צפה בגרסא המלאה : אוליי כן יצא מזה משהו טוב ?

קובי
Wednesday 06/02/2002, 15:06
אני מצרף לכאן קישור מדיון שקראתי בפורום החדש של דיסקוסמן. אם נתעלם לרגע מכמה דברים לא נחמדים שנכתבו עלינו שם (אני לא חושב שהם מייצגים את כל אוכלוסיית הגולשים, אלא דעות פרטיות), אפשר לראות שאביעד (דיסקוסמן) מעוניין לבנות קהילת מגדלי דגים ישראלית.

לדידי מדובר ברעיון טוב. הצרה היא שנדמה לי ש"נשכחנו" בחוץ :smile:. האם יתכן שאביעד "דיסקוסמן" מעוניין להקים קהילת מגדלי דגים ישראלית שלא תכלול את כולנו ? בואו נקווה שלא.

הקישור לשיחה בה השארתי הודעה.

http://www.dag.co.il/forums/viewtopic.php?topic=17&forum=17&7

fish in heaven
Wednesday 06/02/2002, 16:14
קובי הלוואי שזה היה כך אבל יש לי כמה נקודות מעניינות

זוכר, שקבענו מפגש בפורום ופתאום אחרי שבוע "מישהו" נזכר שזה רעיון טוב לארגן מפגשים ואירגן אחד משלו במקום לעבוד ביחד?

ופתאום מישהו רואה שהפורום הזה מוצלח ובמקום להצטרף הוא פותח משלו ?

ואנחנו שיש לנו רצון להקים עמותה שתפעל בתחום מאז שהקמנו את הפורום, פתאום מישהו מחליט שזה רעיון טוב ?

לצערי למרות שאנו פנינו כמעט לכל הגורמים בארץ בסעיפים 2 ו3, כולם התעלמו.
ועכשיו שיש מישהו שמנסה לעשות אותם דברים, במקום לעבוד ביחד הוא פשוט מתעלם מכל השאר.

לכן לצערי לא נראה שיש שינוי בגישה.
מה שאני לא מבין זה למה בכלל קיימת כאן תחרות ? למה מהיום הראשון שהפורום הזה נפתח, למרות בקשות מפורשות, אתר "דיסקוס" לא מקושר לכאן ? למרות שעד לפני שבוע היה קישור אליו.

אני פשוט לא מבין לא צריך לבזבז זמן על יצירת מערכות מקבילות כאשר אפשר לעשות דבר טוב ביחד. אבל יש אנשים לצערי שכנראה האגו שלהם יותר חשוב מהקהילה.

ד"א דעתי האישית בנושא שזה דבר מאוד חיובי שקיימים 2 פורומים, כי ישנם אנשים, שמסיבות אלו ואחרות לא באים לפורום הזה (עמירם ש.) אבל בכל זאת צריכים מקום להתבטא בו.
מה שאני לא מבין זה למה צריך 4.... (אנחנו, GOCOOL, דג, דיסקוס-ישראל)

FreeStyler
Wednesday 06/02/2002, 18:51
התייחסות לשורה האחרונה: דג זה לא דיסקוס ישראלי בעצם?

ברקודה
Wednesday 06/02/2002, 20:06
עוד פעם התחלנו עם השטויות- מה הבעיה שיהיו גם
30 פורומים ו 100 אגודות שתהייה אחת בצפון אחת בדרום אחת במרכז וכו וכו.......
לא מפריע להשתתף גם בעשר פורומים סה"כ ללחוץ על העכבר........

shoonra
Wednesday 06/02/2002, 22:38
זה גם נכון אבל אל תשכח שכמות גדולה יותר של אנשים משמעה יותר ידע וכוח לפורום או לאגודה עתידית
ומאוד חבל שהידע הזה יהיה מפוזר על פני כמה פורומים
לפחות לי זה יהיה די מעצבן לשאול אותה שאלה בכמה פורומים רק כדי שיותר אנשים יראו אותה,
מה גם שאומנם מספרם של הגולשים האקווריומיסטים גדול אבל הוא לא עצום, אני מעריך שכל הקהילה של האתרים הישראליים העוסקים בתחום לא מונה יותר מ-300-400 איש

עומרי ע
Wednesday 06/02/2002, 22:41
אני לא מתכוון להשתמש שוב בכל הפורומים, אני נשאר רק בפורום הזה ואת השאלות שלי אני אשאל רק פה מהסיבה הפשוטה- אני מכיר את האנשים כאן ואני יודע שאני אקבל תשובה מספיק טובה כמעט לכל שאלה שתהיה לי אז חבל סתם להתחיל להסתובב בכל הפורומים.

