צפה בגרסא המלאה : מעבר דירה

קיפודג
Sunday 24/03/2002, 13:40
אני עובר דירה מדי פעם , שאלתי היא מהי לדעתכם הצורה הטובה ביותר (והזולה ביותר - מלבד אכסון אצל חבר שעלה לי כבר ביוקר כי הדגים נדבקו אצלו בווירוסים ורובם מתו) לאכסון הדגים עד אשר נייצב את האקווריום במקומו החדש ?

קובי
Sunday 24/03/2002, 17:18
לא היית אתה זה שאמר שכדאי לשמור פח אשפה מפלסטיק - ריק - למטרה הזו במיוחד ? :-). הדגים וחסרי החוליות יחזיקו בפח שכזה זמן לא קצר.

dolphitec
Wednesday 27/03/2002, 02:44
שלום!

לגבי הדגים אין שום בעיה אולם לגבי חסרי החוליות אתה קצת בבעיה.
אתה יכול לבנות לך אקווריום קטן יותר בנפח של 80-150 ליטר ולייצב אותו אצל חברים, הורים, מכרים, ידידם וכו' ואז להעביר את כל בע"ח וזאת בתנאי שהאקווריום "הבשי" והתייצב, לאחר מכן לבנות שוב את האקווריום החדש במשכנך החדש, לייצב אותו ולבצע את ההעברה.
ד.א.
זה לא חייב להיות אקווריום, גם מיכל פלסטי גדול יספיק למטרה זו.
בהצלחה
בומי

קיפודג
Thursday 04/04/2002, 18:18
הרעיון הבסיסי שלי הוא כזה :

חומרים נדרשים:

שני פחי אשפה , אחד גדול יותר כך שהקטן יכנס לתוכו וישאר ביניהם מרווח.

ראש כוח בינוני.

צינור המתחבר לראש הכח.

חומר לפלטר יבש / רטוב.

בורג מחומם היטב או מלחם.

העבודה :

בפח הקטן קידחו בעזרת הבורג או המלחם (לא בעזרת מברגה שעלולה לגרום לסדקים) חורים בחלק העליון 10 - 15 סמ' מהרום העליון.

שימו את הראש כח בפח הגדול וחברו צינור שיזרים את המים.

שימו את הפח הקטן בגדול.

מלאו את הרווח שנשאר בחומר הפלטר היבש / רטוב.

את הצינור שמוביל מראש הכח שימו כך שיפיל את המים לתוך הפח הקטן.

יצרנו אקווריום זמני שמורכב למעשה עם פילטר יבש / רטוב.

ניתן לשלב משאבת אויר ומחמם מים.

אבל מעולם לא ניסיתי שיטה זו כך שהכול בתאוריה.

קיפודג
Sunday 19/05/2002, 17:45
נו חברים , אין רעיונות ???

אורן
Sunday 19/05/2002, 18:53
לפני התשובות יש לי עוד כמה שאלות :
1. אתה נשאר עם אותו אקווריום ?
2. כמה זמן לוקח לך לעבור דירה ??
3. מה יש לך באקווריום מרינה/ריף ???

קובי
Sunday 19/05/2002, 20:41
קיפודג היי - הרעיון שלך נשמע טוב, אבל הוא קצת מפחיד. אתה אשכרה מסתמך על ראש כוח שנמצא בתחתית העסק הזה כדי להרים את כל המים שזורמים כלפי מטה דרך החריצים ? אתה יודע איזו מפלצת אתה תצטרך בשביל זה ?

לדעתי אם כבר, עדיף להשאיר את הסאמפ כמו שהוא (מלא והכל) להעביר את הדגים והח"ח לדלי, ולמקם את הסאמפ ליד (אפילו מעל) הדלי.

קיפודג
Thursday 23/05/2002, 06:47
יש לי ראש כח נחמד של 2000 ליטר לשעה לגובה של 2 מטר , לדעתי הוא יספיק.

אני בונה וילה אי שם בארץ ומתכוון ולשים אקווריום בחדר מיוחד עם נוף לסלון , כנראה שאשתמש באותו אקווריום בו אני משתמש היום (שמתאים למידותיי) , בגלל כוונתי זו אני נמנע מלהוסיף דגים לאקווריום , זמן המעבר הצפוי הוא עוד 8 חודשים עד שנה.

כמות הדגים באקווריום היא 10 דגים , 6 בגודל בינוני ו 4 קטנים.

אין לי חסרי חוליות.

קובי
Thursday 23/05/2002, 12:09
לי יש משאבה חיצונית של אהיים, שמיועדת לספק 5000 ליטר בשעה לגובה של 3 מטר ובכל זאת לא הייתי לוקח את הסיכון הזה.

קיפודג
Tuesday 28/05/2002, 14:27
טוב , לדעתי לדגים בלבד מספיקה משאבה מהסוג שהזכרתי , במיוחד לאור ה"אין הצעות" .

בכל מקרה אם למישהו יש הצעה יעילה (שנוסתה כבר בניגוד להצעות התאורטיות שלי :( ) אשמח לשמוע על כך.

eran_c
Tuesday 28/05/2002, 23:29
יש לי רעיון מסוג אחר לגמרי..

מה דעתך להחזיר את הדגים לחנות...
ולקחת דגים חדשים אחרי שהאקווריום מיוצב...

קובי
Wednesday 29/05/2002, 10:46
קיפודג - האמת היא שזה רעיון לא רע בכלל, תלוי כמובן בנדירותם של הדגים שלך ובמחירים שתקבל. לא הייתי מחזיר דגים שאין למצוא, או שקשה למצוא.

בכל מקרה - אני לא חושב שנשארו רעיונות. או אקווריום עם פילטר, או פח זבל עם פילטר, או אקווריום של חברים (גם כן עם פילטר). אתה שם לב למשהו שחוזר כל הזמן ? כל ההצעות מיועדות לאיזה מיכל, שמחזיק מים, ויש בו פילטר.

לעניות דעתי השאלה הזו לא תקבל יותר תשובות מכיוון שאין. שוב - זו רק דעתי ולא איזו הצהרה בסגנון "הנושא ינעל". אם למישהו יש הצעות נוספות, שלא בסגנון "להעביר את הדגים למיכל זמני" - הוא מוזמן להשאיר.

קיפודג
Thursday 30/05/2002, 11:20
להחזיר את הדגים בשבילי זו לא אופצייה.

בכל מקרה כנראה שאממש את שיטת פח הזבל שציינתי מעלה ואדווח לכם על ההיתקדמות.

fish in heaven
Thursday 30/05/2002, 13:42
קישור חביב
http://www.tomgriffin.com/aquasource/takeit.shtml

לי אישית אין ניסיון :?