צפה בגרסא המלאה : מכת מוות

עומרי ע
Thursday 14/02/2002, 21:26
אם שאלתם את עצמכם מדוע נעלמתי בימים האחרונים אז זה בגלל שהייתי בטיול (שהיה פשוט מדהים!).
חזרתי לפני שעה הביתה והדבר הראשון שעשיתי כמובן היה לראות מה מצב החיות.
לתדהמתי הרבה גיליתי מכת מוות שלא תאמן- הצב אדון אוזן הציקליד חיל (זה שגסס שבוע) וגם צב יבשה אחד מתו.. תוסיפו לזה גם עין חסרה לפלקוסטומוס ותקבלו מתכון בטוח להריסת מצב רוח.

מחר על הבוקר אני מתכוון להחליף 30% מהמים באקווריום, ומומחה יגיע לבדוק מה יש לצבי היבשה שלי (הצב שמת השבוע היה השני שמת מתחילת ינואר- לא זכורה לי עוד מכה כזאת ואני מגדל צבים כבר 12 שנה).
מהסתכלות ראשונית הגופים נראים בסדר אבל מחר אני אבדוק את מצבם באופן יסודי יותר.

יש לציין שבמשך הימים האלו (מיום ראשון ועד היום) כל החיות קיבלו אוכל במתכונת רגילה לחלוטין ואורח חייהם לא השתנה בכלל.

elminister
Thursday 14/02/2002, 21:45
WOW, תנחומי....
אני לא יודע, אני רק משער, אולי היתה הפסקת חשמל ארוכה....שהשביתה את המכשירים החשמליים...

בכל מקרה אני מבין לליבך

fish in heaven
Thursday 14/02/2002, 23:50
קודם כל תנחומיי, ודבר שני סיפור אישי שלי-
חזרתי היום לביתי כדי לקבל את הבשורה המרה שה THREE LINE CORY, שלי שסבל מממחלת שלפוחית השחייה, נפטר בטרם עת :candle:
הסיפור הוא שאמי מצאה את הדג על הריצפה מיובש ביום שבת, במרחק של כמטר וחצי מהאקווריום. :???:התיאוריה שלי היא שעקב המחלה הוא נהג לתת ספרינטים בתוך המים וכנראה הוא הצליח לקפוץ דרך אחד החריצים בפינות המכסה החוצה. (איפה שהצינורות), ואז פשוט החתולה שלי, במקום להתנהג כמו חתולה בריטית ששותה תה בארוחת צהריים ושמכניסה דגים חזרה לאקווריום, פשוט שיחקה איתו על הריצפה והזיזה אותו (לפחות היא לא אכלה אותו, במקרה זה היה כאן מיסתורין גדול אף יותר).
ולכן במוות מיסתורי זה (שפרטיו האמיתים לא יוודעו לעולם) אני אומר שלום לדג יקר שלי, שמי שזוכר מפורום דג2000, היה דג קורידורס שרחמי נכמרו עליו בחנות הדגים, עקב מצבו העגום. לפחות את תשעת וחצי החודשים האחרונים של חייו הוא בילה במקום טוב יותר.
:cry:

עומרי ע
Friday 15/02/2002, 10:10
בדקתי את מצב הגופים לעומק, הם נראים בסדר גמור וגם היו השבוע 2 השרצות.
אני מתכוון היום להחליף 30% מהמים באקווריום של הציקלידים ולבודד את הפלקוסטומוס הפצוע כדי לטפל בו.
כתוצאה מהנשיכה חסרה לו עין, הוא התכווץ מעט והסנפירים שלו נקרעו.
באיזו תרופה אתם ממליצים להשתמש? אני חושב לשים לו מטילן.

elminister
Friday 15/02/2002, 17:27
מה עם תרופת הפלא : melafix
לפחות את הסנפירים הקרועים תתקן...
העין לא תצמח חזרה..
יש לי כריש אדום סנפיר וגם אוטוצינקלוס אחד שהם "שתומי עין", זה לא מפריע להם לתפקד
(אני יודע שזה לא מקדם כלום, אבל אולי נותן הרגשה טובה יותר)
ELMINISTER

עומרי ע
Friday 15/02/2002, 18:42
אין לי את תרופת הפלא..
אני יודע שהעין לא תצמח בחזרה, אני רק מפחד מזיהום שיווצר אצל הדג, הוא לא כמו שהוא היה לפני הנשיכה.

bigdarman
Friday 15/02/2002, 21:41
:candle:

עומרי ע
Saturday 16/02/2002, 22:48
24 שעות עברו מאז שמתי את התרופה ואין שינוי לטובה אצל הפלקו.
להיפך- מסביב לעין החסרה יש כתם לבן, יש לציין שלפני שלושה שבועות מת לי פלקו מאותה סיבה- נשיכה שקיבל מהאקרה גרמה לאותו מצב בדיוק.
מאז האקרה כבר לא אצלי, עכשיו כנראה האוסקר שלי התחיל לטעום פלקואים..

קובי
Sunday 17/02/2002, 02:27
עומרי - איזו תרופה הוספת בסוף למים ? מטילן בלו ? אם כן, אל תשכח לבצע החלפות מים פעם ב - 48 שעות ולחדש את טיפול המטילן בלו שוב.

האם המומחה (דוד שלך ?) בא כבר לבדוק מה קורה עם צבי היבשה ?

קובי
Sunday 17/02/2002, 02:37
:candle: משתתפים בצערכם, עומרי ודניאל :candle:

עומרי ע
Sunday 17/02/2002, 08:43
קובי- התרופה ששמתי היא אכן מטילן בלו, היום אני כמובן אבצע החלפת מים ואחדש את הטיפול.
המומחה הוא אכן דוד של אמא שלי ולפי מה שהוא אומר אין כל בעיה עם צבי היבשה, שאר הצבים לא מראים סימני מחלה.

עומרי ע
Saturday 23/02/2002, 22:17
שבוע חלף, המצב של הפלקוסטומוס דווקא השתפר בימים האחרונים, הסנפירים שלו הסתדרו והפצע סביב העין החסרה התחיל להגליד.
בבוקר הוא נראה מצויין, משום מה בערב ראיתי אותו על הגב, בקושי יכול לשחות, הסנפירים שלו חזרו למצב הגרוע.
נאלצתי לעשות לו המתת חסד, בכך תם סיפורו של הפלקוסטומוס- השני שמת אצלי באקווריום כתוצאה מנשיכה של דג אחר.

fish in heaven
Sunday 24/02/2002, 18:17
:candle:
סיפור באמת עצוב - כבר הבנת מה גרם להתחלה של כל הבלאגן הזה :???:

עומרי ע
Sunday 24/02/2002, 18:25
יש עדיין כמה שאלות לא פתורות.
החייל- לא ברור למה הוא גסס, אבל הוא מת כנראה מנשיכות של דגים שניצלו את מצבו הרע כדי לקבל ארוחה.
הצב יבשה והצב אדום אוזן- פשוט נמצאו מתים, שום סימני מחלה נראים לעין (דלקת עיניים או משהו דומה).
פלקוסטומוס- ללא ספק מת כתוצאה מנשיכה, 90% שהאוסקר עשה את זה.