אשכול: בניית סאמפ
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 08/01/2022, 07:52   #18
ירון1+

הסמל האישי שלירון1+

הודו לך על 157 הודעות 199 פעמים
סוג אקווריום: 500 ליטר ריף בהקמה..
ברירת מחדל תגובה להודעה: בניית סאמפ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי משה צפה בהודעה
לדעתי סאמפ טוב הוא כזה שהשקיעו בו מחשבה ופועל יוצא הסאמפ יעיל ופשוט
טרם בניית סאמפ אתה צריך שיהיה לך פורק ולפחות כיון של משאבת העלה לטובת מידות מדויקות לתאים.

מבנה מומלץ של סאמפ כזה שאני חושב שהוא הנכון ביותר וכזה בניתי בעבר:
תא 1 ירידת מים
גם אם לא תשתמש בסוף בלובר ופרלון תעשה לעצמך טובה ועדיין תתקין את המסילות באלכסון שאם תשנה דעתך ולא תרצה גרב מקרונית תמיד תהיה דרך חזרה קלה
תא 2 מעבר מים
לא צריך להיות רחב מידי תפקידו רק למעבר מים אבל בגלל המבנה הצר ויחודי ניתן לנצל מיקום של גוף חימום לדוגמה
תא 3 תא לפורק תעשה לעצמך טובה תעשה אותו מספיק מרווח וגדול אתה לא רוצה שהציוד ינקוש על הדפנות או תגלה שחסר לך מקום ניתן למקם קיאקטור משאבה למקרר ללקיחת מים וכו' לכן חשוב תכנון.
תא 4 חשוב מאוד מעבר מים ללוכד בועות ספוג גס שכל תפקידו ללכוד את בועות מהפורק.. אין צורך בתא רחב כמה סנטימטרים בודדים מספיקים ללא לוכד בועות משאבת העלאה תעלה המון בועות למיכל שלך והוא יראה כמו גקוזי קטן...
תא 5 תא למשאבת העלאה להחזרת מים מהמקרר, מערכת פיצוי אידוי בקרים PH משאבות מינון וכו'

לא רואה סיבה לתא רטוב יבש (שנות ה90?) בטח ובטח לא מדיות בסאמפ ולא שברי אלמוגים לא סלעים לא כלום
יכול לגרום להרבה נזק למיכל עלול לגרום לשטחים מתים ללכידת רפש, התפוררות מדיה או סלעים ונזק למשאבות בקיצור לא.
מדיות לא קימות במים מלוחים מסלעה זאת התשובה תשתמש במסלעה נכונה ומכובדת זה הרבה יותר טוב מכל מדיה

לסיכום סאמפ נקי בית מרקחת זא לא קרנטינה לדגים ולא מקום לאכסון מדיות ביולוגיות בטח לא חתיכות אלמוגים...
כשהסאמפ מסודר ונקי רואים את התוצאות במיכל כשיש בעייה בסאמפ מיד רואים וקל לטפל

חשוב לי להדגיש מעולם אבל מעולם לא היה לי תא רטוב יבש... או מדיה כל שהיא בסאמפ (להוציא סופח פוספט בריאקטור )ולא רואה סיבה שיהיה לי פשוט אנשים תקועים בדברים שחשבו שבעבר טובים ומסתבר שזה לא בדיוק
מיקצוען אמיתי...העצות שלך שוות יהלומים !!!!
ירון1+ לא מחובר   הגב עם ציטוט