צפה בגרסא המלאה : אוטוצינקלוס+בוטייה מציקנים!

dan kotter
Friday 01/08/2003, 19:10
יש לי באקווריום 5 דיסקוסים ,ישנם כמה אוטו' ובוטיות שחיות עמם כמה חודשים ,לאחרונה שמתי לב שהם מנסים להדבק לדיסקוסים(במקרה של האוטו')לגרד ולנשוך(במקרה של הבוטיות).
האם יש מישהו שהדבר קרה לו?
מה פשר ההתנהגות החדשה?(בחודשים הראשונים שלהם באקווריום הדבר לא קרה!)
האם הדבר יכול לפגוע בדיסקוס,עקב פגיעה ברירית?
בברכה :?

שוני ז"ל
Friday 01/08/2003, 19:25
מצטער דן אבל לא נתקלתי בתופעה אוטו לא מתקרב לדיסקוס ובוטיה אני מקווה ליצן לא מתקרב וחי בלהקתו .יש 2 אופציות או שהבוטיות לא ליצן(לא ציינת) ואז זה אפשרי .או שתוך כדי מרדפים נראה לך כאילו הם מנסים להציק
וכמו שכתבתי אני לא נתקלתי בתופעה אולי מישהו אחר נתקל?
שוני

dan kotter
Friday 01/08/2003, 19:31
הבוטייה אכן ליצן,אני מקווה שיפסיק להיות רשע! :D
החלפתי מים והוא אף נשך אותי!מוזר!!!!
את אחד האוטו המיציקים העברתי לאקווריום אחר עם דגיגוני קרב סיאמי,אני מוטרד מפני שהדבר תמוהה מבחינת דפוס התנהגותי לדגים חביבים אלו!
נ.ב.-תודה על התגובה המהירה! :up:

שוני ז"ל
Friday 01/08/2003, 21:03
כמה בוטיות יש לך בלהקה?
שוני

dan kotter
Friday 01/08/2003, 22:10
4 בוטיות!
4 אוטו'!

urilivne
Friday 01/08/2003, 23:34
הגיע הזמן להאכיל את הבוטיות, הם כניראה רעבים :wink:

שוני ז"ל
Saturday 02/08/2003, 00:04
מצטער לא מבין למה ....זה לא טיבעי
שוני

דודו דיסקוס
Sunday 03/08/2003, 11:05
אני כנ"ל כמו שוני לא מכיר את התופעה של בוטייה תוקפניית, אך מנסיון אוטוציקי' לא מציקים כלל וכלל, אלא תתפלא הדיסקוסים שלי עושים מרדפים אחרי האוטוציקים שלי.
אני הייתי הולך על אפשרות שהדגים שיש אצלך הם לא אוטוציקים' אלא שועלים מעופפים קטנים, וזה מסביר את התופעה...

דודו

dan kotter
Sunday 03/08/2003, 15:06
דודו שלום!
מה ההבדל בין שני המינים ,התנהגותית וחיצונית והאם הם נקיים פחות יעילים?
תודה על העזרה. :up:

רונדג
Sunday 03/08/2003, 15:41
סליחה רגע אבל לא הבנתי האם מדובר באנציסטרוס או באוטוצינקלוס (נראה לי שככה קוראים לו...) כי כתבת בכותרת "אוטוצינטרוס" וזה נשמע כמו ערבוב של השניים. נראה לי שלא כולם הבינו פה אחד את השני...

dan kotter
Sunday 03/08/2003, 17:11
סליחה,אוטוצינקלוס! :?

דודו דיסקוס
Tuesday 05/08/2003, 11:29
ההבדלים בין אוטוצינקלוס לבין שועל מעופף הינם ממש ממש קטנים.
לי אישית יש רק את האוטוצינקלוסים ולא שועלים, אך לא הייתי אומר שהם מקצוענים בנקיון ובאכילת אצות.
אומנם אתה רואה כל הזמן שהם אוכלים, אך אני לא רואה השפעה גדולה.
לגביי שועלים..., אני אישית מכיר כמה וכמה מגדלים, וכן דיונים שנערכו בנושא וכולם הגיעו למסקנה שהשועל לא מומלץ עם דיסקוסים כי הוא מציק מאוד, לגביי היכולת שלהם לנקות, היא גדולה.
ויזואלית, שניי המינים מאוד מאוד דומים.
אך אני מאוד מאוד בספק שאוטוצינקלוס שלך נדבק ומציק לדיסקוסים.

