צפה בגרסא המלאה : מגדלי דיסקוסים: שאלה

מונומן
Tuesday 12/02/2002, 22:38
מגדלי דיסקוסים:
בעתיד אני מתכנן לעשות אקווריום בלאקווטר
יהיו שם מני דגים החיים בבלאקווטר בניהם ארצה גם את הדג האציל הזה - דיסקוס
אני יודע שדיסקוסים אינם חייבים לחיות במים שחורים אבל מומלץ להם חומציות נמוכה (כבול...)
דיסקוסים ישראלים : איזה תנאי מים הם סובלים?
מה בעצם יותר עדיף- דיסקוס מחו"ל ?
מה לגבי טיפול הורמונלי הניתן להם?(עדיף בלי ,אבל מה ההשפעה שלו עליהם?)
תודה מראש!

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: מונומן בתאריך 2002-02-12 14:41 ]</font>

elminister
Tuesday 12/02/2002, 22:54
בלאקווטר או מיים שחורים
הם למעשה מיים בעלי גוון כהה המאפיין את נהר האמזונס. באמת לדיסקוסים מומלץ חומציות נמוכה ברמות PH
בין 6.5-7.0, הדיסקוסים "הישראלים" כלומר אלו שגדלו בארץ "והורגלו"למיים הקשים יכולים לסבול PH ברמות יותר גבוהות (אפילו עד 8.0! מקרה שקרה אצלי באק'...וכל הדיסקוסים שרדו..)
דיסקוסים אשר יובאו מח"ול רגישים יותר, ולפעמים נושאים מחלות שונות ומשונות (דיסקוסים שגדלו כאן ממגדל פרטי יותר בטוחים, וגם זה משפט יחסי).
הדיסקוסים שמיובאים מחו"ל יפים יותר אבל גם זו שאלה של טעם אישי, וגם בארץ מגיעים לתוצאות לא רעות בכלל.
הטיפול ההורמונלי הינו טיפול בהורמון גדילה (GH) אשר "מנפח" את הדגים וגורם להם להיות גדולים הרבה יותר בזמן גדילה קצר, כך משיג מגדל הדגים ריוחיות מקסמלית על מינימום זמן השקעה,כמובן שטיפול זה הורס את המערכות הפנימיות(בעיקר כבד וכליות אשר מסננות חומרים אלה) ובדרך כלל אורך החיים שלהם לא גדול ויכולת הרביה שלהם נמוכה בהרבה.
מקווה שעזרתי. בכל מקרה שווה לקנות את הדגים ממקור מהימן.
ELMINISTER

מונומן
Tuesday 12/02/2002, 23:37
אוסיף עוד לשאלותי:
מאיזה חנויות (או מגדלים?) אפשר לקנות דיסקוסים באיכות טובה שלא טופלו בהורמונים?

תודה אלמינסטר על תשובתך , (אגב חומציות של 6.5 -7 נראית לי גבוהה , אנסה להגיע לנמוך מזה בעזרת כבול לעצי סחף...)

מונומן
Thursday 14/02/2002, 20:17
שותקים?

elminister
Thursday 14/02/2002, 20:20
למה להגיד שותקים????
קודם כל עיינתי בספר ורוב הדיסקוסים (תת-מינים) דורשים PH של 6.5 אז אל תחמיץ את המיים יותר מידי.
ניתן לקנות דיסקוסים בריאים וטובים
מדני דג
ZOO LAND
אני קניתי משנהם ולא התאכזבתי עד כה.

שוני ז"ל
Friday 15/02/2002, 00:09
למונומן ...כשתגיע למצב של חיפוש דיסקוסים תתקשר אלי ותקבל כתובת מגדל ללא הורמונים וסיפורים וגם מחיר זול

מונומן
Friday 15/02/2002, 22:57
תודה על עזרתכם !
סנייק סקין יקח זמן עד שאגיע למצב של חיפוש דיסקוסים אבל אגיע! ולכשאגיע אצור איתך קשר!
תודה!
אם יש לכולם עוד מה לומר בנושא הבלאקווטר אימרו! נראה לי שזה ביוטופ לא ממש מפורסם ולא ממש נאהד (אבל אני אוהב את זה)

fish in heaven
Saturday 16/02/2002, 11:48
מונומן אתה הראשון ששמעתי בפורום זה שמתכוון לבנות ביוטופ כלשהוא :smile: אז אני חושב שבלקווטר הוא הביוטופ הכי אהוב בפורום :wink:

amnon
Saturday 16/02/2002, 13:20
בנוגע לזיהוי דיסקוס המועשר בהורמונים,אחד מסימני הזיהוי:
גודל העיניים של הדיסקוס הוא קנה מידה לגילו,
כלומר אם תראה דיסקוס שעיניו קטנות יחסית לגופו ,יחסית לעוד דיסקוסים .אזי הוא מטופל הורמונלית.
אומנם צריך הרבה ניסיון כדי לאבחן זאת ,אך זו אחת הבדיקות של המגדלים המנוסים.

שוני ז"ל
Saturday 16/02/2002, 23:30
לאמנון ידידי ההפך הוא הנכון אם רואים דיסקוס קטן ועניים גדולות מסקנה יש עצירה בגדילה עקב נטילת הורמונים

amnon
Sunday 17/02/2002, 00:00
סליחה ,כנראה לא הקשבתי טוב כשהסבירו לי,
אבל בכל זאת גודל העיינים מהווה אינדיקציה.

קובי
Sunday 17/02/2002, 02:02
ללא ספק - מה ששוני אומר נשמע הרבה יותר הגיוני. האם יש עוד שיטות לזהות דיסקוס שטופל בהורמונים ?

ד"א שוני - האם לדיסקוס צעיר אין עניים גדולות גם כן ? (אני מתכוון לאחד שלא הזריקו לו הורמונים, אלא פשוט אחד שהוא צעיר).

שוני ז"ל
Sunday 17/02/2002, 20:55
העניים לא לא נותנות אינדיקציה להורמונים או לא .הענים גדולות יחסית לגוף אומר שהדג חדל לגדול .הענים הם תמיד בגודל יחסי לגוף ( קשה וצריך הרבה נסיון לקבוע מסקנה כזו )הורמונים בדג מזהים קל יותר אם הדג קטן והצבעים שלו חזקים מאד .....זה הורמונים

קובי
Sunday 17/02/2002, 22:05
לסיכומו של דיון - מוטב ללכת לפחות בפעמים הראשונות לראות דיסקוסים עם מגדל מנוסה.

וד"א - ברוך השב לפורומנו שוני