צפה בגרסא המלאה : כמה עולה מקרר טוב

or_dag
Thursday 21/08/2003, 11:56
שלום,

רציתי לדעת כמה עולה מקרר טוב (לא אחד צעצוע שיתפרק אחרי שבועיים) שיספק עבודה לאק' 150 ליטר ועוד שאלה האם ההבדל היחיד בין מרינה לריף הוא המקרר???

dror
Thursday 21/08/2003, 13:25
אני חושב שמקרר 1/5 הוא המתאים ביותר (יכול לטפל גם בנפחי מים גדולים בהרבה). מחירו בסביבות ה -2000 ש"ח אך לדעתי תוכל להשיג משומש בחצי מחיר.
לגבי ההבדל בין מרינה לריף - כבר עניתי לך בפורום מרינה (אנא השתדל לא לפתוח עצים כפולים).

אלי הרפז
Thursday 21/08/2003, 23:58
אור שלום!
זה לא מדויק,לא רק המקרר נותן את ההבדל
לרייף צריך מי אוסמוזה ולא מים רגילים מהברז.
התאורה היא שונה לא סתם פלורסנטים אלה מטאל הלייד/T5 +אקטיני
תוספים למים-יוד,טראס אלמנט,קלציום,סטרונציום,אוכל לאלמוגים.
ובוא לא נישכח שאם יש חס וחלילה מחלה לדגים באקווריום אי אפשר להכניס תרופות
מפני שזה יהרוג את כל האלמוגים.
אומנם כל מה שכתבתי זה כאב ראש אחד גדול אבל זה שווה.

or_dag
Friday 22/08/2003, 00:17
זה בהחלט שווה זה נכון אבל הקטע בריף שצריך להשקיע בו הרבה מאוד כסף! ואחרי שלוש ארבע שנים גג 10 נמאס ואז אומרים דיי והכול לפח וחבל על הזבוז כסף או שיש אנשים כרגע במחסור כלכלי שאין להם כסף אומרים אחרי שהם עשו את הריף תראו על מה ביזבזתי 10000 שקל במקום להשתמש בהם היום לצרכים אמיתיים כמו אוכל! אבל הכול עניין של טעם אהבה וכסף ואני לא במיוחד עשיר (אני בן 14) ואני גם לא רוצה להשקיע הרבה כי יכול להיות שבעתיז הכול ילך לפח אז בגלל זה לפחות ש200 ילכו ולא 10000

אלי הרפז
Friday 22/08/2003, 00:34
לומר לך את האמת ואני לא ישקר לריף צריך לא מעט כסף.
הבעיה בקווריום מים מלוחים ובריף בפרט זה שאין פה קיצורי דרך.
מה שכן כולנו כמעט כילדים היתחלנו עם אקווריום עגול (צינצנת)ושני דגי זהב(צילי וגילי)
ועם הזמן היתקדמנו גדלנו והתבססנו.
אני אישית חושב שאקווריום מלוחים לילד בגילך זה קפיצה מעל הפופיק.
ועם בכול זאת אתה תחליט ליכנס לתחום אשמח לעזור לך ולהדריך אותך
בהצלחה :up: .

or_dag
Friday 22/08/2003, 00:58
דבר ראשון תודה,
דבר שני אני ליומולדת 10 שלי קניתי אקווריום 15 ליטר משהו כזה והתחלתי להתאהב בדגים לאחר מכן ביומולדשת 12-11 רציתי אקווריום 60 ליטר שעד היום אני מגד ובאתי לחנות דגים וראיתי את הליצנים ואמרתי אוי איזה דג יפה אני רוצה אותו ואז אמרו לי ילד זה דג של מים מלוחים זה לא מתאים לאקווריום שלך ואז קצת חקרתי בנושא והייתי באילת ושנירקלתי שם וראיתי איזה מדהים זה זה עולם אחר ואני רוצה שגם לי יהיה כזה אקווריום שאני יטפח אותו וגם בגלל שמאוד אהבתי את הצלילה באילת אני מארגן עם חברים לחזור לשם לעשות קורס צלילה מומלץ בחום למי שחובב דגים ליסוע לאילת ולשנרקל בחוף אלמוג או מול הנסיכה עולה 25 שקל השכרת ציוד ליום שלם

or_dag
Friday 22/08/2003, 01:01
אופס בטעות זה יצא פעמיים מצטער............. :roll: :roll: :roll:

אלי הרפז
Friday 22/08/2003, 01:21
הרבה מבעלי אקווריום מיםמלוחים הם צוללנים(סתם לידע כללי בשבילך).

or_dag
Friday 22/08/2003, 01:22
כן אני יודע זה הרי רור לגמריי אבל רק לידע למי שלא צלל ויש לו אקווריום וגם למי שאין אקווריום שיצללו זה חוויה מהנה שאין כמותה

אלי הרפז
Friday 22/08/2003, 01:50
על זה אין ויכוח,בישבילי צלילה זה הובי רציני מומלץ בחם