צפה בגרסא המלאה : Deionizer

benrokh
Monday 30/06/2003, 12:33
שלום לכולם!
בזמן שקראתי מאמר מסויים נתקלתי בשיטה זו של סינון מי ברז
1) אני אמנם יודע איך השיטה עובדת, אין לי מושג לגבי ההתקנה שלה על הברז ואיך נראה המכשיר עצמו
אשמח אם למישהו יהיה הסבר או לינק בשבילי
2) ברצוני לדעת מה בדיוק מסוגל הDeionizer לסנן
אם הוא מסוגל לסלק רק חומרים רעילים או גם להפוך את המים לרכים יותר ויותר חומציים?

תודה מראש! :wave:

elminister
Monday 30/06/2003, 13:39
הרעיון הוא להעביר את המיים על גרגרי רזין טעונים , כל החומרים במים אמורים להדבר לגרגרים ולאחר הסינון המיים יוצאים ללא חלקיקים בדרגת ניקיון גבוהה , יש הרבה מוצרים בדרגות ניקיון כאלה ואחרות, יש כאלה "שמחליפות יונים" כלומר מטהרות מי שתייה (ומכניסות יוני פוספאט ולכן לא מומלצות לשימוש),
קיצורו של עיניין יש הרבה מאוד מוצרים , שונים , לשימושים שונים , אני מכיר רק מוצר אחד לאק' והוא מאוד מאוד מאוד גרוע ,
ולכן מערכת אוסמוזה הפוכה מומלצת ולא התמקונים הללו, אם בכל זאת תרצה עוד פרטים ולהכנס בעובי הקורה אני אשמח לספק לך

http://www.tech-associates.com/dept/sales/product-info/images/sss-33m8-deionize-a01.jpg

benrokh
Monday 30/06/2003, 17:59
תודה רבה על המידע
לפי דבריך מערכת הסינון הזאת אינה מתאימה לצרכי (לא התכוונתי להשתמש בה רק בתור מערכת סינון שתתהר את מי הברז ותהפוך אותם לטובים יותר לאק' אלא בשימושים אחרים בעיקר).
אבל לא נורא! :roll:

elminister
Monday 30/06/2003, 18:02
יש דגמים ספציפים שכן מתאימים, לא שללתי את כל המערכות, אלה דיברתי על הטכנולוגיה,

בכל מקרה אוסמוזה הפוכה היא מערכת זולה יותר ממחליף יונים, ובטוחה הרבה יותר לשימוש החובב

urilivne
Tuesday 01/07/2003, 11:34
שאלה,
מערכת אוסמוזה הפוכה מנטרלת את המים כליל מכל מינרל והופכת אותם לנטראלים, אז למה שותים אותם ? הרי במים שבברז יש גם מרכיבים חיוביים שאותם המערכת מוציאה ... (ולאקווריום אנו נוסיף תוספים למים אילו).

elminister
Tuesday 01/07/2003, 11:55
נכון מאוד, ולכן למערכות מסחריות כמו "מי טובים" יש אחרי מכל האגירה מיכל נוסף אשר מחזיר למים חומרים מסויימים (אגב לא כל מינרלים) כמו חומרי טעם (סוגים של פחממנים) כי למי אוסמוזה אין טעם טעים....
וזה יותר חשוב...

urilivne
Tuesday 01/07/2003, 12:01
אז את המים לאקווריום צריך להוציא מהמערכת ישר מהמיכל ולא מהמכל הנוסף עליו אתה מדבר ?

Shuky
Tuesday 01/07/2003, 19:38
כן.
מערכות אוסמוזה לאקווריום "חסרה" מעין מיני טיובה המוסיפה טעם עבור מי שתיה.

לאקווריום :
http://www.premiumaquatics.com/kentrodi/ro60his.jpg

לשתיה :

http://www.obadiahs-storehouse.com/images/products/conqueror_iii.jpg

שים לב לטיובה האופקית במכשיר של השתיה.

urilivne
Wednesday 02/07/2003, 09:31
OK, את זה הבנתי.
בעצם התהליך הסופי במערכת מי השתיה מוסיפה חזרה את המינרלים הרצויים.

האים קיימת 'טיובה' כזו לאקווריומים (כמובן טיובה שונה למתוקים ומלוחים) ?

elminister
Wednesday 02/07/2003, 09:36
לא שאני מכיר ,
שוקי הטובה האופקית במערכת שלי היא עוד מסנן פחם (אחרי הממברנה) , אתה בטוח שהטובה הזו היא "החזרת הטעם"?

שימו לב גם למיכל האגירה , יכול להיות שימושי, אם רוצים לקבל כמות מדודה של מי אוסמוזה (אם איני טועה ניפחו 14 ליטר, אם רוצים כמויות אחרות יש לנתק אותו ולהתחיל לעבוד עם מחשבי השקיה

Shuky
Friday 04/07/2003, 11:58
כן אני בטוח.
אין לטיובה הנ"ל שמוש עבור אקווריומים.

המהדרין יכולים להעביר את המיים שיצאו מה-RO דרך מחליף יונים לנקיון נוסף.