

ד. אני חושב שאתה תגיע בין 4000-5000 ש"ח.

ציטוט:
הכוונה כאן היא שראיתי שאפשר לקדוח את באקווריום עצמו חורים ולדחוף צנרות לכל חור או לחלופין לעשות את מה שאתה עשית ולעשות מין תיבה קטנה יותר עם חריץ גדול באקווריום שאליה מגיעים עודפי המים ומשם הם נשאבים לסאמפ.
האם יש עוד דרכים?
מה ההיתרונות והחסרונות בכל שיטה?
נראה לי שעירבבת בטעות 2 דברים שונים.

תיבת אובר פלו אמורה לקלוט את המים שיורדים לסאמפ. היתרון שלה שבזמן הפסקת חשמל רק המים שמעל המסרק מתרוקנים לסאמפ.

יש כל מיני תיבות אוברפלו. יש תיבה פנימית, יש תיבה חיצונית (כמו אצלי) יש תיבה עם קדחים תחתיים (תיבה לכל גובה המיכל) ויש תיבה עם קדחים בדופן.

אם אני מבין נכון ראית את הפרוייקט של אלי הרפז (המיכל של אמיר) שביצע קדחים בכל האקווריום עבור זרימות מים. הרעיון שאלי מימש נקרא CloseLoop והוא חלופה לשימוש במשאבות גלים באקווריום. ישנו חור יניקה שממנו יוצאים המים למשאבה שדוחפת אותם למספר חורים במיכל. ככה נוצרים זרמים.

ציטוט:
האם כל גופי התאורה מצויים בארץ? את שלך של ה 12 נורות הבנתי שהזמת מחו"ל.
איך אני מתאים את מידות הגוף לאקווריום?
בנוסף הכיסוי של האור צריך להיות אחיד לא?
אורך / רוחב גוף מוכן לא בהכרח יתאים לאקווריום שלי או יש מספיק דגמים שיתאימו?
איך עובדת הנוסחא של אור פר מה שלא מודדים מרובע?
איך אפשר לדעת מה החלוקה הנכונה של סוגי ה T5 השונים?
יש יבוא סדיר של סולרמקס הסיני ושל ספילוגוי האיטלקי. לצערי ATI וגיזמן לא מיובאים לארץ. גופים דקורטיביים מגיעים בגדלים די קבועים (1.2 , 1.5, 1.8 מטר וכד') ויותר סביר להתאים את המיכל לגוף התאורה מאשר ההיפך.
במיכל של 1.4 אפשר לשים גוף תאורה של 12 נורות 54W באורך 120 ולקחת בחשבון שהצדדים יהיו טיפה חשוכים יותר.
אחד היתרונות ב- T5 הוא החלוקה השווה של האור לאורך המיכל בניגוד למטאל. וכמובן היכולת לגוון את סוגי הנורות.

ציטוט:
אבדוק בקרוב מה זה אומר...
אם מקרר, אז הילאה חצי יעשה את העבודה?
בתוספת סאמפ אתה מגיע לקרוב ל-1000 ליטר. לענ"ד הילאה 1 כ"ס לפחות.

ציטוט:
לאחר קריאה כאן אני מבין שאין ויכוח על BK והוא ההכי מומלץ. וכמו כן ל800 ליטר ללא סאמפ ה 250 יתאים, נכון?
דלוקס או סופרמארין?

מה המשמעות של חיצוני או פנימי?
אם פנימי, האם הכוונה לארון שמתחת לאקווריום או לסאמפ?
חיצוני - מחוץ לסאמפ - עבודה יעילה יותר. תופס מקום. עלול לעשות צרות וליכלוך. לרוב גם יקר יותר.
פנימי - בתוך הסאמפ - רגיש מאוד לגובה מים אבל נמצא בתוך סביבת עבודה.

לדעתי סופמארין ייעשה עבודה מעולה. הדלקס יקר יותר ועם פלסטיקה איכותית יותר.

