צפה בגרסא המלאה : אני רוצה לקנות תוכי

dark biker
Monday 14/07/2003, 23:07
מישהו יכול להגיד לי מה אני צריך בשביל תוכי ואיזה אתם ממליצים לי לקנות ומה אני צריך לדעת עליהם?
ד"א אני רוצה תוכי שיכול לדבר אפילו שיגיד 2 מילים ושיהיה כמה שיותר זול וניתן לאילוף.
ואני לא רוצה תוכונים.

תודה רבה מראש

shaulmoshe
Tuesday 15/07/2003, 19:14
אני ממליץ על לורי קשת המחיר שלא הוא בין 1800-2000 (שאר התוכים המדברים עולים מעל 4000 ש"ח

לפני שאתה קונה את התוכי יש לבדוק שהוא עבר בידקה אצל ווטרינר שהחשובה בהם היא בדירת קלמדיה (קלמידיה זה חידק שיכול לעבור לבני אדם

היכן אתה גר אולי יש לי מקום טוב בשבלך :wave:

dark biker
Wednesday 16/07/2003, 11:52
ני גר בחולון די קרוב לאיזור התעשיה החדש של ראשון.

שמעתי גם שקוקטייל הוא גם תוכי מדבר אבל קצת והוא לא עולה כל כך יקר.

Seabiscuit
Wednesday 16/07/2003, 13:44
קוקטייל הוא לא תוכי שמדבר.. למרות שיש פה ושם קוקטילים שמדברים אבל זה מקרה נדיר..
כל התוכים שמדברים הם קשים לאילוף.. הם יקרים.. ולחלקם יכולה להופיע בעית מריטת הנוצות.
הלורי הוא לא כל כך לגידול כיוון שיש לו מזון שונה, מזון נוזלי וכתוצאה מהמזון הזה גם הלשלשת של הלורי נוזלית.. וזה יוצר בעיה.. אפשר להחזיק את הלורי בגינה..

אתה יכול לקנות תוכון ולנסות ללמד אותו לדבר.. התוכונים הם תוכים שמוכשרים בדיבור למרות שלא כל אחד ידבר..
וזכור.. עם אתה רוצה שהתוכי שלך ידבר קנה רק תוכי אחד.. כי עם יהיו לך שני תוכים הם לא ירצו בחברתך...

אני מגדלת ג'אקו וזה נ-ו-ר-א קשה! אי אפשר לתאר את הקושי.. כיף לגדל תוכי כזה אבל נורא נורא קשה..
תוכון הוא תוכי זול.. ואותו כן אפשר ללמד לדבר...

אתה יכול לחשוב גם על אמזונה.. שזה תוכי די דברן.. אבל הוא נחשב לתוכי גדול וגם כן קשה לגידול.. אז תחפש סוגי תוכים, תקרא ותחליט מה אתה הכי רוצה :wink:

בקשר לכלמידיה: בדרך כלל התוכים הגדולים הם אלה שנושאים את הכלמידיה.. (רק לידע.. עם לא מטפלים בכלמידיה זה גורם לאדם מחלת חמורה בראות..) אבל הטיפול בכלמידיה הוא די פשוט.. נותנים לתוכי אנטיביוטיקה וזה עובר...
בכל זאת רצוי לבדוק כל תוכי שקונים.

ואגב.. זה לא נכון ששאר התוכים המדברים עולים מעל 4000 שקל.. בטח ארה עולה ככה או קקדו... הג'אקויים עולים 3000 שקל.. (עם מישהו מציע ביותר כסף זה לא שווה!)

snake_n_fish
Wednesday 16/07/2003, 14:53
זה לא כך כך מדוייק... לי היו שני קוקטיילים זכר ונקבה ששניהם דיברו
הם אמרו שלום ביי מה קורה ענו לשאלות פשוטות כמו: מה נשמע...
אמרו כל מיני דברים פשוטים, היה לנו חבל עליהם
שיחררנו אותם בגן ציבורי כמאתיים מטר ליד הבית שלי....
מדי פעם אני רואה אותם :D

dark biker
Wednesday 16/07/2003, 14:55
איזה תוכונים מסוגלים לדבר?
כמה עולה אחד כזה?
וד"א איזה גודל כלוב כדי לקנות?

Seabiscuit
Thursday 17/07/2003, 08:02
אני לא אמרתי שקוקטיילים לא מדברים.. הזכרתי רק שלא כולם... וזה די נדיר לקוקטייל לדבר..

שיחררתם אותם?!?!? למה?... :? :? :? כלומר.. אתה יודע כמה סכנות יש בחוץ :( ?... :

תוכום לא עולה הרבה.. משהו כמו 35 שקל ואפילו פחות.. הם לא צריכים כלוב גדול במיוחד.. כל הכלובים שתוכונים צריכים עולים קצת... ואין הבדל בין התוכונים... עם אתה רוצה שתוכון ידבר פשוט צריך להשקיע המון

שמוליקיפוד
Thursday 17/07/2003, 11:14
לפי מה שאני יודע אפשר ללמד תוכון לדבר רק אם הוא יהיה זכר ובלי אף אחד נוסף בכלוב לא?

הזכרים הם אלה שמדברים יותר ....אני חושב, וכשתוכי לבדו יש לו יכולת יותר טובה....תקנו אותי אם אני טועה

חחח סיפור מצחיק:
כל פעם שאצל דודה שלי מצלצל הפלא' היא מרימה ואומרת הלו נכון ?
אז התוכי כבר רגיל לזה (ג'קו) והפלא' מצלצל שוב והתוכי אומר הלו הלו הלו....
מי זה ????
חחחחח אז אני לוקח תטלפון של אמא שלי ועושה לו מנגינה והוא מתחיל להגיד הלו הלו..... :lol:

Seabiscuit
Thursday 17/07/2003, 15:59
אין הבדל בין הזכר לנקבה.

Buia
Thursday 17/07/2003, 22:17
דרך אגב..התוכי דהיה לו את אוצר המילים הגדול ביותר הוא תוכון!!!! ולי היה תוכון(שנרצח ע"י חתול) שידע להגיד חבל..

street cat
Thursday 24/07/2003, 00:55
איליין דבריך לא מדוייקים,
לורי הוא תוכי נבון,לרוב נחמד,ומאד חכם שמדבר אך החיסרון שלו [ושוב תלוי איזה לורי כי יש מספר סוגים] לעיתים צורח. לא נותנים ללורי רק מזון נוזלי :stop: רק כאשר הם גוזלים נותנים לה מזון נוזלי,אך כתוכי בוגר הוא אוכל מזון יבש כמו כל ששאר התוכים [כמובן חייבים לגוון לו].
קוקוטיילים ותוכונים שניהם יכולים לדבר אך הם לא ידועים בדיבור שלהם כמו הג'אקו והלורי.

נכון שג'אקו קשה לגידול כי הג'אקו הוא כמו כלב וכמו ילד בן 3 שדורש תשומת לב מלאה ואהבה ,וכמובן הוא מחזיר אותה בתמורה.

Seabiscuit
Thursday 24/07/2003, 07:33
לורי אוכל אוכל יבש?!?! הלורי הזה לא יחיה זמן רב.. וגם עם כן אז זה מ-א-ו-ד מוזר!

וזה גם לא נכון שג'אקו הוא כמו ילד קטן שדורש המון תשומת לב (מלאה)... אני הרגלתי את הג'אקויית שלי לקבל תשומת לב רק בשעות מסוימות בכל שאר השעות היא שקטה ולא צורחת.