צפה בגרסא המלאה : נצפה דג החידקן !

fish in heaven
Friday 26/10/2001, 10:47
בסיור שלי בחברים של אלסקה ראיתי את דג החידקן :cool: שזהו אחד מהדגים היותר עתיקים, אני לא סבור שמדבור החידקן המפורסם (שמגיע ל-9 מטר וכיו"ב) כי הוא לא היה נמכר ב 60 ש"ח לאורך 10 ס"מ. אלא באחד מבני הדודים שלו. (אני מקווה, כי החידקן הענק בסכנת הכחדה)
בכל מקרה דג מדהים ! נראה פשוט שונה לחלוטין מרוב הדגים שמכירים.
אז אם למישהו יש אקווריום 500 ליטר והוא צריך דג קרקעית :smile:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-26 05:49 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-29 18:21 ]</font>

Cobalt
Friday 26/10/2001, 11:01
מצתער לבעאס חברה אבל מכרו חדקנים קטנים ב"חוות דג הזהב" בנווה ימין לפני שבועיים.
אכן דג מדהים.
Cobalt
נ.ב הרי עושים קויאור מחידקן לכן קל להשיג ביצים שלו ולהרבות ולמכור ב 60 ש"ח ל 10 ס"מ.

fish in heaven
Friday 26/10/2001, 12:42
עכשיו לפחות אני יודע מי היבואן של החברים של אלסקה :smile:. אני מאוד מקווה שזה לא החידקן הידוע - HUSO HUSO, כי הוא מגיע לאורך של 9 מטר, לעומת חידקנים אחרים שמגיעים למטר - שותף אידיאלי לארואנה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-26 05:48 ]</font>

elminister
Friday 26/10/2001, 13:07
קטע מטורף! בדיוק רציתי לפתוח עץ חדש על זה אבל אני רואה שהקדימו אותי....
אני ראיתי היום את הדג המדהים הזה ב-59 ש"ח
ב"זו-ארצנו" בצומת ירקון.
למיטב הבנתי זה דג מיים קרים...והוא חי ב-18 מעלות...ככה שבאק' הדיסקוסים שלי הוא לא ישרוד...
אם משהו יכול לתת קישור או לפחות את השם הלטיני שלו כדי שכולנו נלמד קצת עליו, יבורך..
ELMINISTER *שרוצה לדעת עוד פרטים!*

עומרי ע
Friday 26/10/2001, 13:12
גם אני ראיתי היום כזה ב-65 שקל... גנבים.

fish in heaven
Friday 26/10/2001, 19:40
דג נפלא ! ממש יפה, אבל שוב אם מדובר בחידקן ענק (huso huso) הוא מגיע ל-9 מטר
האחים ה"קטנים" מגיעים רק למטר. בכל מקרה שמו האנגלי הוא STURGEON
לא מצאתי עליו יותר מדי מידע - לפחות לא על הסוג שראיתי.

כמו שאמרתי - שותף נפלא לארואנה - בייחוד עקב המראה ה"מוזר" שלו שאני ממש אוהב עם כל הקוצים האלה. אבל צריך גם את האקווריום המתאים בשבילו

לוב סטר
Sunday 28/10/2001, 19:53
אתמול ראיתי אותו בחנות חי לי באשקלון (60ש"ח), לדברי המוכר אכן מדובר בדג מים קרים לאכזבתי הרבה שכן באמת מדובר בדג מדהים עם תנועות שחיה מרהיבות.

קובי
Sunday 28/10/2001, 23:57
חדקן ?
been there, done that, bought the T shirt

היה לי חדקן לתקופה קצרה. זה אכן אותו החדקן שמצוי ב"אלסקה" וגם ב"דג הזהב". דגים יוצאי דופן. מאד אוהבים לשחות הלוך ושוב באקווריום, והם גם מגיבים נהדר לבעלים שלהם.

הגב שלהם מכוסה בלוחות בדומה לגב של הפלקוסטומוס (אל תנסו ללטף, זה דוקר). יש להם שורה של "בינים" או "שפמים" מתחת לחוטם, הישר לפני הפה, באמצעות הם בוחנים את הקרקע. השפתיים שלהם, בדומה לאלו של סוגי ציפרינידים מסויימים - נמתחות למעין משאבה שבאמצעותה הם סורקים את קרקעית האקווריום בחיפוש אחרי שאריות מזון.

וכן - הם דגים גדולים, למים קרירים, שגדלים לאט מאד ומגיעים לגיל דיי נכבד. את שלי החזרתי אחרי שמצאתי בפה שלו זנב של דג אחר שהוא החליט לנשנש.

ד"א - הדגים הללו מועדים לפורענות עם החוטם הזה שלהם. יקותיאל (ככה קראנו לחדקן שלנו) אהב לדקור עם זה ציקלידים אפריקניים עצבניים שלא העזו להסתבך איתו - גם בגלל הגודל וגם בגלל השריון.

Wild Blue
Friday 02/11/2001, 02:26
היום ראיתי את דג זה גם!
ראיתי אותו בחנות השכונתית שלי
(שהיתי בתוך לאורך שנים שהיא לא שווה כלום
לא היתי בה שנים אני עדיין בתוח שהיא לא שווה כלום, אין מבחר של דגים או ציוד ובכלל כלום, טוב רק לחתולים וכלבים)
החדקנים היו במצב גרוע לא שחו בכלל העינים שלהם היו עכורות והדגים האחרים הציקו להם.

העובדה המפתיעה היא המחיר רק 39 ש"ח לחדקן "בינוני" בגודל של כ15 ס"מ
מוזר הא?

RnP
Monday 19/11/2001, 18:40
איפה נמצאת החנות חי לי באשקלון<