ציטוט:
שקע כוח הכוונה לכחול (חד פאזי) שאליו מתחבר מין מפצל גדול?
האם נקודת המים צריכה להיות מחוברת ישירות למערכת או שהיא רק לשם מילוי אוסמוזה לתוך מיכלי איחסון גדולים ?
האם נקודת הביוב היא לצורך ניקוז שבועי ואפשר למתוח צינור כלשהו בזמן הניקוז או שזקוקים לניקוז בשותף?
שקע כח הכוונה לשקע שמחובר לממט ישיר בלוח החשמל עם 16A. יהיו לך הרבה מאוד צרכנים (תאורה, פורק, משאבות גלים, משאבות העלאה ועוד) וכדאי שיהיה שקע ייעודי. המחמירים גם בונים לוח משנה לחשמל עבור האקווריום על שעוני השבת והשקעים.

נקודת המים היא לצורך האוסמוזה בלבד למילוי מיכל הפיצוי והחלפות מים. נקודת הביוב לצורך החלפות מים. הכל ענין של נוחות.

ציטוט:
עוד מחשבה,
האם אקווריום של 800 ליטר + מעמד + סאמפ תואם עם כמות המים בתוכו יכולים להיות ממוקמים בדירה שהיא לא קרקע? איך בודקים בעצם את העומס המכסימלי המותר למטר מרובע בדירת קומות?
תלוי כמה שנים הבנין שלך קיים. התקן של העומסים המותרים השתנה עם השנים. אני ממליץ להתייעץ עם מהנדס בעניין.

ציטוט:
האם המערכת דורשת CO2 ואם כן איזה בלון מומלץ והיכן מאחסנים אותו? מה מידותיו?
מה צריך לבוא מתחת לאקווריום ואיך אני בודק שיש לי מספיק מקום שם?
גידול אלמוגי אבן (SPS) דורש הזרקה תמידית של קלציום למערכת. אחת הדרכים (הנפוצות, הזולות והטובות) להכנסת קלציום היא על ידי קלציום ראקטור. לצורך מיסוס הקלציום מזריקים לראקטור CO2 שמוריד את הPH לרמות שבהם המדיה מתמוססת. גודל מיכל הפד"ח הוא פונקציה של מקום ונוחות.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 17:28   #14
ראובן

הסמל האישי שלראובן

שים לב למכירות הבאות:

http://www.reef-center.com/modules.p...wtopic&t=61928

http://www.reef-center.com/modules.p...wtopic&t=61319

http://www.reef-center.com/modules.p...wtopic&t=61715
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 17:30   #15
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

אוקי,
אז נכון לעכשיו כיוון המחשבה הוא כזה

מיכל -
אורך 145
רוחב 90
גובה 65
שלושה צלעות חזית שעשויות מזכוכית קריסטל קליר בעובי 15 מ"מ
התחתית עשוייה מזכוכית רגילה 19 מ"מ
וכל השאר מ רגילה 15 מ"מ
הליטוש נכון לעכשיו יהיה יהלום עד שאני אבין בדיוק מה זה אומר ומה המשמעות הכספית.
בנוסף נבחן נושא של חיסום האקווריום. (חיסום? כבר לא זוכר אם זו המילה הנכונה).

צנרת-
לא ברור עוד מה יהיה והאם אפעל בשיטת האובר פלואו או הזרמים או לא יודע מה. עדיין לא ראיתי מערכות כדי להבין על מה אני מדבר .

תאורה-
גם כאן עדיין נבחנות האופציות, בגדול במתוקים עבדתי עם T5 ככה שזה מוכר לי.
מטאל ולאדים הם משהו חדש לי ולכן הוא דורש קצת יותר העמקה בתחום.

