צפה בגרסא המלאה : באיזה ציקלידים התנסתם ומה חוות דעתכם עלייהם!!

Buia
Friday 26/09/2003, 00:03
אני פותח דיון זה לעזרה למגדלים מתחילים שקראו מאמרים,ראו דגים ועדיין לא מחליטים איזה ציקלידים לגדל,זה מכיוון שציקלידים היא משפחה ענקית של דגים מרהיבים ביופיהם ומרתקים בהתנהגותם.
כאן אתם המגדלים היותר מנוסים תספרו על הציקלידים שאתם התנסתם בגידול שלהם ותרשמו מהי חוות דעתכם עליהם(עדינים,קלים לרבייה,התנהגות חברתית מדהימה וכדומה). כל אחד יספר על ההתנסות האישית שלו ואני מבקש שאף אחד לא יגיב על דבריו של אותו חבר כי אחרי הכל כל מקרה הוא לגופו ולמגדל אחד יכול לקרות דבר מסויים ולמגדל אחר יכול לקרות דבר אחר לגמרי עם אותו דג.
כל מגדל ירשום על מקסימום 3 דגים שגם חברים אחרים יוכלו להשתתף.
אגב דיסקוסים וסקאלרים לא משתתפים פה כי להם יש פורום משלהם...
אז יאללה פתחו את תאי הזכרון ותתחילו לרשום!:wink:

2underachiever
Friday 26/09/2003, 00:24
אני לא יודע אם זה כל כך טוב.....
תרהא נגיד אני אכתוב התנסאות עם אוסקר, ועוד מישהו יכתוב על אוסקר ויכתוב דבירם שונים..... אז המגדל המתחיל הזה לא ידע מה לעשות.....

Buia
Friday 26/09/2003, 00:26
אחרי זה נקבץ את כל מה שרשמו לדבר אחד נגזור במקומות הנכונים ואז זה יהיה ברור יותר למגדל המתחיל....
אבל גם כשיש שתי דעות שונות זה יכול להראות שהכל תלוי באיך מטפלים בדגים וזה לא מדע מדוייק....

Seabiscuit
Friday 26/09/2003, 07:29
נושא מצויין!!!
:P זה יכול לעזור לי מאוד כיוון שאני מתחילה בכל מה שקשור לציקלידים...
(למרות שבחרתי באפריקאים, אשמח לשמוע תגובות גם על ציקלידים אחרים :roll: ..)

avishai
Friday 26/09/2003, 16:45
הינא תגובה עוד בארבע חודשים הראשונים של האקווריום שלי רציתי נורא רמירז כי זה דג יפיפה וחמוד לאללה אז קניתי לרמירז שהמחיר שלו סביר קצת גבוהה הייתי מבסוט עד השמיים דג יפיפה שהיה אצלי עצבני כזה כמו כל הדגים בהתחלה אחריי הלילה אני קם לראות מה עם הזוג של הרמירזים המדשהימים שקניתי והם פשוט מתו בלי שום סימנים של נגיסות והמיים היו בסדר גמור פשוט דג בן זונה ואני יותר לא מתקרב עליו וזו היא עצתי עליכם!!

Seabiscuit
Saturday 27/09/2003, 07:28
אל תקרא לדג הזה בשמות.. לי יש רמירזי והכל בסדר גמור...
עם הוא מת צריך קודם לגלות בגלל מה הוא מת...
למה לא לקנות אותו, הוא אומנם דג רגיש לאיכות המים אבל הוא דג יפה...
יש לרמירזי שלי התנהגות טריטואלית..(אבל מה אכפת לי.. העיקר שהוא לא פוגע באף אחד.. :lol: )
זה דג חמוד ויפה!

DAV
Saturday 27/09/2003, 09:40
סקלרים ? נחשב בויה ?

מאוד אוהב את הדג הזה יש בו משהו מיוחד , מתאים למתחילים וגם לותיקים

גורם לאק' להיראות מיוחד לדעתי .

רגיש לתנאי מים ורגיש לתוספים שונים . ולמחלות . ויש לשים לב עים מה משלבים

אותם .

ממליץ לקרוא את המאמר של אלעד בנושא !

אלוני
Saturday 27/09/2003, 13:07
טוב בויה כנראה שעד עכשיו לא ממש קיבלת מענה רציני לנושא שהעלת לדיון ולכן אני חושב
שאני יתחיל :

קורליוס: דג יפה שתוכל למצוא ברוב הציקלידיות האפריקאיות ממלאווי, מזג מעולה ואצלי
לעולם לא פגע בשום ציקליד חוץ מאשר באישתו(בעל מכה), ואת התופעה ניתן למתן ע"י
הכנסת 2 נקבות על זכר.

מורי: דג שאני פשוט חולה עליו!! נשמה טובה אין מילים רעות להגיד ,לא תוקפן, לא מציק
לאף אחד כולל בני מינו פשוט 10!

אורטוס: דג שהתלהבתי ממנו בהתחלה ונאמר לי ע"י מישהו שהוא פצצה מתקתקת...
דג בעל אופי חרא אוהב להציק לכל הדגים האחרים וגם אם הם גדולים ממנו פי 3!!!!!!!!!
לא להכניס בחיים זכר על נקבה אחת,אצלי הוא שחט אותה והעפתי אותו מהר ,כרגע היא בריאה
ושלמה וכבר מציקה לראש צהוב שגדול ממנה פי 3!!

