צפה בגרסא המלאה : שינויי צבעים בדיסקוסים

nirfun
Sunday 24/08/2003, 16:48
שלום לכולם!
יש לי 3 דיסקוסים בינוניים- קטנים.... אחד מהם לא אוכל בכלל ורוב הזמן מתחבא... אז ניסיתי לקחת אותו ולשים אותו במיכל פיצקי של 3 ליטר בתוך האק' רק למשך זמן של ההאכלה כדי לתת לו לאכול בלי שיפריעו לו... אבל בכל זאת הוא נתן כמה ביסים לתולעים ועזב אותם.... הוא לא אכל
אבל בכל זאת.... גיליתי משהו חדש בשבילי... כשהוא היה בפנים ראיתי אותו משנה צבעים בשניות.... לפעמים הוא ממש כהה ושחור ולעמים הוא נהיה ממש בהיר! ממה נובעים השינויים האלה? על מה זה מעיד?
תודה,
ניר.

Udi
Sunday 24/08/2003, 19:56
שינוי צבע אצל דיסקוסים נובע לרוב ממצב סטרס בו נמצא הדג.

דיסקוס הוא דג שדואג להודיע למגדלו מתי טוב לו ומתי לא טוב לו, רק צריך לדעת על מה להסתכל.

דיסקוסים במצוקה לרוב יכהו את גופם.

האמת זה פלא שהוא בכלל מסכים לאכול מייד אחרי ששמת אותו בתא בגודל 3 ליטר.

nirfun
Sunday 24/08/2003, 19:59
הוא לא בדיוק אכל.... הוא נתן כמה ביסים לתולעים אבל הוציא אותם בחזרה.... השארתי אותו בתוך האק' רק במיכל נפרד..... ז"א המיכל היה בתוך האק' כך שהוא ראה את חבריו (או אויביו :flame: )
קיבלתי המלצה לבודד אותו כדי שיאכל כי הוא לא אוכל כבר שבועיים בערך....
אם אני ישים אותו במיכל 20 ליטר זה יהיה בסדר? הוא לא יהפך למעוכב גדילה, נכון?

דודו דיסקוס
Sunday 24/08/2003, 21:22
היי חבר...,נראה לי שהינך עושה סלט מן כמה דברים....
ראשית, שינויי צבעים אצל דיסקוס הינם כמו שאודי כתב במצביי רוח אצל הדיסקוס
שנית, דיסקוס לא אוכל יכול להיות מכמה סיבות:
1.החברים שלו לא נותנים לו.
2.הוא עדיין לא רגיל לסביבה.
3.סטרס.
4.חולי (חס ושלום).
שלישית, עיכוב גדילה לא נובע מגודל המיכל אלא מבעייה של "דפק" גנטי אצל הדג, כמובן במיכל של 20 ליטר ההתפתחות שלו לא תהיה מקסימלית ברוב הפעמים, אך זה בפרוש לא תופעה של "עיכוב גדילה".
ולבסוף..., המלצה:
לא לעשות לדיסקוס כל מיני צעדים שלא טובים לו!!!!!!
שינויים גורמים לו לסטרס חזק, תן לו לעבור כמה ימים, כשהוא יראה את החברים שלו אוכלים אז לאט לאט הוא יקבל אומץ וייצא גם הוא לאכול.
דיסקוס שלא אוכל שבוע לא ימות, אל תפחד.

דודו

nirfun
Sunday 24/08/2003, 21:30
שלום דודו,
הדיסקוס לא אוכל כבר שבועיים, וזה יכול להיגרם מ-2 סיבות:
1. החברים שלו לא נותנים לו (_זאת הייתה ההשערה בהתחלה- ככה זה נראה)
2. טפיל מעיים- מה שעכשיו נראה כיותר הגיוני, הצואה שלו לבנה.
לא נראה לי שהוא לא רגיל לסביבה כי הוא אצלי כבר 3 שבועות ויותר.... חוצמזה שבהתחלה הוא אכל עד שהרד טורכיז הציק לו....
טפיל מעיים זה מדבק? שמעתי על תרופה בשם מטרוג'יל שכדאי לשים בקציצה.... אולי אני יבודד אותו במיכל של 20 ליטר יחד עם דגיגונים...

שוני ז"ל
Sunday 24/08/2003, 23:20
בקציצ שתקבל תבקש שישימו לך קצת מטרוגיל ואם הדג אוכל קצת זה יכול לנקות לו את המעים מתולעים (עם יש לו תולעים)
שוני

sophiea.
Friday 29/08/2003, 12:23
רגע...אמרת שבהתחלה הוא כן היה אוכל עד שאחד הדגים התחיל להציק לו......אז אני חושבת שאתה כן יודע את התשובה למעשה....

צואה לבנה לעיתים נובעת מתזונה לקויה ולא רק מטפילים....

אך אני חושבת שהעצה שנתן לך שוני לא תזיק....וכן בידוד...וניסיון במזונות שונים במיוחד החיים ..(כמו ארטמיה)....יכל להועיל...

אגב סטרס או רק אחד ממצבי הרוח שגורמים לדיסקוס לשינויי צבע...

nirfun
Friday 29/08/2003, 12:32
לשים מטרוג'יל בקציצה אני לא יכול כי היא כבר מוקפאת....
אין לי אפשרות לשים אותו בבידוד....
אני חושב שמזון חי עשוי באמת לעזור....