פורק-
הBK כרגע נשמע בסדר גמור. וכמו כן אני מבין שגם הסופרמרין וגם הדלקס שניהם ממש מצויינים אם כי לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. נראה לי שזו בדיוק נקודה שאולי כדאי לחסוך בה וללכת על הזול יותר.
לגבי פנימי או חיצוני, הנטייה אומרת חיצוני אבל זו פונקציה של מחיר ומיקום. כרגע עוד לא הגעתי להחלטה.

מקרר-
עדיין לא ברור לי בכלל, צריך לבדוק מה זה המניע חום, איך נראה , וכמה פשוט או מסובך + האם באמת יעיל יותר מ מקרר רגיל כמובן גם ביחס למחיר.

אז מה לדעתכם השלב הבא בתכנון ומה אתם חושבים על המסקנות עד עכשיו?
האם נראה כאילו תקציב של 35,000 הוא ריאלי או אולי מוגזם?
האם יש משהו מאלה שהייתם משנים או ממליצים?
כלום ממה שהעלתי כאן עוד לא סגור והיד עוד נטוייה לכאן או לכאן. גם מידות האקווריום לא סופיות ויש סיכוי שהם ישתנו במעט.
עם הנתונים יתחילו להתקבל ההחלטות.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 17:38   #16
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

האחרון נמכר כבר.
הראשון דווקא יכול לעניין אותי, הבעייה שאני עוד לא יודע מחירים.....
והשני, יכול להיות מעניין אם כי עדיין לא החלטתי על התאורה המתאימה והעדיפה, צריך עדיין להתייעץ בנושא.
בלי קשר ראובן, באמת תודה על העזרה ועל הזמן שאתה מגדיש לתגובות לשאלות שלי.
עוזר לי מאוד.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 17:43   #17
ראובן

הסמל האישי שלראובן

בתקציב שלך ריאלי בעיקר אם תרכוש ציוד ביד שנייה.

פורק חדש עולה בחו"ל 1100 יורו. שילוח עולה 100 יורו.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 18:07   #18
אביעד
בית עסק

הסמל האישי שלאביעד

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
וותק בתחום: יום יותר ממנו, ויומיים פחות מההוא....

אני חייב להגיד MAX-500S או MAX-650S.
אז הינה אמרתי.
עכשיו, קיבלת עצות חבל"ז מהתותחים.
נצל את כל ההזדמנויות לביקורים ולו רק לשם ביקור.
יש כמה אק' יפייפים.
אם אתה רוצה אשמח לבוא לעזור, רק צריך סבסוד לדלק של המטוס
המון הצלחה, אני עוקב.

רד סי MAX250 בהקמה

***הגלריה שלי בפיקסה***[הקלק לצפייה]
אביעד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 19:04   #19
Oz

הסמל האישי שלOz

הי בן,
אם תקבל החלטה בסופו של דבר ללכת על אק' מבוסס T5, אני ממליץ לשקול ללכת על גובה אק' 50 - 55 ס"מ.
כך תוכל להנות מגידול SPSים מכל הסוגים בכל רחבי האק'.

לגבי סוגיית התקציב, אני בהחלט חושב שהסכום שלך יאפשר לך להקים מערכת ברמה גבוהה ביותר.
בהצלחה,

Oz
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 19:12   #20
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אביעד צפה בהודעה
אני חייב להגיד MAX-500S או MAX-650S.
אז הינה אמרתי.
עכשיו, קיבלת עצות חבל"ז מהתותחים.
נצל את כל ההזדמנויות לביקורים ולו רק לשם ביקור.
יש כמה אק' יפייפים.
אם אתה רוצה אשמח לבוא לעזור, רק צריך סבסוד לדלק של המטוס
המון הצלחה, אני עוקב.
לא יודע.... אף פעם לא הייתי חסיד של מערכות שלמות ומוגמרות. בדרך כלל הם נבנות לצרכים ממוצאים פלוס וכשרוצים לשנות אז גם ככה צריך להשקיע הרבה. מעדיף להשיקע הרבה בהתחלה אבל לדעת שזה כמו שצריך.

