צפה בגרסא המלאה : למה אסור להחזיק צבים?

zoyaniv
Tuesday 08/07/2003, 12:07
שלום רציתי לדעת למה אסור למכור ולהחזיק צבים באקווריומים

elminister
Tuesday 08/07/2003, 12:08
השאלה החשובה עוברת לפורום בעלי חיים אחרים

ELMI

nirfun
Tuesday 08/07/2003, 14:00
מה, אסור?!?! :o

אני לא ידעתי שאסור, פעם אני ראיתי בחנויות שמוכרים אותם
:o

Tuesday 08/07/2003, 14:44
זאת חייה מוגנת, אבל בישראל לא מקפידים כל החוק הזה(כמו הרבה חוקים אחרים).

zoyaniv
Tuesday 08/07/2003, 16:47
זה רק בגלל שהוא חיה מוגנת.הבנתי שזה קשור לזה שהוא מעביר מחלות או משהו כזה

Tuesday 08/07/2003, 17:19
תשתוף ידיים אחרי שאתה נוגע בו ואל תנשק אותו ושום דבר לא יעבור.

רז קולפ
Tuesday 08/07/2003, 22:45
מה שמדובר לגבי מחלות זו תופעה שהיתה לפני מס' שנים
שיבאו לארץ צבים בצורה לא חוקית ולא מפוקחת ולכן נכנסו לארץ צבים עם
מחלות אשר יכולות לפגוע גם בבני אדם !!!
בדרך כלל הצבים שנמצאים בחנויות הם צבים שבקעו אצל אנשים
פרטיים שמחזיקים צבים בבית מכך שרוב הסיכויים שהצב בריא
(בערבון מוגבל כמובן)

Tuesday 08/07/2003, 23:01
אבל במקרה ויש, זה לא יעבור דרך האויר או משהו כזה, צריך פשוט לשטוף ידיים ולא לנשק אותו ולהנות מלגדל אותו :king:

עומרי ע
Wednesday 09/07/2003, 12:41
הסיבה שאסור לגדל או להחזיק צבים היא בגלל שהצבים נמצאים בסכנת הכחדה עולמית.
לגבי הצבים שמוכרים בחנויות- לרוב מדובר על צבים אדומי אוזן, צבים אלו לא היו בארץ לפני כמה עשרות שנים, אבל מאז שסוחרים החלו להביא אותם לארץ הם מאיימים על המערכת האקולוגית שלנו, מכיוון שאנשים שקונים "צב קטן וחמוד" מופתעים מזה שאותו צב קטן גדל למימדים גדולים ולכן מחליטים לשחררו "למקומו הטבעי" ואז אותם צבים מוצאים את דרכם אל הנחלים ומקורות המים שלנו ומחסלים את החיים שם.

קריב קריבנסיס
Wednesday 09/07/2003, 14:27
מה לגבי צבי ביצה פשוטים?
בטיול שהייתי בו לפני מספר ימים בזאכי(דרום מערב הגולן) ראיתי צב כזה מאוד מקרוב והוא לא נראה מאוד שונה מהצב אדום האוזן אמנם הוא לא צבעוני אבל הוא גם לא פחות מרשים..
למה שבו לא יתחילו לסחור(אם כבר לסחור בצבים)

street cat
Wednesday 09/07/2003, 14:33
הצבים יכולים להעביר את מחלת הסלמונלה, שפוגעת ויכולה להדביק בעיקר ילדים קטנים ונשים בהריון.מחלה די מסוכנת והצב יכול להיות הנשא שלה.
זאת אחת הסיבות [חוץ מההכחדה] שאסור למכור צבים בחנויות.

עומרי ע
Thursday 10/07/2003, 18:34
צבים יכולים להיות נשאים של סלמונלה בדיוק כמו כל חיה אחרת שנמכרת בחנות, אני אישית לא קונה את הטיעון הזה.
אם דואגים על הגיינה נאותה, שום דבר לא יקרה.
הצב שראית בצפון הוא צבגון ביצות, הצבים האלו חיים בארץ ולשם שינוי לא הגיעו אליה כתוצאה מסחר, ניתן למצוא אותם באזור הצפון בעיקר בנהר הירדן.
גם הם, כמו כל צב אחר נמצאים בסכנת הכחדה וכל סחר או גידול שלהם אסור (למעט אנשים שיש להם אישורים מיוחדים של רשות שמורות הטבע...).

אלי הרפז
Sunday 13/07/2003, 20:28
גם לאיגואנות יש סלמונלה ויותר גרוע יש להם גם סלמנלהB שזה יותר מסוכן.
הסיבה העיקרית שאסור לסחור בצבים היא שהם בסכנת הכחדה עולמית.
והסיבה השניה היא כמו שאמרו לפני אנשים זורקים אותם כשהם גדלים לנחלים ברחבי הארץ והם הורסים
את המבנה האקולוגי של המקום (מבחינת שרשרת המזון)הם כמו גלגל שלישי.ואין להם אף טורף
אף אויב (למעט נצים ובזים שהם אחוז זניח)אז הם מתרבים פה בלי פיקוח טיבעי(טורפים/אויבים)
ויש "פיצוץ אוכלוסין"לדוגמה-נחל ירקון,נחל אלכסנדר,נחל תנינים.מאד קשה לעקוב אחרי כל מגדל צבים ולראות שהואלא זורק את הצב שלו עם הזמן לאיזה נחל

Seabiscuit
Monday 14/07/2003, 08:14
למה להחזיק צבים?
זו גם חיה בסכנת הכחדה.. וזו חיה מוגנת...
וחוץ מיזה אין לצב שום תועלת לאדם.. כלומר.. מה כבר אפשר לעשות עם צב?!?...