זברה אדומה: דג יפיוף בעל מזג חצי אגרסיבי . לפעמים מתעצבן אצלי על דגים אחרים אבל לא פוגע בהם ולא כלום!, יכול להיות גם מעט יותר אגרסיבי כלפי בני מינו, אבל שוב לא עד כדי
פגיעה כלשהי.

וזהו בנתיים אין לי כוח להמשיך
שנה טובה :up:

avishai
Saturday 27/09/2003, 13:17
סקלר זה אחלהה של דג הוא חיי המון זמן אצלי הם חיו איזה שנתיים ומשו והוא מגיע לגדלים עצומים עם מטפלים בו טוב הוא גם זול אפשר לקנות אותו במחירים נמוכים מאוד בהתאם לגודל וקל לגדל אותו מומלץ למתחילים!!!

אבל מה שחרא שהיו לי ענקיים כאלה ארבע יפיפים אבל הם מתו ממשו כולם במכה ברגע שהכנסתי את המסנן הביולוגי אבל עכשיו הכל סבבה יש תוכים!!

ותוכים זה גם דג ממש יפה!!!(למרות שהו מוטציה) קל לגדל את התוכי הוא אוכל הכל והוא גודל למימדים גדולים !!! והא פשוט דג יפה

רונדג
Sunday 28/09/2003, 03:21
סקלרים גדלים לממדים גדולים ממש??

כי יהיה לי אקווריום מטר. והמליצו לי להתחיל עם להקה של שמונה סקלרים קטנים. אבל.. סקלרים קטנים, כמו כל הדגים, בסופו של דבר גדלים.. זה לא יהיה צפוף להם שם באקווריום מטר יחד עם עוד כל מיני דגים?

Seabiscuit
Sunday 28/09/2003, 07:49
כן הסקלרים גדלים בסופו של דבר למיימדים מאוד גדולים...
עם אתה חושש שיהיה להם צפוף אז אל תקנה דגים אחרים... תקנה כמה גורמים טטרות וזהו...
והשאר יהיו סקלרים...

avishai
Sunday 28/09/2003, 08:28
היי
כדאי לשים עץ גדול באקווריום או כמה קטנים?

avishai
Sunday 28/09/2003, 19:17
גורמים הם דגים נפלאים לגידול הם לא עולים כל כך הרבה והם דגים יפיפים מחזיקים מלא זמן וגדלים לגדלים סבירים לפעמים מרשימים (שמדובר בגורמי מתנשק)אוכלים הכול.
זה גם דג שחיי עם דג אחרים לפעמים תוקפן לבניי מינו אבל אצלי הם חיו המון זמן עד שמתו ותאמת קצת נמעס.. יש המון סוגים וצבעים וזה כדאי דג יפה ויש לו מחושים כאלה אז זה גם דיי מגניב אז סבבה של דג לא מומלץ לקנות את הגורמי הננסי כי הוא דיי רגיש וגם גורמי אדום...
דוגרי גורמי כחול צהוב פנינה אור נחש הם לדעתי הכי כדאיים!!!?!!!?....!!!

Buia
Sunday 28/09/2003, 21:40
טוב העץ הזה גלש למחוזות שלא התכוונתי שהוא יגלוש....לרוןדג אתה יכול לשלב 8 סקלרים באקורויום כמו שלך בלי שום בעייה לדעתי...אגב הם מגיעים ל15 ס"מ והם לא כל כך "ענקיים"..

avishai
Tuesday 30/09/2003, 10:55
לא יודע הסקלרים שלי היו ענקיים אולי 15 ס"מ אולי יותר אבל סבבה של דג.... אההה ואיזה ציקלידים חיים עם תוכי?

Judas
Tuesday 30/09/2003, 14:49
טל ,

אולי אתה צריך לפתוח עץ חדש בנושא ולקוות לקבל את האינפורמציה שרציתה :).

Judas

yshneider
Thursday 02/10/2003, 23:08
בויה , רעיון נהדר חבל רק שהאנשים לא יודעים הבנת הנקרא :evil2:

תגידו אין לכם מקום אחר לכתוב בו ? בויה בא עם רעיון נהדר לאנשים רציניים שרוצים לקרוא על הניסיון של אנשים אחרים ואתם מתקשקשים עם סקאלארים וגזעי עץ :down:

אלון , אני שמח על התשובה שלך בדיוק לזה בויה התכוון :up:

תהיו רציניים ותכתבו , אם אין לכם מה לכתוב אז אל תכתבו !!!

yamitilan
Saturday 11/10/2003, 11:17
שלום לכם
ישלי משהו לספר שחויתי לפני כמה שנים התחלתי להתענין בציקלדים קניתי זוג אוסקרים יפהפים
וזוג אורנטוסים הם היו בגודלם שווה קטנים כ5 סמ לאחר כשנה וחצי בקירוב האוסקרים גדלו לממדים גדולים אולי כ16 סמ ואילו אורנטוסים נשארו בגודלם יום אחד יצאנו לנופש כ4 ימים הנחתי שציגלדים יכולו להחזיק בלי אוכל כי קרה לי כמה פעמים שלא נתתי אוכל לכמה ימים כשחזרנו מנופש להפתעתנו שאוסקר מת ואורנטוס נעלם כשמשיתי אוסקר מאקוריום וגליתי שזנבו אורנטוס מבצבץ מהפה של אוסקר מתברר שאוסקר בלע את אורנטוס מרב רעבותו ונחנק למוות לכן למדתי שאין לזלזל לאוסקרים ברעבותם ראו והוזהרתם
תודה