לגבי הדלק מטוסים, אל תדאג, פעם אחרונה שעליתי למטוס לא חייבו אותי על התדלוק עצמו, רק על הכרטיס ככה שעכשיו שאתה יודע, אתה מוזמן לתפוס מקום במטוס הראשון שיוצא לכיוון. הדלק כאן בכל מקרה, עלי .
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 19:41   #21
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

כמו שראובן ייעץ:
למה אורך 145 ולא 150 ?
(שיתאים לתאורת T5 במידה ותחליט ללכת על סוג תאורה זה)

דבר נוסף:
זכוכית קליר : פחות חזקה.
לגבי החיסום: למיטב ידיעתי לא מחזק את הזכוכית אלא גורם לה להישבר (במידה ותישבר) לרסיסים קטנים.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 19:52   #22
אביעד
בית עסק

הסמל האישי שלאביעד

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
וותק בתחום: יום יותר ממנו, ויומיים פחות מההוא....

אני לא משתגע על הפסי חיזוק במרכז.
לדעתי ואני עם חיים בעיניין אק' נמוך יותר 50-60 יהיה נוח לתחזוק ויאפשר מחיה נוחה ל-SPS לכל גובה האק'.
עוזי- החיסום מחזק את הזכוכית אך מעלה את הרגישות לשבר ואז יש המון רסיסים קטנים....

רד סי MAX250 בהקמה

***הגלריה שלי בפיקסה***[הקלק לצפייה]
אביעד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 20:01   #23
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עוזי.פ. צפה בהודעה
כמו שראובן ייעץ:
למה אורך 145 ולא 150 ?
(שיתאים לתאורת T5 במידה ותחליט ללכת על סוג תאורה זה)

דבר נוסף:
זכוכית קליר : פחות חזקה.
לגבי החיסום: למיטב ידיעתי לא מחזק את הזכוכית אלא גורם לה להישבר (במידה ותישבר) לרסיסים קטנים.

145, כי זה האורך שבו יכול להיכנס האקווריום. אני צאיך גם לחשוב על מידות כוללות עם הארונית .
יש מצב שאני אזיז אותו לנקודה אחרת בחדר ששם יהיה יותר מקום ואז באמת יהיה אפשר להגיע ל 150.
בכל מקרה הסיבה היא אילוץ בלבד.
נראה לי שגם אפשרי לקנות גוף תאורה של מטר וחצי, הוא בסה"כ מונח באויר, למה לי בעצם לא לקנות תאורת מטר וחצי?

פחות חזקה?
האם לא יספיקו 15 מ"מ עובי + סרגלים + תחתית 19 מ"מ בהדבקה אירופאית? (סתם זורק מושגים חדשים שלמדתי ).
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 20:08   #24
ראובן

הסמל האישי שלראובן

למרות שזכוכית נטולת עופרת היא פחות חזקה, לא הייתי ממליץ להשתמש בזכוכית רגילה בעובי של 12 ממ ומעלה.

הדבקה אירופאית היא כזו שהחזיתות לא יושבות על התחתית אלא יורדות לצידיה של התחתית. בנוסף בזמן ההדבקה שמים ספייסרים בין הזכוכיות כדי שעובי הסיליקון יהיה מספר מילימטרים.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 22:40   #25
roiy

הסמל האישי שלroiy

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ראובן צפה בהודעה
בתקציב שלך ריאלי בעיקר אם תרכוש ציוד ביד שנייה.

