צפה בגרסא המלאה : אני חייב שתיכנסו לקבל תשובות עוד היום !!!!! כי אני באמצע....

יניב
Thursday 14/03/2002, 23:37
:o אז ככה ...
האקווריום שלי בנוי עם טרסות
אני מתכוון לשים צמחים בטרסות ומחוצה לה כלום או דשא...
עכשיו אני מגדל דיסקוסים ויהיה לי תולעת מתחפרת קולילוץ..
ככה שאני זקוק לדעת כמה ס"מ מינימום אני זקוק מעל הדשן כדי שלא יהיה מצב של דשן שיעוף מהתחפרות או דיסקוס במירוץ מכוניות..
ומעבר לכך אני זקוק לדעת ואשמח לראות תמונות שתראו לי אם לזה התקוונתי...
הציעו לי לשים כס"מ 1 מחוץ לטרסות של דשן ועליו 3 של חצץ ללא דשן (אל תשכחו תשאלה שלמעלה על ההתחפרויות והדשן לא יעוף האם 3 של חצץ יספיקו?)
אז ככה הציעו לי לשים דשא מחוץ לטרסות ובתרסות רק צמחים התיכנון מראש היה רק צמחים בטרסות ובחוץ רק חצץ ללא דשן מתחת כי רק בטרסות יהיה דשן וצמחים כך שלא חשבתי לשים דשן מחוץ להן ואחרי שהציעו לי לשים בחוץ גם דשן ולשתול שם דשא (כי נשאר לי דשן רזרבי של דנרלי כמובן ) אז קמה לה ההתלבטות הזווווו
אז מה לעשותתתתתתתתתתתת???????????????????

fish in heaven
Friday 15/03/2002, 00:01
טוב הודעה קצת נרגשת :hair: וקצת קשה להבין למה בדיוק התכוונת :? אבל בכללי -

עומק חצץ צריך להיות בין 5-7 ס"מ. הדשן מומלץ להיות בעומק של כ 3-4 ס"מ (או 2/3 מהעומק.)
בקשר לדשא - אתה צריך גם איזה 4 ס"מ עומק חצץ שם... אז תשקול את זה. חוץ מזה באמת טרסות עם צמחים ודשא בחוץ זה די קלאסי :).

בקשר ל קולי לוץ - גם אם הוא מתחפר, הוא לא דחפור כמו ציקלידים, והוא לא יתחיל להעיף חצץ לכל עבר, לכן גם במקרה הכי גרוע, האקווריום שלך לא יוצף בדשן, ולא יהיה משהו נורא. :bear:

ד"א אם פעם הבאה תכתוב יותר ברור, יהיה קל יותר לענות לך :up:

דג פרפר
Friday 15/03/2002, 13:06
האם באקווריום צמחיה חייב להיות דשן מתחת לחצץ יש תכשירים אחרים כי אצלי זה מאוכר מדיי :roll:

fish in heaven
Friday 15/03/2002, 14:36
לא חובה 8) אבל דשן זה בהחלט עוזר, בייחוד תת-קרקעי, מכיון שאל תת-קרקעי רק צמחים יכולים להגיע ואצות לא מגיעות אליו.
ברמת העיקרון על מנת שדשן יהיה יעיל צריך וואט ל-2 ליטר, ו CO2.