לראות איך הוא משחק?.. :? (מקסימום לראות איך הוא אוכל :? )
אז עדיף להשאיר את הצבים בחנויות המחמד.. לא.. עדיף שבכלל לא ימכרו אותם...
ועם רואים צב בטבע.. תהנו מלהסתכל עליו ואל תקחו אותו הביתה.. :wink:

עומרי ע
Monday 14/07/2003, 22:30
אני לא מסכים עם הדעה של "מה אפשר לעשות עם צב".
קודם כל, לא קונים חיית מחמד רק כדי לשחק איתה (מדובר בצב לא בכלב או חתול).
דבר נוסף, לצבים יש התנהגות מאוד מעניינת ומאוד יחודית, פעולות החיזור שלהם מדהימות, ולראות התפתחות של צב מהרגע שהנקבה מטילה את הביצים ועד שהוא מגיע לבגרות (עניין של 10 שנים+) מדהים בהחלט, ואני מדבר מניסיון.

Monday 14/07/2003, 22:34
גם לדעתי צב זאת חייה מאוד מעניינת.
אני מת על צבים...

אלי הרפז
Tuesday 15/07/2003, 19:36
מה אפשר לעשות עם סוסים :question:
להשתמש בהם בתור בהמות מסע ,לרכב עליהם ולהצליף בהם שידהרו יותר מהר.

רז קולפ
Tuesday 15/07/2003, 19:50
תודה על חוות הדעת הנחמדה על מחזיקי סוסים אלי אבל יש עוד דברים
שאני עושה עם הסוסה שלי חוץ מלהתעלל בה :flame: :flame: :flame:

אלי הרפז
Tuesday 15/07/2003, 20:14
אל תקח את זה אישית רז :up:

אלי הרפז
Tuesday 15/07/2003, 20:20
זה היה מכוון לאיילין

Buia
Monday 28/07/2003, 04:24
עוד סיבה שאסור לסחור בצבים בארץ לפחות..אנשים כמו שנאמר "מתבאסים שהם נהיים כאלה גדולים משחררים אותם בכל מיני נחלים שיש אצלנו...וצבי האוזן אדומה פשוט מזיזים הצידה את צב הביצות הארץ ישראלי וגוזל לו את מקום מחייתו..שגם ככה אוכליסיתו לא במצב מזהיר במיוחד...
לאיילן...צב הוא חייה מיוחדת במינה ויחודית בדרכה שלה....עוד דבר למה אנחנו מגדלים דגים?
אחרי הכל הם באקווריומים אנחנו לא יכולים לגעת בהם(ברוב הסוגים) וכמו שאת אומרת אפשר לראות אותם רק אוכלים...אבל לכל חיה יש התנהגות חברתית מיוחדת משלה...זאת הסיבה שאני אוהב כל כך ציקלידים(שאף פעם לא משעמם איתם) ואני שואף לגדל את הדגים החכמים ביותר לדעתי...נצרנים כמובן... :surprise:

דלבם גל
Wednesday 24/09/2003, 08:42
צבי מים אינם מאושרים למכירה מטעם משרד הבריאות מכיוון שהם מפיצים את מחלת דלקת קרום המוח.

יהודית
Wednesday 24/09/2003, 09:59
יש גם את זה שכמאט כל מי שהחזיק צב אי פעם,ישחרר את הצב שלו לטבע במוקדם או במאוחר, מאחר שתחולת החיים של הצב היא בערך כמו של האדם.אז לא סביר שאדם יגדל צב 70 שנה ויותר,לכן יש כלכך הרבה צבים משוחררים שמפרים את איזון הטבע.

Amphiprion
Tuesday 16/12/2003, 18:26
מסכן הצב כמה מחלות הלבשתם עליו !!!!!!!!
אולי הוא מעביר גם איידס ..... נו באמת ......

הסיבה של המחלות זה סתם תירוץ של הבירוקרטיה, פשוט לא רוצים שיביאו צבים כאלה לארץ
מהסיבות שצוינו , שלא יתפוס את מקומם של הצבים המקומיים.
צבי האוזן האדומה הם לא בסכנת הכחדה וגם הם לא מלאים מחלות, להפך יש אפילו עודף של צבים כאלו באזורים שונים בעולם.
לפי דעתי , עדיף אותם על הצבים המקומיים הם יותר יפים למרות שבאמת זה מסוכן להתערב בטבע .

LimpingFish
Tuesday 16/12/2003, 19:08
http://www.parks.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?U=no&ItemID=710921762&CNumber=10256903&lan=en&SiteName=parks&SearchType=Card7&ValuePage=Card7&BuyerID=951353263