פורק חדש עולה בחו"ל 1100 יורו. שילוח עולה 100 יורו.
ראובן מה עם המיסים ?
roiy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2011, 23:26   #26
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי roiy צפה בהודעה
ראובן מה עם המיסים ?
צודק. יש בארץ מעמ. אין מכס מאירופה.
עדיין לא נקרא Wednesday 14/12/2011, 00:32   #27
Oz

הסמל האישי שלOz

ציטוט:
נראה לי שגם אפשרי לקנות גוף תאורה של מטר וחצי, הוא בסה"כ מונח באויר, למה לי בעצם לא לקנות תאורת מטר וחצי?
כי הכל מתחיל ונגמר באסטטיקה, וגוף תאורה רצוי שיהיה תואם במידותיו לאק', אחרת, הבדלי הגודל (במיוחד כשגוף התאורה גדול מהמיכל) בולט, מציק בעין ונראה כמו פשרה / אלתור.
אתה לא מלקט ציוד מהמחסן אלא מתכנן את הכל מחדש. רצוי שתהיה התאמה בין כל מרכיבי המערכת. זה הרבה יותר קל ויותר נכון. זו דעתי האישית.

לסוגיה שלפנינו, אני חושב שיש לך כמה אפשרויות:
1. תקטין את המיכל ל - 1.20 מטר ואז יש לך מגוון גופי תאורה במידות הנ"ל.
2. תישאר עם המידות שלך ותרכוש גוף תאורה באורך 1.20 מטר. זה הרבה יותר אסטטי מאשר גוף תאורה ארוך יותר מהמיכל.
3. תמצא / תייצר גוף תאורה במידות המיכל שלך, משמע 1.45 מטר.

Oz
עדיין לא נקרא Wednesday 14/12/2011, 00:34   #28
Oz

הסמל האישי שלOz

אגב, אם אתה יכול לשים את הידיים שלך על Bubble King 250... נקודת הפתיחה שלך מעולה!

Oz
עדיין לא נקרא Wednesday 14/12/2011, 08:00   #29
בןרייס

הסמל האישי שלבןרייס

טוב OZ,

קיבלת וקיבלת
אחרי בדיקת המידות האפשריות, יש אפשרות להכניס אקווריום של 150.
האורך שיש לי כאן הוא 170, אולי אפילו יכול לגרד עוד שתיים שלוש מילימטר.
בתוך זה אני צריך להכניס אקווריום 150, תא אובר פלאו שאני מעוניין כרגע שיהיה 15 ס"מ (עוד לא יודע למה המידה הזו, יכול להיות שאפשר להקטין, עוד לא הגענו אליו) ואחרון חביב זה החיפוי של המעמד (ארונית עץ) נראה לי ש 2.5 ס"מ מספיק לזה מכל צד. כל זה אומר שאפשרי לעשות גם באורך של 150 ס"מ את האקווריום.
מה המידות הסופיות של גוף תאורה למנורות 150? הוא עדיין לא יהיה במידות האקווריום לא?

לגבי הפורק BK משומש. לאחר שנה עבודה, נראה לכם ש 4500 זה מחיר סביר לפורק שעבד שנה? החיסכון כאן הוא של 3000 שקל אם לא יותר ממה שהבנתי מהאינטרנט. בכל מקרה, אני בודק את הנושא.
עדיין לא נקרא Wednesday 14/12/2011, 08:24   #30
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות

בלי לרפות את ידיך, היתי מציע לך הצעה שונה- היות ונושא המלוחים חדש עבורך, כדאי לך לשקול לקנות במחיר סביר מערכת קומפלט יד שניה מחובב שמוכר אחת כזו. אפשר אפילו מע' קטנה יחסית, של 200-300 ליטר.לדעתי עדיף להתפשר בשלב ראשון על התאמה מיטבית של הציוד לצרכיך ופשוט לקנות מערכת ו"לקפוץ למים הקרים". אחרי שתתנסה מס' חודשים תוכל להקים מע' מפוארת שתשקף את ההתנסות שלך. את המע' המשומשת תמכור, בהפסד כספי מסוים. לדעתי- אין תחליף להתנסות וחבל להשקיע 30,000 ש"ח (לדעתי- יותר) ואח"כ להצטער על דברים שקנית או שלא קנית. עדיף להשקיע כמה אלפי שקלים, שחלקם יחזור אליך במכירה עתידית של המע' הראשונה.
מקווה שעזרתי לך.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול