צפה בגרסא המלאה : האם להוציא חתולים "לטיול"

fish in heaven
Wednesday 06/02/2002, 16:20
ידוע לכולם שזה דבר נהוג ומקובל להוציא כלב לטיול בשכונה וכך שישחרר לחץ וכמובן יעשה את צרכיו.
אני בתור בעל חתולה, משום תמיד היה לי מוזר למה לא מוציאים את החתולים לראות את ה"עולם הרחב" ולכן אני מוציא אותה מדי פעם לחצר.

השאלה שלי היא אם מישהו כן יש לו טיעונים "מיקצועיים" בעד/נגד ? כלומר האם זה טוב לחתול או רע ? (חוץ מאשר שהוא מקבל פרעושים :grin: )

קריב קריבנסיס
Wednesday 06/02/2002, 16:43
אני בעד להוציא חתולים לחצר (אם יש)
זה מחדד להם את אנסטינקת הטרף שהם מצויינים בו בזה שהם רודפים אחרי כל מיני חרקים וליפעמים גם עכברים...

את החתולה שלי אישית אני מוציא מתי שהיא רוצה ומכניס מתי שהיא רוצה...
זה ברור מאוד מתי היא רוצה (הרבה מיאו :smile: )

אפרת
Wednesday 06/02/2002, 17:12
אני ממש לא בעד... יש בחוץ יותר מידי סכנות (כלבים, אנשים , מכוניות, מחלות) וגם בחצר הפרטית שלך אתה לא יכול לשמור על חתול בשבע עיניים.וגם חתול בכל מקרה היא חיה טריטוריאלית שלא מתרגלת בקלות למקומות חדשים...

אם אתה מתעקש בכל זאת להוציא אותה אני הייתי ממליצה על רצועה (רתמה על הגוף לא על הצוואר זה מסוכן)

קריב קריבנסיס
Wednesday 06/02/2002, 18:41
לכול השכנים שלי יש כלבים והיא לא ניתקלה בצרות עם כלבים אף פעם...
בצעירות היא הלכה הרבה מכות עם חתולים והספיקה לעשות פציעות דיי רציניות בראש (מאחורי האוזן פעמיים)
תפרים פה ושם והכל חזר לקדמותו היא מתפקדת מצויין
ואני לא שם לה ביכלל קולר...
ויש שדה רחב ופתוח ומולי יש כביש שנוסעים בו בממוצע 3 מכוניות ביום

היא אצלי כבר יותר מ 6 שנים והיא לא ברחה אף פעם

fish in heaven
Wednesday 06/02/2002, 18:55
אני לא מדבר על לתת לחתולה לשוטט חופשי בחוץ, לצערי אופציה זאת כמעט שאיננה קיימת בבית דירות, מכיוון שאין חצר פרטית, אפשר רק "לאמץ" חתולי רחוב. (אבל אם הייתה לי חצר פרטית, הייתי נותן לחתול לצאת)

השאלה היא יותר מבחינה אידיאולוגית וגם מבחינת טובת החתול.
הרי זה לא ממש בעיה לרדת עם החתול למטה, בייחוד שאין הרבה סיכוי שהחתול יברח, מכיוון שזה לא הטריטוריה שלו, אבל מצד שני בכל זאת החתול "רואה עולם" הרי ישנם חתולים רבים, שלא ראו את בן-מינם מעולם, מכיוון שישבו בבית הבעלים כל היום. לכן לפי דעתי זה מאוד חשוב להוציא חתולים לטיול, בדיוק כמו שמוציאים כלבים לטיול.

ואומנם אני מסכים עם אפרת שצריך להשגיח על החתול בשבע עיניים שמוציאים אותו לסביבה עירונית, אבל זה לא דבר שצריך להרתיע אנשים, אם שומרים על החתול לא יקרה לו דבר. אני לא אומר לתת לו לשוטט חופשי, אלא ללוות אותו כמו שמלווים כלב.

לכן אני אישית מוציא את החתולה שלי לסיור מדי פעם (שבועיים) בחצר, על מנת שתרגיש קצת את העולם החיצוני.

קובי
Thursday 07/02/2002, 03:04
לא יודע למה כולכם מדברים על חצר פרטית כדבר מובן מאליו שהחתול ישאר בו. החתול שלנו נהג לצאת ולהכנס כרצונו, עד שיום אחד הוא פשוט נעלם.

לעומת זאת - החל מהרגע שהחתול שלנו התחיל לשוטט בחצר (וכנראה שבחצרות של השכנים) הוא היה פורק את כל "התיסכולים" שלו בחוץ. מחתול אלים ונשכני הוא הפך ליצור מתוק ורגוע שבא לבקש ליטופים ואהבה. הוא פשוט הוציא את המרץ שלו בחוץ, ראה עולם וכו'.

בריא לחתול ? כן
בריא לבעלים ? כשהחתול בורח - לא כל כך

shoonra
Thursday 07/02/2002, 07:20
לצערי ברוב המיקרים שחתול היוצא ונכנס כרצונו לא חוזר הבייתה , המשמעות היא יותר עצובה מבריחה.
לי היו כמה מיקרים מאוד כואבים עם הדבר הזה - אבל התנחמתי בכך שהחתול חי את חייו בטבעיות והיה לו מצד אחד מזון ומחסה ומצד שני הוא פעל לפי האינסטינקטים שלו

צב ים
Monday 11/02/2002, 14:52
אני חושבת שזה טוב להוציא חתולים לטיול, למרות ששמעתי הרבה טענות בעד ונגד ממגדלי חתולים אחרים, כמו מחלות, רעל עכברים, ועוד הרבה.

אני מכירה מגדלת חתולים מקסימה שמוציאה את החתול שלה לטייל קצת, לפעמים עם רצועה כי אין לה כוח לרדוף אחריו, היא אומרת שהוא כל כך קשור אליה ולמרות שהוא משלה את עצמו שהוא רוצה כל כך לצאת הוא פחדן גדול ותמיד חוזר הביתה.

Saturday 16/02/2002, 13:13
אני יודעת שזה בלתי אפשרי לשים ברחוב חתול שרגיל להיות בתוך בית, שמעתי על חתול שיצא לרחוב והוא קיבל התקפה כלשהי והיה בבית חולים לחיות, אז לא נאראה לי שכדי להיסתכן.

קובי
Sunday 17/02/2002, 02:24
גלית - אני רואה שחזרת אלינו (כבר הספקתי להסיר מספר הודעות שלך). אני כבר מודיע לך ששמנו עלייך עין.

בכל מקרה - לגבי ההודעה האחרונה שלך:
מה ?!?!?!??!?!