קובי
Wednesday 06/02/2002, 22:53
בהודעה אותה כתבתי בפורום הדיסקוסים, ציינתי שאף אחד ממנהלי פורום הדגים הישראלי לא כתב את ההודעה שפתחה שם את הדיון. מסיבות כאלו ואחרות בחרו מנהלי הפורום שם למחוק את צירוף המילים המשוקץ והנלעג (כך זה נראה) "פורום הדגים הישראלי".

כנראה שבאמת לא יצא מזה משהו טוב בסוף.

חבל

Aquario
Wednesday 06/02/2002, 23:13
לדעתי אביעד יכול לעשות מה שהוא רוצה, וגם לעשות את זה לבד בלי שום שיתוף והשתתפות. אבל זה נראה לי שפל ביותר שהוא הולך וגונב רעיונות ואייטמים שמצליחים "ליריבים" שלו שמשום מה הוא מתעקש לא לשתף איתם פעולה ולפעול יחד.
קראתי את הדיון שהיה שם והוא מדבר כאילו סתם במקרה הפורום החדש שלו זהה לשלנו. ותסלחו לי אם נראה לי שכמה דברים שם אצלו בפורום הוא טרח להעתיק בקפדנות מהפורום הזה.

בכל מקרה, שיעשה מה שבא לו. אין לנו מה לרדת לרמה כזאת של תחרותיות מטופשת. מה שחשוב זה שנמשיך לשמור ולקיים את הפורום פורה ופעיל כמו שעשינו זאת עד עכשיו, בצורה הטובה ביותר ונגמר הסיפור...

ודניאל, לא ידעתי שעמירם ש. עזב את הפורום והחרים אותו. למה לכל הרוחות הוא עשה את זה?...

fish in heaven
Wednesday 06/02/2002, 23:18
בקשר לאביעד יש לי דבר אחד להגיד :
הוא לוקח את התחביב יותר מדי קשה ללב ושוכח שלא מדובר בעסק, אלא בתחביב.

בקשר לעובדה שהוא מחק כל איזכור ל"פורום הדגים הישראלי", שמע החלטה שלו. אני לא מצפה שהוא יהיה המשיח של התחום בארץ. כל אחד יעשה מה שטוב לו, אני רק מצר על העובדה שזה הופך לתחרות.

אקווריו, בקשר לשאלה שלך הודעה פרטית אלייך בדרך, אני לא חושב שנושא זה יאות לדיון בפומבי. או שתוכל לשלוח אליו גם הודעה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2002-02-06 15:21 ]</font>

לילך
Wednesday 06/02/2002, 23:55
למה זה משנה כמה פורומים קיימים?
כפי שהפורום הזה הוא מקצועי ומעניין אולי בפורום השני יתפרסמו עצות ועינינים מעניינים.
בסך הכל מדובר באותו תחביב "ד ג י ם"
אז צאו מזה...

elminister
Thursday 07/02/2002, 00:09
התשובה למה זה משנה....lananiev
ו לברקודה:

הרעיון הוא ליצור "בסיס כח" אשר יהווה נתבך של כל מגדלי הדגים יחד ללא פיצולים...
אם כולם יתאחדו תחת פורטל אחד,פורום אחד,ואגודה (או עמותה) אחת
יכולת השגת הדברים, הפעלת לחץ על חנויות,קידום התחביב, ומירכוז כל האנשים המקצועיים תחת קורת גג אחת!!

זה היה הרעיון...שלא יצא לצערי לפועל
זה היה הרעיון

שוני ז"ל
Thursday 07/02/2002, 00:35
קראתי את כל הנאמר בתשומת לב רבה . ואני שואל את עצמי .מה יש לכם ?אתם מתכננים ואביעד עושה כנס עם 80 משתתפים אביעד אירגן .כנס שני עם 60 משתתפים אביעד ארגן .אסיפה של ועד ליוביל להקמת עמותה למגדלי הדגים אביעד מארגן לכן אני לא מבין על מה הקיטור תצטרפו ותתקבלו ברצון .אני שואל ומצפה לתשובה ממובילי הפורום הזה מה עשיתם עד עכשיו למען הגולשים .?מפגש בנעים במים עם 8 חברים כולל אותי ?ועוד מפגש בהרצליה שעם הייתי בא היינו 6 .אתם פשוט לא עושים למען החברים ואין בפורום הזה חברה שירימו פרויקטים או יעשו למען הכלל כמו הבחור שנסע לשדה התעופה והביא לכולם ארטמיהשהגיע מאילת או חלוקת הארטמיה שתהיה בחינם ביום שישי בעוד אסיפה שארגנו .מקווה שלא פגעתי אישית באף אחד זו לא היתה כוונת דברי רק רציתי להאיר את עניכם

קובי
Thursday 07/02/2002, 01:21
לא פגעת בנקודה הנכונה סנייק סקין. הרעיון היה באמת להגיע לאיזה סוג של איחוד או עבודה משותפת.

אוקיי - רוצים לעבוד במקביל - אז בסדר. אבל למה לעודד (ובעצם ליצור) תחרות שרק תלך ותחריף ? אי אפשר להיות קצת יותר ידידותיים ?

סנייק - אני בספק אם "נתקבל ברצון" כהגדרתך.

בתשובה ל lananiev - לא רק שאנחנו מכבדים את הפורום שלו , היינו רוצים לעבוד ביחד. אבל מדוע יש צורך בהתנהגות כזו ?

ברקודה
Thursday 07/02/2002, 02:27
אותי אישית לא מעניינים מאבקי הכח אני נמצא
איפה שמעניין אותי להמצא-וזו הגדולה של האינטרנט ואני חושב שכמוני רבים מהגולשים בפורומים הללו ממש לא מתעניינים בסיכסוכים ובחיכוכים בין מנהלי הפורומים- ובסופו של דבר
יצביעו בכפתורי הגלילה- מה זה כבר משנה כאילו שכתוב לי על המצח" פורום הדגים הישראלי" או " דיסקוס ישראל"-זה מתחיל להיראות כבר כמו קבוצות כדורגל!!!!!

קובי
Thursday 07/02/2002, 02:59
אני שואל את עצמי מדוע חזרת על התגובה הזו פעם נוספת, ברקודה :smile: . גם אנחנו לא מעוניינים במאבקי כוח, אלא פשוט בלנסות לעבוד ביחד.

היי, אם לא רוצים, לא צריך. לפחות ניסינו לא ?

לילך
Thursday 07/02/2002, 07:12
דג זאב, היום הם קיבלו את סייפנית בברכה, אל נא תתעצב :grin:
מי שאוהב את הפורום ישאר פה ומי שלא שילך לו.

shoonra
Thursday 07/02/2002, 07:26
אגב עוד משהו
הדבר הזה רק ממחיש שהגיע הזמן שתהיה לפורום כתובת דומיין קבועת ופשוטה

שוני ז"ל
Thursday 07/02/2002, 08:58
לקובי היות ואתה ענית אתיחס עליך אבל שוב בנועם .לא ענית לי על השאלה החשובה מכולם .....מה עשיתם בפורום הזה חוץ מאשר לקסקס שבועות על גבי שבועות לגבי כנס .....מרכז צפון דרום כלום לא התקדם .אין לפורום הזה את הכח ואין אנשי ביצוע (זה לא אומר שאין אנשים טובים ויש פה הרבה ) עובדה אני משוטט כאן כל יום .לגבי גניבת רעיונות .....אין פטנט על הקמת עמותה הדרבה הקם אחת ואני מצטרף אין פטנט על אסיפת חברים דווח ואני בא (אתה יודע את זה ) ארגנו משהו למען הכלל ?קח אותי בחשבון .
ושוב לא במטרה להשתחצן או לפגוע

ביי שוני

elminister
Thursday 07/02/2002, 10:17
OK בוא נחשוף את כל הפרטים:
כאשר הפורום הקדוש הזה הוקם, הוא היה ברמה הטכנולוגית הגבוה מכולם.
ולכן עלה הרעיון שפורום זה ישמש את כולם בצורה בלתי תלוייה, כלומר כל בעל אתר באשר הוא יתן קישור אל הפורום הנ"ל, כאשר הוא ינוהל על ידי גורם בלתי תלוי (כלומר דניאל) שהוא לא בעל אתר או אינטרס כל שהוא.
לאחר מספר רב של טלפונים ניסיתי לארגן פגישה של הקודקודים, אשר רציתי שיהיו נוכחים בא:
אנוכי,דניאל,קובי,אביעד,ולניר (ועוד מספר אנשים טובים..).
אביעד ולניר לא הגיעו למרות שקבענו....
וכך פחות או יותר נגמרה ה"סאגה"...
אין לי שום דבר נגד אביעד, נהפוך הוא, הרעיון היה לשיתוף פעולה שכלנו נעבוד יחד
וכלי תקווה שזה יקרה מתי שהוא בעתיד.
אין לי בעיה שיהיו 50 פורומים או 25 עמותות ואירגונים שונים ומשונים, וסניק סקין צודק בזה שאתר הדיסקוס "מארגן" הרבה יותר כנסים (בל נשכח שלנו יש רק את הפורום ופחות קשרים בעולם המסחרי-גם כל מה שרצינו היה איחוד הפורומים).
רק חשוב לזכור שפיצול מעין זה גורם לאיבוד "בסיס הכח" שיש לכל מגדלי הדגים. שהרי ברור שאם כולם היו מכונסים תחת קורת גג אחת היכולת האפקטיבית שלנו היתה גדלה לעין שיעור.
ELMINISTER

צחי
Thursday 07/02/2002, 10:34
סנייק סקין וחברים שלום,

קראתי את התגובות של כולם כולל סנייק סקין ששאל שאלות עניניות מאוד.
בתשובה לשאלותיו גם אנחנו יכולים לעשות ולא פחות טוב מאחרים. אני לא רואה באביעד אויב שלי אלא עמית לתחביב.
במפגש האחרון שדובר עליו כה רבות הופיעו ששה אנשים ואני בינהם והשאלה למה? אם זה כל כך חשוב לכולם אז איפה אתם?
אמרתי במפגש האחרון שאני מוכן לארח בביתי אנשים אפילו כל שבוע אתה חושב שמישהו התקשר? טעות אף אחד.
לצערי חלק מהחובבים מתחילים להתנהג כמו ספקים מסחריים בתחום זה ולכן הגענו לאן שהגענו.
לפיכך אני זורק כאן כפפה, גם לאביעד, בו ניפגש בצוות מקצועי ומצומצם נסגור את הענינים שבננו ונתאחד בפורום ואתר מקצועי.
ולכולם, תפסיקו "לתפוס תחת" על כל אחד ששואל משהו, זה תחביב, ועושים שגיאות וברגע חולשה ויאוש גם שואלים שאלות מטומטמות. ואני מודה באשמה, אין לי ידע ומכל מלמדי השכלתי.

תמר
Thursday 07/02/2002, 10:49
עבר שבוע מאז חזרתי לגלוש לאתרים ופורומים של דגי נוי, ואיזה תיבת פנדורה גיליתי!
כמו שאני רואה את זה, ניסיתם להתחיל משהו טוב, ולא הלך לכם כמו שציפיתים, וזה די מאכזב.
מצד שני - מדובר פה בבני אדם. לכולנו יש את הרצון לעצמאות, לפירסום וכו'. למי פחות ולמי יותר.

בעניין הפורום - כבר כתבתי בהודעה אחרת, הפורום הזה הוא חופשי. אתם יכולים לראות אותו בהרבה אתרים אחרים, לדוגמה - באתר של פרוייקט תלפיות (http://www.talpiot.org/forum/index.php). אז אין פה גניבה או העתקה (אף על פי שיכול להיות שהרעיון לשים אותו בא מפה).
אתם יכולים להתנחם בעובדה שהפורום פה עבר שיפורים רבים, והוא נוח יותר לשימוש.

בעניין מה ש-elminister כתב, על "בסיס כוח": אם אתם חושבים שלאביעד יש יותר "כוח" (למה זה מזכיר לי סרטי מאפיה??), אתם יכולים להצטרף אליו במקום שהוא יצטרף אליכם. כך כולם ירוויחו. (ואני לא מדברת על הפורומים, אלא על ההתאגדות)
אם הרעיון הזה מעורר בכם רתיעה - אתם יכולים עכשיו להבין את הצד של אביעד (-;

ועוד הערה - ראיתי ש"סילקתם" משתתפת מהפורום. לא ראיתי את כל ההודעות שלה, אבל אלו שכן ראיתי קיבלו, לדעתי, התייחסות חריפה מזו שהיו אמורות לקבל.
אם תקחו את הדברים בפורפורציה ותנסו להפעיל את כישורי הפסיכולוג החבויים שלכם, תוכלו להבין שמדובר כנראה בבחורה עם ביטחון עצמי גבוה מרמת הידע שלה, ולהתייחס או לא להתייחס לכך בהתאם.
הגיוני שהיא הציפה את הפורום לאחר שנפגעה מכם.
אני חושבת שאם מעליבים, דוחים בכך משתתף ואי אפשר כבר לקרוא לפורום "פורום של כולם".

וכל מה שכתבתי לא בא על מנת לפגוע, אלא כדי להביא נקודת מבט נוספת.

fish in heaven
Thursday 07/02/2002, 11:10
תמר, בקשר למשתתפת שסולקה מהפורום, יש כאן מספיק עדים שהתייחסתי אליה באמת בסלחנות, ואף יותר מדי.
היא הועפה באופן סופי אחרי שהציפה את הפורום ביותר ממאתיים הודעות בשעה. פשוט לא ראית את רוב ההודעות שלה כי הן נמחקו באופן שיטתי. וד"א זה ממש לא הוגן לתקוף בלי לדעת את הרגע, אם היית בפורום בזמן שהיא השתתפה בו, אז סבבה. אבל עכשיו את באמת לא מכירה את המצב שהיה.

בקשר לכל הדיון הארוך שמקודם,
כמו שנאמר, צריך להיות אירגון-על שידאג לדברים האלה, ולא להגיע ביוזמות פרטיות מכל הכיוונים, לצערי איך שזה נראה כרגע אביעד הקים אירגון רק לחברי אתר דיסקוס.
עובדה שאף פעילות שאורגנה ע"י דיסקוס לא פורסמה כאן, ולא באף אתר אחר, (ותאמינו לי שבפורום הזה לפחות לא מוחקים שמות של אתרים אחרים) ומכאן אני מסיק שהפעילות איננה מיועדת לכלל מגדלי הדגים בארץ אלא רק לגולשים באתר דיסקוס.

ולכן אני קורא, גם לאביעד, פעם הבאה שמישהו מארגן פעילות שיפרסם אותה כאן ובשאר הפורומים, וכך כולם ייהנו.

בקשר לפגישה בפורום מצומצם אני בהחלט בעד פגישה נוספת, ואני מודיע קבל עם ועדה שאין לי כוונה להיבחר לשום תפקיד מעבר לניהול הפורום.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2002-02-07 03:14 ]</font>

תמר
Thursday 07/02/2002, 12:17
דניאל,
לא התכוונתי לתקוף אלא להעיר בעדינות, ואני חושבת שסייגתי את עצמי בקשר לסייפנית. אני באמת לא יודעת מה היה.
אחת הבעיות בכתיבה בפורום לעומת שיחה בעל פה היא, שאי אפשר להעביר אינטונציה.
אז מעכשיו הלאה, נסו לזכור שאני לא מנסה לתקוף. אם יש לי משהו נורא רע להגיד, אני פשוט לא אומרת.