דודו

Wild Blue
Wednesday 06/08/2003, 21:27
מה שיש לך נראה כך:
http://www.orbicon.com/hraquatica/ribe/siamese_algae_eater/image004.jpg

או כך?

http://www.astronexus.com/misc/fish/img/otocinclus2.jpg

http://mud.pl/~illithid/_grafika/akwarium/otocinclus_affinis.jpg

בתכלס אין שום סיבה נראת לעין פרט אולי לרעב או להתניה או הרגל רע שדגים אלו יציכו לדיסקוסים.

dan kotter
Thursday 07/08/2003, 04:06
הוא נראה כמו התחתון,בול !
אז,WILD איזה סוג הוא התחתון?
(תודה לכל העונים.)
בברכה.

Wild Blue
Saturday 09/08/2003, 20:27
טוב
הדג בתמונות התחתונות זה אוטוצינקלוס
וזה מוזר ביותר שהוא מתיק לך לדגים.
אני אישית היתי מחזיר אותם לחנות ומנסה לקחת אחירים במקומם (או להחליפם באנציטרוס)
אותו דבר עם הבוטיה (אותם להחליף בקורידורסים)

udiraz
Thursday 14/08/2003, 12:15
חברים, קשה להתבלבל בין שועלים מעופפים לאוטוצינקלוסים.... בעיקר בגודל.
בכל מקרה, גם אצלי יש כמה אוטוצינקלוסים שמציקים לדיסקוסים, ודווקא השועלים לא מטרידים אותם בכלל :o
נתקלתי בתופעה הזו רק לפני כמה ימים, ומאז ראיתי את זה קורה עוד פעם-פעמיים. האוטו נדבק לדיסקוסים, והם מתקשים להפטר ממנו.
כדאי לציין שמדובר בדיסקוסים קטנים (5 - 7 ס"מ), ודווקא ראיתי אותם נדבקים לגדול (שהוא גם התוקפני שבהם).

דן - אתה לא לבד, אבל מצד שני - צרת רבים נחמת טיפשים :hair: :lol:

אני כרגע לא מתכוון לעשות עם זה כלום, אלא לחכות ולראות אם זה ממשיך, כי זו תופעה שממש לא אמורה לקרות...

dan kotter
Friday 15/08/2003, 13:02
אני בודדתי את השניים הכי סוררים,לאחר שבוע החזרתי אותם לאקווריום הקיבוצי,המקרה לא נעלם בתחילה אבל בימים האחרונים נראה כאילו הם הפסיקו להציק.
מה שכן די מתחיל להמאס מכל הנקאים ,פרט לקורידורסים העדינים,נראה לי שבקרוב החליף את הבוטיות,אוטו ונקאיי הפלקו הפשוטים בקורידורסים ,הם פשוט גורמים לאי נוחות תמידית לדיסקוסים ולאופיים הרגוע.
הבוטיות כל הזמן רודפות אחרי הדיסקוסים ומדגדגות אותם בשפמם הקטן ואלו מנסים לברוח באופן תמידי! :flame: :hair:

Wild Blue
Saturday 16/08/2003, 18:33
כמו שאמרתי כנראה נפלת על חבורת משוגעים

וכמו שהמלצתי את הבוטיות תחליף בקורי (המלצה אישית תגדיל את הלהקה (כלומר תוסיף מאותו סוג של קורי אל תערבב להקות)
ואת האוטו והפלקו תחליף באנציטרוס ואם אתה מוצא אז פיקולטיה (אבל לא מהסוג עם הנקודות על הראש)

udiraz
Sunday 17/08/2003, 10:22
שמעו, ביום שישי הבאתי דיסקוס חדש, גדול יותר מאלו שיש לי, והאוטוצינקלוס (אחד מהם, יש לי די הרבה), התעלק עליו בטירוף ! בחיי, זה נשמה של שמרלה בגוף של אוטוצינקלוס.
הוא נדבק לדיסקוס ולא עוזב !

dan kotter
Monday 18/08/2003, 17:39
שלום חברה!
האוטו' לאחר העונש החליטו להרגע,לך תבין ראש של נקאי! :hair:
מהבוטיות נכוותי קשות מוזר לי שכל חובבי הדיסקוסים אתהבו בדג כאשר מצד אחד הוא יפה ומועיל בעניין הקציצות והחלזונות,אך מצד אחר משגע דיסקוסים בפעלתנות מטורפת, מדגדג ולעיתים אף נושך,האם הדבר קרה רק אצלי ,אני בספק?
אני פותח במשאל בעד ונגד הבוטיה המציק !!!
נ.ב.-הבוטיות הוחלפו בקורידורסים חביבים.