צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 19/11/2017, 06:29   #1
yitzik8103

הודו לך על 11 הודעות 14 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים 350 ליטר, צמחיה קלה 65 לי'
וותק בתחום: מ- 6/15
ברירת מחדל יעול החלפות מים

מאז ומתמיד הנושא של החלפות מים באק' היה בשבילי סיפור מסובך. הייתי עושה שאיבת רפש ותןך כדי כך מחליף מים, מה שהיה חתיכת סיבוך. לפעמים לא שמתי לב שהדלי מתמלא, ואז הייתי מרגיש רטיבות מוזרה בנעליים... וגם כשלא- ללכת לרוקן את הדלי, בדרך מתלכלך ממים שתמיד משפריצים, להחזיק את הצינור ולשים לב שהוא בתוך הדלי וכל זה תוך כדי הניקוי רפש שדורש ריכוז..
בקיצור כל העניין של שאיבת רפש והחלפות מים היה סיוט בשבילי שתמיד דחיתי. אבל מה לעשות שהחלפות מים זה עניין חשוב מאד כמו שתמיד אמרו לי.
אז במסגרת מאמציי למצוא דרך להפוך את ההחלפות מים לקלות יותר התייעצתי ובדקתי, ובסופו של דבר מצאתי דרך שהפכה את הדבר לתענוג ממש. אולי לא המצאתי פה משהו חדש, אבל זה מה שתכל'ס עשיתי:
לקחתי צינור של שואב רפש שבסופו ברז, הכנסתי את חלקו לאק' והצמדתי אותו בתפסני וואקום. את המשך הצינור שבסופו הברז הוצאתי מאחורי האק'. שאבתי מעט את הצינור עד שהוא התמלא, וסגרתי את הברז. כעת כשאפתח את הברז המים יזרמו מחוק כלים שלובים.
כעת כל מה שנשאר לי לעשות כדי להחליף מים, זה לחבר צינור מזגן שקניתי, לברז הנ''ל. את קצה הצינור מזגן אני שם באמבטיה, פותח את הברז ונותן למים לזרום עד הסימון שעשיתי לי, לפעמים 20%, לפעמים יותר. עכשיו השתמשתי בתרופה לנקודות לבנות אז החלפתי פעם אחת 50%, ובשאר הפעמים 25%.
גם למלאות בחזרה מים- נהיה פשוט וקל. את קצה הצינור מזגן אני מחבר לברז, ונותן לו לזרום עד שיתמלא האק'.
יש לציין שאת ראש הצינור באק' כיסיתי ברשת כמו בצינור יניקה של פילטר.
משהו נוסף- כדי לא להוריד את הטמפרטורה בצורה קיצונית, אני ממלא בחזרה את המים בכמה פעמים.
אז זהו, הסיוט הפך לתענוג, וכעת אני מחליף מים בתדירות גבוהה, כמו שתמיד מדגישים כאן.
תודה ענקית למני יעקב על העזרה והיעוץ

yitzik8103 לא מחובר   הגב עם ציטוט
yitzik8103, הודו לך על ההודעה: