צפה בגרסא המלאה : קוקוטיילים Anyone

btr
Friday 01/08/2003, 19:31
אני חושב לקנות קוקוטייל האכלת יד.
למי יש ניסיון גידול של קוקטייל ?
קצת רקע על הציפור. כמה בלגן היא עושה :? וממה כדאי להיזהר ?

תודה
BTR

snake_n_fish
Friday 01/08/2003, 20:29
לי היו 2 כאלו.....
הם לא עושים כל כך הרבה בלאגן ולמיטב ידיעתי אין לך ממה להיזהר...
רק תוודא שאין לך אף חולה אסטמה או ברונכיטיס במשפחה זה עלול לגרום להתקפים
מניסיון, לי יש את שתי המחלות :? :? :?

gold fish
Saturday 02/08/2003, 01:50
שום בעיה.
גידלתי האכלת יד 3 שנים עד שאחותי שחררה אותה לחפשי....
עכשיו אני מגדל אחד לא האכלת יד קצת עצבני וקצת צעקני אבל חמוד לאללה....
האכלת יד- הכי מומלץ, חמוד ונחמד.

street cat
Sunday 03/08/2003, 02:18
להיזהר מאבוקדו ושוקולד!! אלו הם שני המאכלים שאסור בתכלית האיסור לתת לציפורים.
מאד מאד מומלץ לקצץ את הכנפיים של התוכי [התהליך לא כואב לתוכי], הקיצוץ נעשה כל חצי שנה לערך ואסור לקצוץ לבד את הכנפיים כי מישהו שלא מבין עלול לחתוך בטעות את הכנף או לא לגזור טוב ולהרוס את הנוצות. לכן לגשת לוטרינר או בעל חנות שיודע או מגדל מקצועי.

עד שהתוכי התרגל אליך ואל כל דיירי הבית יש לדאוג שהחלונות יהיה גורים והוא לא ינסה לעוף מהחלון [גם אם הכנפיים שלו קצוצות הוא עלול לנסות לקפוץ והוא יכול למצוא את מותו בנפילה].

אם אתה רוצה להסתובב איתו ברחוב או לגשת איתו לוטרינר ,ניתן לרכוש בחנויות חיות רצועה מיוחדת לתוכים שאתה קושר אותה לרגל התוכי. לא לצאת בלי רצועה מהבית!!! גם אם התוכי קצוץ כנף!

זהו תוכי מקים שנקשר לבעליו,ניתן ללמד אותו לדבר אך לרוב הזן הזה לא מדבר..

וזהו...

בהצלחה! :D

[תודה-הבעיה ידועה של המקלדת וערכתי את ההודעה שלי בהתאם].

רונדג
Sunday 03/08/2003, 11:41
סטריט קט ה-ס' וה-כ' שלך במקלדת לא כל כך פועלים...

קוקטיל זהו תוכי מקסים! אם הוא מוחתם כראוי הוא יכול לשמש חיית מחמד נפלאה! רק תיזהר ואל תקנה אותו מכל אחד שיסכים למכור לך! כבר נתקלתי במגדלים שקנו תוכים בשוק או אצל מגדלים שמכרו להם תוכי "מוחתם" שפחד פחד מוות מבני אדם, ובנוסף היה חולה מאוד ומת ממחלת עור קשה.

התוכי הזה חברותי מאוד, אבל היזהר כי הוא גם עף מעולה! בתהליך קציצת הכנפיים מה שעושים זה למעשה מקצצים את נוצות התעופה. זה בערך כמו לגזור ציפורניים לבני אדם. אל תחשוש זה גדל בחזרה. אולם תקפיד לעולם לא לאפשר לתוכי לצאת החוצה מכיוון שגם עם נוצות קצוצות התוכי הזה עדיין מסוגל לעוף מצויין!

עם טיפול מסור ואהבה אתה והתוכי שלך יכולים להנות מאוד אחד מהשני! בהצלחה!

Seabiscuit
Wednesday 13/08/2003, 07:27
קצת משהו מהידע שלי:

תוכי קוקטייל הוא תוכי נפלא... ואפשר בקלות לאלף אותו כם כשהו לא מאולף... הקוקטיילים לא מדברים, רק לעידתים נדירות הם מוציאים כמה מילים.
לא רצוי לגדל 2 תוכים מוחתמים כי יש מקרים שהתוכים מאבדים את החתמתם. תוכי מוחתם לבד ידרוש תשומת לב...

קציצת נוצות התעופה באמת יכולה לשמור על התוכי, אבל אני לא קיצצתי לג'אקו שלי את הכנפיים והיא לא נפגעה והיא עפה בכל הבית ולא נפצעת...(רואים איך היא אוהבת לעוף.....).
הרבה יותר כיף לראות תוכי עם כנפיים ארוכות שעף בבית או אלייך. אבל עם קוצצים את הכנפיים, צריך לא רק לסגור את החלונות אלא גם לסגור את החילונות, כי התוכי לא רואה את הזכוכית והוא יכול לעוף אל החלון ולשבור עצם,לקבל זעזוע מוח...

מותר לתת לקוקטייל לאכול הכל חוץ משוקולד, אבוקדו ומשקאות מוגזים... אבל לא ניראה לי שהוא כל כך יוהב בשר,חלב,גבינה..(הג'אקויית שלי מתה על הכל.. :brow: ).

ודבר נורא חשוב לגבי הרצואה.. אני אומרת שוב- אסור אסור אסור לקשור את התוכי!!!!!
עם קושרים רצועה ברגל התוכי יכול בחוץ בפתאומיות לעוף בחוזקה ולשבור את הרגל, זה מסוכן וזה לא כדאי. וזה גם מאוד כואב, התוכי יתחיל לצרוח.. ופשוט...לא לצאת איתו החוצה... ולא לקחת סיכונים..!

אני שמעתי על רצועות שקושרים לחזה וזה הרבה יותר בטוח.. אבל לא נתקלתי בכאלה בישראל...
קוקטייל נחשב תוכי מצויין למתחילים.. הוא לא מלכלך הרבה... אבל צריך לעיתים תכופות לנקות את הכלוב... את כלי המים... את הסורגים... אבל זה לא קשה...

(ראיתי רצועות כאלה באיזה אתר אנגלי..)

Buia
Sunday 24/08/2003, 04:26
תוכים מדהימים!!!!!!!! אני מגדל זוג מתרבה ועוד אחד שהוא מוחתם(אני הרגלתי אותו) סטריט קאט...אם התוכי קצוץ כנף ומוחתם אפשר לטייל איתו בכייף...אני מסובב עם שלי בעיר בלי שום דאגה...כרגע אני מנסה ללמד אותו לדבר אבל בלי הצלחה(את התוכון שלי לימדתי כמה מילים לא רעות..מה המצב?...יא גבר...)...
יש גם לדוד שלי זכר של אקלקטוס מוחתם שאני לימדתי אותו ל"החתים" אותו...מדהים ביופיו!!!!!
תוכי מצחיק חבל על הזמן...

sophiea.
Sunday 14/09/2003, 00:46
בויה....תוכונים אוסטליים לא בעיה ללמד לדבר..עדיף לקחת זכר צעיר ושלא יהיה בקירבת תוכונים אחרים.....אבל על קוקטייל שמדבר לא שמעתי....

רק תזהר קוקטליים ממין נקבה נקשרות מאוד לאדם המטפל בהם וכשמצרפים זכר לשם ריבוי לרוב הן יגרמו לו למות מתשישות..(חיזור מסיבי)...זה מניסיון...

Buia
Sunday 14/09/2003, 01:26
סופייה...אני לא בטוח אבל אני חושב שקראתי איפה שהוא שקוקטלים מדברים....אני לא סגור על זה..בכל מקרה מזמן ויתרתי....
שלי נקבה אני חושב...ואל תדאגי היא רק שלי אני לא הולך לזווג לה אף אחד אחרת....לא מספיק 4 זוגות מתרבים? :wink:

Udi
Monday 22/09/2003, 13:01
סליחה על הבורות.

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין תוכי מוחתם לתוכי שאינו מוחתם ?

Buia
Monday 22/09/2003, 15:06
אהלן אודי

תוכי מוחתם הוא תוכי שעבר אילוף מיוחד בדרך כלל מינקות והורגל למגע אדם...כך שאנחנו נוכל לשחק איתו לשים על הכתף להאכיל מהיד בלי שהתוכי יפחד וינסה לנשוך וכדומה...

שו
Tuesday 23/09/2003, 19:44
היה לי אחד עצל כזה

כל היום היה רובץ על המסך של המחשב או משוטט בחדר

הוא היה מזה חמווווווווווודדדד :love:
יום אחד חזרתי הבית ונעלמו עקבותיו שמץ של מושג איפה הוא אין לי

חבל היה חומד