ובנושא אחר לגמרי, השעון של הפורום ממש לא מעודכן. אין איזו אפשרות להתאים אותו לפי gmt או משהו בסגנון?

elminister
Thursday 07/02/2002, 18:46
לשאלת "בסיס הכח" :
אין משמעות מי יצטרף למי...
הרעיון הוא ששיתוף ושילוב ידיים יתרום לכולם,ניסיתי לעשות את זה לפני מספר חודשים, זה לא הלך!
אם תהיה יוזמה נוספת, אני מתנדב להוביל אותה
סוף
ELMINISTER

fish in heaven
Thursday 07/02/2002, 20:06
אני חושב שאביעד ישמע על הדיון כאן, בכל מקרה, אלימנסטר אולי תיצור איתו קשר :???:
בקשר לשעון הפורום, זה יתוקן בקרוב מאוד.

שוני ז"ל
Thursday 07/02/2002, 20:52
לדניאל
אתה טועה ומטעה אני רשמתי בפורום ואם אנני טועה גם אמנון ושאלתי מי בא לכנס בראשלצ והיו גם תשובות בנושא כך שאולי אביעד אישית לא כתב והזמין את חברי הפורום הזה אבל לדעתי כולם ידעו ומי שבא בא אנילא רוצה להכנס לויכוח מי לא רוצה לחבור אל מי אבל לא כל הנוצץ זהב .וחבל שאביעד לא כותב ומסביר את עצמו אני לא חושב (לא רק במקרה הנדון אלא בכלל? )שיש צד אחד אשם מלא וצד שני טלית שכולה תכלת .אולי כדי באמת שמישהו ידבר עם אביעד שיגיב .

קובי
Thursday 07/02/2002, 22:52
אז זהו - שאביעד לא מגיב. מצטער שוני, עד עכשיו הוא לא הוכיח את עצמו כצד שמנסה בכלל ליצור קשר. שלחנו לו דואר אלקטרוני.
*אתה בעצמך* ניסית ליצור איתו קשר ואמרת שהוא לא מחזיר הודעות בכל הנושא הזה. הרי אתה אמרת בעצמך שאתה לא מבין למה הוא נשאר עקשן כל כך.

FreeStyler
Thursday 07/02/2002, 22:59
אני מציע שמישהו יסים סוף לדיון, ונמשיך הלאה בשקט שהיה עד עכשיו, אם אביעד לא רוצה לשתף ולהשתתף איתנו אז בטוח יש לו סיבות משלו.
בכל אופן ראיתי פה הודעה שמתקיימת אסיפה של דיסקוס - ושכולנו מוזמנים!!

בתאריך 2001-12-28 13:09, amnon כתב:
יש מפגש של "מועדון הדיסקוסים הישראלי "
זה ב15.01.02
מישהו מתכוון להגיע?
http://www.discus.co.il/articles/mifgash-jan02.htm

דניאל אולי תנעל את העץ?

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: FreeStyler בתאריך 2002-02-07 15:04 ]</font>

elminister
Friday 08/02/2002, 14:25
פניתי אל אביעד פעם נוספת (בעצת דניאל)
http://www.dag.co.il/forums/viewtopic.php?topic=34&forum=17&0

במטרה ורצון לשיתוף פעולה עתידי. (אל תגידו שאנחנו לא יוזמים!)
ELMINISTER

קובי
Saturday 09/02/2002, 12:38
ואם נאחד משהו שצחי אמר בעמוד הקודם - אנחנו בכל מקרה מוכנים להרים את הכפפה שצחי זרק ולעשות מפגש אחד רציני - ולראות מה קורה. מי שיבוא, שיבוא. מי שלא רוצה להגיע, לא רוצה להגיע. אנא צרו עימי קשר בפרטי ונארגן מפגש.