אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   טבע ובעלי חיים אחרים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=15)
-   -   הייתי בטיול (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=364251)

דגי סקלר Wednesday 18/10/2017 21:21

הייתי בטיול

היה שם מעיין שמותר לשחות שם והרגשתי שמשהו כל הזמן עולה עליי ובסופו של דבר הסתכלתי וראיתי סלמנדרה לא יודע איך לציין את שמה אבל לא כמו סלמנדרות אש שיש בארץ אז הסתכלתי באינטרנט איזה בעלי חיים אפשר למצוא במעיין/באיזור ולא היה רשום עליה כלום גם מוזר לי שהיא ניגשה אלי למרות תזוזות יכול להיות שמישהו שחרר שם אותה לפי דעתכם? אותי מאוד מסקרן אם היא טבע/פרא לפי ההתנהגות תודה מראש לעונים

irone Wednesday 18/10/2017 21:44

תגובה להודעה: הייתי בטיול

תיאור? צבע? תמונה? מספר רגליים?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

נחליה ביננפלד Wednesday 18/10/2017 22:50

יתכן שטריטון הפסים... איפה בארץ זה היה?

דגי סקלר Wednesday 18/10/2017 23:34

נראה כמו אקסלוטל מקסיקני אבל הרבה יותר קטן בערך כמו חצי זרת אולי קצת יותר צבע וורוד אפרפר תמונה אין כרגע זה על הכרטיס זיכרון של המצלמה 4 רגליים

נחליה ביננפלד Thursday 19/10/2017 12:01

ראשן, שלב ראשוני של טריטון/סלמנדרה בגיל מבוגר יותר הם משתנים ונראים כמו סלמנדרה רגילה

דגי סקלר Thursday 19/10/2017 16:16

אבל לפי מה שקראתי לא קיימות בארץ בטבע סלמנדרות כאלה ואם בכלל אז לא שם.... גם היה כל חיה משם הרבה והיא היחידה שרק אחת.... גם עצם זה שנצמדה אלי זה מוזר מה דעתכם?

נחליה ביננפלד Thursday 19/10/2017 17:39

זה בדיוק בעניין, זו סלמנדרת אש רגילה פשוט עוד לא בוגרת, אקסולטל לא עובר 'גילגול שלם' ולכן נשאר במראה של ראשן, אם ראית אחת סימן שיש עוד שלא ראית, זה מאוד הגיוני שהיא לא תחשוש ממך קרה גם לי עם ראשנים וסלמנדרות בעין ערבות, וזה נפוץ בעוד בעלי חיים במעיינות, יצא לי לגלות נחש מים כרוך לי על הרגל פעם (לא זזתי הרבה זמן כי ניסיתי לדוג שרימפ כחול שמישהו שיחרר שם כנראה :wink: )

דגי סקלר Thursday 19/10/2017 21:09

אז זהו שאני בוודאות יודע שזו לא סלמנדרת אש... בכל האזור שם אין בכלל דו חיים חוץ מצפרדעים(מידע מהאינטרנט).. אני זזתי הרבה מאוד והיא נצמדה אלי המקום קטן ובלי מסתור קשה לי להאמין שאני לא אראה דבר וורוד במים.. מתי שהייתי בטיול שמתי אותה בכוס חד פעמית עם מים רק לצילום ושחררתי אותה ישר מחר אעלה לפה את התמונה

נחליה ביננפלד Thursday 19/10/2017 23:01

אם תגלה לנו איפה זה היה אולי נוכל לדעת אם המידע הנ"ל נכון...

דגי סקלר Thursday 19/10/2017 23:35

מעדיף שלא כי יש לא מעט אנשים בארץ (אני לא יודע אם בפורום) שילכו לשם ייקחו אותה בלי להבין כלום בנושא

שלולי Friday 20/10/2017 05:19

נשמע לי קצת מוזר. לטריטון הפסים יש תפוצה די רחבה מבחינת אזורי מחיה והוא דווקא די מתאים לאזורי מחיה של צפרדע הנחלים (אזורים עם מים במשך כל השנה). לא יודע מאיפה שאבת את המידע באינטרנט מידע באינטרנט לא תמיד אמין.

נחליה ביננפלד Friday 20/10/2017 07:55

לא חייבים שם של המעיין איזור (גליל גולן וכו') יספיקו...
בכל מעיינות הגליל אפשר למצוא סלמדרות וכן בהרבה מעיינות באיזור הכרמל (בגולן אני לא בטוח אבל לפחות בחלקם יכולה להימצא) מידע מהסוג הזה בשום מקום אינו תורה מסיני, במקרים רבים דו-חיים נמצאו במקומות שחשבו שהם לא חיים שם (ראה ערך עגולשון שחור גחון) ובעניין מקומות מסתור ואם היא היחידה אני לא בטוח עד כמה אתה מודע ליכולת ההסתתרות של דו-חיים, לחילופין מאחר והן קניבליות אם זה מעיין קטן יכול להיות שהיא באמת הראשן היחיד, אבל זה לא אומר שזו לא סלמנדרת אש...

דגי סקלר Friday 20/10/2017 08:02

אתה יכול לשלוח לי תמונה של ראשן של סלמנדרות אש?

שלולי Friday 20/10/2017 09:03

https://he.m.wikipedia.org/wiki/סלמנדרה_מצויה

דגי סקלר Friday 20/10/2017 16:10

היא לא נראתה ככה...

נחליה ביננפלד Sunday 22/10/2017 11:26

אז תביא תמונה ונדע יותר:wink:

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:08.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.