צפה בגרסא המלאה : מה עושים עם דגיגים?????

מייקי
Friday 05/09/2003, 08:39
השרצה ראשונה של טקססים שלי ואני לא יודע מה לעשות עם הדגיגים, יש לי שם מאות אבל ממש מאות, חצי מהם הצלחתי להוציא עם הרשת ולהכניס לקערה מפלסטיק שמצאתי במטבח, שמתי מצע ושמתי אותם מים כמו של האקוואריום ומה עכשיו? צריך לשים להם כדור אוויר וחימום? מה הם אוכלים? מה לתת להם אוכל? איך אני אוכל לתת להם תנאים מקסימליים בישביל לגדל אותם? תוך כמה זמן הם יגדלו? מתי להחזיר אותם לאקוואריום? המון שאלות אני מצטער אבל זאת פעם ראשונה שלי ואין לי מושג מה עושים ואני באמת רוצה שהדגיגים האלו ייגדלו.

תודה רבה רבה רבה

shaulmoshe
Friday 05/09/2003, 09:30
קודם כל מזל טוב

מה שאני ממליץ הוא לקנות אקווריום נוסף (לפחות 80 ס"מ)

אתה חייב אבן אביר כי כדורי חמצן הם לזמן מוגבל (כמה שעות)

לגבי החימום אולי אכשיו לא צריך אבל עוד חוש חודשים יתחיל להיות קר

לגבי ההחזרה לאקווריום זה תלוי בגודל הדגים שלך באקווריום ובגודל השרצים אני מאמין שלפחות חודש וחצי בתנאי שהאקווריום שהשרצים מוחזקים בוא גדול מספיק

לפני חמש שנים שהיתי מרבה ציקלידים היו לי4 אקווריומים להרביה בגודל 60 ס"מ ושתי אקוורימים בגודל מטר שלתוכו היתי מעביר את השרצים לאחר מספר שבועות(ציקלידים לא אוכלים את השרצים שלהם
:wave: :wave: :wave:

מייקי
Friday 05/09/2003, 11:38
אוקיי אז.......

אפשר להחזיר את הדגיגים לאקוואריום כי לא נשקפת להם סכנה?

אם לא ואני צריך להשאיר אותם באק' לבד אז מה להאכיל אותם?

תודה על התשובה :wave:

^@JoK3r@^
Friday 05/09/2003, 11:50
אל תחזיר אותם לאק' כי יאכלו אותם......
תקנה להם אקווריום קטן ותגדל אותם איזה חודשיים ואז תתחיל למכור חלק

אתה יכול לקנות להם אוכל לדגיגים או לקחת אוכל לציקלידים ולפורר אותו לאבקה ממש ממש קטנה שתיכנס לפה שלהם...(פחות טוב)

snake_n_fish
Friday 05/09/2003, 12:28
מייקי אני מוכן לקנות חלק מהם....
והנה מתכון שלי http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=9987

דותן 1
Friday 05/09/2003, 12:30
למה הוצאת אותם?
טקססים הם דגים ששומרים על הצאצאים שלהם טוב מאוד
אבל תחזיר אותם הם יאכלו... :yeah:

Buia
Friday 05/09/2003, 15:19
טקססים לא תמיד שומרים על הדגיגים....לפעמיים הם אוכלים את הבייצים או את הדגיגים..תלוי מה הניסיון....מייקי...תוציא אותם מייד מקערת הפלסטיק! הם לא יגדלו לך אפילו חצי ס"מ בחודש ורובם ימותו בגלל שהמערכת יכולה לקרוס("אקווריום" קטן עם הרבה דגים אומנם קטנטנים אבל עדיין דגים...)

מייקי
Saturday 06/09/2003, 00:15
אין לי ברירה אני חייב להשאיר אותם בקערה לכמה ימים עד שאני אקנה אקוואריום קטן ואז אני אשים אותם בתוכו, בינתיים שמתי אותם במין תבנית מפלסטיק 25 סנטימטר על 14 סנטימטר, שפכתי קצת אבני קווארץ שיהיה להם מצע, מילאתי כ-6 סנטימטרים גובה מים מהאק' הגדול שהם נולדו בו לתבנית הפלסטיק, הוצאתי את הכדור אוויר מהאק' הגדול ושמתי אותו לדגיגים והשארתי את הפילטר הפנימי בתור גם פילטר וגם משאבת חמצן במקום הכדור אוויר באק' הגדול כמובן, וסנייק אחי מתכון חביב ממש השקעת בזה אבל הוא נראה לי קצת מסובך להכנה אז פשוט לקחתי מזון לציקלידים רגיל ריסקתי אותו לאבקה ופיזרתי לדגיגים אין לי ברירה, בינתיים מה שמדאיג אותי זה החימום אין להם חימום באק' וכל שעה אני תוקע אצבע במים והם קרים לי קצת לעומת המים באק' שיש לי בו חימום, זה מה שמדאיג אותי בינתיים, אודה לכם מאוד אם תסכמו את הכל ותאשרו אם מה שעשיתי כתפרון זמני זה בסדר גמור ולא יגרום נזק לדגיגים. :D

snake_n_fish
Saturday 06/09/2003, 01:33
1. שים מנורה מעל לאק', זה יחמם את המים
2. תן להם לאכול מהמתכון שלי.
3. תמכור לי 5 דגיגים כל אחד בשקל :hair:

מייקי
Saturday 06/09/2003, 04:09
סנייק אני אתן לך חמש חינם :wink:

snake_n_fish
Saturday 06/09/2003, 08:07
מה? וואלה? איך? מה? מי? מו?
טוב נו..... אם אתה מכריח אותי אז אני יקח :hair:
סתםן... תודה רבה רבה.... בדיוק בתיכנון שלי אק' ציקלידים
גדול של 460 ליטר וכבר יש כמה אנשים שמביאים לי דגיגים
אבל אף אחד לא מביא לי או מגדל מהם טקסס, ככה שזה יהיה חידוש
תודה רבה שוב בהצלחה אגב :yeah:

PyroMan
Saturday 06/09/2003, 14:42
סנייק אם אתה רוצה לקנות טקססים שלח לי הודעה

והם כבר דגים , לא דגיגים

street cat
Saturday 06/09/2003, 16:32
תחליף פעמיים ביום 20% מהמים של הדגיגים ותוסיף מים מהאקווריום הגדול.
כי אין לך פילטר שם ואתה צריך תחלופה של מים.
תשקיע 20 שקלים ותקנה מזון לדגיגי מטילי ביצים [בנוזל או באבקה], ותאכיל אותם שלוש פעמים ביום במנות קטנות כל פעם.
אני לא הייתי שמה מנורה כי כשהמנורה תיכבה הטמפרטורה תירד. הטמפרטורה נמוכה לעומת האקווריום כי המיכל יותר קטן, תבדוק עם מד חום מה הטמפרטורה באקווריום של הדגיגים.